Ángel (Carmelo Gómez) je muž s tajemnou minulostí. Dorazí k jedné španělské vinici, kde má postřikem vyhubit škodlivý hmyz. Brzy se však zamiluje do dvou žen. První je nesmělá a nešťastně provdaná dcera majitele vinice Ángela (Emma Suárez). Druhá Mari (Silke Hornillos Klein) je milenkou muže Ángeliny. V této záplavě emocí chce Ángel nalézt svůj klid. (Tygrys)

Rockerman

Beru to tak, že tady se "Chůlio" jen zastřeloval na svá mnohem lepší díla v budoucnosti, protože příběh schizofrenika s chorobnou představivostí mě příliš nenadchnul. ()

iNKa 1104

Mrazivá atmosféra krajiny z planety Mars, kde se hodně blýská a dějí divné věci... Mystika, jiskřivá alchymie, zvláštní fluidum vyprávění, kterým Medem umí mámit, špetka kouzelných rošádových variací na závěr... Cihlově prašný opus udeřil do mých filmosvodů a ač se zdá, že se může hnedle zase vykouřit, stínky se zahnízdily a spustily zemitou chuť vína na jazýčku vah mezi uměleckou inspirací a psychologickou konspirací. ()

arkie

Veľmi zvláštny a zaujímavý film. Klasická zostava Medemových hercov rozohráva strhujúci príbeh o živote, smrti a láske. Rozhodne sa to oplatí vidieť i opakovane. ()

polonius

Tenhle film naprosto splnil moje očekávání. Je navýsost poetický a věci zdánlivě neslučitelné dostávají nové významy. Geniální hudba dokkresluje jednečnou atmosféru filmu. Medem je genius a zatím ze všech filmů, které jsem od něj viděl, jsem nadšen.(Vacas, Lucie a sex) ()

pepino

První dojmy z tohohle filmu:tohle jsem snad ještě neviděl.Ta naprostá jedinečnost přímo vyzařuje.Nevím čím přesně to je, jestli tou atmosférou nebo tím příběhem samotným anebo něčím úplně jiným.Ale co vím určitě je to že ve mě Země zanechala velmi silný zážitek.Julio Medem je opravdu skvělý režisér a umí filmy které vás chytí za srdce ()

Pochtli

Asi mě tu všichni ukamenujete, ale nějak jsem nepochytil, čím by tento snímek měl být tak vyjímečným. Tak nějak mi nesedl, své možná udělala i nějaká ta sklenička vína.. ()

Tichoza

Docela solidní psycho, ale musim uznat, že se mi to fakt líbilo. Pan Goméz semtam působí jako mega úchylák, ale dělá to všechno dobře. Nejkrásnější záběr je na ty tři ovce odstřelený bleskem... ()

Mrxyz

Místo děje: současné Španělsko, resp. venkovská krajina, kde se farmari snazi zbavit skudce na poli. Hlavni hrdina: Angel - specialista na hubeni skudce, ktery prijizdi odnekud z mesta a najima pomocniky na ochranny postrik pudy. Angel trpi rozdvojenou osobnosti, obcas se mu zjevuje jeho druhe ja, s nimz konzultuje a porovnava sve rozhodnuti a hodnoty. Setkava se s dvema zenami, pricemz kazda reprezentzje jiny archetyp - devka a matka. Nakonec da prednost prvni z nich., resp. obema, protoze druhe ja ´zustava´ s druhou zenou. Vse se odehrava v magicky podmanive atmosfere, dej probiha nikoli jen ciste chronologicky, ale i ve zpetnych odkazech a smyckach. Velka temata jako smrt, zabiti, zivot, vesmir, lidske vztahy a laska jsou citlive zpracovanou soucasti filmu - vse to ma nadech civilnosti a soucasne i mystiky, kamera vhodne dokresluje dej, ktery umocnuje inteligentne udelany strih. Uzasny film! Trosku nezaslouzene usel pozornosti kritiku a divaku: neni to proste hlavni proud dnesni kinematografie. ()

infotext

Film, ktorý, pokiaľ nie ste zaľúbení ani do Medema ani do Španielska, možno brať iba ako dobrý vtip. Miestami dokonca aj na milovníka pátosu ako som ja, prepatetizované, snaha o hlbokú filozofiu, ktorá ale končí veľmi prízemne, príliš veľa rádoby poézie a štýl rozprávania, ktorý môže byť pre niekoho zaujímavý, mne ale pripadá skôr ako riadna samoúčelnosť. Skrátka možno film pre nekonečných hľadačov zmyslu života a všeobjímajúcej harmónie, ale určite nie umenie. Skôr pseudoumenie. Nemám rád pretvárku. ()

tata22

Tak tohle opravdu můžu. Viděl jsem zatím jeho 3 filmy a musím se hluboce sklonit . Nechci polemizovat s názory ostatních, ostatně žádný film není dokonalý, nicméně v tomhle jsem toho našel hodně a záleží asi na každém co si z toho vezme, co očekával, že režisér dotáhne či nedotáhne nebo jaké poselství na něho na konci čeká. Já se hlavně díval, často jsem stál s těmi cikány na té zamořené vinici nebo si povídal s Ángelem. Hodně jsem přemýšlel nad mrtvými ovcemi a i nad tím proč ze 4 mrtvých byla najednou jen jedna k večeři a kam se tedy poděly ty ostatní. Jen ten všudypřítomný vítr mi trochu vadil, nemám vítr rád a přeci jen, když člověk nemá čepici a jen si tak pobíhá po španělské vinici není to dvakrát příjemné. A věřte mi, já ten vítr cítil. Myslím, že filmy jako je tento dělají z kinematografie to pravé umění a důvod proč tolik času trávím u svého DVD.... Jednoznačně 100% a jen houšť a více kapek... pardon a míň větru ()

robbez

Makrokosmos a mikrokosmos, andělo-člověk, blesky, ovce a smrt, dvě různé ženy, vyprahlá krajina, hubení brouků v bizardních skafandrech...podivně namíchaný koktejl, z něhož mám hodně smíšené pocity. Myslím, že Medem tu na jeden film honil až příliš mnoho zajíců a kanců zároveň. Občas jsem si říkal, bože, to je slátanina, ale pak mě to zase nějak nevysvětlitelně vtáhlo...Za nejlepší považuju tak asi posledních dvacet minut filmu. Anděl se oddělí od Angela a zůstane s Angelou zatímco Angel odjede s Mari. ()