Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Agia

Kdo dal tomuhle nálepku "soudní drama" by zasloužil naplácat. Pak se lidi diví, že o soud tam jde vlastně až v druhé řadě. Je to prosím rodinné drama a ano, mix žánrů. Nejvíc mě u toho napadá slovo "život", protože všechno, co je tady, je i v životě. Když se stane tragédie, nedějou se jen smutné věci, ale přijde i humor, ironie nebo láska. V Soudci je dost klišé, ale neruší. Jsou uvěřitelná, není to nijak naivní. Člověk by čekal, že Hank prozře a půjde dávat dohromady svojí rodinu, ale ono to tak úplně není, protože ani v životě se nedá všechno zakončit happy endem. To je na tomhle filmu to nejlepší - každý happy end má svůj protipól v něčem negativním. Jeden je šťastný, ale druhý o něco přijde. Soudce zanechává rozporuplné pocity, což se už nevidí tak často. Herci - RDJ se nedá moc co vytknout. Ačkoliv chvílema sklouzává do módu "Tony Stark", tak pocit, že každou chvíli musí výlohou přiletět oblek, člověka přejde tak do 15 min od začátku filmu. Sarkasmus z jeho rolí nikdo nedostane, s tím se musíme smířit. Robert Duvall excelentní výkon, nominace na Oscara zasloužená, nevěděla jsem, jestli mám toho člověka nesnášet a nebo mi ho má být líto. Scéna v koupelně top. Billy Bob Thornton udělal z malé role svůj osobní koncert, ale s dostatečně sníženým volume na to, aby nepřehlušil vedoucí dva Roberty. Vera Farmiga - malá rolička, ale tu ženskou člověk prostě chápe. S kamerou si pánové docela vyhráli, pár záběrů by si zasloužilo metál. Hudba je nevtíravá, vlastně jí člověk ani moc nezaznamená. Je to dlouhé, ale nenudí to. Na 5* by musel Soudce trochu víc šlápnout do pedálů, pár karambolů v soudním přelíčení se nedá přehlédnout a kazí výsledný dojem, některé dialogy by zasloužily přepsat. Ale jsou to dost malé mouchy na to, aby potopily film o víc hvězd jak o jednu. ()

kacir

Je to veľmi pekná dráma.Nechce sa mi veľmi rozpisovať..skratka film o vzťahoch. Treba to pochopiť. Je to vec, ktorá sa môže stať. Tu by sa zišlo viac nominácií.. Jednu hviezdu mám v rezerve pre prípadné druhé pozretie. ()

Bilky

Trošku netypický film zo súdnej siene, kde sú jadrom vlastne rodinné problémy (stret dvoch silných charakterov a nafúkaných ég) a hriechy minulosti. Mne to vďaka vynikajúcim výkonom a silným scénam vôbec nevadilo- práve naopak! Najmä hlavné duo Robertov: DOWNEY (postava cynického machra mu svedčila už v komédií Due Date) a DUVALL (vynikajúci civilný výkon ako protivník Michaela Douglasa vo filme Falling Down) bolo fantastické a škoda len malého priestoru pre uhladenú právnickú postavičku B.B.THORTONa. Potešila aj Vera FARMIGA hoci jej dejová línia akokeby nebola dokončená a priznám sa, že tu som postavám veľmi neveril, lebo jednak film už nemal priestor popri vzťahovej dráme otec vs syn resp. obžalovaný vs obhájca ešte riešiť a vierohodne vykresliť ich históriu či motivácie. 75% ()

DonBraso

Krásný příběh otce a syna.Poprvé jsem se trochu bál,že se veškeré dění bude odehrávat v soudní síni,ale chyba lávky.Je to dojemný jak banán ve sprše,některé slabší povahy asi mají slzy na krajíčku,ale celek s hlavní dvojkou je uvěřitelná na maximum možného a můžem koukat,že Duvall na starý kolena jede pořád bezchybně,ale to se dalo čekat.Celkově obsazení do toho zapadákova krásně harmonizuje i pár pecek v hudebním podkresu,který má navodit pocit sounáležitosti.Stopáž sice vypadá na začátek trochu moc,ale ono nakonec je to tak akorát,protože hluchý místa ve filmu neexistují.Sice nevíme jak Hank dopadne se svojí manželkou,ale to by možná ztratilo příchuť hořkého konce,který vlastně musel nastat a ukázal to,že na každého jednou dojde řada i za to co udělal či ne. ()

Cannonball

Nezdalo sa mi to ako súdnická dráma, tá časť tam bola len pre ešte krajší obal príbehu samotného. A to vzťah "zlého" syna a prísneho otca v malom meste, nič nového čo by som/sme už predtým nevidel x-krát. Z najlepsich ingrediencii sa namiesal film, ktory zaposobil len raz ale neustale ubijal neuveritelnou dlzkou. 5/10 ()

