Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

JJ.Gibson

Tak nějak nevím, co se stalo?!? První novodobý Star Trek byl dobrej! Druhý díl mě bavil, ještě víc a vše fungovalo jak mělo! No a pak tu máme Star Trek: Do neznáma. Po strašně dlouhé době jsem se přistihl, že mě film nebavil od začátku až do konce! Veškeré hlášky a vtipy, byly hodně nucené! Všichni herci tak nějak nefungovali, respektive mezi nimi nebyla ta správná chemie. Příběh dost naprd a to doslova! Úplně to ztratilo drive předchozích dílů. Nechápu, jak se to mohlo stát?!? A některé efekty byly přímo trestuhodné (viz ježdění Kirka na motorce) přímo odporné! Bleeee!!!! Btw. pochybuju, že by Kirk s Čechovem stačili utéct, potom co se sklouzly po talíři Enterprise, prostě by je to zabilo :) Ale vem to čert! Tohle se prostě a jednoduše nezdařilo a moc se mi nechce jít na další díl do kina... ()

Jillen

Rada kamaráda, kdy tento radí nekoukat, nepadla na úrodnou půdu a já musel dát šanci. Kdo by ji nedal, když to Abrams tak pěkně nakopl, že? Z celého filmu pamatuji snad jen zábavný úvod. Destrukce Enterprise ostudně nezáživná, nepřehledná, bez emocí. Snad příště. ()

UncleG

Dovolím si navázat na kolegu Pepince: Kdo je kdo, co je co, proč je něco tak a čí je kdo co? Který? Jaký? Jenž! Jinak je nový Star Trek číslo XYZ opravdu kompletně zapomnutelný zážitek. Stejně jako předchozí díly tohohle lehce nepovedenýho rebootu. Jediná zábavná postava, který se dá alespoň minimálně držet palec, je Scotty. Jinak kdyby kdokoli jinej během masakru natáhnul brka (včetně Kirka nebo Spocka), nepřimělo by mě to hnout brvou. ()

PKD

P.s. z 27.8.2018,včera jsem to díky shlédnutí několika dílů TOSky před spaním celkově po3., zhlédl a neusnul jsem a naopak jsem si to poprvé! opravdu užil. Tak proto měním hodnocení. Update z 7.1.2022, silne 3.5. Jen jedna poslední věc...Nejstupidnější scéna v dějinách ST, likvidace za zvuků mého oblíbeného songu je i na po3., utrpením a proto vždy vypínám zvuk. Nic proti Beastie Boys, ale proč...krucinálfagot! musí za každou cenu něco od nich strkat do všech JJ treků, to prostě nepochopím. No, já to chápu a to je právě ta hrůza. Absolutně se to do ST světa nehodí. To ta parádička co hraje na dýze ve 2, kde se Scotty opíjí:) to je jinačí pivo. Kvůli parádní Enterprise A v.2.0 bych 4 opravdu bral, ale to už je dnes (únor 2021) zřejmě pasé. P.s. zmíňka o Xindech a pár narážek na STE, palce nahoru. ()

Alementina

Dobry, cista jednohubka, na kterou si za mesic nevzpomenu, ze jsem videla. Chybi cokoliv, u ceho by se clovek opravdu zasmal nebo si rekl jen wau... ()

kaylin

Jasně, že jsem se na další "Star Trek" docela těšil. Bohužel následovalo zklamání, které je dáno vlastně tím, že tohle není nic jiného, než jen jeden díl seriálu, který je roztahaný do dvou hodin, a jsou mu dány skvělé trikové sekvence. Jímala mě spíše nostalgie, kdy z fotky starých členů jsem byl skutečně naměkko, stejně jako z každé scény s Chekovem. Bohužel příběh mě tolik nedostal. ()

blackrain

Základna Yorktown byla monumentální. Její futuristická architektura byla prostě úchvatná. Tvůrci si na jejím představení dali žáležet. To se mi hodně líbilo. Mám takové věci hodně ráda. Zápletka filmu není nijak komplikovaná nebo překombinovaná. Taky nebyl žádný důvod tak činit. Užila jsem si tenhle díl. Pobavila mě scéna s motorkou a finále. ()

gogos

Ani další příběh ze světa Star Treku nezklamal. Audiovizuální orgie doprovázené našlapanou akcí se výborně mísí s peggovským humorem a vše doplňují charismatičtí ústřední hrdinové. Záporák tentokráte je sice z trochu slabšího soudku, nicméně Sofia Boutella naopak nakopává bkule všem. Z nového dílu je cítit inspirace z mnoha dalších ikonických scifi a fanstasy a výsledný mix pod Linovou taktovkou zanechává prostě velmi slušný dojem. 4* ()

italka63

Rozhodně pro mne lepší než film minulý, technickým vizuálem, celkovým dějem i jemným humorem, tak proč nedat pět hvězdiček, že ? ()

Kaluž

I can't stand it, I know you planned it, I'm gonna set it straight… do třetice všeho dobrého, tentokrát už však nic moc nového. Další epizodu už si asi nechám ujít. ()

Mikita

Potěší pár věcí, jako kouzlo tajemné planety, skoro tak, jak si ho pamatuju ze starých dílů s Kirkem. Interakce mezi postavami skvělá. Ale ty trhliny v zápletce ... a proč ty lodě nebyly jen dezorientované a rovnou vybuchovaly? A vůbec. Mnoho proč, co mě štvalo, mi kazí celkový dojem a radost ze setkání se starou partou. ()

movieband

Znovu připomínám, že Star Trek mě nikdy nijak neuchvátil. Povedlo se to až Abramsovi v roce 2009. Po (novodobých) prvních, perfektních dvou dílech vznikl i třetí Star Trek. Po Into Darkness jsem byl zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou.Výsledek není až tak špatný, ale bohužel nedosahuje kvalit předešlých dvou dílů, kde Abrams nasadil laťku sakra vysoko. Beyond není nijak zvlášť špatný díl. Jen mě nedokázalo uchvátit, natolik, abych se místy nedíval na hodinky. Děj nebyl nijak špatný, záporák byl taky vcelku solidní (i navzdory skepsi, která převládala, po shlédnutí jednoho traileru - já prostě tohle namaskování nemám rád a nikdy sem neměl, viz. mimozemšťani ze seriálu Hvězdná brána nebo původní Star Trek filmy). Do Neznáma je určitě dílem do trilogie a patří ke svým starším bratříčkům, ale za sebe, se raději podívám na první dva filmy. Beyond si zopakuju asi jen z nutnosti. 68% ()

Helo

Je tam pár blbostí, ale i spousta strašně božích a zábavných momentů (USS Franklin surfující za zvuku Beastie Boys na megavlně vesmírných dronů je IMHO nejepičtější Star Trek scéna, která kdy byla natočená a ať už jí vymyslel kdokoli, tak je kurva genius). Chvílema je to strašně nestartrekovský, ale chvílema zase nejvíc startrekovský a pekelně nostalgický. A i když to opět (Into Darkness) působí jen jako (o hodně) dražší a delší epizoda seriálu, tak je to vlastně docela příjemná a dobře natočená "vypni-mozek-a-bav-se" (protože přesahová, tak trošku multikulti myšlenka tu končí relativně nevypointovaná) jednohubka. ()

pepua

Tak nám marvelovské manýry pronikly už i do vesmíru Star Treku, ještě rozdat posádce Enterprise superschopnosti a je to komplet. Plytké a povrchní až běda. ()

strifer

Za mě spíš zklamání - Abrams do světa Star Treku přinesl spoustu čerstvé energie, moderního vizuálu, stříhů, efektů (a lens flare), ale nikdy nezapomněl, že film potřebuje hlavně duši. Lin sice zdánlivě zachovává stejný styl (i když míň lens flare), dravost, ale najednou je to tak nějak "jen" popcornová podívaná bez emocionálního nebo jakéhokoli jiného přesahu. A k tomu můj oblíbenec Idris Elba, který není pořádně vidět a nemá co hrát - jeho postava je spíš kombinace záporáků prvního a druhého restartovaného Star Treku, než nějaký svěží vítr z okraje vesmíru. Na druhou stranu je fajn prohlubování vztahů mezi členy posádky - hlavně chemie mezi Spockem a Bonesem funguje bezchybně a je poznat, že herci jsou sehraní a nacastovaní pro své role skvěle. Jako závěr pomyslné trilogie (bylo to tak svého času prezentováno) je to ale zoufale málo. Tři hvězdy jsou tak spíš výsledkem skvěle rozjetého vlaku, který ani rutinér za kamerou nedokáže zastavit. Vlastní přínos značce je ale podle mě mizivý až žádný. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)