Orphan Black

všetky plagáty
Kanada, (2013–2017), 36 h 39 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Trevor Yuile

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain (viac)

Sarah byla celý život společenským vyvrhelem. Ale klon není nikdy sám.
Když se Sarah stane svědkyní sebevraždy neznámé ženy, které je podezřele podobná, rozhodne se převzít její identitu. Předpokládá, že vyřeší všechny své problémy tím, že se zmocní úspor mrtvé. Místo toho se však ocitá ve spirále záhadných událostí a brzy zjišťuje nečekanou pravdu - ona sama a mrtvá žena jsou klony. Když pak ve svém pátrání pokračuje, odpovědí na její snahu je objev, že někde venku jsou další lidé, kteří vypadají přesně jako ona. Geneticky přesní jedinci, kteří byli rozdáni náhodným párům a vychováváni v odlišných prostředích. Nemá sebemenší tušení, kdo stojí za stvořením klonů, každopádně má opravdu dobrou motivaci k další práci. Její klony totiž někdo vraždí... (Zdroj: http://www.serialzone.cz) (oficiálny text distribútora)

RedRose

Maslačka není tak úplně moje oblíbenkyně, ale tuto mnoho-roli hraje fakt parádně! Navíc je to napsáno a natočeno výborně! Klasicky se najdou chyby i nějaké ty nelogičnosti, ale minimálně v prvních třech sezónách to nijak a ničemu nevadí. Čtvrtá sezóna byla už o něco slabší a pátá byla už překombinovaná a taky celkem nudná... Ale celkovému dojmu ze seriálu to nijak zvlášť neublížilo... Celkové hodnocení 74% ()

Anteia

Seriál o klonech a nejenom o nic s ňufky T. Maslany v hlavních rolích! Na jednu stranu moc klišé a co mě taky neba, opět nějaká lesbo postava, která nečekaně umírá, jo, strčte do seriálu lesbu a vždycky ji nechte chcípat. Ale né, jinak na Tatianu Maslany se opravdicky moc dobře kouká a to může mít sebevíc debilní dialog, a nebo jenom mlčet a pochodovat po místnosti v kalhotkách. Kdyby se virtuálně dalo smekat kloboukem, smekám jako o závod! ()

BardDeLune

Orphan Black absolutně stojí na skvělém hereckém výkonu Tatiany Maslany, která velmi věrohodně ztvárňuje všechny své klony. Jak ale seriál postupuje a příběh je čím dál zamotanější, tak začíná ztrácet na libosti, alespoň pro mne. 1. a 2. série jsou pro mne vrcholem. Třetí série je prozatím zklamání, uvidíme jak se to dál posune. ()

Mire

Tento seriál som objavil v podstate úplnou náhodou a to len nedávno, bohužiaľ až po jeho konci, čo to je škoda, pretože ma už od začiatku začal veľmi baviť. Zatiaľ čo prvá séria bola ešte taká rozjazdová a akoby načrtla osnovu celého seriálu, tak v tých ďalších sa dej začal pekne rozvíjať a postupne sa vysvetlilo všetko čo bolo na začiatku nejasné a zahmlené a tým pádom to postupne začalo dávať zmysel - a to sa mi na tomto seriáli veľmi páčilo. Tatiana Maslany, ktorú som predtým v živote nevidel a nepočul, odviedla doslova excelentnú prácu ako hlavná herečka. Bravúrne dokázala zahrať všetky rozdielne sa správajúce charaktery a napodobniť rôzne druhy prízvukov, vďaka čomu mal seriál na čom stavať. Môj obľúbený klon bola Rachel :) Zloduška, ale napriek tomu som ju mal rád keď sa objavila na obrazovke. A potom Helena, šialená a nebezpečná, ale zároveň veľmi zábavná a s dokonalým východoeurópskym prízvukom :) Lenže zároveň moja neobľúbená postava bola malá Kira, ja proste detské postavy v seriáloch nemusím a ona začala byť časom fakt dosť otravná. To že mal seriál len päť sérií ma mrzí, lebo by som bol veľmi rád, ak by ešte pokračoval, ale zároveň je to tak aj dobre, lebo sa zbytočne nenaťahoval do nekonečna a našťastie to nestihlo dôjsť do fázy, kedy by sa už vyslovene varilo len z vody. Koniec sa niesol v pozitívnom duchu, aj keď tam boli aj nejaké jemne dramatické scény. Takže aby som to nejako uzavrel, za mňa silné štyri hviezdičky a veľmi pekné spestrenie viacerých neskorých večerov februára a marca tohto roku. ()

