Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

J.Mayen

Velmi opravdu velmi zváštní film. Zprvu jsem byl skeptickej, protože nějak už ze zásady nemám rád klauny, ne že bych se jich bál, ale zkrátka mě serou. Ale jaké bylo moje překvapení, když se z filmu vyklubala velmi zajímavá a místy i opravdu strašidelnà podívaná. ()

Nikolas__

Prvotina Jona Wattse se mi zdá z obecně mnohem lepší než jeho zbylá tvorba (MCU Spidermani), bohužel to ale pořád není žádná obrovská výhra. Jakože Clown je dost fajn zážitek, nicméně tu je pár problémů, jako například snaha tam narvat více prvků, aby se z toho potom stala jízda trošku nesoudržná. Hlavně teda náladově, přijde mi jakoby většina humorných pasáží zůstala ve střižně, občas to na mě opravdu působilo spíše směšným dojmem (ale chtěně), a to i přesto že efekty jsou super a čím více se z klauna stává klaun, tím více působivý je. Snad vše na čem se jakkoliv podílel Eli Roth je taková z většiny vážná ale černým humorem hodně opepřená jízda (Cabin Fever, Hostel), sem se mi to ale hodilo asi nejméně. Nevím proč mi to atmosférou trochu připomínalo původní Child's Play, ale to je něco co se cení. Herci jsou docela dobří, hlavní role je zahrána super hercem, nicméně postavy jsou těžce průměrné což mě na tom mrzí docela hodně. Rok 2014 nebyl na horory úplně nejsilnější a filmy se zabijáckými klauny většinou vyjdou jako ještě větší mordor, proto mi tenhle film vážně vůbec nevadí. S pár úpravami by to mohlo být fakt úžasný, takhle je to pouze na rozmezí tří - čtyř hvězd, ale ten námět je tak zatraceně dobrej a ujetej že jsou podle mě tři pořád trochu nefér, tudíž bych dal filmu čistých 70%. ()

Rust_Francis

Tohle mělo potenciááál jak sviňa...když jsem viděl trailer, říkal jsem si, přesně něco takového tu chybělo! Škoda, že se to k onomu potencionálnímu vrcholu jen trochu přiblížilo. I tak, pořád kvalitní hororová práce. Kdyby byla ještě o krapek lepší atmosféra, posadilo by to každého na zadek. Co mě zaujalo, byl docela pěkný výkon s kamerou a některými záběry scén. A klaun? Jedna z nejlepších proměn za poslední roky. Maska excelent. ()

Cocteau

I těm, kteří nečekají od snímku ničeho , se dostane působivá a hlavně nenudící žánrovka. Vytknul bych absenci atmosféry, což pro někoho může být zásadní. Já, ale tentokrát přimhouřím oči a dám za 4*. Hloupý to rozhodně není. ()

Karin00

Začátek filmu trochu zvláštní, ale to asi ani jinak udělat nešlo, u takového bláznivého námětu :) Ke konci jsem měla pocit, že na začátku jsem sledovala úplně jiný film, naprostá změna. Strach ani lekačky se ke mě nedostavily, ale maska klauna opravdu perfektní. Zajímavá také byla pověst o původu klaunů. ()

Matonny1012

Po včerajšom pozeraní Deliver Us From Evil bolo toto oveľa menej napínavé a strašidelné. Ale celkovo film na úrovni som spokojný. Najviac ma dojalo Jacku musíme zabiť tveho tátu. Toto povedať 7 ročnému decku? Prečo nie. 7/10. ()

AnysekMel

Horor, který se drží ve své kategorii víceméně jen kvůli tomu, že podporuje klasické hororové klišé "Nechoď tam!" - Půjdu tam!, si víc než dvě hvězdy nezaslouží. ()

Saxos

Dobrých hororů je velmi málo. Zde nalezneme dobrý nápad na dějovou linku - vpíjení se kostýmu klauna do lidského jedince. ☺ Plusy: již zmíněný nápad, maska měnícího se Kenta, žádné přehnanosti. Bohužel závěrem filmu docházel dech. ()

Dacsus

Čakal som totálnu hovadinu, a kupodivu som sa dočkal slušného horroru, s na dnešné pomery veľmi dobre budovaným dejom a fajn atmosférou. ()

