Katakimiku

Rozhodně super anime, které si užijí především fanoušci seriálů jako je Noragami nebo třeba Blue Exorcist, ale nejen oni. Hataraku Maou-sama totiž nabízí něco pro každého. Ať už to jsou radosti i starosti běžného života a humorným způsobem je nám ukázáno, jak by se s nimi vypořádali občané fantasy světů, nebo vás k seriálu přitáhnou příjemné náznaky romantiky a sympatické interakce postav a na své si přijdou i ti toužící po akčních nebo celkově vážnějších scénách. Od všeho je tam trochu a překvapivě to hezky funguje. 7.3/10 ()

Jeoffrey

I dnes můžu s klidem říct, že první sérii Hataraku Maó-sama mám hodně rád. Líbí se mi její koncept, založený na konfliktu mezi fantaskními bytostmi a jejich každodenním životem v našem světě se všemi těmi běžnými problémy (práce, bydlení, složenky…), které to pro každého člena společnosti přináší. Obzvlášť ty obyčejné starosti, jejich vyobrazení a realističnost, plus to, jak se s nimi pán démonů vypořádává, mě hodně bavily. Navíc celý seriál pozvedaly všechny jeho postavy, které byly sympatické a jejich charaktery a vzájemné interakce a chemie byly tahounem celého výborného zážitku. K tomu i nějaké ty nadpřirozené starosti, díky kterým toho chcete o všem a všech vědět víc. Je to vtipné, je to zajímavé, je to příjemné. Navíc i animační studio White Fox tehdy odvedlo dle mého velmi dobrou práci, takže se na seriál i dnes dobře dívá. Takže pro mě příjemný zážitek, na který i po letech rád vzpomínám. 9/10 ()

Hees

Maou - sama ste tu ? Z krajiny Ente Isla kde démoni žijú, dostali sa démoni do Japonska. Prvé diely (epizódy) sú tak smiešne (vtipné), už len keď začnú hovoriť tou čudnou rečou. Prvé diely sú také vtipné a svieže, že to sa len tak nevidí. Stále som sa musel smiať. Ako komédia toto anime rozhodne vyšlo. A čo je najdôležitejšie Chi-chan má fajnové prsia sú veľké tak, že ostatné a hlavne Emi závidí. ///Super mega  SPOILER  : No čo keď Emi závidí však menšie prsia sa lepšie vojdú do brnenia a ešte k tomu je to brnenie lacnejšie. /// koniec super mega  SPOILERU.  A to nerád dávam spoilery ach jaj. Aj som si myslel, že to bude háremovka, ale nakoniec táto háremovka nie je hlúpa. Existuje tu sústredenie skôr na vtipné momenty a tak trocha aj na príbeh. Dôležité je aby sa vládcovi darilo ísť stále vyššie v kariérnom rebríčku MgRonaldu. Dievčatá čo sú postupne pridávané do príbehu, nie sú vôbec na zahodenie. Šteklivých ecchi situácii moc nie je a tak ja som celkom spokojný, že som dostal to čo som chcel dostať (väčšinou). Romantických situácií je málo, lebo vládca sa sústreďuje na svoju prácu a myslí asi len na ňu. Jediné čo je cítiť je konkurencia jednotlivých dievčat. Škoda je len to, že postupne toto anime stráca dych, to čo sme už videli nie je také smiešne ak to vidíme znova a nápady zrejme dochádzajú (sú aj výnimky napríklad plášť). V podstate na začiatku som sa smial skoro celý čas a ku koncu len každých päť minút, ale napriek tomu mi zostal veľmi príjemný úsmev na tvári (to znamená, že ma to bavilo). Jednotlivé postavy majú scénky a svoj vlastný humor, ktorým dokážu zaujať. Paradoxne Maou nie je tak vtipný sám o sebe, ale skôr situácie, ktoré sa dejú okolo neho. Samozrejme Hataraku maō-sama! treba brať ako anime, ktoré je veľmi a veľmi pritiahnuté za vlasy, až niektoré korienky sú skoro vytrhnuté. Treba si uvedomiť, že toto dielo je v prvom rade komédia. Dievčatá sú milé a každá je povahovo iná (Suzuno; Chiho ; Emi). Dosť ma zaujal Shirou Ashiya, ktorý vytváral veľa vtipných situácii. Ak nechcete ísť do Grónska pozerajte toto anime! Tentokrát ma opening a ani ending nezaujal. Hodnotenie je také aké je hlavne pre diely ku koncu, kedy anime stráca trocha dych, lebo vidíme dokola (skoro) to isté. (Hodnotenie 3,5) ()