Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

zurivymlok

Star Trek: Do neznáma není špatný film, ale problém je, že Justin Lin do filmu vnesl až příliš ze série "Rychle a zběsile" - hlavní hrdinové jsou neprůstřelní, nesmrtelní a prakticky nezranitelní a když už náhodou někdo prohrál, vždy přijde záchrana v poslední chvílí. Nicméně co člověk akceptuje v jedné sérii, není vhodné pro jinou sérii. A patrně i proto šly zisky filmu oproti předchozím dolů. No, jsem zvědav, co s tím udělá Tarantino, pokud to klapne. To nás patrně čeká nejukecanější, ale taky nejdrsnější Star Trek v historii. :-) ()

ragtime

Trochu sklamanie, ale naozaj len trochu. Vkradlo sa tam až príliš veľa klišé s stratil sa tam prirodzený humor. Anton Yelchin R.I.P. ()

ondra.p

Moc dobrá Trekovská jízda, kde dostane Kirk a spol. pěkně zabrat. Dokonce i Spock není tak prkený, jako v prvním díle reboot série a navazuje na své zlidštění z druhého dílu. Perfektně jsem se bavil a konečná bitva je prostě lahůdka. Vysokých 85%. ()

versus

Som fanda prveho sviezeho dielu a nemam nic proti druhemu. Ale z tohto pokracovania som bol rozcarovany.. z Karla Urbana, ktory prehraval neskutocne.. zo scenaru, ktory musel vzniknut za pomoci fakt zleho matrosu (zmente pri dalsom dieli dealera, fakt), a celkovo ... ono to strasne strasne nefungovalo, nic tam. Mna ako fandu, za ktoreho sa povazujem, to zamrzelo. ()

3k7

Cože? Já ten film už viděl a hodnotil? No fakt! Teď jsem si dokonce vzpomněl, že jsem na tom byl dokonce v kině. Tenkrát jsem tomu dal 4 hvězdy. Po dnešní zralé úvaze bych to nechal na 3 hvězdách maximálně. Je to přesně ten typ amerického filmu, který vidíte, hrozně moc se Vám možná může líbit, anebo ho zařadíte do kategorie "až na" ..."a na"..."jo a taky na", to bylo fakt dobrý. A "líbilo se mi tam moc" ..."a taky se mi tam moc líbilo" ...to taky mělo. Takže z pohledu času to nechám na 4 hvězdách z jednoho prostého důvodu. Pokud to mám srovnat se star-trekem: Do temnoty, tak rozhodně tento díl byl lepší, zatímco dílu "Do Temnoty" jsem dal 3 hvězdy, tady dávám zaslouženě 4, protože z odstupu času se mi paradoxně tento díl víc líbil, než díl předchozí, Možná proto, že to bylo takové dobrodružnější. ()

Mistr119

Hodně dobré! :) Pěkná pocta původnímu představiteli Spocka a zároveň pěkná ukázka, jak hledání smyslu života dokáže překroutit hodnoty, pokud se člověk pomine. :) Jsem rád, že série Star treku od 60. let stále žije... :) ()

90125

Ku podivu som túto popkornovú zábafku zvládol vcelku bezbolestne. Asi najlepší Star Trek chrispineovskej éry. Príbeh ma (na rozdiel od tých predošlých) ani moc nenasieral, rodinná atmosféra v posádke lode nesmrtelných fungovala ako mala a pár krát som sa aj zasmial, hoci mi bolo jasné, že oni to myslia vážne. Tiež všetky tie šialené zjednodušenia obrovsky komplikovaných vecí a nezmyselné a neprehľadné akčné orgie, to všetko tam bolo, lebo tak to má byť, lebo tak to predpisujú hollywoodske protokoly. Samozrejme toto celé nemá nič spoločné s tým čo si ja predstavujem pod sci-fi filmom. Toto je len ľahká popkornová zábafka. Beastie Boys kills ! 70 % ()

DeJiF

Třetí díl filmové série o lodi Enterprise a její posádce se tak nějak vrací ke kořenům ságy a to není myšleno jako kladná věc. Celá zápletka je poněkud uměle vyvolaná, postava, která ji způsobí nenávratně zmizí v druhé polovině filmu, čímž shrnutí jejího charakteru působí pouze jako spouštěč problémů, do kterých se hlavní hrdinové dostanou a aby to nebylo málo všechno pohání motivace k získání macguffinu, což ještě o něco více ubírá na kvalitě příběhu. Začátek odsejpá až příliš rychle, aby naše postavy už už mohly jít do nějaké akce a vůbec nedává prostor pro pocity postav, které tak nějak tráví už tři roky ve vesmíru, izolované od všech blízkých a omezené na prostory lodi. Zdaleka nejhůř na tom ale jsou záporáci. Jejich motivace vám je vysvětlena pořádně až ke konci filmu a ani ono vysvětlení není kdovíjak uspokojivé, přestože dosud neznámým a nikterak zajímavým nepřátelům dodává trochu osobnosti, jejich plány jsou veskrze hloupé nebo nevysvětlené a vůbec nejvíc mě zaráží nekonzistence kultury, staveb a vůbec celkový návrh jejich rasy, film vám pořádně nevysvětlí, co jsou zač, jakou mají minulost, proč dělají to, co dělají, vzhled jejich obydlí nesedí k vzhledu jejich lodí a to ještě více ubírá kvalitám dané rasy, které dle mého v podstatě neexistují. Teď jsem vás zahltil všemi zápory tohoto Star Trekovského počinu, tak je možná načase se podívat na klady. Snímek všehovšudy stále šlape, tempo je stejně dobré, jako u všech předchozích filmů, což s radostí říkám v každé recenzi na filmové Star Treky a jsem rád, že si to tvůrci udrželi. Postavy jsou na tom podobně. Obzvlášť jsem pak rád, že dostaly prostor některé menší, přesto obdobných kvalit jako ty hlavní. Jmenoval bych například pana Chekova, jehož hraje absolutně úžasný Anton Yelchin, který se pro tuhle roli narodil. A samozřejmě jako v prvním díle, když příběh selhává po všech stránkách, nakonec to zachrání akce, což mě ve finále přimělo tomu mrsknout tři hvězdy, i když s dost odřenýma ušima. Podtrženo sečteno, Star Trek: Do neznáma zbytečně opakuje chyby prvního dílu, zato však opět vyniká v akci, tempu a hloubce charakterů, tak snad Jar Jar Abrams předvede v příštím Star Treku o něco lepší výkon. ()

Bragi66

O co více je tam animací, o to méně je tam smysluplného příběhu. K tomu ještě přehlídka přitroublých gumomasek mimozemšťanů a plytkých hereckých výkonů. Kladné body za dekorace. ()

ssarka

Přihlášení o hlavním hajzlovi.... Prostě sešel z cesty....ano tohle je problém dnešní korektní doby....hajzl co mučil a vraždil planety není vlastně hajzl jen sešel z cesty... ()

pretorij odpad!

Jako haloo?! 75% ?! Des a bes. Konec si uplne nevybavuji protoze uz jsem byl v takovem mikrospanku, ze se to holt se zavrenejma ocima nedalo moc sledovat. Tomuhle muze dat vic jak 2* snad jen absolutni slepota, ktery holt zije od narozeni kultem star treku a tak nejak z nostalgie pozaduje za bezpodminecne nutne to hodnoceni brat az "> 3 - 4 " Emoce jsem nezaznamenal. Nejaka ta psycho dilemata take ne. OK. Ja jsem zarytej fanda sci-fi a Star Trek jsem proste musel videt, ale nebyt toho velkyho kyble Popcornu a naslednych zbytku, co jsem si zbesile vydolovaval jazykem dalsi 2 hodiny ze zubu... asi bych to nedal. Nuda, nuda, nuda a absolutne nejslabsi ze vsech Staru, co jsem videl. Zlatej Star Trek 80. let. Myslenka ok, efekty ok, ale nejak zapomeli trochu budovat atmosferu a dat tomu proste alespon malinko emoci. Ja nepotrebuju moc, fakt ne. Nesel jsem na romantickej film ale Star Trek- ale tohle opravdu ne. Jedinej duvod proc nedavam odpad je, ze podleham stejne nostalgii jako vetsina trotlu co tady tech 120 minut ohodnotilo 5ti bulvama- nostalgie! PS: " Docela zklamani- ale bouchnu tam 4*... no to by nekteri hodnotitele asi dali odpad, nebo 1* jen u zprav na TV Ho*na PPS: Asi si zase pustim Independence Day: Resurgence - at si zpravim chut- to strci tenhle paskvil hrave vite kam PPPS: A vite co? Sr*t na nostalgii, asi podruhe v zivote jsem v kine usnul- takze si to ten odpad opravdu zaslouzi ()

SimcaJB

Simon Pegg jako scénarista překvapil, a to, že je film tak dobrý, je hlavně jeho zásluhou. Tam kde nejsou akční scény, tak jsou hlavně dialogy, které prostě dobře pobaví. Tentokrát je to hlavně film pro fanoušky, ne pro velkou veřejnost, která si odkazy na 50. letou historii seriálu pěkně vybaví. Odkazů v celém filmu je tolik, že se jim už věnuje celý internet. Pro mě to nejlepší film roku. V sebevražedném oddílu mi některé věci prostě vadili, poznali se na něm veškeré přetáčky a chyby, na které tvůrci zapomněli. Star Trek 13 je bezchybný, je mu věnováno tolik lásky a pečlivosti, jak je potřeba. ()

malahradna

prebratie otrepaných motívov, chýba akákoľvek hravosť a nadhľad, dokonca som si po dlhom čase všímal aj dialógy, ktoré sa mi v niektorých miestach zdali strašne tupé. Po skvelej jednotke, slabšej dvojke (mala skvelého záporáka) je to určite najslabší diel novej trilógie. ()

renener

Pre fanusikov sci fi je to fajn film plny efektov a znamych tvari. Ovsem a bohuzial oproti predchadzajucim dielom je pribeh a zapletka absolutne tupa, nelogicka s x chybami. Z filmu vyplynie ze zo stroskotanej lode Krola prezili nakoniec len traja ludia ale pri napadnuti lode federacie ich bolo kopec, zloduch zabudol kde pristal so svojou lodou takze staci kamuflaz od tej "belosky" aby ju nenasiel, uplne podivne motivy zloduchov, cele divne a zle. A to nehovorim o tom ako sa nasla motorka na palube a dalsie....Ale v konecnom dosledku ak odignorujeme pribeh dalo sa to pozerat kedze nie je moc podobnych scifilmov na ktore by sa clovek mohol tesit. Kazdopadne scenarista by mal dostat vypoved na minutu aj ked je mozne ze uz trosku tupe zapadne publikum take veci ako je logika neriesi. ()

Btmn.99

,,...Toto sú cesty hviezdnej lode Enterprise...´´ OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 10/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA/HUMOR: 9/10 DOJEM: 9/10 II Mám za sebou pravdepodobne najlepší a mnou najočakávanejší sci-fi film roka 2016 a neviem čo viac k tomu napísať iba že som nadmieru spokojný a lepšie to snáď už ani nešlo natočiť a tie 2 hodiny ubehli ako nič (Odporúčam pozerať výhradne s litrovým balením popcornu). ()

sclavux

Ako plnokrvný fanúšik Triekis by som dal tak či onak * * * * *. Ale v tomto prípade je to úplne zaslúžené. Dokonca som im odpustil už aj tie čachre machre z časovou líniou. Vyrástol som na skôr diplomatickom Star Treku so Picardom, musel som si zvykať na viac akcie. Tie infantílne bojové scény sťa Bruce Willis a`la "worst fight scene ever" mi vadili, ale čo...je to STAR TREK. ()

oleg121

Slabý príbeh, ohrané blockbusterove dejové zvraty, nesmrteľné postavy, nepekne natočené akčné scény, rozťahaný záver....a zároveň na druhej strane nádherne nostalgické žmurkanie na fanúšikov TOS-ky, dôstojná rozlúčka s Leonardom Nimoyom (a v podstate aj s Antonom) a výborná chémia medzi hlavnými postavami filmu u mňa pridávajú na vysokom hodnotení. Teším sa na ďalší diel. ()

jlevcik

Já se i přes negativní hodnocení docela bavil. Je pozorovatelný lehký sestup kvality, ale není to příliš radikální. Nový režisér se snažil přinést několik svých myšlenek a myslím, že se mu to celkem zadařilo. ()

agatha111

Nie som sklamaný, ale ani nadšený. V každom prípade film nedosahuje kvality predchádzajúceho dielu. Chápem, že nájsť zloducha úrovne Cumberbatcha je ťažké, ale toto boli fakt tragici, so stokrát obohranou šupinatou tvárou a výrazovými prostriedkami Arnieho - kameň alebo škleb. Vizualizácia úžasná, akcia miestami až prirýchla( videl som v imax 3d a miestami mi až nebolo dobre z tých otočiek ). Film zachraňujú herecké výkony členov posádky a úvodná pasáž so zničením Enterprise. Tam mohol film skončiť, dal by som aj 6 hviezdičiek, takto je to len dobrý, ale ničím výnimočný ďalší diel série. P.S. plne rešpektujem právo na vlastný názor, ale pri čítaní niektorých komentárov mám zase dojem, že niektorí buď ľudia videli iný film, alebo sú za svoje príspevky platení. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)