V roku 2010 bolo pri banskom nešťastí v Čile zaživa pochovaných 33 baníkov. Na ich vyslobodení potom celých 69 dní pracoval dňom i nocou záchranný tím, zatiaľ čo ich rodiny i svet čakal na akýkoľvek záblesk nádeje. Napätie rástlo aj v dusnej horúčave 200 poschodí pod zemou, kde čoskoro začali dochádzať zásoby i čas. V strhujúcom príbehu o húževnatosti, viere a triumfe ľudského ducha, ktorý bol nakrútený podľa skutočných udalostí, exceluje v hlavnej úlohe Antonio Banderas. (TV Markíza)

rigby

Klasické drama, jakých bylo natočeno spousta. Žádné extrémní situace kromě základní zápletky nečekejte. Zpracování je zcela standardní, dalo by se říci i rutinní. V závěru samozřejmě dojde i na dojetí. A pak na objetí. Jako plus hodnotím dojímavou poslední scénu se zestárlými horníky v dnešních dnech. Jsou to hvězdy! ()

Rhod

Mňa osobne tento film zaujal a ani neviem ako mi tie 2 hodiny ubehli. Treba si uvedomiť, že baníci boli pod zemou 69 dní, čo sa scenárista snažil vopchať do 120 minút. Takže nie je tam čas na spoznávanie vlastností všetkých 33 baníkov, ani ich súkromia, nie je tam čas na všetky detaily, ktoré sa počas týchto dní odohrali. Na to by bol potrebný seriál, ale ten by nikoho nezaujal. Za tých 120 minút sa vlastne dozvieme aj tak veľa - úvod pred tým, ako sa dostali do bane, ako sa zosypala hora, ako tam vydržali všetky dni a šťastný happy end. Je jasné, že pri takomto nízko rozpočtovom filme ani tie herecké role neboli úplne dokonalé, ale boli skôr umelé (aj Antonio Banderas, hral to veľmi naoko). Ale pre mňa tu ide skôr o ten skutočný príbeh, ktorý sa podarilo sfilmovať pre mňa na dobre pozeraťelnú úroveň. Len je tu jeden rozpor - v zaujímavostiach tohto filmu sa píše, že baníci dostali odškodné 9 000 americký dolárov, na konci filmu je informácia, že baníci neboli nikdy odškodnení. Nikde okrem jednej českej stránky som sa nedočítal, že by to odškodné bola pravda. ()

brasek

Bolo len otázkou času kedy tento skutočný príbeh bude sfilmovaný. Určite chytí za srdce dotyčných ľudí, ktorých sa udalosť týka a pre nás ostatných?! Pre nás ostatných je to žiaľ priemerný katastrofický snímok, bez patričnej atmosféry a dokonca by som povedal že nevyvoláva ani žiadne emócie. ()

buchannon

Možná je natočeno trochu hollywoodsky pateticky, ale to mi vůbec nevadí. Silný příběh podle skutečnosti, který mě opravdu zaujal. P.S.: Zjistil jsem jistou nesrovnalost, úplně na konci filmu jsou zobrazeni skuteční horníci, a napočítal jsem jich pouze 32, počítal jsem dvakrát. Že by se tomu jednomu nechtělo, nebo nějaký jiný důvod? Kdoví. ()

bonovox

Takéto fádne spracovanie si baníci ani nezaslúžili. Nepomohlo ani slušné herecké obsadenie. Škoda, z lepším režisérom to mohlo dopadnúť lepšie. ()

PTuranyi

Kvalitne natočená dráma uväznených baníkov v Čílskej bani San José. Americká produkcia sa postaral, že po technickej stránke filmu nič nechýba. Ale zrejme má na svedomí aj to, že všetky postavy majú skôr indo-európske črty ako juhoamerické, čo je do očí bijúce najmä v záverečnej podobenke reálnych hrdinov. Herci však odvádzajú dobrú prácu a nemožno im nič vytknúť. Scenár však prehnane tlačí na city a snaží sa vyždímať emócie kde sa len dá. Takže okrem dramatických chvíľ pod zemou, kde sa lámu charaktery striedajú zábery nešťastných rodín, ich trápení i  šťastných chvíľ pred katastrofou, v závere vystriedaných šťastnými slzami všetkých prítomných vrátane ministra a nevyhneme sa ani všeobecnému objímaniu. Takže slzám sa je naozaj ťažké ubrániť. 65% ()

Mark1983

Tento snímek dokáže zaujmout svým zpracováním a to je,myslím,u filmu to nejrelevantnější. Ovšem svým způsobem,i když je film dramatický tak i přesto by se mohl považovat i přes přežití horníků za katastrofický. ()

johankazarku

Ja som teda očakávala viac, prvých a posledných 20 min sa tam niečo dialo, zvyšok bohužiaľ nuda. Aj keď je to podľa skutočnej udalosti, nápad dobrý ale nič viac. Škoda. ()

petra8619

Po dlouhé době velmi povedený film. Byla jsem napnutá až do konce. Komentáře níže, že to byla nuda a že se tam horníci měli jako v hotelu nechápu. Každý by si to měl zkusit. A to že tam nebyla ponorková nemoc, kanibalismus apod. že se to mělo přikrášlit. Proč? ten film neměl chybu. Jsem ráda, že se lidé k sobě chovali jako lidé. Jako zvířata se chovalo vedení dolu. Super emoce. ()

camomilla

Nejvetsi slabinou tohoto filmu je, ze kazdy vi, jak dopadne. Solidne natocene, silne tri hvezdy, ale na ctyri mi chybela hustsi atmosfera, nalomena psychika a celkova ponorka, ktera by se z toho dala vyzdimat. ()

Xmarc

Jistě to nebylo zrovna dokonalé, jistě by se řada situací dala udělat lépe. Řada z nich ještě dramatičtěji, autentičtěji, jiné syrověji a lépe vypovídající o bezmocnosti situace, ať už pod zemí, nebo u příbuzných na povrchu u dolu. Těžko ale říci, jak horníci v té díře a bezmocné situaci opravdu blbli, panikařili a dělkali věci, ke kterým je situace dohnala, docházely zásoby potravin a smrt číhala za rohem. Film měl každopádně své kouzlo a minimálně poukázal na to, jak se máme jak prasata v žitě a ničeho si nevážíme. Pokud zůstali horníci při sobě i nadále a jejich "družení se" i po letech nebylo jen na kameru, tak palec nahoru. ()

NikiVai

Pamatuji, když tato hornická událost plnila zprávy. Na její zfilmování jsem se docela těšila, říkala jsem si, jak by bylo "fajn" prožít s horníky těch neuvěřitelných 69 dnů pod zemí a se záchranáři jejich nasazení při záchraně životů. No, film mi nepřinesl ani jedno. Celé to bylo takové odosobněné, nedokázalo mě to emočně vtáhnout, což je dost škoda. Ale jako připomínka jednoho neštěstí je fajn, že to bylo natočeno. ()

Gagin

Ale jo. Pěknej příběh, kterej zná celej svět. Zpracování bylo na úrovni, mohlo trochu více navodit drama. Vadila mi ale hrozně jedna věc a to CHI CHI LE LE. To tam podle mě vůbec nepatří. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (viac)