Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

Rockerman

Mě to překvapivě chytlo hned od začátku a přes některé výhrady se mi to líbilo. Jen jsem se nemohl zbavit pocitu, že se z toho dalo vyždímat ještě víc. Ale nevadí i tak mě klaun vraždící nevinňátka nezklamal, ikdyž někdy jednal spíše komicky, než strašidelně. 60% ()

domirovec

Clown je film od kterého jsem sice čekal trochu více, to rozhodně, ale zklamán rozhodně nejsem. Ona ta samotná transformace normálního člověka v ďábelský, prokletý monstrum je extrémně cool. No a do toho ještě ta atmoška.. Kdyby byl jenom ten scénář trošku více propracovaný, bylo by to vynikající. Taky bych chtěl pochválit samotný gore a masky, které jsou na vysoké úrovni, což filmu také dodává určitý nový level. A co se týče killů, tak ty se mi také velmi líbily. Podle mě jeden z top klauních hororů za dlouhou dobu. 4/5 ()

AngelG

Má to svoje chyby, ale ten koncept je poměrně zajímavý a ne tak stupidní, jak by se na první pohled mohlo zdát.. a hlavně.. kdo má rád klauny.. ;) ()

Dementra

Slovo, kterým bych popsala tenhle film, je - nepříjemný. Asi nemám ráda klauny, který jdou po dětech. Horor je to určitě jeden z těch lepších, ale z toho filmu mám tak ošklivej pocit, že se mi příčí dát větší hodnocení, i když by si to možná zasloužil.65%. ()

KUFI

Ze zacatku se to tvari jako odlehcena Moucha, ktera nekde kolem poloviny prejde v peknou kokotinu plnou nejvetsich klise co v hororech muzete najit. Prvni vcelku vydareny pulce bych dal slabsi ctyri a ty druhy s primhourenym okem dve. Takze celkove za tri s odrenyma koulema. ()

helraiser

Tak pro mě osobně velké překvapení. Klaun vypadá luxusně, atmosféra parádní, herecké výkony na úrovni a závěrečná čtvrthodinka neměla chybu. Po To druhý nejlepší horor s klaunem v hlavní roli, ten klaun to je prostě nádhera. Můžu jedině doporučit. ()

AxelWers

Nie je to nejaký extra super dobrý horor, skôr taký ľahký nadpriemer. Mohlo to byť viac mysteriózne, ale to by skôr musela byť ducharina. Síce od nej to nemá ďaleko, plusom je však skôr tá depresívna a pochmúrna atmosféra, keď hlavný protagonista bol čoraz viac pohlcovaný zlom, strácal sebaovládanie a nad svojim životom kontrolu. 60%. ()

simp23

Nápad dobrý, ale bohužel atmosféra taková nijaká bez napětí, až závěr se trošku zmátoří. Škoda, pojmout to malinko jinak mohla to být velká paráda. ()

Kingjiri

Škoda, že z Klauna přímo vyzařuje nerozhodnost tvůrců, jestli se vydat dramatickym nebo hororovym směrem. Oba směry dokázaly, že by měly co nabídnout - drama v podobě morálních dilemat souvisejících s přeměnou dobrýho člověka v děti pojídající monstrum (jak ze strany měnícího se člověka, tak jeho blízkýho okolí) nebo horor se zručnou režií, slušnou atmosférou a vizuálně zajímavym démonem. Výsledkem je bohužel pocit, že je Klaun na drama málo dramatickej a na horor zase málo akční nebo napínavej / strašidelnej s pomalejšim tempem vyprávění a několika hluchýma místama. Promarněnej potenciál hodně zamrzí, ale za zručnou filmařinu, atmosféru a herce přihodim třetí silnější hvězdu. ()

gemi

Svět tohoto vcelku kulantního klauna je bohužel nefunkční. To se pozná tak, že když uhryzne děcku prsty nebo ho rozsápe v Bongu, odkud v panice zdrhají desítky dětí i dospělých, tak nikde není ani stopa po policii. Nikdo po ničem nepátrá, nikdo nic nevyšetřuje. Policie se objeví až úplně nakonec, kdy je to ale úplně nelogické - je to v soukromí, nikdo ji nevolal a není tudíž žádný důvod, aby tam byla. Kdyby si někdo jenom trošku lámal hlavu se základní logikou klaunova světa, byly by to jasné čtyři. ()

DavidWebb

Ale anó... Klaun je krásna ukážka toho ako sa to dá, že to v zásade môže byť jednoduché a zároveň potvrdením pravidla, že každý má robiť to, čo vie. Pekár piecť, krajčír šiť atď.... a filmár točiť filmy. V béčkovej kategórii nielen hororového žánru je preto toľko sračiek a múch okolo nich lietajúcich, lebo film je lukratívna práca/zábava a každý kto má v amerike v riťi dieru si myslí, že ich vie/môže robiť. Dobre, ani Clown nie tým pomyselným výkrikom do tmy, čo vzkriesi zapáchajúcu mŕtvolu hororu k životu. Ale pri sledovaní takmer každej scény mi napadlo, ako túto konkrétnu mohol niekto iný slušne zprasiť. A je škoda, že niektoré neboli (podľa môjho názoru) iba kvôli menšiemu budgetu natočené ešte lepšie. Sympatickí herci + Abruzzi, spolu s celkom rozumnými dialógmi mi po dlhej dobe urobili radosť s naznačenej možnosti pokračovania. Jednu ale dole dám. A síce za odfláknuté napätie. Ale verím, že to rejža môže dobehnúť. ()

Bube1

Tohle bylo prostě skvělý! Klaun je považovaný mnoha lidmi za děsivou postavu a ve spoustě filmů se to nějak nakousne, ale nikdy nevznikl pořádný horor věnovaný čistě jemu. Až teď'! Téma bylo skvěle zpracovaný a v hodně částech převažuje dramatická stránka. Což vůbec není na škodu. Nechápu, jak mohly jít minulý rok do kin blbosti jako Ouija nebo Jessabelle, když je Clown s přehledem strčí do kapsy. Dokonce bych řekl, že to byl nejlepší horor roku 2014. Pálim plný počet! ()

Zombiepod

Dobrých béčkových hororov je skutočne veľmi málo, avšak keď sa nejaký už objaví, stojí za viac ako áčková produkcia. Clown je jeden z prípadov, ktorý má slušný nápad i scenár, zručnú réžiu a výbornú atmosféru, no do kín sa nedostal. Rotha nemám rád, no spolupráca na tomto filme sa mu vydarila. Skutočne fungujúci horor, ktorý má grády, ideálnu dávku gore, dokonca i uveriteľný dramatický spád (rodina). Už som bol odhodlaný dať štvorku, no v poslednej štvrtine sa scenáristom žiaľ trochu zamotali prsty a začali to mierne srať, či už zbytočnosťami alebo logikou. Clown je i napriek tomu nadštandartne dobrý horor, ktorý sa žánrovo bez problémov uživí. ()

JimDeNiro

Možná film nadhodnotím z uvažovaných čtyř na krásných pět, ale co už. Film na mě zapůsobil jako prase. Krásný rozjezd, který připomíná rodinné drama (klaun se nedostavil na synovi narozeniny, co budeme dělat, tatínku?? Neboj maminko, já to zařídím), přehrne se v psychothriller, v body horror až je z toho trochu klišé! Bomba, tohle mě právě bavilo, pomalý rozjezd v gradaci s vyvrcholením. Peter Stormare je skvělý, stejně tak Laura Allen, postavy mají psychologii a klaun je fakt čím dál víc odporný!! Nebojím se tudíž napařit plných pět hvězd... 90% ()

Kozy9

Po dlhej dobe nadpriemerný horor. Klaun sa konečne trochu vymiká tak nepríjemne zaužívaným klišé moderných hororov a spolu s prepracovanou postavou záporaka ponúka divákovy kvalitnú zábavu. Samozrejme má svoje chyby, najmä ma sklamali hluché miesta a menej vysvetlenia počiatkov všetkého toho zla, no aj tak som sa prvotriedne bavil. Možno bude dvojka lepšia, teda ak nejaká bude. CELKOVÉ HODNOTENIE: 80%. ()

Knor

Nečekaně je to velká pecka. Hodně dobrej, krvavej a hlavně originální horor s dokonalým monstrem nebo jak to nazvat. Určitě nejsem jedinej komu klauni nahánějí nejmíň husí kůži a tady to povznesli o level vejš. Moc se mi to líbilo a doporučuju. ()

Marty7CZ

Tady je zase kritiků... Paráda, ten film je PARÁDA!!! po dlouhý době fakt hororová pecka, masky luxus, téma ok, KLAUNY PROSTĚ NIKDY NEBRAT! 80% ()

TSZ

Nečekané překvapení na hororové scéně je dalším důkazem, že i za málo peněz lze pořídit hodně strašidelné muziky. Nebýt standardně přepáleného závěru, který zničil veškerou atmosféru, klidně to mohlo být za plný počet. ()