Umelá inteligencia

• Česko Stroj (viac)

V neďalekej budúcnosti sa Británia ocitne uprostred studenej vojny s Čínou a jej ministerstvo obrany pracuje na vývoji robotického vojaka. Keď sa bojový stroj vymkne spod kontroly a dôjde ku krvipreliatiu, šéf vývojového tímu povolá na pomoc expertku v oblasti umelej inteligencie. Ich vzťah čoskoro prekročí puto rýdzo pracovné, a práve vtedy sa udalosti začnú poriadne komplikovať. (TV JOJ)

Drozdo57

Jeden z tých filmov, ktoré som určite niekedy videl. Aspoň podľa fotiek sa mi čosi marí. A musela to byť pecka, keď si absolútne nič nepamätám. Ako píšem: Jeden z tých filmov. ()

Baldrick

Neukojení konzumenti z vysoce definovaných magacínů nechť se dodatečně ohnou Vandámovi pro mýdlo, našinec odkojený osmdesátkovými scifíčky béčkoidního ražení může být ovšem spokojen (zvlášť když má možnost si to užít na velkém plátně). Není nad to, když se smíchá Frankensteinova dcera s Robocopem (ano, i se ždipcem toho univerzálního vojenství), okoření se to tou správnou dáfkou decentní romantiky, rodičoffského patosu a do kroku nám zadrnká ten správný osmdesátkový elektro-rifff. ()

fafejt001

MÁM RÁD SCIFI , KTERÉ MÁ URČITOU VYŠŠÍ ÚROVENˇ .... NEVÍM KAM TO SMĚŘUJE ....... DIVNÝ FILM ... MYŠLENKA . . . ZABÍJENÍ ..... HRŮŮŮŮŮZA !!! ()

spawnxp

Blade Runner to teda opravdu ale opravdu neni ale snaha se upřít nedá - například dost ambiciózni kamera. Ovšem casting hlavního "hrdiny" a hlavního "padoucha" - to jsem teda nepobral. Co jsem ale pobral, byla Caity Lotz, bez ní bych to asi nedokoukal.... ()

DJMaroko

Tak to byla válka Británie už ani nevím myslím, že za pár minut ani nebudu vědět o tomto filmu vůbec. Opravdu slabé a stokrát ohrané. Nicméně za snahu a dobrou hudbu 2* ()

esmoke

Jediné co je na filmu "dobré" je to, že jsem si vzpomněl na knížky od Isaaca Asimova. Ty byly chytré, napínavé, logické a zajímavé. Tenhle film nic z toho není. Proti hlouposti, ani sami bohové nic nezmohou. (2D dabing) Rozpočet: $ 1,5 miliónů, Tržby: $ 0,303 miliónů. ()

Mukade

Asi tak že - nekonečne lepšie ako napr Robocop 2014. Mám z toho jednoznačne 5*-ový zážitok. Ani to vlastne nepotrebovalo väčší rozpočet, možno by mu dokonca ublížil. ()

CHYREN

Co odlišuje člověka od stroje, který by se člověku mohl jednou dokonale podobat? Tvůrci tohoto filmu přidaly fragmenty argumentů, které tuto otázku zodpovídají. A udělali to místy velmi, VELMI atraktivě. Já tvrdím, že to je nenávazná tvořivost, která nemá s kauzalitou nic společného. Prof. František Koukolík tvrdí, že to je evoluční genom, který si více či méně uchováváme kompletní ve své DNA. Kreacionisté a věřící tvrdí, že to je unikátnost stvoření lidské duchovní aktivity. Tvůrci tohoto filmu dali na emoce. Je to velmi působivá ukázka jejich argumentace. A pokud se nad tím hloubavější člověk zamyslí, i oni mají pravdu: Lidské emoce ovládají člověka spontánně. V každém okamžiku života jimi překypujeme a jen s velkým úsilím to na nás není znát. U strojů to je a bude vždy naopak. Stroje na základě algoritmu zvolí emoci. Zdá se, že opravdový lidský život je strojům zapovězený. Bohužel to neznamená, že máme právo navždy opanovat evoluční vrchol existence. Lidé mohou stvořit něco, co bude postrádat všechny tyto atributy jedinečnosti lidského bytí a ... nebude je potřebovat k tomu, aby vítězilo nad lidmi v evolučním boji o přežití. Tento film je v mnohém jiný. Není to lesklý klenot zážitkové odpočinkové zábavy. Příjdou si v něm na své introvertní estétové, stejně jako intelektuální teoretici. Caity Lotz v něm sehrává naprosto úžasné scény. Tato komorní pseudointelektuální scéna, působí velmi intimně. A pokud pomineme motivační klišé, které celý film provází až do samotného konce, jenž je otevřený a chce zaujmout poněkud trpnou (nikoliv trapnou) pointou ... přinutí to některé z nás zamyslet se. Třeba nad tím, že některé stroje by mohly být cennější, než lidské morální trosky. Samozřejmě za velmi omezených podmínek. ()

