Hataraku maó-sama! - Season 2

(séria)

Scanerior

Je skvělé, že po takové pauze od s1 se dokázal seriál vrátit v plné kráse a já si oblíbené postavy oblíbil ještě více (včetně nové postavy Alas Ramus), dosti se mi také líbí, že v The Devil Is A Part-Timer jsou často poměrně zajímavé dialogy mezi "záporáky" a "hrdiny" a nebojuje se čistě na smrt, ale třeba i s rezervou a občas je možné něco vyřešit z velké části právě dialogem. Tenhle seriál je prostě pekelně boží a to jsem na začátku neměl ani tušení, jak moc mi srdce vzplane pro tento seriál 🔥💗🔥. ()

gumbo

Máme tu více postav. Máme tu méně "brigádničení" a daleko více fantasy mytologie. Trochu to ztrácí na tahu na branku a i humor už není tak úderný. Stále se to dá, ale určitě to není tak zábavné jako první řada. 70% ()

Hromino

Přišel, když to nikdo nečekal. Lucifer za kasou v mekáči se na televizní obrazovky vrátil zničehonic po 9 letech a tím mě vcelku potěšil, neboť mě s ním spojuje jistá dávka nostalgie. Kritika se u nové řady často snáší na změnu kresby a návrhů postav, což mi ovšem vůbec nevadilo, neboť současné návrhy postav jsou bližší těm v knižní předloze. Co mě však potěšilo poněkud méně, je propad celkové kvality animace a její značná nevyrovnanost. Ne že by se první řada po většinu času pyšnila ohromující sakugou, ale strnulé výrazy postav, trhané pohyby a další důsledky omezeného rozpočtu (či jen lenosti animátorů?) v kombinaci s prvotřídními výkony dabérů působí jako pěst na oko. Stejně jako v případě první řady zde platí, že poutavost série zbytečně srážejí náhlé příchody postav a prvků z druhého světa, které mají zpravidla pramalý přínos pro celkový děj a působí jako fillery, ničí pohodovou atmosféru a narušují to, v čem má Lucifer a jeho banda naopak pevnou půdu pod nohama. A to jsou jejich interakce a úsměvné patálie z běžného, každodenního „našeho“ světa. Ty dokázaly spolehlivě potěšit i tentokráte, a soustředit se seriál jen na ně, mohlo být hodnocení ještě vyšší. Takto prosté 3*. ()

Jeoffrey

Trvalo to skoro deset let, ale nakonec toto pokračování přeci jen přišlo a v mnoha ohledech z něj vůbec nejsem zklamaný. Nadprůměrný zážitek pro mě stále vytváří z velké části všechny zdejší postavy, jejich vzájemná interakce, prostě ta chemie i po letech funguje. Stejně tak atmosféra a nálada celého seriálu je pořád stejně příjemná, a i děj je stále dostatečně zajímavý, s tím, že v posledních dílech se začínají některé věci trošku rozplétat a jiné zase lehce zamotávat, takže to vyvažuje většinu prostřední části (díly s pláží a pak s farmou), kdy jsem měl občas pocit, že se vlastně nic moc důležitého neděje. Objevily se další nové postavy a k nim můžu akorát říct, že Alas Ramus je neskutečně roztomilá, Lyra je poměrně zajímavá a chci znát víc o její roli v celém příběhu, protože je evidentně pro oba hlavní hrdiny velmi důležitá, no a Gabriel je vtipný a zároveň dostatečně nebezpečný a mazaný nepřítel, kterého si tu cením víc než v první sezóně Sariela. Zkrátka pořád mě to baví a pořád jsem si to dobře užíval, i přes ty některé slabší pasáže, které tu dle mého jsou. Co mě ale moc nesedlo je nový styl animace. Studio 3Hz znám velice dobře, z jejich práce jsem viděl skoro všechno a mám jí rád, ale tady mi to prostě moc neladí. Vizuálně většinu postav poznávám, ale zároveň to nějak nejsou ony a i ten smysl pro detail a prokreslení mi tu přijde prostě horší než u první série. Navíc i většina soubojů, které se tu odehrají, působí celkově hůř, a tak nějak víc mdle a bez náboje. Ano, dá se na ten styl zvyknout a souboje nejsou všechno, ale z toho jinak skvělého zážitku mi to stejně minimálně bod ubírá, plus ještě srazit minimálně půl bodu za ta slabší dějová místa a jsem na 7,5/10 což přesně odpovídá tomu, jak jsem se tu bavil. Takže pořád je to pro mě slušná a nadprůměrná série, kterou táhnou postavy, příběh a atmosféra, dokonce i na tu ihned oznámenou třetí řadu v roce 2023 se pořád docela těším, ale oproti první (o skoro deset let starší) sérii mi to tu nějak (hlavně vizuálně) víc drhne. ()

Hees

Oproti prvej sérii by sa toto dokonca dalo nazvať nepodarkom, lebo to pletie piate cez deviate, stále mení niečo na iné a snaží sa byť ani neviem to povedať nejakým Lucifer seriálom. No ale rozdrobme si to na drobné, lebo až taká kritika na mieste nie je iba ak by sme kritizovali druhú sériu v porovnaní s prvou, tam by to bolo naozaj veľmi veľmi kritické. V druhej sérii pribúda Alas Ramus a tak môžeme začať sa hrať na rodinku a tak isto sa často mení nejaká lokácia daného dielu, aby sme ako tak nejako ozvláštnili anime. Takúto metódu skúšajú rôzne komediálne anime a vôbec to nie je na škodu. Problémom sú, ale súboje a kto s kým bojuje a za akým účelom a čo kto z toho bude mať a toto sa mení príliš často a nakoniec je to teda absolútne jedno. Čo sa týka vzťahov medzi postavami, ak si odmyslíme Alas Ramus tak to vôbec nie je na zahodenie a ich interakcie sú dosť vtipné, aby vyťahovali toho čo lepil tento príbeh do nejakého detského leporela z problémov a toho, aby to nakoniec nebolo absolútne zlé. Ak by sme brali v dôležitosť nostalgiu toho, že prvá séria bola naozaj dobrá tak toto pokračovanie je žiadúce, ale len ak to fakt nechceme porovnávať s tou prvou sériou, ale hlavne si zaspomínať na postavy a atmosféru. Ak chceme na to pozerať prísne tak príbeh je zlý. Gabriel rozhodne nie je dobrá negatívna postava. Anime prináša mnoho nových informácii a mnoho nových vecí zamotáva a vysvetľuje čoraz menej. Aspoň sa nedá povedať, že by som sa netešil na prípadnú tretiu sériu, lebo táto druhá mi toto anime vôbec neznechutila, ale chýbala za mňa kvalita. ()