Inspektora Rizza přezdívaného Velká noha čeká náročný případ, který se ho osobně dotýká. Někdo se totiž odvážil obvinit ho z obchodování s drogami. Aby očistil své jméno, musí zjistit, kdo z kruhů blízkých mafii infiltroval jeho policejní oddělení. Každý druhý by se takového úkolu zalekl, anebo si na něm později zlámal vaz, avšak pro Rizza neřešitelné případy prostě neexistují. Zjistí pravdu, i kdyby se kvůli tomu měl vydat až do samotného Hong Kongu... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Řekni jí, že v tomhle městě jsou všichni lidi v klídku. Unáší se jenom cizinky. Ale ty hezký." Inspektor Rizzo mě baví a Neapol je báječná. Ovšem Asie mě trošku zklamala. S výjimkou dvoupatrovejch šalin. Ty byly hodně zajímavý. Jinak je to ovšem tradiční budspencerovka. Drobným hříšníkům se odpouští, menším padouchům se šlape na nohu a ti větší to schytají do čenichu i s razítkem na čelo. Novinkou je fackování ze zákrytu, při kterým Rizzo s námořníkem předvedli skvělou choreografii. ()

MM_Ramone

Policajný inšpektor Rizza sa musí vydať z Talianska až do exotického Hong Kongu, aby sa porátal s mocnou narkomafiou. Prepleskne tam zopár aziatov a očistí svoje meno. Snímok "Policajt v Hong Kongu" (Piedone a Hong Kong) je pohodová talianska akčná komédia z roku 1975, v ktorej hlavnú úlohu svojim špecifickým spôsobom stvárnil Carlo Pedersoli, ktorý je divákom známy pod pseudonymom Bud Spencer. Ja som sa pri tomto vtipnom facko masakry vždy vedel celkom dobre pobaviť. Statný, zarastený hromotĺk Bud Spencer bol jedinečný herecký fenomén. *** ()

Pierre

Bitek je dost a jsou skvělé. Především ta ve vodě (nebo vlastně pod vodou) má fakt nápad. Akce celkově je celkem solidní, Bud byl tehdy asi ve formě. Exotické prostředí je taky poměrně fajn. Dá se tedy odpustit, že děj je prakticky stejný jako v předchozím díle. Drogy, drogy, drogy a pořád jenom drogy. Jako by všichni narkomani měli místo v Neapoli a v Honkongu. ()

sud

Stylové pokračování filmu "Policajt drábem". Bud Spencer má tentokrát za parťáka zloděje Franka (ve skutečnosti agenta FBI), kterého hraje Al Lettieri (Rudi z Peckinpahova "Útěku"). Pěstních bitek je poměrně dost a jsou i docela dlouhé a opět se veselé situace střídají se smutnými. Zkrátka celá série "policejních Specerovek" je na přibližně stejné úrovni. ()

B!shop

V druhym dilu o Rizzovi se objevi nekolik starejch znamejch z prvniho dilu a ze zacatku pribeh vypada skoro stejne. Opet Spencer vysetruje drogy, prochazi se po "svym" meste a kdekdo mu pomuze. Jenze pak se dej presune do Hong Kongu, kde Rizzo nikoho nezna a i kdyz je jeho patrani furt docela dobry, je to spis takovy o nahode. Ale je fajn videt rozdil boje mezi obrim Rizzem a malejma poskakujicima cinanama. Stejne jako v prvnim dilu je tu nakonec podezrelej on sam, na zaver tu je nekolik zvratu, je tu spousta bitek a i par vtipnejch momentu. Skoro stejne dobry jako prvni dil, ale zbytecne moc dlouhy, 15 minut zkratit by bylo tak akorat. ()

• Postava Buda Spencera v tomto příběhu svádí vodní souboj a posléze plave do Číny. Málo kdo ví, že byl v letech 1952, 1956 a 1960 italským olympijským plavcem. (Terva)
  • Na konci filmu, kdy jsou u jídla, má malý číňánek hůlky vedle talíře. Když začne jíst, vyndá hůlky z oblečení a vedle talíře chybí. (jirimat)