Hataraku maó-sama! - Season 3

(séria)

gumbo

Přišlo mi jako by tvůrci nevěděli jak to zakončit. Bohužel všechna ta zamotaná mytologie, byla strašně přepálená (často jen vznosně znějící plky) a nakonec vlastně i celá vyzněla do ztracena. Hodně tomu nepomohlo, že tu vlastně nebyl žádný pořádný záporák a spousta chování a zvratů moc nedávala smysl. Taky už se úplně vytratil ten každodenní život v Japonsku, kdy ta interakce démonů s ním byla na začátku to nejzábavnější co seriál nabídl. Je také škoda že to neskončilo trochu emotivněji, ten konec byl až moc uspěchaný a vlastně ani ty dárky k narozeninám jim nedal. 😥 60% ()

Scanerior

Devil is a Part-Timer mě pořád neskutečně baví a díky úžasným postavám a fajn světu mě snad nikdy bavit nepřestane. V žádné recenzi jsem vlastně asi ještě nezmínil intra a outra, která jsou v celém seriálu skvělá. Člověk by skoro upsal svou duši samotnému Satanovi, jen proto, aby mohl vidět další epizody tohoto seriálu! 🔥 ()

Jeoffrey

Možná jsem se u přechozí řady nechal strhnout nostalgií a radostí, že se pán démonů z Mekáče vrací, a tak jsem tehdy přivíral oči, každopádně u téhle sezóny už asi musím hodnocení o jedu hvězdu snížit. Celá ta zápletka kolem Ente Isla, přesun sem a vše co se tu dělo mě nějak absolutně minulo, sice jsem chápal, co se děje a o co se tu jednotlivé postavy snaží, ale bylo mi to tak nějak ukradené. A vůbec celé závěrečné rozřešení této série mě nechalo naprosto chladným. Navíc i ty finální souboje, které by měly být z logiky věci velkolepé, působily strašně chudě a nudně. Ale tohle všechno bych asi i přežil, ovšem když dva díly po sobě dostanu vtípky se zvracením… Jednou bych to asi vzal, když je to i v názvu epizody, tak asi OK, ale že obdobný cringe moment dostanu i v dalším díle – sakra na co se to koukám… Asi mám celkově radši, když hlavní hrdina z jiného světa řeší obyčejné problémy řadového zaměstnance Mekáče v Japonsku (to o čem bylo i zdejších prvních pár dílů), než když si pán démonů hraje na fantasy a vrací se do světa, o kterém skoro nic nevím a který je mi logicky ukradený, a navíc mi přišel i tak nějak prázdný a nezajímavý. Ve výsledku jsem tedy zklamaný, že se se můj dojem z třetí řady propadl na nějakých 5,5/10 (a asi i zde je z části toto hodnocení pořád ovlivněné nostalgií a faktem, že většinu zdejších postav mám pořád rád) a váhám, jestli jsem zvědavý na nějaké další pokračování. Na jednu stranu si říkám, už radši dost, na druhou mi dochází, že s návratem hrdinů do Japonska by zase mohly přijít vtipně pojaté obyčejné problémy, prostě to, proč byla první série kdysi tak super. ()