Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

FEAR99

Překvapivě dobré a překvapivě se žádná "dramatická" nuda nedostavila. Downeymu tato herecká póza kupodivu docela dost sedí a až s tímto filmem jsem si uvědomil, že už by se měl konečně vykašlat na Iron Mana (i když mu sedí a vždy sedět bude) a víc se objevovat v takovýchto skrytých "peckách", které nabízejí zajímavý scénář a jsou lidově řečeno ze života. Kupodivu vůbec nepřekážela i dost přemrštěná stopáž (trošku zkrátit by Soudce určitě chtěl, ale se 140 minutami jsem problém prakticky neměl) a ani fakt, že Downey toho Iron Mana trošku hraje i zde. Dobkin dokázal, že mu jdou dobře jak komedie, tak i pomalu budovaná dramata aneb režijně prakticky bez chybičky. Otázkou je, jak moc v mém hodnocení hraje roli dokonalá kamera Janusza Kamiňskiho (např. scéna s vichřicí je i na malém prostoru víc působivější než celé "V oku tornáda") a Thomas Newman hudební složku trefí vždycky. Dost možná dva hlavní důvody, proč jsem se přiklonil k horším 4* a né k lepším 3*. Herci téměř do jednoho výborní a škoda, že Billy Bob Thornton nedostal víc prostoru aneb dokonalá ukázka jak na malém prostoru zaujmout a vytěžit z malé role maximum. Povedené právnické drama. 7/10 ()

punco

Poriadne zavádzajúci (kto videl pochopí) názov snímku ma chviľu od neho odrádzal, ale jedno krásne popoludnie som sa do toho pustil a urobil som dobre ! V prvom rade to nieje film hlavne zo súdnej siene ( u mňa veľké +), samozrejme súdna sieň tu hrá veľkú rolu ale to podstatné je rodinná dráma, vlastne rozsypaný vzťah otec - syn. A tu sa už dejú veľké veci. Možno nejeden divák (ja áno) sa v tom našiel čo je pri podobnom žánri základ, a dvojica Downey Jr., Duvall to predviedli perfektne. Tiež oceňujem miniatúrne odľahčenia témy ( Palmerove flirty). Záver je správne emocionálne vystupňovaný a vyvrcholený. Stopáž vobec nevadí, lepší nadriemer. ()

bonovox

Pomaly plynúci film, ktorý však nenudí hlavne kvôli obom Robertom v hlavných úlohách. Nebyť slabšieho scenáru, bolo by to ešte lepšie. ()

Rust_Francis

Víte, ze začátku jsem si říkal, na nedělní odpoledne na Nově dobrý, ale nemějte mi to za zlé. Prvních pár minut se mi zdálo režijně kostrbatých a možná i trochu jako jedno velký klišé. Z náznaků některého humoru jsem byl docela nerozhodný, jestli jde teda o vážné drama nebo ne, ale s postupem času se děj, režie, atmosféra a tak i nějak to komorní kouzlo filmu semknulo a pomalu mě začalo pohlcovat. Dojemné, místy silné drama, které stojí na především perfektním výkonu Roberta Duvalla. Z počátku mě trochu vadil ten věčně arogantní (snad jak v každém jeho filmu) Downey Jr., ale i tomu sem po čase přišel na chuť. Asi jsem byl správně naladěn a film mi zahrál na mojí cíťo strunu, nicméně nebudu lhát když řeknu, že jsem si tento snímek užil a zanechal na mě hlubší dosah. ()

czema

Během filmu jsem nehnul ani brvou. Downey je sice otravnej, ale opět se mi to líbilo. Mám rád dramata a tohle je jedno z nejlepších. Teda než uvidím lepší. (Než) a to se taky nemusí stát. Až se bojím přiznat že jsem byl ke konci na měko. a to je co říct. Doporučuji. ()