Charlinka

Vždycky říkám, že člověk musí seriálu dát šanci se rozvinout a najít kam vlastně patří stejně jako samotní herci (podívejte se jak odlišný je pilot BBT od zbytku nebo chcete- li podívejte se jak se za ta léta změnil Doctor Who). Lidi co zatracují seriál hned po pilotním díle nemám ráda. Jistě v prvních dílech si to ještě sedá ale pak už seriál i postavy nachází své místo a jede to jako po másle. Orphan Black a především Tatiana Maslany jsou řekla bych letošní internetovou senzací a já jen doufám, že se jim časem dostane obdivu i od širšího publika. Nicméně musím říct, že nejsem seriálem tak unešená jako zbytek internetu. Rozhodně stojí za zkouknutí, ale mezi můj seznam nejlepších se nedostane. ()

mArtinko5MB

Veľmi sympatická hlavná postava. Netradičné miesto a angličtina trošku rezonuje v hlave. Pilot je celý čas napínavý a jeho vyvrcholenie ma presvedčilo o tom,že tento seriál nenechám len pri prvej časti, s kľudným svedomím si dovolím tvrdiť, že je to viac ako lepší priemer. Pilot: 70% ()

DandaPiper

Seriously? Seriously! Hooked hned od prvního dílu! Je to svižný, sexy, zábavný a vtipný. A Tatiana Maslany je k sežrání, hodně sympatická a pro mě je to typ ženské, která svým vzhledem dokáže utáhnout seriál ....hodně zajímavý, doufám, že po celé sérii moje nadšení neopadne. ___Neopadlo, první série skvělá, druhá série skvělá a třetí se čtvrtou stejně tak. Tatiana je jako chameleon a zaslouží si všechny ceny světa. Mění i položení hlasu, pohyby a každá z klonů má svoje vlastní a osobitý charisma. To zahrát, musí být naprostá psychárna a málokterej herec/herečka z Ameriky by to dokázal/a 1. Série - 100%, 2. Série - 100%, 3. Série 90%, 4. Série - 95%. ()

Jutzu

Po pomalejším rozjezdu se z tohoto seriálu stal jeden nejlepších, jaké znám. Každá postava má svou hloubku a vůbec nepůsobí povrchně. Herecké obsazení je skvostné, I přes jedinou hlavní herečku je show zahraná tak dobře, že při akcích klon alias klon vyčnívají charakterové vlastnosti původní postavy. Příběh také vytyčuje otázky týkající se vlastnictví našich těl, genderové identity a postavení jednotlivce ve společnosti namísto tvoření archetypů pro určitou skupinu. Nádhera. ()

Scodelario

One woman show! Výborné, nápadité, dějově pestré, charakterově různorodé. Tatiana to hraje tak přesvědčivě, že věříte tomu, že každý klon hraje jiná herečka..jakože cože?? WOW! 1. série - 90%, 2. série - 80%, 3. série - a to ještě neskončila, 95%!! ()

nemer

Sice zřejmě další z odpočinkových seriálů na jedno zhlédnutí, ale vzhledem k atmosféře a hereckým výkonům (nejen úchylní fanatici jsou přesvědčiví) nutno hodnotit pozitivně. Kladem je i postupná evoluce seriálu. První řada (na můj vkus zbytečně pomalá a rozvláčná) 65%, druhá (mě zaujala víc) 75%. Navzdory předvídatelnosti a občasné debilnosti vcelku zdařilé. Nikdy bych nevěřila, že typy zde prezentovaných postav si i oblíbím (ovšem transsex. si už tvůrci mohli odpustit) Nutno vyzdvihnout skvělý herecký výkon T. Maslany. ()

mima33

Takže po vzhliadnutí všetkých dielov, ktoré zatiaľ uzreli svetlo sveta, som nadšená. Tatiana Maslany, ktorá si tu zahrala asi desať rôznych rolí je perfektná a uveriteľná v každej jednej z nich. Aj keď som po pilote začala s hodnotením 3* teraz zvyšujem na 5*. Seriál má grády, je napínavý a naozaj ma zaujíma, čo si ešte scenáristi na nás pripravili. Jednoznačne odporúčam. ()

Honzad007

Na základě lehce tuctové pilotního dílu by se dal Orphan Black vcelku bez obtíží odsoudit do záplavy šedi a průměru. Stačí se ale prokousat druhým dílem a brzy zjistíte, že se v žádném případě nejedná o jednoduchou a nepromyšlenou zápletku, ba naopak, s počtem dílů roste i tempo a kvalita příběhové linie. Aby to bylo úplně podle mého gusta, ubral bych rádoby humorných částí, jež napětí, drama i místy děsivé pasáže narušují zřejmě pro mainstreamové diváctvo. Seriál však stojí zejména na Tatianě Maslany (aby ne, když se předvedla možná v tuctu rolí!), která geniálně zvládla jednotlivé postavy charakterově odlišit a vlastně díky ní (a maskérům) se tak není problém v příběhu orientovat. Smekám, volám po Emmy pro Tatianu a těším se na další řadu. Originální a netradiční podívaná, jež slibuje ještě velké scenáristické kolotoče. První série: 80% ()

lucy.lu

Strašně (!) nedoceněnej kanadskej seriál ve stylu Ringer versus Dollhouse, jenže mnohem, mnohem lepší. Slabší námět víc než dostatečně kompenzuje skvělý obsazení - především dokonale schizofrenní Tatiana Maslany (do teď nepobírám, co všechno tam ta holka předvádí!) a neskutečně vtipnej Jordan Gavaris. Doporučuju, pokud stojíte o opravdový herecký koncert (relativně) neznámých tváří. Protože dokud neuvidíte, neuvěříte. ()

theKristi

Tatiana Maslany hrá všetko. Hrá vašu mamu, otca, babku, dedka, strýka, tetu, frajerku, frajera, domáce zvieratá, dom, posteľ, hrniec, rýchlovarnú kanvicu a podlahu. A ide jej to. 1. séria - jedna z najlepších prvých sérií vôbec. Objavovanie celého nového sveta a jeho zákonitostí z pohľadu Sarah sakra baví, najmä keď sa k tomu pridá kopa akcie a dej, ktorý človeku nikdy nedá vydýchnuť. Táto stránka seriálu sa umne začne prelínať s pokojnejším, ale nemenej zaujímavým svetom vedkyne Cosimy (osobne mojej favoritky) a do toho všetkého si začína svoju vec robiť aj Helena a banda náboženských fanatikov. Vyvážené dávkovanie každej linky zabezpečí, že sa divák vážne nenudí a jednotlivé charaktery má čas si obľúbiť. Prekvapil *spoiler* prerod Heleny z jednoducho psychopatky na jeden z mojich obľúbených charakterov. Výborný character development. SESTRA. 2. séria - o poznanie slabšia. Toto je spôsobené z môjho pohľadu najmä výrazným zvoľnením tempa, nabratím ešte viacerých dejových liniek a väčším dôrazom na mytológiu, takže sa seriál podľa mňa stáva chaotickejším, nie tak premysleným a scenáre a dej pôsobia tak trošku odfláknuto a neisto, ako keby si tvorcovia sami neboli vedomí, ktorým smerom sa chcú pri jeho tvorbe vydať. Klony Rachel a najmä trans klon Tony sú ale veľmi príjemným spestrením a sú samozrejme opäť výborne zahrané TMas. Dúfam, že Tony dostane v tretej sérií oveľa viac priestoru, pretože by podľa mňa bola veľká škoda, keby takto zaujímavý charakter nevyužili viac. Ďalším výrazným pozitívom je, že aj napriek tomu, čo som napísala, je posledným dvom dielom série ako keby vdýchnutý druhý život a stávky sú opäť vysoké. Navyše je predstavená mimoriadne veľká časť mytológie a toto spolu s inými vecami spôsobuje, že sa na tretiu sériu veľmi teším. Celkovo: Možno to po mojom komentári k druhej sérií pôsobí, že by som mala svoje celé hodnotenie znížiť na štyri, alebo nebodaj tri hviezdičky. Aj som nad tým chvíľu uvažovala, ale potom som to hneď zavrhla. Len veľmi málo seriálov ponúka toľko silných, dobre napísaných ženských charakterov. (samozrejme aj mužských ... shout out to Felix and Cal) Len máloktorý seriál má takú dobrú LGBT reprezentáciu (a bol možno občas schopný aj rozptýliť nejaké miskoncepcie, ktoré som len ako ally mala), ktorá nedefinuje charakter jeho orientáciou (za všetko snáď hovorí Cosima: "my sexuality is not the most interesting thing about me"), ale prispieva k mozaike charakteru ako celku ... and last, but not least, len máloktorý seriál má také srdce a máloktorí tvorcovia seriálu sa tak venujú a počúvajú svojich fanúšikov. Bravo, Orphan Black. Vidíme sa o rok pri tretej sérií. ()

Dacsus

Pilot vyzeral nič moc, ale kupodivu to nabralo v priebehu ďalších dvoch častí neskutočné tempo - a nepoľavuje. Prekvapivo spletitý, a pritom zmysluplný dej, výborné herecké výkony (obzvlášť Tatiana Maslany), dialógy majú hlavu a pätu, nesklzáva to k nechcene komickým situáciam (komické situácie tam samozrejme sú, ovšem citlivo votkané do deja). A hlavne, charaktery nie sú banda idiotov, ako to býva v iných sériach zvykom. ()

esmoke

Soap opera o příhodách "rodinky" klonů :-), SPOUSTA klišé a blbostí, tvůrci si neopustili berliček pro NAPROSTO dementní diváky (chytrá = brýle+lesba+dredy, šíblá = stále něco žere jak dobytek atd. atd.). 1. série (10 dílů) ** Ze začátku to moc nejede, ale ke konci se kvalita zlepšuje 2. série (10 dílů) *** O něco lepší než první sérka, stále spousta hloupostí ()

Eddemi

Vobec to nie je podobne Ringer, tak ako tu mnohi pisu. Mozno este prvy diel - dajme tomu, ale potom to okolo daneho serialu ani nepreslo. Prva seria bola super, napatie, akcia, chemia... Vsetko fungovalo. Dalsie dve uz mierne spomalili tempo, ale stale si to udrzalo latku celkom vysoko. Specialnu hviezdicku davam za postavu Heleny, ktora bola uplne uzasna a asi hlavne tato postava dokazala udrzat moju pozornost az dokonca. ♥ ()

Uccueta

Niektoré epizódy upadajú to milého chaosu a anarchie, najmä celá miestnosť plná jednej herečky vie narobiť paseku pri vnímaní, ale seriál ponúka napätie, dobrý príbeh, kvalitné herecké výkony, osobné traumy a drámy a nestagnujúci príbeh. Skôr či neskôr sa vám asi každá verzia dobre hrajúceho klonu začne páčiť, aj keď s touto tendenciou vzrastu obľuby, budete pri niektorých postavách zápasiť. ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (viac)