Nekorunovaný kráľ amerických podvodníkov Irving (Christian Bale) a jeho nemenej prefíkaná britská milenka Sydney (Amy Adams) sú chtiac-nechtiac nútení spolupracovať so skorumpovaným agentom FBI DiMasom (Bradley Cooper), ktorého plány sú na prvý i všetky ďalšie pohľady minimálne rovnako nepriehľadné ako svet, do ktorého ich vtiahol! Do smiechu však veľmi nie je ani výbušnému politickému nadšencovi Carmenovi (Jeremy Renner), ktorý uviazol v bezútešnej pasci medzi všetkými masťami mazanými podvodníkmi na jednej strane a len ťažko odhadnuteľnými cieľmi tajných služieb na strane druhej. A aby bol chaos dokonalý... Úspech či neúspech jedných aj druhých má zjavne v rukách žena nevypočítateľná asi ako smrť či prírodná katastrofa – Irvingova manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence)! (TV Markíza)

Jaro_slav

V hlavní roli: Natáčky. Ve vedlejších rolích: Přehazovačka, neustávající prsa, mešuge, starosta štěňátko a další. Asi nejlepší role Christiana Balea, který hraje unikátního bojovníka s vlastním loserstvím v podivném filmu, který je kombinací Bonnie&Clyde, Ocean's Eleven, Body of Lies a jak jinak - Silver Linings Playbook, a nejspíše zapadne. Jako celek totiž moc nedrží pohromadě a spíš je to sled naprosto skvělých scén prokládaných nezajímavou vatou. Ale díky tomu, že se to celé nebere vážně, si lze užít herecké výkony, kdy snad vyjma Bradleyho Coopera se všichni ubránili přehrávání, a vtipně trefný písničkový soundtrack. Za všechna ta AUTA 20% k dobru a kdo má rád JL, si ještě desítečku připočte, takže ode mne odvážných 90% = čtyři poctivý rudý. ()

Ajjinka

Po zhlédnutí Špinavého triku se musím ptát, kde vzal tolika oscarových nominací. Zasloužená je možná kategorie Nejlepší kostýmy, další už jsou pro mě záhadou. Snové obsazení, celkem slibná zápletka, tak kde se to tak pokazilo? Nuda, příšerná. Dvě hodiny byly až příliš, neutíkalo to a já se modlila, aby už byl konec. To by se u dobrých filmů stávat nemělo. I moje oblíbená Amy Adams mě pak přestávala bavit a nezachránila to ani hysterická postava Jennifer Lawrence. ()

Marys

Pridávam sa k zástupu, ktorý tento nomináciami a cenami ovenčený film považuje za priemerný. Mal pár svetlých momentoch, no bol zbytočne natiahnutý, hipster filter mi išiel na nervy, zobrazenie postáv v "prirodzenom svetle", až ich zgrotesknenie mi neprišlo až také úchvatné. Predsa len, kto chce vidieť Christiana Bale-a s pivným pupkom a plešinou, Amy Adams s ovisnutými prsiami bez podprsenky, ktoré ukazuje akurát tak, aby sme nevideli všetko, no vypracovali si averziu, Jennifer Lawrence v úlohe nafúkanej domácej puťky takisto neočarila. Jedine možno Bradley Cooper s trvalou stál za úsmev. Škoda. S takým ansámblom hercov si viem predstaviť lepší film. ()

Mikeel

Utrpení! American hustle mohu s přehledem zařadit k nejnudnějším filmům, které jsem kdy měl tu smůlu vidět. Hvězdné obsazení jede na plné obrátky, ale ani jemu se nedaří utáhnout tuhle rozkecanou a negradující nudu. Spád je nulový, celou dobu se nestane žádný zásadní zvrat, u kterého by se zvýšila moje pozornost. Po zhruba hodině a půl jsem se naštval už natolik, že jsem znechuceně film vypnul - většinou jsem zvědavej na konec, a to i v případě, že se jedná o těžce podprůměrný film. V tomhle případě jde ale moje nízké hodnocení na vrub scénáristům, protože to pěkně doje*ali. ()

Ricky_CZ

Nemá to spád, nemá to nápad a navíc to má až moc iritující postavy... Třetí hvězdu zajistily Amy, protože je kost a Jennifer, protože má krásný prsa... Jinak těžký průměr... ()

geimz

American Hustle nie je zlý film. Má parádny ansámbl atraktívnych hercov, ktorí sa predbiehajú v snahe o lepší výkon. Naviac má Christiana Balea, spolu s jednou z jeho ďalších nespočetných fyzických premien (ak sa ten chlap dožije takýmto štýlom 60-ky, zožeriem jeho príčesok). A ako bonus má DeNira. Čo mu ale škodí, je neprehľadnosť v motivácií postáv. Jedine Baleov charakter je tu spracovaný ukážkovo, ostatné sú tak na polceste k finišu, a v konečnom dôsledku na toto dopláca príbeh, ktorý, ak by bol chytený za správny koniec, možno by aj dostál svojmu názvu. Russell si to mal holt lepšie ukočírovať. ()

NaughtyKoopa

David O. Russell si řekl, že natočí oscarový film a začal velmi slibně... Námět by odpovídal vzorci z posledních let, sehnal i hvězdné obsazení, ale provedení už tak zářné nebylo. Vyprávění bylo strašně chaotické a nahuštěné, scénář by se dal napsat taky mnohem lépe, ale i přes to z něj herci vytáhli maximum. Úžasná Jennifer Lawrence, Richard Harrow s celým obličejem a de Niro ve své klasické roli... Kostýmy a celkový nádech filmu se mi líbil, soundtrack byl zase trochu slabší. Na Zlatých glóbech mu to možná zbaštili, ale na Oscarech už mu to nevyšlo... Pro mě žádné překvapení. 6,5/10 ()

kristynca

Jak to říkal ten Forrest? Život je jako bonboniéra... Ovšem pak je tenhle film jako krabice od té nugátové, co mám tak moc ráda, do které mi nějaký hajzl nasypal jen samé nudné a hnusné višně v čokoládě! ()

Eterninox

Velká exhibice přestřelených vizáží a režisérského i hereckého řemesla, která ale ve svém průběhu příliš neuchvátí ani nepobaví, a ve výsledku nic převratného neřekne. 65% ()

Thomm

Prachsprostá nuda, která se snaží hrát si na jeden z těch filmů, u kterých se všichni těší na závěrečnou vysvětlovačku. Jo, takový filmy já mám rád, ale tady se mi dostalo toho nejdementnějšího rozuzlení. No ono to vlastně nemohlo být rozuzlení, když příběh nebyl vůbec "zauzlenej," žejo. Herecká sestava je impozantní, jenže všichni kromě Amy Adams hrajou hrozný hovno. Cooper přehrává jako o život, největší umění Balea spočívá v tom, že dvakrát ukáže svoje těžce nabraný špeky a Lawrence má jedinou scénu, co vybočuje z normálu a tou je uklízení při songu Live and Let Die - tady uznávám, že ručička na mém wtf-o-meteru vyletěla hodně vysoko a asi to bude jediná věc, co si budu z American Hustle delší dobu pamatovat. Špinavý trik to vskutku je, protože člověk čeká zábavu a dostane jen XXL porci nudy. No ale má to 10 nominací na Oscara, takže to musí být super film, jen já tomu nerozumim. ()

Florfila

A dokonce jsem uvažovala o odpadové šachtě. A tak si říkám, jestli to náhodou nebyl návod jak z hereckého osazenstva udělat výstavní obludárium... Ta jedna hvězda patří Lawrence... Dál se k týhle blbosti asi vyjadřovat nechci... ()

masiko

Pro me prijemne prekvapeni. Cekal jsem oscarovou vypocitavost vyvazenou superhvezdnym obsazenim. Dostal jsem prijemne jemnou satiru, v druhe pulce jsem se dokonce mnohokrat zasmal, a nejvetsim problemem je, ze nevim, jestli nejlepsi vykon podal tradicne perfektni Bale, komicky sileny Cooper nebo genialne blba Jennifer Lawrence. ()

divisak

Jestliže jsem nedávno obdaroval Komorníka s Forestem Whitakerem třemi hvězdami, v případě Špinavého triku musím zákonitě jít s hodnocením ještě níže. Jedna čistě za snahu, druhá z lítosti k hereckému ansámblu, z něhož někteří hráli dobře. Ale i tak převládá přemíra zklamání. Dlouho jsem nezažil natolik nezáživný snímek, jehož ztvárnění na mne krom toho působilo jaksi nepřirozeně. Hvězdné obsazení ještě výborný film nedělá, viz příkladem toho jsou nedávno promítaní Památkáři. A ten počet nominací? No, raději pomlčím. ()

M1k9

Velmi, ale opravdu velmi jednoduchý děj, doplněný o skvělé herecké výkony. Jennifer Lawrence se opravdu vyřádila. Bradley Cooper zahrál na jedna hvězda. Dostal méně prostoru, dostal trochu out vizáž, ale pořád to je Christian Bale, hvězda číslo jedna. Zápletkový uzlíček na posledních deset minut byl stejně trapný jako úvodní vytržená scéna. Pokaždé nelze hodnotit stejnými měřítky, říkám si, protože k filmu cítím slabé sympatie. American Hustle se zaměřil spíše na detaily během filmu. Na detaily u kterých jste si museli nahlas něco potvrdit. 6/10 ()

Illy

Okostýmovaná, natupírovaná a parukou opatřená prázdná bublina. Scénář stojí za vyližánus a ani herci( a pro mě obzvlášť Bale) nezabrání tomu, abych čas strávený sledováním filmu nepovažoval za zbytečně promrh(d)aný. Jasně, navrhněte na Oskara, ať vypadáte inteligentně. ()

barrahir

Moc se mi na to po těch recenzích nechtělo, taky proto, že Russella nemusím, ale je to jeden z jeho lepších filmů a celkem jsem se bavil. Výjimečně taky nejsou protivné všechny postavy, ale jen polovina. :) 75% ()

Erik7595

David O. Russel je neskutočne preceňovaným režisérom. Svedčí o tom 10 nominácií tohto filmu u Oskaroch, prekvapujúco aj za najlepšiu réžiu a film. American Hustle je, čo sa týka deja a prácou s postavami, na lepšej úrovni ako preceňovaná Terapia láskou. Stále sa ale režisér s dejom príliš babre, príbeh filmu stagnuje a celkovo neprináša nič nové, navyše filmu zúfalo chýba napätie a gradácia. Snaží sa o to v poslednej štvrtine, ktorá naberie na obrátkach a prinesie trochu závanu do príbehu, ale nestačí to. Stojí to celé na hercoch, ktorý tu podávajú skvelé výkony. Amy Adams a Jennifer Lawrence hot ako nikdy predtým. Bale s bruchom a prehadzovačkou komický. Film, ktorý som uvidel a už teraz v podstate neviem, o čom vlastne bol. 55% ()

Hepy13

Špinavý trik má vlastně všechno... super herecké obsazení, dobrý scénář i režiséra. Kvalitní hudbu. Také dvouhodinovou stopáž, kterou by si pro sebe měl vzít každý správný megafilm. Celkem je to i COOL a přesto to pořád není ono. Stačí to na pouhý průměr i když mozná spíš podprůměr. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (viac)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)

PF 2014

PF 2014