Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

epicek

Jak jen napsat komentář , aby z něj čtenář dostal ty emoce, které dostane v sále při sledování tohoto filmu. Naposledy jsem v kině viděl Zmizelou a laťka byla sakramentsky vysoko a Soudce byl u mě hodně očekávaný film, hlavně kvůli obsazení Downeyho , jelikož jsem chtěl vidět jak se mu povede bez obleku Iron Mana. Jsem strašně překvapen, nadšen, obohacen, pobaven, prostě i přes vlnu některé kritiky tady, která mě rozhodně neodradila, jsem dostal mnohem víc než jsem čekal. Skvostné ne-li boží. Prosím, ať je tohle náležitě oceněno. Jedním slovem - TOP. ()

Flynn

Na to, že se ve filmu až tak moc neudá, je to podáno velice stravitelně.... člověka to vtáhne, a 142 minut mi v kině uteklo jako voda.... Robert Downey Jr. je fakt sympaťák a baštíte mu obě linie, které předvede.... ()

PROCESOR

OK, já nebudu tak přísný, jako ostatní. Jen nejsem právník, ale muže syn obhajovat u soudu otce? Něco, jako zaujatost apod. Ale to je irelevantní. Rodinný problémy řešený v soudní síni....Proč tam všude cpou tu svou vlajku, to je vážně tak děsně důležitý, jestli bude nebo ne na pul žerdi. Smáli jsme se po revoluci rusákum a jejich kultu komunismu, ale tohle nebude taky úplně normální. To je běžnej amík vážně tak uvědomělej a hrdej, že než jde spát tak zpívá hymnu..Co se mi na snímku naopak líbilo bylo vykreslení nevyhnutelnosti stáří, nemoci a nakonec...Nemám problém s propojením právnického thrilleru a rodinnýho filmu, naopak to posouvá snímek za mě mnohem dál. ()

Juto

Samotný príbeh je dosť klišé. Právnik (Robert Downey Jr.) uprostred chaotického odlúčenia sa vracia domov na pohreb svojej matky. Jeho odcudzený otec (Robert Duvall) s ním nechce mať nič spoločné. Romantiku oživuje starým plameňom (Vera Farmiga). Sú to však výkony, ktoré ho robia film pútavým. 7/10 ()

campix

Snímek, který se dá strašlivě snadno zaškatulkovat a je přímo protkaný všemožnými klišé. Úspěšný muž hodil svou minulost a rodinu v zapadákově za hlavu, ale jednoho dne se musí vrátit a otevírá staré rány. Všechno, co by jste zde čekali, tu je. Stará rodinná křivda, tvrdohlavý otec, stará láska, postižený bratr, rozvod, úmrtí. Naprosto všechno díkybohu okořeněné kvalitními hereckými výkony. Starouš Duvall ve formě, Downey ve vážné poloze stále baví a zbytek herců kvalitně přicmrdává. Nic co bych musel vidět znova, ale nezpochybnitelnou kvalitu snímek rozhodně má. ()

papaJA21

Příjemný návrat někam do poloviny devadesátých let, ale proč ne. Duvall skvělý, Oskara bych mu dopřál, Downey hraje co mu jde nejlépe, kdyby tam nakráčel v Marvelovském outfitu, vyšlo by to úplně nastejno. Prostě se naučil hrát jednu figuru a s tou si počítám vystačí až do důchodu. ()

Icefist

Jak už jsem psal mnohokrát- právnické prostředí ve filmu mám moc rád. Možná proto mám na snímky takového druhu dost vysoké nároky a obzvlášť tehdy, když herecká sestava čítá nejednu hvězdu. Zde hrají první housle jen dvě z nich a ostatní pouze tu a tam přicmrndávají. Včetně B.B.Thorntona který tu je spíš na okrasu. Když se ale zaměřím na příběhovou linku, tak jde vlastně o vztahové drama a co se týče právničiny, ta nijak zvlášť neoslňuje. Tudíž 60 %. Oblíbená část- gesto Lauren těsně před odletem zpět domů ()

moviefilm

Klišé, predvídateľný priebeh filmu a hlúpy scenár. Jediné, čo tento film vyťahuje ako-tak z biedy sú herecké výkony, na čele ktorých stojí vynikajúci Duvall. Dlhý, zle zostrihaný, typický americký film. Len nedokážem pochopiť, z akých príčin niekto niečo také ešte točí. Videli sme to miliónkrát, aj v oveľa lepšej verzii. Ďakujem, už nie... ()

URBAN

V soudce jsem moc velké naděje nedával a teda musím říct že mě velmi mile prekvapil. Je sice podan jinak než ostatní filmy zabývající se timto tématem a nehraje moc na jistotu, ale i přesto zaujme a téma rodinného rozporu vezi synem a otcem dojme ikdyz v některých chvílích na mě toto téma pusobilo trochu ubijejicim dojmem. ( 28.1.15/MAC ) ()