Blazis34

Zapeklitý případ soudce Palmera a jeho syna a zároveň posléze i právníka, nebyl vůbec špatný. Sice se na můj vkus, až zbytečně dlouho vlekl, ale nakonec nabídl zajímavé rozuzlení. Nečekal jsem, že případ prohrají a bývalý soudce bude muset do vězení, ale bylo to tak reálnější. Musím i napsat, že Roberta Downey Jr. zastínil svým hereckým výkonem Robert Duvall a jejich herecký souboj u mě dopadl jasně, ale překvapivě právě pro tohoto staříka, který má stále světu kinematografie co nabídnout. Soudci a jeho příběhu dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

blondboss

Nemôžem hodnotiť inak ako piatimi hviezdami. Čo je na tomto filme obdivuhodné, je fakt, s akým citom a pokorou bol prednesený hlavný motív filmu - vzťah otca a syna poznačený minulosťou. Toto bolo skutočne famózne herecké majstrovské predstavenie dua Robertov D. Je málo filmov, kedy hercom uveríte každú jednu repliku. Tu sa toho môžete nabažiť a keď Vám do toho zahrá maestro Newman, tak o kvalitný filmový zážitok je postarané. Nie je to plných 5 hviezd, nakoľko nemožno to považovať za snímok nadčasový, avšak v rámci svojho žánru top. 85 % ()

t.b.kat

Je to film plný rozporů. Na jednu stranu dobře odvedená režijní a herecká práce, na stranu druhou tu vystupují osoby, které něco ve filmu načnou a následně zmizí (co dcera H. Palmera a její vztah s dědou, nebo půvabná dcera jeho bratra). Je také hrozná škoda, že B.B. Thornton nedostal větší prostor, neb by filmu hrozně slušel. Samotný proces v soudní síni až na ten - otevřený závěrečný rozhovor mezi synem a otcem - který by reálně v soudní síni ani proběhnout nemohl byl pěkný a zvratový. Ale čím více o filmu přemýšlím, tím spěji k názoru, že k filmu se vracet asi již nebudu, škoda. Ale dívat se na film dá, proto 3* ()

lobo87

Rodinná dráma na pozadí súdneho prípadu so skvelými Downeym a ešte lepším Duvallom. Je tu však strašne cítiť, že je to americká produkcia. Všetko v tomto filme pôsobí veľmi pozitívne, napriek tomu, čo sa odohráva vo vzťahoch medzi jednotlivými postavami. V tomto momente mi to zapasovalo, ale natočiť tento film napr. v európskej produkcii, bol by to silnejší a dramatickejší zážitok. Holt, Dobkin je komediálny režisér a tomu by sa mal venovať... 75% ()

AndrewNewman

Pekný triler s dobrými hercami, ale svojim spôsobom len ďalšia priemerná záležitosť, skrátka nič extra, no vďaka Downeymu sa na to dá pozerať bez toho, aby ste pritom driemali. ()

shaacul

Film příjemný a starosvětský. Ve filmu to funguje tak že nepřekonatelné a hluboké příkopy zaházíte během pár dní a odpusť mě si co jsme si. Nebojím se říct že Dowmney a Thornton byli na návštěvě ve filmu který byl napsán pro herce jako Duvall a Howard. Downey se stále více stává hercem, sice příjemné, ale jedné polohy., jako by nic jiného hrát neuměl. Humor který se do filmu podařilo dostat ho pozvedá mírně nad průměr. Za ***. ()

jfaba

Jeden z lepších filmu, i ze soudního prostředí, a ne jen z něj. Rodinné drama, které jsme už několikrát v us filmech viděli, ale toto je opravdu ("opravdu" dle mého), jedno z lepších. Duvall, Downey, ale i Strong jsou zde víc než dobří. ()

Domas88

Robert zahraje cokoliv a kdekoliv, borec který opět zvládl svoji roli a ostatní herci mu krásně sekundují. Drama jak se patří se vším všudy, ukecaný příběh, kde si chvíli přejete to a pak to. Nevíte skoro do konce jak film bude končit, za mně super. A to kecání mu moc jde, ať už jde o Iron Mana a nebo tady právníka. ()

Gangsta

Film točený s naprosto patrným záměrem k získání Oscara. A jako jeden z mála se mi líbil. Můžete argumentovat že je to natočené podle typické "klišoidní" osnovy dramatických filmů, ale tohle uhodilo hřebíček na hlavičku. Asi mě zaujal Robert Downy Jr. s Robertem Duvallem, protože všech no ostatní bylo prostě "dobrý" a nemyslím to špatně. 80% 4* ()

Shimmy

Úžasná podívaná. V kině, na velkém plátnu s očima mnohokrát zaplněnými slzami a pusou otevřenou. Výborné herecké výkony obou Robertů ! Líbil se mi zachycený vztah mezi nimi, že i přesto, že oba dělali jak jsou drsní a že jim na tom druhém nezáleží, tak když přišlo na nejhorší, stáli při sobě. Vážně moc dojemné a silné. Jen co mě v kině hned při prvním záběru překvapilo, ta mizerná kvalita natočení, nevím teda jestli to bylo jen při tom našem představení, anebo je to tak i v ostatních kinech. ()

chup44

Robert je dobrý ako detektív,novinár,iron man a aj právnik. No celý film nedokáže zachrániť a trochu chaotický dej už vôbec nie. Ale celkovo to nebolo zlé,"životný príbeh" pôsobil dôveryhodne,scenár nadpriemerný a celkovo tak 80%,čo je slušné. ()

wick

Celkem nudná záležitost...která se dala natočit mnohem zajímavěji, i když na druhé straně samotný příběh žádný skvost není, zejména na 2 hodiny. Herci se snaží, ale co je to platné, když režie je nejslabším článkem filmu. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr