Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Jardys88

Podle mě, zatím nejslabší z nových Treků. Změna režiséra šla velmi poznat. Pegg se účastnil scénáře? Nemyslím, že to také byla dobrá volba i když ho mám rád. Ach a ta kamera? Příšerná..souboje nepřehledné, jen třepání a hopsání s kamerou, aby divák pokud možno asi neviděl nepovedenou choreografii? Za mě slabé tři hvědy bohužel..a to jsem se docela těšil. ()

WilliamMW

Ten pocit, když vám první záběr vykouzlí úsměv na tváři a hned na to se vám huba zase zkřiví, protože vám dojde, že to nakopává SW prdel už od samého začátku. Jednoduchý, ovšem alespoň uvěřitelný a originální příběh. Postavy mezi sebou komunikují. Sci-fi obrazy cool technologií, planet a mimozemského života. Mimozemšťani kteří nejsou jen do počtu, ale do příběhu zasahují. Skutečná pocta původním hercům, nikoli jen jejich ždímání a vytíráni s nimi po podlaze. Nikdo tu nikomu nic nenutí. Co chtít víc. Zbavit se JJ byl krok správným směrem. ()

Libb

Za mě absolutní nadšení. Zapomeňte na tariler, film vypadá úplně jinak. Méně skákání a hopsání a více rozumného děje. Prostě je tu starý dobrý Star Trek (i když pořád ve světě bez Vulkanu)! Dvojka Spock - Kostra je dokonalá, Kirk nám vyspěl záporák je hustý. Jediný stín je v tom, že zemřeli hned dva herci, Leonarda Nimoye už jsme viděli pouze na fotce a Antonova jsme viděli naposledy. Doporučuju zůstat na titulky, oběma je tam zobrazeno věnování. ()

bigmatko

pre mna bol nový star trek rovnako dobrý ako tie predchádzajúce. Bavil som sa, malo to spád a dej ktorý pochopí určite každý. Nepremýšlajú tam zbytočne nad fylozofiou vesmíru ale s ľahkosťou a s občasnými vtípkami prežívajú situácie na hrane života a smrti. Startrek je čistokrvné scifi. Dialogy sú miestami kostrbaté ale všetko vynahradí scéna a akcia. Vesmírna bitka v tone Beasty boys tak to stojí za to. trvá to síce iba chvíľu ale nevadí a jedna hviezda patrí filmu už len kvoli tejto scéne. Star trek pokračuje v boji za mier vo vesmíre a evidentne nemá problémy ani s nadmieru vyspelým protivníkom. Teším sa na pokračovania. ()

Kodousek

Jakožto zastydlý a starý zasloužilý fanoušek všeho co buďto bylo kdysi kreslené či jinak dětinské jsem nadšena, moje srdéčko zaplesalo, že kapitán ´´ Kurk ´´ a jeho různorodá crew opět vyrazilli do nekonečné černoty, aby zde nalezli dalšího parchanta v řadě, radost mi bohužel trochu zkazilo, že Krall byl úplně nejméně povedený, předchozí Khan (Benedict Cumberbath) byl fakt o dost přísnější borec. Jinak comming out pana Sulu mi otevřel pusu asi tak na půl hodiny a nemohla jsem přestat přemýšlet, jestli jsem opravdu viděla to, co jsem viděla. Trochu tryzna bylo pozorovat pana Čechova (Anton Yelchin), který byl již toho času, co jsem seděla v kině 2 měsíce na onom světě a je to hrozná škoda, protože byl obrovský talent a můj oblíbený herec. Chris Pine nám mezitím trochu zestárl, ale to nemění nic na faktu, že jeho hláškám se člověk upřímně zasměje, nesporný komediální talent. Zde jsem trochu neobjektivní, ale nemohu jinak než 5 hvězd. Bravo a už se těším na další... ps. R.I.P. Anton Yelchin pss. možná příště vyměnit režiséra, Justin Lin nám z toho dělá trochu Fast&Furious ve vesmíru ... ()

mine.slayer

Tady už to hrozně smrdí stereotypem, stupidní scénář, pár vtipných scének, 2, jedna velká nuda. A ty roztřesené akční scény, to chcete aby se epileptici u vašeho filmu roztřásli!!?! Sečteno podtrženo vyhozené peníze za kino i za celý film. Nechápu jak mohl kdokoliv skočit na těch pár sentimentálních scén a dělat z tohohle kompostu "starej dobrej Star Trek" no to mě pos... ()

