V roku 2010 bolo pri banskom nešťastí v Čile zaživa pochovaných 33 baníkov. Na ich vyslobodení potom celých 69 dní pracoval dňom i nocou záchranný tím, zatiaľ čo ich rodiny i svet čakal na akýkoľvek záblesk nádeje. Napätie rástlo aj v dusnej horúčave 200 poschodí pod zemou, kde čoskoro začali dochádzať zásoby i čas. V strhujúcom príbehu o húževnatosti, viere a triumfe ľudského ducha, ktorý bol nakrútený podľa skutočných udalostí, exceluje v hlavnej úlohe Antonio Banderas. (TV Markíza)

Rathalos

No,kedze je to natocene podla skutocnych udalosti,tak nebudem zbytocne mudrovat a dam plne hodnotenie,ale ak mam byt uprimny,tak by som tomu vazne neveril,ze sa to skoncilo tak,ako sa dozviete v zavere filmu,nepochopitelne a neuveritelne,ale realne,cize som spokojny...:-) ()

brumbrum

Super, bravo! Aspon raz od casu daky dobry film a este k tomu zivotopisny skutocny! Nechapem div(i)akov, co im empatia na nule zostala - pre mna 4*. Ludskost, akcia, viera, dobrotivost, muznost, odvaha, nadej.. ()

Kingjiri

Po slibnym začátku, ve kterym se jde rovnou na věc, přichází až do samotnýho závěru poměrně sterilní drámo "dle skutečnejch událostí", tzn. snímek bez větší porce napětí a tentokrát i emocí. Díky slušný atmosféře důlních prostor jsem si často řikal, že by nebylo na škodu uplně změnit žánr např. na akční thriller nebo horor, ve kterym by zavalený horníci museli řešit spory mezi sebou a ve vyhrocenejch situacích třeba i bojovali o život. Technicky i herecky solidní, dramaturgicky však hodně nezajímavý dílko, dvě silnější hvězdy. ()

katmandzoo

The 33 je snímkom o banskej tragédii, ktorá sa v roku 2010 odohrala v Čile. Počas filmu je zaujímavé sledovať, ako sa k celej veci postavila tamojšia vláda, spôsob a odhodlanie, pomocou ktorých sa uväznení baníci snažili prežiť niekoľko stovák metrov pod zemou, ako aj rozsah pozornosti, ktorú ich vyslobodzovaniu venovali nielen čilské, ale aj svetové médiá. To všetko je natočené veľmi obstojne a vierohodne. Priznám sa, až do zhliadnutia filmu som o tomto banskom nešťastí nepočul, no po jeho dosledovaní, som si o tom vyhľadal pár článkov na internete. To len dosvedčuje, že film je natočený naozaj kvalitne. 4/5 ()

Veronica27

Antonio Banderas jako horník ?Proč ne .Pro mě příjemná podívaná o hornících, co uvízli v dole.Už při té samotné představě mě docela mrazí. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Hrozna blbost. Vsechny postavy klisoidni, pribeh neuveritelne naivni a plochej. Ale uprimne jsem se bavil, doporucuju jako ukazkovou oddechovku! (slabsi) 4/5* ()

xmple

Film, v ktorom mi naozaj vadil len Antonio, ale jeho význam asi všetci chápeme. Až na menšie detaily, napríklad, že som nepochopil ako v jednom zábere zrazu dostali toľko vecí do podzemia. Tak tento film by si zaslúžil oveľa lepšie hodnotenie. ()

E lan

Průměrná záležitost s dobrými herci a skutečnou předlohou. Trochu tomu chybí spád, ale zase to popisuje skutečnost bez žádného zveličování. ()

Likan7

Patricia Riggen by už neměla nikdy nic natočit. Tohle je totiž skvělá látka, která má potenciál jít na nějakou tu cenu. Místo toho tu ale nevidíme vlastně nic. Úvod je skvělý, zavalení a vůbec prvních 30-45 minut je dobrých. Jenže pak film zůstane stát, protože se vlastně nic neděje. Kluci dole se můžou tak maximálně hádat o konzervu a nahoře je nejzajímavější fackovaná Binoche-Santoro, který je sice vládní úředníček, ale on chce ty muže fakt dostat na povrch. Největší zádrhel je ale ve skutečnosti, že pokud se film moc nevyvíjí, musíte mít herce, kteří to utáhnou. Banderas, Phillips a Santoro se sice snaží seč jim síly stačí, jenže to jednoduše nestačí ani zdaleka. Neutáhnou dramatický chvilky a vážně nestačí, když Santorovi tečou slzy. Mít kvalitnější herce, bylo by to alespoň trochu zajímavé. Takhle se ve druhé polovině filmu jen servou dole o ipod a v posledních 10 minutách je zachrání na povrch. To mezi tím je nezajímavá omáčka. ()

Nix

Začátek filmu je skvělý, ta atmosféra je k nezaplacení, když vidíte, jak jedou do dolu a jen koukají nahoru a v hlavě vám dokáže přebliknout spoustu myšlenek a nepříjemných pocitů. Klobouk dolů už jen za toto, protože já bych se asi pos... No každopádně film má takové dvě části a ta první už po mém úvodu je fakt skvělá, ale jakmile jsou horníci uvězněni, tak film jak kdyby přestane být napínavý a přepne se do té nudnější části. Jasně, fůrt to jako není nic co by se nedalo nebo nebylo fajn, ale prostě už to postrádá to co mělo na začátku a to mi vadí. Proto to sklouzlo do průměru, ale fůrt jako to má celkem kvality a je to lepší průměr za mne. A Antonio mne baví, James tam je taky a Mario z Contratiempo, což je určitě plus a herecké obsazení je fakt kvalitní. ()

liberita

Tridsaťtrojka pripomína časy, kedy celý svet s napätím sledoval dramatické vyslobodzovanie chilských baníkov spod zeme. Spracovanie sa mi páčilo, nepreháňa až tak veľmi ako niektoré iné filmy založené na skutočných udalostiach a herecké výkony známych aj menej známych hercov sú uveriteľné. Popri samotnom príbehu ma veľmi zaujala aj hudba, jedno z posledných diel skladateľa Jamesa Hornera, ktorého pamiatke je aj 33 venovaný. ()

TommyDiamond

Velká čilská pohádka na dobrou noc. I když je příběh o uvězněných hornících skoro kilometr pod zemí opravdu pravdivý, tak z něho jihoameričtí filmaři udělali pořádnou frašku. Celý děj, události, postavy i průběh je natolik viditelně až nesmyslně upravený, že sráží vážnost celého příběhu ve všech možných aspektech a jakékoliv možné napětí je tak nulové... Za mě to budou dvě hvězdy ()

Cooller

mohlo to být dobré ba dokonce víc než dobré... ale nebylo... divím se že jim tou dirou neposlali na dily auto nebo třeba letadlo protože to je asi jediný co jim tam dole chybělo... ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: V reálu určitě drama, ale filmově moc ne. Jasně, mohli přidat kanibalismus, zombie a podzemní příšery, nebýt to podle skutečné události, mno. ()

Scraffy

A mne sa to emočné vydieranie, ktoré bolo už ku koncu nudné páčilo. Má to skvelý spád a dobre sa na to pozerá. Obsadenie je super. Scenár je dobre napísaný. U mňa to je za 4 hviezdy. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (viac)