burton-ka

Svět je zmlsanej a my sním! Robert Downey Jr opět ukazuje, že jeho naprosto naleštěna čepel humoru Vám mává před obličejem a jen fajnšmekr tohoto herce pochopí! Celkově je to typický americký příběh, kde ty zlý budou mít zaracha a pujdou ven až za 20 let. Jenže co se stane až opravdu vyjdou ven? Poznají tak nějak proč byli vlastně zavřený? Celý příběh teprve začíná a to, když se soudce Palmer zamotá do své vlastní osudové linky. Soudce Palmer je velký táta třech kluků, můžu kteří mají své osudové momenty a ty se drží kolem jediné osoby soudce - jejich otce. Robert Downey Jr je jediný ze třech synů, který odešel z toho "maloměstského" města a nikdy už se tam nechtěl vrátit. Jenže! Nikdy neříkej nikdy, jednou budeš rád, že to triko s Metallicou v krabici v tvém bývalém dětském pokoji máš. Vlastně čím více se zaobíráme tím, že něco nechcem podvědomí to chybí a bojí se, že by mohli vyplavat i nějaké ty citové zahřmení spolu s tím, co nás vlastně celé dětství trápilo. Filmová linie je tak nějak typická a dobrá tedy za tři hvězdy . Zlý a špatný budou potrestání a je jedno jestli soudem nebo osudem ovšem celkově filmu vyzvihuji spojení bratrů kde exceluje zmínění R.D.jr ale i Vincent D'Onofrio a především mentálně postižený Jeremy Strong. Kdo mě zklamal je Billy Bob Thornton ale kdo velice mile překvapil Robert Duvall v roli soudce Palmera, kterému jsem tak nejak nikdy moc nemohla přijít na chut. Spojení Downey jr a Duvalli se nebojím uvěřit tomu, že i oni mají svou rodinou historii, která všechny tak nějak potrestala. Příběh se tak nějak stáčí několika směry a občas zdlouhavé chvilky nahradí stočení příběhu kamsi o kus dál. Takže at nežeru 4 hvězdy za ten skrytý nádherný humor v tak tragickém příběhu což David Dobkin umí. ()

esmoke

Robert Downey Jr. je špičkový právník, kterého zastihne rodinná tragédie a tak se vrací do rodné vesnice, kde bude muset vyřešit minulost, současnost i budoucnost. Největší problém je délka filmu, 141 minut je vážně hodně a zbytečně se to roztahuje. Jinak je to zajímavý příběh s příjemnými herci. (2D dabing) Rozpočet: $48 miliónů, Tržby: $325,771 miliónů. ()

mrsin

Spíše než dramatem ze soudní síně jde o drama rodinné zabývající se nesnadným vztahem otce se synem. I přes tradičně perfektní výkon Roberta Duvella a pár slibných náběhů na "něco nadprůměrného" se mu však nepodařilo vyhrabat z vod průměru a končí tudíž se třemi hvězdami. ()

bykes

Aj keď oficiálny popis sa zdal ako veľké klišé, family reunion po tragédii, oh, originálne. Ale opak je pravdou, Robert ako márnotratný syn sa vracia na zapadákov kvôli pohrebu matky, kde žijú jeho bratia a nekompromisný otec, ktorého nik nevolá inak ako Sudca. Otca obvinia z vraždy a kto iný by ho z toho vysekal ak nie IronMan Robert, hohó? Samozrejme, vo filme je asi tona sentimentu, ktorá by sa dala vynechať či okresať a dielo by nabralo na dramatickosti, ale takto asi ostala koza celá aj vlk sýty, teda producenti a štúdio majú doják a my dvoch Robertov v slušnom filme. A Robert Duvall to teda dal ako frajer! ()

black8

Film plný klišé. Komplikovaný otec/syn vzťah už bol tematizovaný v iných filmoch (Being Flynn, Fireflies in the Garden), takže obsahom a žiaľ, ani spracovaním, neponúkol nič originálne. Dokonca aj pekná kamera mi v tomto filme prišla ako klišé, ako vypočítavá snaha byť súčasťou kvality. Vedľajšie dejové linky neboli dotiahnuté a javia sa ako zbytočné a ani neviem, načo bolo dobré do deju zaradiť incestný akt. Ako televízny film vcelku príjemný, ale naplnenie väčších ambícii tu nenachádzam, aj keď snaha tu bola. ()

