Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

BeeKay

Pravnicko-rodinne drama, ktore neurazi a ani jeden clen rodiny z neho neostane nenasyteny. Akurat stara mama si mozno ukroji z kolaca viac ako ostatny t.j. miestami v sudnej sieni nepotrebny a dost prepaleny sentiment. Postreh: ukradnutie tonov hudby zo shawshank redemption. Esteze to je ten isty skladatel a tak nema zmysel zalovat sam seba asi. ()

Kamil111

Spousta klišé (hollywoodských či lépe amerických), ale zároveň z nich poskládaný silný komorní příběh. Žánr na pomezí rodinného a soudního dramatu, jak je umí jen Američané, i když ke špičkám obou má daleko. Výborná režie a skvělé herecké výkony obou Robertů. Všechna pozitiva a negativa dohromady ****. ()

LejdyFajfka

U určitého typu US filmů mi občas vadí to, co by se dalo nazvat jako jakási americká autentičnost. V případě Soudce mi však nijak nepřekážela, i když tam místy prosákla. Tenhle film z dílny Team Downey má vše, co je potřeba, aby člověk odešel z kina naprosto nadšený. Příběh, emoce, humor a perfektní obsazení. I přes delší stopáž jsem se bavila každou vteřinu. Někdo by možná mohl vytknout, že v některých scénách máte pocit, že tam není žádný Hank, ale prostě starý známý Tony Stark (možná to mohl být záměr), ale to zrovna mně ani v nejmenším nevadí. ()

hesonic

Ten, kdo psal scénář je génius. Takhle detailně podchytit a precizně převyprávět kruté detaily reálného života to vyžaduje dotek génia. Film není žádná strhující akční podívaná, ale rozhodně překvapí zpracováním detailů obyčejného života obyčejných lidí. Vše zvýrazněno propracovanými výkony excelentních herců. Robert Downey opět potvrdil, že patří mezi nejtvrději pracující herce dnešní doby. ()

Sheemass

Rodinné drama, kombinací skvělých herců Roberta Downey jr. a Roberta Duvalla a k tomu Billy Bob Thornton, to by nemělo mít chybu, ale chybu to mělo, a tou byl scénář. Momenty ze kterých šlo vytřískat maximum, klidně i nějakou tu slzu navíc, zabijí absolutně zbytečným vtipem. Tohle měla být hra na Oscara, ale nějak to prostě nedotáhli dokonce. I když v tomto případě jsem objektivní, Downey prostě ano! ()

Richie4422

Na ako takej úrovni tento film držia dvaja Robertovia. Legenda s najlepšie plateným hercom dokazujú, že vedia len svojim herectvom a charizmou preniesť film do inej roviny i bez silného scenáru. A práve tam to padá. Pod povrchom skvelých výkonov a dobre natočeného snímku sa skrýva presladená dráma snažiaca sa diváka emocionálne vyciciať. Avšak bez nápadu. Účelove brnkanie na strunu citov nemám rád a už vôbec nie vtedy, keď mi do úst sypú cukor. ()

Great.Gatsby

Čakal som perfektný film z právnického prostredia. Nakoniec mám zmiešané pocity. Posledná tretina filmu stála za to- keby taký bol celý film tak super. Rodinné vzťahy popretkávané prípadom vraždy. Veľmi pekná téma no spracovanie bolo hlavne zo začiatku veľmi nesúrodé a trvalo veľmi dlho než som bol súčasťou deja. Obaja hlavní protagonisti boli úžasní a sledovať herecké výkony bola lahoda aj keď Duvalla mám stále zafixovaného ako Toma Hagena :D ()

raru

Dlho som váhal medzi***a****.Nakoniec som dal***,pretože mi prišlo,že tento film jednoducho vsadil na istotu-herecké duo Duvall,Downey Jr. a nie na príbeh zo súdnej siene a jeho strhujúce podanie,ktoré by mu veľmi prospelo.Takto to bola vlastne,,len"rodinná dráma,ktorá ma bohvieako nezaujala.A mám taký pocit,že v tejto úlohe sa Downey Jr. moc nenašiel,čo sa nedá povedať o Duvallovi,ktorý bol jednoducho skvelý. ()

