Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiálny text distribútora)

worm14

Téměř klasická italská "špagheti" komedie 70tých let. Akorát je to trochu i kriminálka. Za komančů to bylo skoro to nejlepší, co bylo v televizi k vidění. Bud Spencer je frajer, tvrďák a vtipálek zároveň. Ani dneska to neni špatná podivaná...po těch letech... ()

4567arthur

Inspektor Rizzo je naprosto originálním členem neapolského policejního sboru. Odmítá nosit zbraň a vše řeší silou svých tvrdých pěstí. Nový policejní náčelník se s jeho postupy nehodlá smířit, ale přichází ve velice nevhodnou dobu - ve městě se totiž objevila nová, smrtelně nebezpečná droga a následují první oběti. Mezi nimi je i jeden z věrných policejních informátorů. Mohutný policista přebírá zákon do svých rukou a žádná přesila mafiánských zabijáků ho nemůže zastavit. První z řady a jako jediný neviděn v dětství. Přiřazováno spíš do lehce napínavých krimi snímků. U Buda se samozřejmě ten komediální moment najde pokaždé, ale jinak je to celé tentokrát zasazené spíš na vážnosti. Oblíbenec Caputo tu nemá bohužel svůj prostor a objevuje se spíš minimálně. I přesto se jedná o slušnou ( nezvykle drsnější ) krimi podívanou s Budem Spencerem v hlavní roli, a ta hudba je skvělá! "Neměl by si sirku ?... Měl jsem ho na mušce inspektore!... Nechystá se utéct, tak kam ten spěch ? Dostaneš novej rozkaz! Ode mě! Jdi se projít!" ()

PeteBuck

Prvý film s komisárom Rizzom a na rozjazd fakt dobré. Je to v podstate jednoduchý, nenáročný, oddychový film. Je tu obrovské množstvo zlosynov, ktorí sa objavujú či už s Budom Spencerom alebo s Terencom Hillom v ich filmoch, dokonca aj vo filmoch s ich dvojníkmi (Šimon a Matúš). "Zavolej policii! Ale vždyť je tu chlupáč. No právě." ()

Honza__St.

Někdy si říkám, že je škoda, že tenhle film (a stejně tak dvojka v Hongkongu) tady nešel už za komunistů a nemá tak stejně dobrý dabing jako ty pozdější. Ale když se na něj podívám, ani se nedivím. Byť není nouze ani o komediální stránku, na Spencera je to až moc vážný. A nejenom v rámci jeho tvroby celkově, v porovnání s Policajtem v Africe a zejména Miliónovým broukem je to jako dva úplně různé příběhy. Ani náhodou nejde o špatný film, a nikdo neříká, že Spencer nemohl zkusit i něco vážnějšího, ale prostě to není úplně ono. ()

Bohdy67

Komisař Rizzo je asi to nejlepší co můžeme najít s Budem Spencerem bez Terence Hilla... Akorát humoru, vcelku jednoduchý příběh a spousta bitek. Hlavně opravdu dobře a sympaticky zahraná hlavní postava....Pro  mě opravdu srdcová záležitost kterou si vždy rád pustím. 82% ()

topol999

Pro Spencera netradiční film, ale tahle temnější stránka Neapole mě dočista pohltila a proto tento film hodnotím jako nejlepší Spencerův film, kde hrál sólo. 95% ()

Igi155

Film moc ako komédia neobstojí ale ako krimi áno.Bud nesklamal a zase rozdával rany o 106.Zápletka je dosť dobrá ale vo filme niečo skrátka chýba. V PERCENTÁCH SLABŠÍCH 50% ()

gggggg

Policajt drábom je niečo čo si môžem pozrieť aj desať krát a nikdy ma to neomrzí. Krimi atmosféru skvelo dotvára hudba od bratov De Angelis. ()