luco323

Môže stroj nadobudnúť vedomie? A čo nás vlastne odlišuje od strojov.....telo? duša? Skutočné ľudské vedomie? Ide o výnimočný sci-fi počin po ktorého vzhliadnutí sa budete určite sami seba pýtať na podobné otázky. Podľa môjho názoru sa len málo filmov sa priblížilo k onej vysnívanej latke dokonalosti, no ešte menej sa jej uchopilo tak pevne ako The Machine ktorý je jasným príkladom, že „aj za málo peňazí sa dá vyčarovať veľa muziky“. ()

doogiemus

Celkovo by to možno aj bola príjemná sci-fi, ale čosi tomu chýbalo...možno viac akcie, alebo nejaky lepší koniec. A za tú hudbu pôjde hviezda dole. To bolo čosi strašné. ()

BaseDallas

Atmosféra, hudba, herci, triky - všetko fajn, ale hlavne ma zaujalo nekonvenčné prevedenie, inteligentné sci-fi, preto určite odporúčam všetkým, ktorí nehľadajú lacnú zábavu. Pre mňa rozhodne jeden z najlepších sci-fi filmov, aké sa za poslednú dobu natočili. ()

Allein4

Prvních pár minut zaujalo. Ae pak měl film rovnou skončit, jelikož další vývoj mě donutil věnovat se jiným činnostem. Abych samou nudou neusnul. Navíc v jedné z hlavních rolí je Black Canary Caity, která je asi nejméně sympatickou herečkou z Arrow (kde když ji konečně zabili, tak se objeví ve spin-offu jako White Canary...OMG). Příběh The Machine zkrátka vůbec neutíká, že evidentně i můj komentář musí nenápadně utíkat směrem k něčemu úplně jinému. Je třeba napsat víc? 10 % ()

thedien

SPOILER. Hodně to zkazil konec. Mělo to určitou atmosféru, která byla zajímavá. Někdy teda až moc, protože jsem si několikrát říkal, proč by ten hlavní hrdina pracoval v takovém příšerném prostředí. Ale kromě atmosféry to bylo úplně prázdné a potenciál se vůbec nikam nerozvinul. Čekal jsem nějaký vývoj těch "nemluvek s implantátem", který by vlastně nakonec úplně zbytečný, protože je zjevně speciální munice zhruba stejně vhodná na zabíjení robotů jako munice normální, takže je vlastně úplně zbytečné střílet, a hlavní hrdinka to bere s větším klidem než Arnie v terminátorovi. Takže nedošlo ani k žádné romantice mezi hlavním hrdinou a umírajícím robotem... Pro hlavní hrdinu by to byla určitě výhoda, protože jestli se báli, že umělá ruka může být moc silná, tak bych se u té robotky bál asi něčeho úplně jiného :-). ()

embee

Já sci-fi vůbec nemusím - chtěla jsem to vidět hlavně kvůli Toby Stephensovi, ale nakonec jsem se nemusela do koukání ani tak nutit. Bavil mě tam, mezi tím vším, právě ten prvek lidskosti. Dokonce není vyloučeno, že se na to někdy podívám i znovu... ()

tomkat

Dilemata umělé inteligence v celé své kráse, se syrovou akcí i nenápadným filosofickým přesahem. Poctivé 3 *, ke kterým přidávám čtvrtou za výkony obou hlavních představitelů (zejména za univerzálnost té ženské - až uvidíte, pochopíte), dovedně vybudovanou depresivní atmosféru blízké budoucnosti a velmi povedený, pasující chladný soundtrack, mírně ve stylu dřívějších Depeche Mode. To sedlo. ()

danny79

Nelogicnost schovavajici se za predstíranou duchaplnost, myslenku. Potencial tu byl, jen to nevedelo, jaky smerem se vydat, bud se pokusit o neco "vic", anebo dobre pobavit. Takhle to nesplnilo ani jedno a je z toho velka slabota ()