Big Daddy

Bravurní Downey a Duvall se skěle doplňují ve filmu, který sice dopředu zavání nekonečnou taškařicí v soudní síni, ale vyklube se z něj rodinné drama, pro které jsou Downeyho exhibicionistické kousky před porotou "jen" výborným pojivem pro jinak komornější pojetí snímku.Naštěstí se podařilo i zajímavé vyvrchlení a dojemný závěr, ale nechci tu zmiňovat žádné spoilery, takže milovníkům dramat radím se k Soudci dostavit osobně. ()

durkes

Celkom pozerateľná sonda do rodinných vzťahov, aj keď na môj vkus tam je veľa amerických zástav......... Ale musím povedať, že ma to celkom bavilo najmä vďaka skvelému Robimu, ktorý zdá sa, že sa už vyhrabal z alkoholového a drogového excesu a opäť začína byť skvelým hercom.......vďaka nemu dávam štyri hviezdy.........PS: Na blonďavú Veru Farmigu som si nezvykol počas celého filmu.....Čakal som ešte dokonca, že to auto vtedy, keď sa zranil brat, nešoféroval on, ale práve brat....ale scenáristi mi to jednoducho nedopriali...... ()

commit

Zajímavý počin. Není to film, na který bych se podíval dvakrát a přesto zaujme. Velkou pochvalu bych dal za kameru, některé záběry jsou až příliš dokonalé. Na plný počet to není, nikdy z toho nebude kultovní film, už kvůli rozněžnělé hudbě a neustále vlajícím vlajkám pruhů a hvězd, ale 4 hvězdy si zaslouží. ()

Mr.Hackels

Ačkoli obsazení slibuje opravdu hvězdnou podívanou, výsledek je víceméně průměrný. Nemůžu se zbavit dojmu, že ani sám scénarista nevěděl co chce filmem sdělit. Natož pak režisér. Pokaždé, když jsem si už říkal, teď se to vyvíjí slibně, bylo to tak nějak zaškrceno do ztraceno. Malé žertíky uprostřed dramatu mě pobavili. Nejvíc asi výběr poroty podle nálepek na autě :) 65% ()

lubica1995

Potrebovala som to trošku rozdýchať, ale skutočne si myslím, že si zaslúži 5. Všetko bolo vierohodné. Mala som chuť Hanka pohladkať po každom stretnutí s otcom. Veď nešlo o nič viac, len o trošku uznania od otca, ostatné bola len kulisa. PS: vierohodne zahraté úlohy, postavy, povahy, žiadne akože vstúpenie do seba. Bolo to dobré, ako sa syn podobal povahou na svojho otca a rovnako nedokázal skloniť hlavu, odpustiť, prejaviť city. Vlastne nie, dám 4. Vsuvka s blondínou po rokoch a dcérou blondíny bola trápna. ( Viac tá s tou dcérou, tú starú lásku by som odpustila, sem tam to bolo trochu aj inteligentno vtipné... sem tam..). Po vynesení rozsudku boli aj zimomriavky,( som len precitlivelá?? ). ( nie, aj na druhý krát tam boli, tak to bol zámer). ()

pepca72

Výborné drama řešící minulost , současnost a budoucnost jedné rodiny a to nejen v soudní síni ale zejména uvnitř ní a uvnitř duše jednotlivých postav. Film stojí na výborných hereckých výkonech ústřední dvojice a patří k tomu lepšímu, mezi filmy s touhle tématikou. Od dalších fylosofických rozborů vás ušetřím, nejsem jako místní artové paka s nejvyšším bodovým kontem. Zasloužené 4*, doporučuji vidět. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr