Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

jandula00

Arnolda jsem měla vždycky za Hollywoodskou hvězdu, která se později dostala do politiky - nic víc, nic míň. V tomhle dokumentu se mi ovšem ukázal v novém světle. Vyzařuje z něj neuvěřitelné sebevědomí a zároveň velká skromnost a podle mě zde působí víc než sympaticky. Navíc je film skvělým nahlédnutím do zákulisí kulturistiky jako takové a ukazuje, že ti, co jí provozují nejsou jen hloupé hroudy svalů. Zajímavé! ()

ASSBURGER

Proste najlepší dokument ktorý som kedy videl. Pozerať sa nato ako Schwarzenegger trénuje vo filme je naozaj ohromné. Je aspoň vidno že niekedy bol naozaj perfektný a veľmi namakaní. Podľa mňa mal najlepšie svaly zo všetkých dneskajších ale aj tých starých hercov najlepšie svaly. Takýchto hercov hollywood niekedy potreboval teraz až tak veľmi nie. Neviem či tento dokument niečo vyhral alebo nie ale na mojom mieste by som ho nechal vyhrať,lebo bol naozaj skvelý a Schwarzenegger v nim bol aj uprimný. Dávam mu naozaj na sto percentne 5/5 lebo si to naozaj zaslúžil. Je vidno že Schwarzenegger bol zo všetkých kulturistov najlepší aspoň podľa mňa,a nikto ho nikdy neprekoná ()

agassi68

Arnold má charizmu. To sa nedá poprieť. A v porovnaní s Ferrignom sa javí ako génius :). A že svaly mal so steroidov? Koho to dnes už zaujíma. Conan forever.. ()

Mike.mk1

Pokud ve vás tenhle pohodový dokument nevzbudí zájem o kulturistiku, tak vám alespoň poví, že je to docela věda, není to jenom o posilování, rozhoduje mimo jiné i psychika (jako v každém sportu), a taky že hora svalů ještě nemusí znamenat malý mozek. ()

BeranSon

Jó Arny... Dalo by se říci, že Pumping Iron popisuje přípravu na kariérní vrchol jednoho z nejúspěšnějších lidí co doposud žili. Arnolda Schwarzeneggera mám moc rád a řekněme si na rovinu, že dosáhnout pěti titulů Mr. Olympia, natočit bezesporu několik kultovních děl z hlediska kinematografie, stát se filmovou hvězdou obřích rozměrů a dotáhnout to až na guvernéra, no o tom se jen sní. Dokument ukazuje mnoho vysvalených jedinců a je zajímavé si prohlídnout jejich příběhy, i když můj zájem padal jen na hlavní postavu. Jestli mi něco dokument dodal, tak právě motivaci. Některé hlavní myšlenky, dalo by se říci, že i moudra (2. opakování dělí poraženého od vítěze atd.) mě dosti nakopli k tomu abych se více snažil. Každopádně jako drtivá většina aktérů bych si nepřál vypadat, protože všeho moc škodí. Jsem velmi spokojený, ale je nespornou pravdou, že jsem čekal více, tak už tomu hold bývá. - 7/10 - ()

MickeyStuma

Lepší celovečerní snímek o světě kulturistiky snad už ani není. Pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger je zde sice hlavním aktérem, ale rozhodně se to netočí všechno kolem něj. Máme možnost se obstojně podívat do zákulisí tohoto opravdu vyjímečného sportu se všemi svými klady i zápory. Dokument hlavně doprovází v té době osmadvacetiletého Arnieho na cestě za jeho 6. titulem. Těžko říci jestli to není vlivem kamery, ale po celou dobu je usměvavý, přátelský, nechová se jako borec povýšeně a naopak dokáže svým rivalům toužící ho z vrcholu sesadit směle poradit. Projdeme si tak sním tělocvičny, dozvíme se něco o pozicích během soutěže, uvidíme veškeré přípravy a soutěž samotnou. Řekl bych, že tímto snímkem určitě získala kulturistika na daleko větší popularitě, než kdy před tím měla. ()

ganjoman

Tento film mě absolutně dostal. Pohled do zákulisí vrcholné kulturistiky v době kdy měla jen jediného jasného vítěze. Většina herců byla poprvé před kamerou a myslím že si to náramně užili. Povinnost pro toho kdo alespoň trochu miluje své svaly. ()

kuces

Arnold dokazuje, že krom velkých svalů má i velký mozek. Je až neuveřitelné jak se podobá chladností své filmové roli terminátora. :-) Avšak humor, nadhled a hlavně ctižádostivost z něho dělá člověka s jasným cílem. Vřele doporučuji, hlavně pro rádoby posilujicí jedince. ()

Pesosek

Arnold je opravdu třída. Chlap, který na sobě v životě pořádně makal a něco dokázal. Člověk, kterého si vážím. Tento polo-dokument mi však nepřipadá nějak výjimečný, naopak naprosto průměrný, jediné co ho činí výjimečným je Arnoldova popularita. Sečteno podtrženo – zajímavá, nijak výjimečné 70%. Jinak super knírky, účesy a celkově móda v 70. letech, už se nemůžu dočkat až se to jednou vrátí zpátky :D ()

KOOHA

Kdo se zajímá o kulturistiku, tak tohle je zaslouženě film, který musí mít doma. Dokument, který má všechno co potřebuje a nemá konkurenci. Kultovní záležitost zlatého fondu kinematografie. ()

mi-ib

Když koukám na zdejší hodnocení, tak se asi teď budu plést, ale mě spíš přijde, že tohle je určený fandům kulturistiky a jediného a jedinečného Arnolda Schwarzenegera. Mě nějak rychle pohled na ty napumpovaný svaly omrzel. Nejsem nějakej odpůrce kulturistiky. Rád se kouknu na namakanýho kulturistu, ale hodinu a půl mě na něj koukat nebaví. K tomu ještě ta kvalita obrazu připomínající erotické filmy z konce 70. let. Samozřejmě za to tvůrci nemůžou, ale prostě to mi taky vadilo. ()