FILMOVKA

Chvilkami se to tváří jako vážný a nebezpečný horor se zlým příběhem a potom přijdou nárazy spíš komičnosti, kdy se hlavní představitel snaží zuby nehty klaunský oblek ze sebe nějak sundat. Takže celkový dojem z filmu mi kazilo neustálé přemýšlení nad tím, jestli to mám brát jako srandu, nebo jako opravdu horor. ()

doriana.g

Možný spoiler. Mělo to pár mušek, ale celkově jsem víc než spokojená. Nápad s kostýmem fajnový, s taťkou Domoem jsem celou dobu soucítila, šikanující smrad + otravný dědek dostali co si zasloužili, parádní masky (našedlé psisko nemělo chybu a finální klaun jakbysmet) a krve a jiných střívek a orgánů tak akorát. Třetí letos viděný horor, který mě neurážel a neotrávil. Víc takových, prosím. ()

st4nford

Perfektní rodinné drama říznuté hororem. Příběh, scénář i styl TOP. Za mě lepší než všemi chválený remake IT, pokud je řeč o hororech s klaunem. ()

Skylwalker42

Ano.. zde jsem nalezl pravý důvod proč nechci mít děti. Jednou bych je mohl sežrat a kdo by o to stál, že? Že současní tvůrci vůbec nemumí točit horory, to víme, Maxilmálně se zmůžou na efektní lekačky se zlověstně gradující hudbou alá např. skladatel Beltrami. Tento horůrek je tak trochu vyjímka - měl veliký potenciál. Stačilo jen lepšího režiséra a lepšího scénaristu a měli bychom jeden dobrý novodobý horor. Bohužel potenciál byl využit tak do poloviny, Světlá místa tu ovšem jsou, to zde právě děla onu vyjímku - syrovost a požírání dětí (kde jinde by jste papání milovaných ratolestí hledali?). Finální podoba démonického klauna také není špatná a nahání hrůzu. Tento snímek rozhodně stojí za jedno zhlédnutí. ()

brasek

Myšlienka dobrá, zo začiatku príjemný príbeh. Žiaľ niekde v strede sa to zopsulo, príbeh začal nudiť, napätie sa premenilo na vynútený smiech. Pod filmom je podpísaný Eli Roth a veľmi mi to pripomínalo jeho nemohúcnosť. ()

Embolia

Přiznám se, že jsem po dlouhé době opravdu spokojená. Už od samého začátku tomu nechyběla šťáva ale nejvíc mne potěšil konečný vzhled klauna který byl ohromný. Takže za mne jedno velké +!! ()

MartinSTFC

Jak nápad tak provedení stály za starou bačkoru. Světlá chvilka byl náběh na konec, ale i samotný konec byl o ničem. Taková napůl komedie a něco, zřejmě z toho chtěli mít horor. To se jim ale nepovedlo. ()

Margareth35

Klauni...někdo je má rád, někdo je nesnáší. Malý chlapec má narozeniny a miluje klauny (i když na konci filmu je musí zákonitě nesnášet). Firma, co pořádá narozeninové párty to pohnojí a nedodá klauna. Aby synáček nebyl zklamaný rozhodne se otec najít alternativní řešení. Zrovna opouští dům, který prodává a rozhodne se ho ještě před odjezdem prohledat, jestli tam nenajde nějaké věci vhodné pro klauna. A najednou ve staré truhlici najde celý super kostým. Jaké štěstí...! POZOR SPOILER !!! Oslava se povede, klaun nakonec dorazil. Bohužel už druhý den otec zjišťuje, že asi nebude něco v pořádku, když mu nejde sundat ani paruka, nos a natož oblek. Začíná zápletka, kde na světlo světa vychází fakt, že je to prokletý kostým, který ovládá démon, ve kterého se postupně otec i mění. Zabijácká bestie, která musí sežrat pět dětí. KONEC SPOILERU !!! Provedení za mě paráda, postupná přeměna na oko moc pěkná a na ucho vlastně taky. Dále jsou tam nějaká ta psychologická dilemata. Nejvíc se mi zamlouvá ale už jen ten nápad a námět. Divák se mimo jiné dozví i pravý původ klaunů. Mě se to teda líbilo dost a proto hodnotím silnýma 4 hvězdama...!! ()

zipS

Nejak sa deje taka vec.. ze film ma ako taky spaad, radost pozerat a sledovat co sa deje a udeje... ale okolo polovice sa to vsetko pokurvii a film ide do sraciek. Clown v nicom spomenutom nevybocuje... Ako uz tu bolo v komentaroch viackrat spomenute > obrovsky potencial .. riadne sprzneny. Eli Roth je zarukou pruseroveho filmu... ()