StanislachKo

Jediné dve výhrady mám, ale dosť tým ovplynili môj výsledný pocit. 1) Strojenosť. Downey hrá typického sám seba (úspešný, do seba zahľadený egomaniak), Duvallova postava vsadená na istotu (pomýlený starý notor), uhľadený kvázy zloduch Billy Bob, do toho jeden z bratov mentálne postihnutý (lebo to musí byť!)... Proste ako z návodu "Ako získať oskara". 2) Celkový výsledný pocit mi vyšiel tak nejak na plytko. Podobnú témovú schému sme videli už tisíckrát a minimálne stovka si zaslúži viacej pozornosti. Nedá mi nespomenúť. Keďže je v riešení Downey jr. v konfrontácií s vlastným "Pa" film A GUIDE TO RECOGNIZING YOUR SAINTS. To bolo iné kafčo! ()

kocik1

Kdyby si tvůrci odpustili řešit soukromé záležitosti a omluvy rodičů a dětí v soudní síni, kdyby vynechali nemanželské děti a hledání tatínků, tak...to mohl být více než dobrý film. Ale takhle je to jako na talíři: příliš nepříliš chutné přílohy zkazí i jinak dobrý řízek. ()

chelseaman22

Pojebaný otecko se hádá se synem ohledně hlídání retardovaného bratra. Synátor vystuduje na Kolumbijské s vyznamenáním a pustí se do obhajování špíny, za což zpravidla inkasuje (mluvou té pijavice z Prostřeno!) asi dvacet miliardů. Tyto peníze investuje do úsměvu své manželky a ajfounu pro rozmařilou dcerku. A když se jeho děvkózní choť nechá přeříznout chasníkem od montérů, tak náš milý attorney bere směr rodná hrouda, aby otci vlepil do tváře ten incident z kaprem. Naštěstí se nejdříve nasvačí, takřka přeřízne svou takřka dceru a hurá do soudní síně dívat se na otcovu senilitu. Downey, si třída! 93% ()

Motinski

Nemám moc rád drámy v ktorých sa riešia právnické veci (česť výnimkám) ale táto mi sadla. Na prvý pohľad pôsobí jednoducho, možno až skromne a obyčajne. Nemá bohvie aký spád a pár pasaží by sa mohlo vystrihnúť. Príbeh bežnej rodiny z malomesta kde s pribúdajúcim časom sledujeme vyhrotenejšie interakcie a ponárame sa hlbšie do zákutia vzťahov a problémov. Downey Jr. a Duvall šľapu na plný plyn a každá ich scéna mala v sebe niečo výnimočné. The Judge nie je len o právnických kecoch, ako som si pred pozretím myslel. Je o postávach. Rozvojoch charakteru a zmene postojov ktoré dosiahli za ubehnuté roky života. Dej je zasadený do prostredia kam absolútne pasuje, pôsobí prirodzene, nehrá sa na niečo viac a bez zbytočného vymýšľania nejakých zložitých kľučiek, vytvára  jeden z najpríjemnejších filmov zo žánru. ()

Triple H

Každému čo jeho jest ako sa hovorí, ale som prekvapený z tých vlažných reakcií naokolo. Sudca je film klasického strihu v tom najlepšom zmysle - neponáhľa sa, dobre prekresľuje postavy, rozpráva solídny a ľudský príbeh, a v neposlednom rade je perfektne obsadený a zahratý. Je to zrejme aj vecou nálady a osobného vkusu, ale nechápem prečo všetci filmu vytýkajú konvenčný dej. To sa z prekvapivých zvratov, kreativity, a inovácií vo formálnej stránke stali propriety, absencia ktorých robí aj v zásade bezchybne spravený film priemerom? Neviem. Každý film sa v závislosti od svojho žánru o niečo pokúša - komédia má rozosmiať, thriller strhnúť, horor vystrašiť, atď. Sudca je dráma predovšetkým o rodinných vzťahoch a v tomto je spravený perfektne. Možno mi to sadlo aj preto, že som sa vedel do kože postáv dobre vcítiť. Profi robotka a občas je fajn pozrieť si len normálnu, poctivú story. V závere sa v melodramatickosti na pár miestach síce dosť zbytočne pritlačilo na pílu, ale celkový dobrý dojem to nekazí. Duvall vynikajúci a Downey po dlhej dobe konečne zas niečo zahral. ()

David.Darco

Keby sa tvorcovia držali motívu vzťahu otec/syn a nezapájali absolútne zbytočné postavy a ich mini linky, ktoré nemali s dejom vôbec nič spoločné, keby posledných 20 minút nebolo tak pritiahnutých za vlasy za účelom posúvania myšlienky filmu divákovi na zlatom podnose, tak by sa jednalo o vcelku zaujímavý počin, síce s nevýraznou a ničím novým neprinášajúcou kamerou, ale dobrým obsadením, s famóznymi výkonmi hlavných dvoch protagonistov. Takto je to len... Premrhaná šanca. Chémia tam bola. ()

Jizni Tlapa

A rozsudek zní: Obžalovaný Soudce, ztvárněný záprdkem Downey Juniorem, se za herecký výkon, prostředí s upřímnou kamerou, naprosto dotažený scénář s několika povedenými humornými prvky, melancholický hudební podtext a opravdu hezký příběh odsuzuje, na pět hvězdiček nepodmíněně... ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr