Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

malypivo

Kombinace Gladiátora a Titanicu, kterou se tvůrci snažili zamaskovat tím, že v aréně předvedou jinou bitvu (ne tu u Kartága z Gladiátora) a na konci katastrofy nechají zemřít oba hlavní hrdiny (nejen Jacka z Titanicu). Všechno už jsme viděli a znovu to vidět nepotřebujeme, ale jinak se člověk nenudil... ()

Brusíček

Očekával jsem takový katastroficko-historický film bez "romantického" příběhu. Rozhodně jsem si nemyslel že se bude jednat o napodobování Gladiátora, nebo spíž jeho vykrádání... Abych byl objektivní tak za efekty 4*, za příběh 2*, a celkový dojem a hudbu 1*, takže celkem 45%. ()

Grizzly odpad!

Příběh o tom jak se ušaté patricijské koště zamiluje do dřeváka, který čumí jako idiot. Absolutní debilita plná nesmyslů a nudy. Natočený je to pro usmrkance, takže bez jediné kapky krve, což kompletně ničí gladiátorskou linii. Hlavni dvojice naprosto tragická. Kiefer Sutherland nejhorší Říman v historii kinematografie. Jediný pozitivum filmu je, že od začátku víte, že sopka všechy zabije a město zničí. Líbil se mi jen chlapík co to na ulici dostal šutrem. 0% a končím s Andersonem. ()

Platom

Dlouho jsem neviděl tak hloupý film... Ze začátku se jednalo o vykradačku Barbara Conana, později Gladiátora (velmi věrohodná kopie a to i v určitých detailech, až si člověk říká, jestli to nebylo Andersonovi blbé, kopírovat tímto způsobem) no a druhá polovina filmu? Nelogická slátanina... Na první pohled se tento film tváří jako epická katastrofická podívaná, na pohled druhý se z něj stává příběhově mdlý a neskutečně přiblblý film, kdy se s každou další minutou těšíte, až hlavní hrdinové konečně zařvou. Speciální efekty stojí za zlámanou grešli, působí velice nepřirozeně, postrádají správnou fyziku, atd.. Dále jsou zde věci, u kterých se člověk musí jen a jen smát. SPOILER: Dostává mě, když se koně splaší po zdánlivě malém otřesu půdy takovým způsobem, že jediný člověk, který je dokáže uklidnit, je samozřejmě hlavní hrdina Milo, aby se pak v dalších scénách zuřivým během proplétali naprosto bez problému ulicemi Pompejí, kolem nich dopadaly obří kusy rozžhavených nerostů a koníci si neohroženě cválali to své.. Dále se mi líbilo, že hlavní hrdina sice disponuje nadlidskou silou - dokáže ležícímu koni (který byl ještě před sekundou totálně fit a najednou padá v hrozných bolestech k zemi) zlomit vaz, ale zároveň nedisponuje velkou inteligencí, když celé město pálí zuřivost sopky a on je posedlý pomstou - má tendence se neustále s někým rvát, ačkoli musí sám bojovat o vlastní život a záchranu milované dívky, kterou zná asi tak den... a hutným proslovem, který ještě nutně musí dokončit před tím, než nakonec nechá spoutaného soka ve městě, aby jej smetl žhavý popel a láva a díky ztracenému času jej pak stihne stejný osud = proč ho poutal a celý film se za ním honil, bojoval s ním a na závěr mu dělal kázání když mohl celou dobu utíkat? Jinak je také fajn, že ve městě, kde je několik cm vysoká vrstva popelu, který je navíc všudypřítomný, zakryl slunce, atd.. je stále dostatek světla a hlavně dýchatelného vzduchu. Dřevěná loď, která se sveze na vlně tsunami, cestou zboří několik kamenných domů, aby pak mohla ucpat hlavní bránu nezničitelných hradeb Pompejí a to takovým způsobem, že na jedné straně se o hradby tříští deset metrů vysoká vlna a na straně druhé je jen pouhá kaluž vody... mohl bych pokračovat dále, ale tak už to prostě u podobných filmů bývá. Jednu věc ovšem nepochopím. Proč taková látka nejde podat více realisticky, když skutečná katastrofa v dějinách lidstva proběhla? Prostředků k natočení filmu měli více než dosti... krásná 1* ()

Mania odpad!

Dobře, tak to byla dost velká NUDA. Milostná zápletka k poblití a zbytek absolutně zbytečný. Zajímalo by mě, kdo má tolik peněz na rozhazování, aby financoval takovýhle braky? Sutherland tam byl jako pěst na oko. To nenašli herce, který by do té doby lépe zapadl? A Harington mi přijde, že hraje to samou roli stále dokola. Z Browningový taky nejsem na větvi, tahle herečka se mi krutě nelíbí. Pompeje by měly začínat a končit s Doctorem Who a zbytek filmového světa by se na to měl vykašlat... ()

Silencia90

Už jsem se lekla, že to dopadne jinak. I když ani tak mě ten konec moc nepotěšil. To konečné ujíždění mě moc nenadchlo. A přitom se to tvářilo tak slibně na začátku. Já osobně bych kladla větší důraz na zobrazení tehdejšího života, poněvadž to shledávám více zajímavým a navíc gladiátorské zápasy nejsou nic moc pro mě. Obsazení však bylo příjemné a hudba více než to. :) Nápad skvělý, avšak zpracování bohužel tak šťastné nebylo. Kéž by to někdo zkusil znovu. :) 2,5* ()

Derny

Americkej akčňák zasazenej do antickýho světa. Nepovažuju se za odbornýho historika, ale tady mi dost věcí fakt nesedělo. Vraždění Pompejanů římskými vojáky, celkově koncepce her v aréně, atd. I když by to bylo super, tak ani nepotřebuju nějakej perfektně historicky reálnej film, ale tohle bylo přes míru. Navíc ony emočně silný scény nebyly vůbec silný, když nebyl v příběhu dán prostor pro nějakej vývoj postav nebo aspoň jejich vztahů. To, že se spolu otrok s paničkou vidí podruhý, projedou se spolu na koni a už se do sebe zamilujou? Ne, to ne. ()

Bozvav

Vizuál ohromný, dějová linka postradatelná, souboje strhující, Vesuv soptící, hlavní hrdina ucházející. Žádné "áá" se nekonalo, nicméně koukat se to dalo, rozhodně lepší než Trója, rozhodně horší než Gladiátor. Nejsem moc příznivcem amerického zvyku prznění dějin, ale úplný průšvih se fakt nekonal. Za slušnou zábavu dávám 60%. ()

Narciska

Tragédie, o níž vědí snad všichni, je málo pro příběh. Když pak člověk film jedním okem shlédne, více pozornosti je ne-li urážkou dobrého vkusu, pak nudou určitě, neubrání se dojmu, že někdo vsadil právě na událost, jež mu naservírovala historie a příroda. Žádný scénář, velké ambice, ale málo peněz, což je vidět v mnoha scénách, absurdní zápletka, špatné herecké obsazení. Dobré jen jako oddechovka a i to nikdy víc. ()

Wolfsmadchen

Láska na uhel spálená, romantika v popelu pohřbená a tragédie bez šťastného konce? To není nic pro mou citlivou duši, dala bych jen průměr. Plné hodnocení si zaslouží majestátný a hrozivý Vesuv. Připomínka toho, že jsme jen mravenci a naší zavržené bohyni - Matce přírodě stačí jen takhle lusknout prsty... a jací jsme byli! Kolegyně se loni vrátila z dovolené kdy navštívila i Pompeje. Dva týdny jsme musely dělat její práci, protože ona jen projížděla internet a strašila nás informacemi o nejbližších - prý jen spících! - sopkách u nás i v okolních státech. Tak už vím proč:) ()

Brousitch

"Pracoval jsem na Pompejích pro studio Universal hodně dlouho. Dokonce jsem jel sbírat informace do Neapole, Herculanea a Pompejí, což zabralo asi dva týdny. A za tyhle dva týdny jsem zjistil tolik informací, že by mohl tenhle film rozebrat záběr po záběru. Viděli oni vůbec nějaké video na YouTube, na kterém byla skutečná sopka nebo pyroklastický oblak?" - Cary Joji Fukunaga ()

Pan_Dom

Po shlédnutí Lodi duchů, kdy mě malá Emily Browningová strašila v nočních můrách, bych nikdy nečekal, že se mi začne tak líbit. Ano, Pompeje měly nevýhodu v tom, že člověk dopředu znal konec děje nebo že byly v kinech promítány s průměrným dabingem, nicméně jsem spokojen.Film měl spád, mnoho akčních scén, sympatické herecké obsazení a v neposlední řadě skvělý soundtrack. Je složité snímek s touto tématikou ( v dnešní době, kdy se diváci chtějí více bavit než dozvědět fakta) natočit bez nereálných scén nebo klišé (typu láska mezi gladiátorem a mladou aristokratkou apod.), na které většina z vás naráží. V tom případě vám doporučuji se podívat na dokument Poslední dny Pompejí. ()

Hapretor

Jedním slovem: sračka. Akční i romantická linie ubohá. Jen triky a destrukce to vynahradily. Konec je žalostně debilní. Anderson se ztrácí v debilitě posledních Resident debilů a nemůže se z toho vyhrabat. Bohužel pro příběh o Pompejích. Chce to někoho uvědomělého, chytřejšího a vážnějšího. ()

Kopi1

Tři hvězdičky - za to 35 minutové ničení všeho, co bylo použito ve filmu. Efekty byly solidní, ale jinak klasický Anderson. ()

Páně

Hned od začátku se Paul W.S. snaží nasadit epickou nótu, ale ejhle něco se nedaří. Scény jsou křečovité, plytké a prázdnější než moje lednička. Co se naopak vydařilo nadmíru, je nestoudné vykrádání. Seriálem Spartacus počínaje a Gladiátorem konče. V případě toho druhého je ostuda i vůbec zmiňovat tyto dva filmy vedle sebe v jednom komentáři. V poslední čtvrtině děj doslova valí vlnu dřevorubecké tuposti před sebou a scény gradují v pointách hodných poobědní tvorby pacientů Jedličkova Ústavu. Tleskám, jako vzor vtipné a trikově přeplácané demence tohle dílo poslouží dobře. Jedna hvězdička za příjemný konec a za to že nebyl sex, jinak by i škatulka odpad byla malá, z principu. ()

Rafaelos

jak už poznamenal uživatel Lima, tento film je kombinací titanicu a gladiátora. hodně digitálních efektů, to jo, ovšem i přesto tomu chybí více šťávy. není to ale zlé, něžná pohlaví si také přijdou na své, i když si budou muset na chvíli počkat. každopádně se mi líbil závěr filmu, Anderson na to měl koule ho udělat tak a tak (bez spoilerů). *** ()

WillyMarks

Prostě od začátku až do konce těžko překousnutelné... a zlomit meč holýma rukama bodnutý mezi žebry, to je úchylárna, kterou nemůžu vůbec pobrat. Nejen, že se celý snímek snaží tvářit jako krutej Spartakus a epicky se snaží navodit Gladiátora a v neposlední řadě hodně nepovedenou apokalyptickou scenérii, ale ani na hlavní herečku se nedá koukat, jak je nehezká.....hrůza děs, běs.... ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)