ChmelovaZ

Nějak nám stárnou. To je asi první věc, co člověk ve filmu zaregistruje. :) Jak ale říká moje kamarádka, mělo to akci, mělo to vtip, bylo to sci-fi, takže odcházíme spokojené. Zápletka byla taky super a člověk se nenudil. Nejvíc peckovní byla TA hudební scéna! :) Za mě byla ale určitě nejlepší první díl, pak tento a na poslední místo dávám dvojku (promiň Cumberbatchi :(). P. S. Miluju Kostru a Spocka dohromady, nikdy nezklamou. :D ()

darthhomer2

Supr čupr všechno bylo super rychlí spád,příběh,kostými vše.Jen by mě jako zajímalo co to bylo kdyš ničili nakonci vosi(stíhačky zlé) jak to že vybuchovali ta hudba je měla rozhodit co to teda bylo.A ještě když na začátku přiletí ta mimozemštanka tak jí ani neprověřili nezjištovali to jestli lže tak že at se nediví že se dostaly do takové šlamastyky.Ale film byl super takže 5 hvězd. ()

AmunRa

Tento způsob Star Treku se mi zamlouvá. Fungující vztahy mezi postavami, jiskřivě vtipné dialogy, hezký vizuál, množství odkazů na TOS a další SF ikonické filmy. Zápletka je sice ohraná a pointa předvídatelná, ale o to zase tolik nejde. Film potěší milovníky TOS, na niž se často odkazuje a má i podobnou atmosféru a poetiku. Herci si svoje odehráli bez větších výkyvů, i když musím vyzdvihnout výkony Simona Pegga a novou postavu v univerzu Sofii Boutellu. Idris Elba jako záporák mnoho prostoru nedostal a spíše vinou scénáře nepůsobí tak démonicky, jak bych uvítal. Oproti předchozím filmům (2009 a 2013) mi tento film přijde mnohem víc Star Trekovsky laděný než předchozí, které mi často připomínaly spíš konkurenční Star Wars. U mne spokojenost. ()

Natar

Chtěl bych vědět, ve kterém syfilidou prožraném mozku se zrodil nápad svěřit režii dalšího ST pošahanýmu ťamanovi, který neumí jedinou scénu natočit koukatelně. Pravidla „moderního“ režiséra, jak porodit krutopřísnou akční pecku: 1. Všechno jedeme na maximální detail – ze scény je tak sice vidět hovno, ale divák užasne nad míháním čehosi před očima. 2. Střih je základ akce – jeden pohyb/výkřik aktérů = jeden střih – točíme prostě výplachovej „dechberoucí“ videoklip. 3. Tmavá scéna = hustá scéna – divák sice opět vidí hovno, ale zato se z té tmy dozajista napětím pokaká. Film ve stylu „černoši v tunelu“ prostě jistí atmosféru. 4. Hudba musí být za každou cenu maximálně „napínavá“, monumentální a řvavá – je v podstatě jedno u jaké scény. 5. Záporák musí být komiksově prvoplánový. Film zachránil scénář a herci. Být scénáristou nebo hercem, pověsil bych rejžu za koule do průvanu a pouštěl bych mu smyčku jeho akčních scén tak dlouho, dokud by si ty koule dobrovolně neurval. PS: Verbale, tohle ti vážně stačilo na 5 hvězd? Buď chlastáš moc, nebo málo. ()

jean040465

Kapitána Kirka v depresi jsem opravdu vidět nemusela... Naproti tomu něco tak šťavnatýho jako rozchod Ušáka a Uhury divákům scénáristi dopřát mohli... Pozdě brečet nad rozlitým mlíkem, když už je v kinech. Neboli podle mě nejslabší z celé trilogie novodobého Star Treku. Kirkova samolibost a nafoukaný humor mi dost chyběl a Kostra na všechno sám nestačí. Ocenila jsem nápad rozdělené posádky a ocenila bych ještě víc, kdyby režisér vzal příležitost do rukou a otevřel nám víc osobnnosti všech postav, když už to měl tak pěkně naservírovaný. Čím to, že režiséři akčňáku si vždycky vyberou scénář, ktere je jako dělanej pro upovídaný filmy? Co chci říct - přehnaně moc akce a efektů, kterýma se snažily zakrýt nedostatek informací, který mají postavy poskynout o ději. Několikrát se stalo že během přestřelek a lekaček se na plátně objevila nová scéna, aniž bychom věděli, jak se tam postavy dostaly, mluvily o něčem, co jsme nevěděli, že udělali apod., apod,. Džej Džeji, kde jsi?! Enterprise volá o pomoc! ()

Baru.Class

na takovej film proste do kina chces! Minulej Star Trek me moc neba, prece jenom sem holka a navic blondata, takze prolinani ruznejch casovejch rovin me uplne nebere, ale v tomdle dile se to nastesti neopakovalo, takze hura! Vtipny tak akorat, efekty super, myslenka hlavni zapletky originalni, a ty bitky???? MAZEC! a ted SPOILER ALERT - jako sorry, ale nechat znicit Enterprise behem prvnich deseti minut je proste drsny :D jasny ze nekde se mohlo krapet pridat, trebas na zdimani nevinnych zajatcu a jejich zivotni power, nebo zhebnuti hlavniho zlouna, kterej jen tak btw vysumi do vesmiru, a nekde se mohlo naopak ubrat - u gayoveho rozpolozeni kormidelnika Sulu jajks! Jediny co me trosku zarazilo, bylo vizualni pojeti stanice Yorktown, ktera me hodne pripominala Zemi z Interstellaru, ale to je detail....a muzika u hlavni bitvy???? To me vytahlo v kine ze zidle! Beastie Boy Sabotage je od ty doby moje TOP! ()

Naby

Po tom co jsem zhlidnul predchozi 2 dily uz 3ti dil obsazenosti nijak neprekvapi. Ve 3D v Pardubickem kine CS v sale cislo 7 nic moc, mozna bych to chtel videt i ve 2D a porovnat.... pripadne ve 3D v jinem kine. Jinak dustojne 3,3*-kove pokracovani, takze skalni fanousci si urcite prijdou na sve. ()

Vojtalupinek

Jako bych ani nečekal , že bude v novém Star Treku něco nového. Žádná nová pointa tu nebyla.... loď v nesnázích volá o pomoc a "čirou náhodou" je zase nejblíže Enterprise, která dá zase vše dopořádku. Jinak z hlediska CGI vynikající a nechybí ani dobrý humor. Zápletku považuji co se tyče Star Treku za jednu z nejlepších. Herci byli super... of course že ty všechny známé postavy přežili alespoň na mě ne zrovna hladké přistání. No co si budeme nalhávat... klasické startrekovské drama plné očekávaných zvratů, ovšem perfektně zpracované. Dávám čtyři hvězdy, a to jen proto že mám rád díly stejnojmenného seriálu. ()

Shaman1135

Asi najseriálovejší Star Trek. Taká piata epka tretej série. Čo je skutočnosť, ktorá prináša svoje plusy i mínusy. Na jednej strane osvedčený casting, ktorý má na plátne úžasnú chémiu. Veľmi fajn scenár ponúkajúci niekoľko milých momentov. A typický Star Trek slovník v najvypetejších situáciách, v ktorých nakoniec všetko vyrieši Scotty. Na druhú stranu, film absolútne kašle na nejaké vzťahy a nové postavy sú po vzore epizódnej štruktury trocha nedotiahnuté. Ale hlavne, žiadne obavy o kohokoľvek z posádky sa skrátka nedostavia. A práve to je najväčší problém filmu. Ten totižto dobre vyzerá, celkom dobre znie a má minimálne jednu skvelú scénu, ale je len ďalším z radu, vďaka čomu už stratil punc veľkej udalosti. A to je škoda. P.S.: koho sakra napadlo, aby Idris Elba dve tretiny filmu nosil masku a rozprával lámanou angličtinou? ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)