Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Budisovie

Krok späť. Restart 1, 2 bol pekne rozbehnutý, toto je fakt krok späť. Vracanie a neustále odkazy na minulé diely, ktoré boli pred dvadsiatimi rokmi, nie je v 3 časti už adekvátne a tejto časti to určite neprospieva. ()

knihovna

Nejsem klasický Startrekista, líbí se mi ta idea takhle cestovat vesmírem, ale zároveň jsem odporně přízemní a tak mi na těchto filmech vadí totální nelogičnosti,např. Kirk s lodí zakopanou do země odstartuje, ale ten zlák cca 200 let nemohl - přitom stvořil dosti sofistikovanou útočnou formaci ( takže blbej nebyl), která hravě vyřídí Enterprise, vesmírná federace je hejno naivků, takže skočí na lep první Hildě, která jim nakuká něco o ztroskotání, přestože vědí, že všude číhají nepřátelé, po dosednutí v ochrané kapsly se nikdo nenamáhá zjistit, jaká je v okolí atmosféra - samozřejmě dýchatelná pro lidi, jko všude, pokud je v lodi díra, přetlak neexistuje a když tak asi jako v metru, když jede vlak atd. Dále vůdec nevím, proč vlastně ta první loď ztroskotala na té planetě, proč vrchní zlák (kdysi hrdina), místo aby se potichu připlížil do toho města a uskutečnil svůj temný plán, tak raděj všechny zburcuje ůtokem, který rozloží tuším Bestie Boys nebo co to bylo. No prostě jak říkám - jedna pitomina vedle druhé ( co například mezidruhové křížení na Enterprise, znamená to snad, že z mimozemšťankou můžou a z kozou ne ? - přitom to bude nejspíš genově stejně odlišné - možná že koza či ovce jsou blíž). Jak říkám, pro přízemního hnidopicha mého formátu to za víc jak 3* být prostě nemůže. ()

Stranger77

Pohodový letní blockbuster, s chytrými dialogy a celkovým vyzněním, bohužel přeci jen o stupínek slabší než první dva filmy. Pohodové přeslapování na místě, příště to je ale třeba zase trochu nakopnout. Recenze zde. ()

Dinsberg

Oproti Star Treku: Do temnoty je na příběhu znatelná Peggova ruka. I v kritických situacích se posádka Enterprise neoprošťuje od optimismu a naděje. Svůj podíl na tom má nový naskočivší charakter: Jayla. Její představitelka, jedna z nejlepších hiphopových tanečnic, dodala filmu šmrnc pohledu někoho, kdo není až tak na výši, ale kdo má srovnané priority. A plus také použít hudbu jako zbraň proti nepříteli. Označení Beastie Boys jako "klasiku" je sice úsměvné, ale jsme ve 23. století. Proč by ne. I Mozart byl kdysi moderní. Své zřejmě udělalo i to, že posádka je značnou část filmu rozdělena do menších skupin a jedna o druhé neví. Tím stoupá i osobní kredit postav. Ale jinak je to standardní akční jízda, která ale už nemá moc společného se Star Trekem. A to je škoda. ()

PeterJon

Moc mi to neuveriteľnosťou pripomína Star Wars a James T. Kirk je ako Indiana Jones. Nezaujalo ma to ani postavami na rozdiel od predošlého Star Strek Into Darkness. Veľmi slabé. Beastie Boys sabotage - good choice :) ()

Hawaj

Vizuálně působivé, ale technické problémy řeší jak na ponorce z první světový. Podávání hlášení mezi sprškou projektilů když na to fakt není čaš a útrpné čekání na rozkaz kapitána je fakt zoufalé jak ze scifi z 50. let. Čili to co vytvořili vizuální efektáři bylo skvělé, ale tvůrci scénáře maj dost předpotopní myšlení. ()

Kubi21

Hvězdné datum 2017,712. V obývacím pokoji prázdného bytu slaměného vdovce něco okolo osmé večerní. Dobré pití nalito, něco pojedeno, tak jdeme na to. A ono se šlo. Možná drobet méně vážně a osudově, za to o dost více akčněji a hlavně vtipněji. Celé to je spíše takové zábavné dobrodružství s jednoduchou zápletkou a takovým nemastným záporákem. Za velikou zmínku ovšem stojí celá posádka a vůbec všechny hlavní postavy. Je vidět, jak se všici za ty roky vypracovali a sžili se svými postavami. Triky bez komentáře a hudba jedno velký Aaaaach. Prostě dávám opět za pět. ()

Kimkong

Naprosto průměrný film. Jít na to do kina, byla by to ztráta času. Proto na Star Treky zásadně nechodím. Příběh naprosto nenavazující na předchozí dobrodružství, což mě trochu vadí oproti konkurenčním Star Wars. Odnikud si vycucají superpadoucha, který chce vše zničit. Nejdříve dostanou na prdel a poté se vše obrátí. Plně souhlasím s podobným komentářem, že Star Treky jsou jen bondovka z vesmíru. ()

mrclTV

Príjemné prekvapenie na úvod, najnovší Star Trek sa zaujíma o pocity a je trošku vážny, no potom príde omračujúci útok, posádka vyzerá byť v bezvýchodiskovej situácii a ďalej....Už po 40 minútach som začal zívať. A to som bol v úvode celkom natešený. Nápaditá akcia a zaujímavo vyzerajúce exteriéry nie sú všetko. Nastupuje rutinne prevedený hollywoodsky balíček - škaredé prázdne reči od zlého prezlého a pritom nevýrazného hlavného záporáka o útoku na Federáciu a samozrejme celý svet, mastenica každého s každým (najlepšie rozdelený tradične do viacerých podmnožín - pobočník nepriateľa proti pobočníkovi z radu "robrých", potom zachraňovanie osudovej lásky a samozrejme vrcholom bude zdĺhavý, viacúrovňový súboj hlavného hrdinu s hlavným záporným hrdinom) a koniec. Na začiatku film vyzeral najlepšie a potom to išlo už len dole. Film podla sterilnej šablóny ako z fabriky na filmy (oh wait)... PS: Vždy som vedel, že Sabotage je headbanger, ale že až takýto? :D ()

SAINTS

Plytka zapletka a nevydareny zaporak,značne znižuju uroven aj vysledne hodnotenie filmu.Podobne pribehy kde treba zachranit svet sme už videli vela krat.Po vizualnej stranke však film funguje dobre.6/10 ()

subic

Takže je to o něco horší, než Star Trek: Do temnoty (2013) a na Star Trek (2009) film to ztrácí ještě víc, tentokrát zdejší hodnocení odpovídá. Není to tak zábavné, jak bych čekal a taky příběh je tentokrát už hodně sci-fi. Na konci hranic federace je nová obří skleněná koule Yorktown protkaná různými kruhy s megalomanskými stavbami jakože domov pro x bambilionů obyvatel (.... to by se celé stavělo snad 1000 let). Tam začíná cesta Enterprise do neznáma, kde se setká s Xindy (odkaz na seriál Star Trek: Enterprise 2001) a jejich novými zbraněmi, které rozsekají Enterprice na kousky, aby její talířová část dopadla na otrokářskou planetu. Z té se všichni dostanou na staré lodi U.S.S. Franklin, která bude tak nějak stejně stará jako úplně původní Enterpise a které tam byla nalezena jako dávno ztracená. Nová postava Jaylah dobrá. Posádka se vrátí zpět do Yorktownu, kde se staví již nová U.S.S. Enterprise... 2 hodiny utečou jako nic a v momentě, kdy bych čekal, že to teprve začne, to končí. Tak o čem bude Star Trek 4? ()

Adámo

Překvapivě dobré pokračování s hodně zajímavými nápady a dalším rozvojem děje. Těším se, až se kouknu znovu na pořádné obrazovce (viděl jsem v letadle). | 09/2018 ()

MartinTerran

Celkově to sice nebyl žádný zázrak, ale já se neuskutečně bavil. Akce byla dost, efekty pěkné, zahrané také dobře, nejlepší byl pro mě Scotty (Pegg). Jinak příběhově to nic originálního není, ale kouká se na to fajně. Hodnocení: 82/100. ()

PlayEasy

Byť je třetí díl moderního Star Treku zklamáním a je škoda, že si to pod křídla opět nevzal Abrams, tak i tak se jedná o velmi dobrou podívanou doprovázenou výbornými efekty a uvolněnými hereckými výkony posádky. Film nás opět zavede do nejzazších koutů vesmíru a sledujeme dobrodružství tentokrát s protivníkem Krallem (Idris Elba), který rozhodně měl čím zaumout a z velké části i díky němu film dosáhl velmi dobré úrovně. Každopádně už to je potřetí skoro to stejné, ale nic jiného jsme ani nečekali a my jsme spokojeni. 75% ()

Blazkowicz

Vyložený průser to není, ale mě to prostě nebavilo. Než se dostanou na planetu, tak to bylo skvělé, ale potom nevím co se stalo, ale byla to nuda. A to je tu kratší stopáž než v předchozích filmech. Jako kdyby se film úplně přeladil na jinou cílovou skupinu publika a já se vůbec nechytal. 3+* ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)