Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Zahir odpad!

nemůžu si pomoct, ale je to sračka, hledal jsem důvod alespoň pro jednu hvězdu, nenašel jsem.. čekal jsem, že když má 77%, zaujme mě aspoň něco, čekal jsem příběh, dokonce jsem si myslel, že to je detektivka a jde o to, aby se zjistilo, co se opravdu stalo, ničeho jsem se nedočkal, naprostá ztráta času, z mojí strany čistý odpad ()

zekon

Přiznám se, že takové ty příběhy ze života moc nemusím. Nic převratného, jen skvěle odvyprávěný a hlavně zahraný příběh nějakého soudce z Řiťova. Ale dá se dívat a má čím zaujmout. Skvělá hudba a opravdu hlavně herci. ()

vito_s

Poctivé poměrně vkusné holywoodské béčko, kde jde sice v prvé řadě o drama, ale nebere se to smrtelně vážně, což je jen k dobru. Rodinná pouta v soudní síni, po filamřské stránce žádný majstrštyk, ale jde to rovnou na solar tak nějak symapticky, přirozeně. Starej Tom Hagen tomu kraluje. Poctivý tři hvězdy. ()

teseth

Vcelku podařené drama jedné rodinky, která má ve svých skříních přehršel kostlivců, kteří pomalu vypadávají a rodinka se s nimi pere jak nejlépe umí. Bohužel jsou všechny tyto informace z dávné minulosti docela předvídatelné a tím pádem člověk může s klidem říct co bude následovat. Žádný zásadní zvrat, který vás posadí do sesle se tu prostě neděje a to je docela škoda, protože ten tu vysloveně chyběl. Další chybička na tváři filmu je milenecký výkon Roberta, protože zatímco jako právník byl naprosto excelentní tak při polibku se svojí bývalou láskou byl jak prkno z komparzu. Ale v rámci možnosti to docela ušlo a ač to není na plné 4* tak se to k nim velmi blíží. ()

BullittSF

Mám rád právnické filmy,mám rád filmy o vztazích, mám rád Roberta Duvalla, mám rád Roberta Downey Juniora, musím psát ještě něco víc...snad že je to fakt dobrej film. ()

RavenSpector

Silný příběh, vynikající herci a k tomu velmi realisticky se chovající postavy. Co víc si přát? Jednoznačných pět hvězd. Downey zraje jako víno. ()

kmfilm

ať už jsou ve filmu Soudce nedostatky, tak je okamžitě přetlačí vtipnost, chytrost a emoce stříkající z hereckých výkonů Roberta Downeyho a Roberta Duvalla. Nemohu jinak! ()

vabambule

Zarputilost starého člověka, rodinné vztahy...Zklamalo mě, že jsem v první půlce vše prokoukla a pak už mě film ničím nepřekvapil. K tomu to bylo až moc dlouhé. Ale celkově hezký film pro určitý typ ,,líné nálady". 70% ()

montel

Hank Palmer (Robert Downey Jr.) je skvělí právník, kterému zemřela matka a tak se vydává do svého rodného městečka na její pohřeb. Po dlouhé době se opět vidí se svou rodinou a hlavně se svým otcem Josephem (Robert Duvall), který je zdejší uznávaný soudce, ale se kterým Hank už delší dobu nemluví. Oba si k sobě nenajdou cestu ani během pohřbu a tak už se Hank těší, až opět odjede. Situace se změní ve chvíli, kdy Josepha zatkne policie a sdělí mu, že je podezřelí z vraždy muže, kterého kdysi soudil. I když si Joseph najme jiného, hodně nezkušeného právníka, Hank nechce nechat svého otce zavřít a tak se přeci jen případu ujme a začne svého tátu zastupovat aniž by věděl, zda Joseph tento zločin skutečně spáchal nebo ne... Pointa je zajímavá a herci výborní, ale stopáž je přemrštěná, dialogy natahované a především jako celek to působí nudně. 45% ()

Litty

Z veľkým očakávaním som sa do tohto filmu pustil, a s veľkým sklamaním som sledoval záverečné titulky. Celá zápletka filmu stojí iba na vzťahu otca so synom. Celý súdny proces je iba maskou samotnej pointy filmu a nemá nič dočinenia s hlavnou myšlienkou. Sklamane musím dať 3 hviezdy, iba za skvelé herecké výkony a atmosféru. To, že sa syn snaží ochrániť svojho už umierajúceho otca pred vezením však za zaujímavú zápletku nepovažujem. ()

Tereza3

Holy Robert, I cried so hard! Pro mě film po všech stránkách skvělý, mně asi proplétání žánrů vyhovuje. Downey a Duvall perfektní, a kdybych mohla, dám i 6*. ()

Thug_Leo

Duvall ani nemusel hrát senilního dědu, on je. Farmiga klasicky hrála dobře, Downey má už od prvního Ironmena stále stejný problém, tvaří se, že mu je vše u zadku a pohlíží na svět jako namyšlený bastard...přesto je sympaťák. BBTortilla luxusní, už ve Fargu jsem se musel šklebit jeho pokecface :I J.Strong hrál přesvědčivě, není blbec i mimo film? Závěr? Dekadentní rodinné drama s dobrými herci, nic moc scénářem a předpokládaným koncem ()

xenon96

Velice emotivní snímek z prostředí rodiny a americké justice. Rober Downey Jr. a Robert Duvall jsou páni herci, a v tomto filmu se to opět potvrdilo. Doporučuji! ()

Kivis

Solidní filmová jednohubka. Lehce předvídatelná, ale přesto zábavná, nicméně bez silnějších okamžiků. Scénář není nijak silný a originální, režie poslabší, nudných pasáží v přepálené stopáži také není zorvna poskrovnu. I přes prvotřídní obsazení dvou hlavních rolí, si po pár týdnech člověk z filmu už skoro nic nevybaví. Monžá dám ale někdy v budoucnu Soudci ještě jednu šanci. ()

Hadrian

Zkusme si to shrnout...takže máme Tonyho Starka...teda vlastně Hanka Palmera, který je vychcaným právníkem pro převážně vinné, manželka je štětka, která se s ním rozvádí, protože si cituji ''hrála na sandwich'', pak tu máme dva bratry..jeden je retard s kamerou a druhý zmrzačený tlusťoch a bývalý nadaný sportovec...do toho otec soudce a k tomu hajzl, protože vidí svého syna jako topiče šestnáctiletých naivek, k tomu má ještě raka a k tomu nám umřela matka a k tomu tam je bývalá přítelkyně, která má dceru, s kterou se Hank líbá, ale ona to vlastně je možná i jeho dcera, ale pak zjistíme, že to teda není jeho dcera, ale dcera jeho tlustého bratra, který o tom neví....pravej rodinej guláš, ale musím uznat, že kdybych měl takovou dceru jako Leighton Meester, tak bych se taky neudržel.. ()

Grizzlac

Nevěděl jsem o filmu nic. Po 10 minutách mi bylo jasné, že Kaminskeho kamera a Newtonova hudba mě udrží až do konce. Výtečný Downey ale po delší době také skvělá role pro Billyho Boba. ()

Jurcekk

Všetky možné kliše čo vas len napadnú. Ale tvorcovia chodili poctivo do školy, dávali pozor, naučili sa remeslo, a tak to celkom drží pohromade. To kreslo na záver... Pekné. ()

jizvoun

Nijak překvapivé ani nervydrásající, je to zábavné, i když soudní síň pro mě není zrovna to, co by mě bavilo. Nicméně herecké výkony byly dobré, tradičně Downey byl super a ty dvě hodiny uběhly jak voda. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr