Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Simomon

Na tenhle film jsem se hodně těšil, protože mě Seth MacFarlane neskutečně baví a považuju ho za jednoho z možných nástupců bratrů Zuckerů. Ale bohužel po příliš prvoplánovém Méďovi ani Všechny cesty vedou do hrobu nenaplnily mé očekávání. MacFarlane si pravděpodobně ukousnul moc velké sousto, film se totiž nedrží jednoho žánru, což bohužel neukočíroval. Děj se odehrává na Divokém západě, kam přijede Charlize Theron, která, narozdíl od MacFarlana, oplývá krásou a umem. Do toho se ještě přimotá Liam Neeson, manžel Theron. No a zamilovaný trojúhelník je na světě. Ona komedie nijak inteligentní zápletku nepotřebuje, stačí když je vtipná a baví, tohle však tak úplně komedií není! Film má několik vrstev, tou nejpovedenější mi přišla ta část, kdy se snaží být právě tou absurdní a vtipnou komedií. Agresivní, někdy až fekální (a to doslova) humor mě bavil a moc jsem se nasmál. A živé (!) odkazy na jiné filmy považuju za zcela geniální. Na druhou stranu ta část, kde se hlavní dva hrdinové navzájem očuchávají, je naprosto dementní a šíleně zdlouhavá- nudná. Někdy jsem měl dokonce pocit, že sleduju film s Cameron Diaz. O to absurdněji působí, když do tohohle guláše přimícháte Liama Neesona, jehož záporácká postava není vtipná (ani nemá být) a je ztvárněna akčně a zcela vážně! Film, i přes výborné pasáže, dohromady nefunguje a to o to víc, když má skoro 2hodiny! POSLEDNÍ SLOVO: Film je nevyrovnaný, průměrný, tak nějak moc rozpačitý. O to víc mrzí, že trailer prozradil ty nejlepší gagy a ve filmu tedy nepřekvapí. Určitě však stojí za shlédnutí.3/5* ()

simp23

Seth a jeho humor, ne každýmu se to bude líbit, ale já se celkem zabával. Navíc Charlize je jako pistolnice extrémně okouzlující. Za normálních okolností by to asi byly tři průměrný hvězdy, ale za Návrat do budoucnosti prostě musím jednu hvězdu přidat :D ()

Briggus

Podle traileru jsem očekával, že všechny vtipné momenty z filmu se právě zde vyčerpaly, ale nakonec jsem mile překvapen. Po delší době zase nějaká pěkná komedie kde jsem se nasmál u více scén než jsou dvě. Nebýt titulků, tak prostě některé vtipy či hlášky nepochopím, ale díky nim jsem se řáchal u jedné scény snad minutu. Přesto k dokonalosti to má daleko, jenže na 4* to stačí. ()

Vicco

Jeden z filmů, na které jsem se letos nejvíc těšil. Po Méďovi další hraný snímek od tvůrce perfektního Family Guye? To musí klapnout. Po prvních recenzích, které film řadily do průměru, ale můj zájem tak trochu ochabl, upřímně, po shlédnutí trailerů jsem čekal davové šílenství. Setha MacFarlaneho mám rád, tak proč si kazit představu o tom, jak skvěle si s ním ohledně humoru padnu do noty? Když tu náhle (po čtvrt roce), myšlenka. Lidi jsou blbí. Máš divnej smysl pro humor. Lidi ti se Sethem nerozumí. Přesvědčil jsem se do toho jít s tím, že v nejhorším budu ochotným naslouchání nakecávat, jak to nepochopili a předstírat opojení vlastní výjimečností. Ne že bych to někdy předtím dělal. Ale - ničeho takového naštěstí nebylo třeba. Snímek jede v zajetých kolejích nejlepšího MacFarlaneho humoru, jestli tedy po pár seriálech a dvou filmech o něčem takovém lze hovořit. Drobné vtípky v detailech se zbytečně nenatahovanou pointou, stavění známých filmových klišé do kontrastu se všední logikou, a to celé ve všudypřítomném hávu absurdna, pro MacFarlaneho tak typického. K tomu pro mně osobně velmi sympatické herecké obsazení (Liam Neeson, Giovanni Ribisi, Sarah Silverman, Neil Patrick Harris). Nepříznivci (jestli někdy použiju slovo hejtr, střelte mě do hlavy) si asi budou ťukat na čelo, ale čert to vem, mně se vcelku líbil i příběh. Rozumím, že někomu to nemusí stačit, ale nám, kdo jsme se na film těšili od chvíle, kdy MacFarlane oznámil, že něco natočí, to k požitku stačí. Ale abych nezněl příliš nadšeně, zde je výtka. K dokonalosti mi chybělo především to, že některá klišé filmem proběhla bez povšimnutí, aniž by do nich autor nějak rýpl. Měl jsem z toho chvílemi pocit, že se MacFarlane snaží o vážný snímek, a vůbec se mi to nelíbilo. Ne, jeho doménou je humor, a čistě na něj by se měl zaměřit. Jakékoliv vážno, pokud do něj následně okamžitě nepíchne, je naprostá ztráta divákova času. Kromě osobnitého smyslu pro humor MacFarlane nic neotřelého ani zajímavého nepřináší. Jakkoliv to může od jeho fanouška znít krutě, právě a jedině humor je důvod, proč MacFarlaneho tvorbu s nadšením sleduji. A ten důvod stojí za to do takové míry, že všechny ostatní aspekty klidně mohou stát za prd. Humor na ně na všechny vrhá dlouhý stín. A tak se konečně opět můžu opájet vlastním pocitem výjimečnosti, a ani si kvůli tomu nemusím vymýšlet. ()

Pathrose

Kdo jde na MacFarlanea jako na normální film a čeká, že se mu dostane logicky uspořádaného filmu s velkou závěrečnou pointou, je hlupák. Tohle je prostě geniální komedie, kdy jsem několikrát vyprsknul smíchy a celkově se náramně bavil. U Teda jsem se sice také pobavil, ale stejně mi tam prostě něco chybělo. MacFarlene trochu omezil fekální humor, ikdyž dobrá část zůstala, a vydal se spíše cestou Family Guye v oblastech sebeironie a kritiky americké společnosti s notnou dávkou sarkasmu, což překvapivě spojením s Divokým západem funguje skvěle. ()

Eventyrer

Veľmi podarené stvárnenie divokého západu z iného uhla. Zábavné, vychytané vtipy a narážky, Liam ako zloduch bol docela fajn, Charlize to seklo, ale tie sračkoviny uprostred boli natoľko odpudivé, že to nemohol zachrániť ani Liamov holý zadok s kvetinkou uprostred. ()

FreeDooM44

Hm afektovanost vládne světem :) Já sem dostal vše, co sem od filmu očekával: Výborně sem se bavil a nic víc, nic míň... Pět hvězdiček bych za to asi jinak nedal (Objektivně tak 4), ale když to má tak debilní hodnocení, nemůžu jinak,,, No prostě parádní oddychovka na nedělní poledne, kdy se Vám jestě nechce vylézt z postele a moc přemýšlet:) P.S: Asi bych těch pět i dal objektivně, za toho nespoutanýho Djanga Runaway Slave a Návrat do budoucnosti... U těhle scének sem se opravdu hodně nasmál :) ()

Matt007

Ok, docelá příjemná oddechovka. Sem tam dobrej vtípek, narážka na Návrat do budoucnosti mě pobavila a Charlize je pořád stejně sexy- za ní je ta čtvrtá hvězda, jinak film za tři. ()

Acrobat odpad!

Pichá sa a prdí opäť v „úžasnej“ komédii. Nie vážení. Toto už nie je Charlie Sheen alebo starý sivovlasý detektív. Toto je žiaľbohu vedomé, pri plných zmysloch vyrozprávané tliachanie. Pošliapanie dôstojnosti diváka, prvoplánové rádoby vtipy. Nefunkčná zlátanina bezbrehej filmárčiny bez koncepcie. Človek je rozumový tvor, a nemal by sa úmyselne ponižovať, inak kritika na Guantanámo nemá z vašej strany hlbší význam. (videné 14.09.2014, HDrip) ()

Jazz06

Těžko se při hodnocení rozhodnout. Chvílemi dobrá komedie s inteligentním humorem a dobrými gagy, chvílemi zase fekální blbost s trapnými pokusy o vtip. MacFarlane je nemastnej neslanej, ale zbytek obsazení je super (zvlášť Theron). Tak rozporuplnej film jsem už dlouho neviděl. Dalo se z toho vytěžit určitě víc. Ve výsledku se ale přikloním spíš k pozitivnímu hodnocení. Přece jen ty maličký camea byly dost dobrý. ()

LabySo69

Pár dobrejch vtipů ve stínu hromady trapnejch až nechutnejch. Camea ale potěšili maximálně. Obzvlášť doktor z budoucnosti byl vskutku skvělej nápad. ()

Franc1s

No tak si dám asi radši znovu Teda... Dvouhodinová kecačka, kde se najde naštěstí místo i pro pár litrů krve, bezvadný camea - Delorean neměl chybu. Vtip tu také nějaký je, jen mě neuzemnil, jako např v Tedovi, či Jump Street. MacFarlane mi tu jako herec nějak nesedl, naopak Neeson opět pecka a díky jemu jsem se taky dodíval. Ale taky drogovej dýchanek se dal :D JInak někomu určitě sedne líp.. 5/10 ()

Divian(R)

Dovolil bych si citovat Řezníka: "Sraní, chcaní a genitální puch". Tahle věta zahrnuje nejpoužívanější prvky moderního "humoru". MacFarlane ho umí, narozdíl třeba od Sandlera, podat vtipně, a tak se člověk i zasměje. Nejsem fanda westernů. ale tenhle film mě docela bavil. Příběh je klasické "underdog cliche" se skoro skvělým obsazením. A asi nebudu sám, komu největší radost udělala camea Návratu do budoucnosti a Djanga. Hvězdička dolů za herce v hlavní roli, i když jako režisér bych se taky obsadil, abych se mohl líbat s Charlize Theron. ()

Kotsour

Odvážný počin plný skvělých momentů, na druhou stranu ale i hluchých pasáží. Inteligentní, leč hrubý a nekompromisní humor, jehož jsem cílovou skupinou, sem sedí jedna báseň a ani mi nevadí dějová či žánrová rozpolcenost mezi komediální a romantickou linií, kdy film chvílemi zdánlivě neví, čím by měl být. Tak nějak mi všechno přišlo vyvážené a mající své místo a opodstatnění, co mi ale vadilo, byla právě ona hluchá místa, která mi nedovolují hodnotit výše. Amanda zde skoro nedostává prostor, zato Charlize je tradičně skvělá a sám jsem ji, jakožto jeden z mnoha pasáčků ovcí, Albertovi záviděl :-) MacFarlane je každopádně nadějný režisér s komediálním střevem (rozhodně nadějnější režisér než herec) a mít více zkušeností, třeba by to dopadlo ještě o něco lépe. I tak jsou to silnější 3*. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)