Dawydov

Je to jen těsně, ale pět hvězd se přidělit dá (85%). Film je vyvážený, herci, hudba, kamera… vše působivé a funkční, režijně je to citlivé a plyne to dobře. Zaujme a zajímá po celou stopáž, rozhodně zapůsobí. Samotný obsah není sice nijak velkolepý, ale zdání klame, řeší se tu sakra těžké věci, zejm. potřeba syna získat uznání otce, ale i potřeba otce milovat svého syna; ale je to zároveň asi ještě složitější, jde o (marnou) snahu o únik z přehnaně dominantní sféry otce – syna sice drtí a irituje diktátorská, sebestředná povaha otce (vidícího sebe sama jako pupek světa, který si osobuje právo o všem rozhodovat a má pocit, že na něm každému záleží), ale stejně se (možná právě proto ?) nemůže zbavit touhy získat jeho uznání… Je tam toho ale více (zejména o vztazích, ale i o kariéře, a trochu o právu). Hezké je, že témat je poměrně hodně, některá jen na pozadí nebo jakoby mimochodem, ale i ta doplňková se tu rozehrávají tak, že mají na diváka dopad. Pokud jde o soudní „kejs“ a s tím související proces, je obojí docela zajímavé (i když ne zcela dotažené), čím dále více ale je jasné, že to hlavní, co se tu řeší, není případ samotný, ale spíše vztahy mezi jeho aktéry. A to funguje skvěle a obojí to kulminuje efektně. Vytknul bych snad jen zbytečnou karikaturizaci najatého obhájce (a vlastně i samotné rozhodnutí najmout právě jeho). Ani jedno podle mě filmu neprospělo a zbytečně ho shazovalo, i když ne nijak nepřekonatelně. Film také ukazuje, že jakkoliv je Thomas Newman dobrý skladatel a umí dát filmu jasně rozpoznatelný „feeling“, je to pořád na jedno brdo a už je to ohrané. Nějaká variabilita by prospěla. ()

Kozlowski8

Právník Hank palmer se po dlouhé době vrací do městečka, kde vyrůstal, aby pomohl očistit svého otce - místního soudce - z obvinění ze zabití. Jejich vzájemný vztah, který byl dosud na bodě mrazu, se souhrou těchto složitých okolností probouzí a dostává nový rozměr. Toto není soudní drama, ale právě drama o složitém vztahu otce a syna. Zpočátku jsem nemohl tomuto vztahu a podivným vzájemným dialogům přijít na chuť a chvíli trvalo, než jsem si na ně zvykl. Postupně si to ale všechno sedalo a měnilo se v úžasné a emotivní představení. Robert Downey Jr. zraje jako víno a já pomalu přemýšlím, koho vyšoupne z mé topky herců. Pozadu však rozhodně nezůstává ani Robert Duvall. Také výborné vedlejší role dobře doplňují běh příběhu, i když Billy Bob Thornton, Vincent D°Onofrio a Vera Farmiga mohli - při širším rozvinutí příběhu - dostat i více prostoru. ()

Tondonis

Názov a popis k filmu je len zásterkou. Film sa venuje hlavne vzťahu medzi otcom a synom. Skvelo je využitý kontrast medzi postavami. Zásadový a spravodlivý sudca Duvall, na druhej strane nekompromisný a nie príliš pravdu vyhľadávajúci advokát Downey. Na jednoduchosť deja má však film pridlhú minutáž. No ako dráma s vynikajúcimi hereckmými výkonmi je film podareným zástupcom žánru. ()

HellsAngel

Konečne dráma, ktorá sa na nič nehraje a rozpráva svoj príbeh bez toho, aby musela tlačiť na pílu. Pritom ale vyvolá oveľa hlbšie emócie, ako všetky tie takzvané "oscarovky", ktoré len prvoplánovo používajú čo najkontroverznejšiu možnú tému, aby zaujali. Tí z vás, ktorí očakávajú právnické kľučky a súdne prestrelky budú mierne sklamaní, Sudca je totiž primárne komornou sondou vzťahu otca a syna. Stopáž, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať prestrelenou, je adekvátne využitá presne do takej miery, aby sa diváci nezačali nudiť. Herecké výkony ani nepotrebujú komentár, nakoľko sú prvotriedne. Možno zamrzí absencia výraznejších hudobných motívov, no to je iba detail. Vrelo odporúčam. ()

veverysiak

V skutočnosti vôbec nejde o príbeh zo sudcovskej siene, zápletka s obžalovaným sudcom slúži len na jemné dokreslenie príliš komplikovaného vzťahu dvoch výrazných individualít, ktoré sú zároveň pokrvnými príbuznými a ako to už s takýmito vyhranenými osobnosťami býva, je len otázkou času, kedy si skočia do vlasov, vynikajúce party pre Roberta a Roberta, ohromne citlivo podané postavy ďalších dvoch súrodencov, škoda nedotiahnutého potenciálu žalobcu v podaní BillyBoba, ako celok veľmi podarený dramatický film, takže 80%. ()

bezprezdivky

Těžké ždímání citů, plné stereotypů a vrcholem všeho pohlazení amerického lidu ("když se v porotě sejde 12 průměrných američanů, většinou se nemýlí"). ()

Ironhead

Slusnej prumer se skvelymi herci, ktery se bohuzel v cca posledni pulhdine zmeni ve straslive klisoidni melodrama, ktere ma hrnout divakum slzy do tvari za kazdou cenu... ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr