Hataraku maó-sama!

• Japonsko はたらく魔王さま! (viac)
Japonsko, (2013–2023), 14 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Satoši Wagahara (kniha)

Nao Tójama, Mamiko Noto, Júki Ono, Kanae Itó, Jóko Hikasa, Hiro Šimono, Ajaka Suwa, Saori Óniši, Hiroki Jasumoto, Júiči Iguči, Kenta Mijake, Harumi Sakurai (viac)

Démoní kráľ Sadao je len krôčik od dobytia sveta, keď je porazený Hrdinkou Emilia a nútený presunúť sa do iného sveta - novodobého Tokia. Nakoľko jediné, čo démoní kráľ dokáže, je dobývať svet – čo je skutočne nevyhnutná schopnosť v situácii, v ktorej sa ocitol – musí pracovať ako brigádnik v MgRonalde, aby mohol platiť prenájom a ostatné životné náklady. (Anego)

Recenzie používateľa Hromino k tomuto seriálu (2)

Hataraku maó-sama! (2013)

Mile překvapen tímto seriálem jsem. Když jsem po době nepříliš krátké opět slyšel spojení "vládce démonů" a "hrdin(k)a", málem mě braly mory a dosti jsem váhal, zda vůbec zkusit první díl, ale nakonec jsem rád, že jsem se opět nedočkal stejné scenáristické křeče a přespříliš bujného poprsí jako u Maojú. Synopse ve mně sice vyvolala dojem, že půjde o nevtipnou blbost plnou všehomožného ksichtění, nepřiměřených výlevů nejzákladnějších emocí a koňskou dávkou fanservisu, ale ve výsledku jde nakonec o velmi příjemný seriál s rozumnou dávkou nenuceného humoru a trochou romantiky, ovšem té je tam opravdu jen malé, uměřené množství, proto bych seriál za rabukome neoznačil. Líbí se mi, že seriál podobně jako Gintama obsahuje odkazy na rozličné prvky z "našeho světa" – kromě McDonald's třeba i na Harryho Pottera či film Super Size Me – a operuje s postavami, které jsou vtipné, nápadité, umí si získat mé sympatie a žádná mi nepřijde zbytečná. Na rozdíl od ostatních doposud zde komentujících bych si však dovolil polemizovat o (ne)záživnosti druhé poloviny seriálu. Ta mi naopak přišla lepší nejen proto, že přinesla více zajímavých postav, ale také proto, že více obsahovala vyloženě konverzační scény a právě onu vícedílnou zápletku o souboji mezi fastfoody. Je to zkrátka taková fajn oddechovka, která sice nijak zvlášť diváka nenadchne a do křesla jej hloubkou psychologie postav a propracovanosti děje opravdu tvrdě neposadí, ale jako příjemné pokoukání po náročném dni slouží přímo výtečně. A výtvory studia White Fox mě zajímají čím dál více. Trochu slabší 4*. ()

Season 2 (2022) (S02)

Přišel, když to nikdo nečekal. Lucifer za kasou v mekáči se na televizní obrazovky vrátil zničehonic po 9 letech a tím mě vcelku potěšil, neboť mě s ním spojuje jistá dávka nostalgie. Kritika se u nové řady často snáší na změnu kresby a návrhů postav, což mi ovšem vůbec nevadilo, neboť současné návrhy postav jsou bližší těm v knižní předloze. Co mě však potěšilo poněkud méně, je propad celkové kvality animace a její značná nevyrovnanost. Ne že by se první řada po většinu času pyšnila ohromující sakugou, ale strnulé výrazy postav, trhané pohyby a další důsledky omezeného rozpočtu (či jen lenosti animátorů?) v kombinaci s prvotřídními výkony dabérů působí jako pěst na oko. Stejně jako v případě první řady zde platí, že poutavost série zbytečně srážejí náhlé příchody postav a prvků z druhého světa, které mají zpravidla pramalý přínos pro celkový děj a působí jako fillery, ničí pohodovou atmosféru a narušují to, v čem má Lucifer a jeho banda naopak pevnou půdu pod nohama. A to jsou jejich interakce a úsměvné patálie z běžného, každodenního „našeho“ světa. Ty dokázaly spolehlivě potěšit i tentokráte, a soustředit se seriál jen na ně, mohlo být hodnocení ještě vyšší. Takto prosté 3*. ()