Neapolský policejní komisař Rizzo přezdívaný Velká noha se právě vrátil z Hong Kongu, kde se velmi razantně očistil od obvinění, že je překupníkem drog. Jenže klidu si příliš neužije. Okamžitě se musí pustit do dalšího případu. Tentokrát však nejde jen o drogy, ale také o krádež a pašování diamantů. Na prodej drog i nelegální obchod s diamanty ho upozorní africký kolega, který je ovšem vzápětí zavražděn. Stopy vraha vedou do Johannesburgu, kam se Rizzo neprodleně vydává. Ještě před odjezdem se ale setká s bývalým strážmistrem Caputem a s Bodem, synkem zavražděného policisty, kteří se ochotně stávají jeho pomocníky v boji proti dobře informované narkomafii. Od prvního okamžiku, kdy nenápadná trojka vystoupí z letadla, musí komisař čelit najatým zabijákům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby se ho nepokusili zabít. Ale Rizzo poněkud přihlouplé a nešikovné protivníky s přehledem likviduje pádnými pěstmi i důvtipem. Kromě toho stále pátrá po vrahovi afrického kolegy. Stopa ho zavede až k odhadci drahých kamenů Spyrosovi a jeho šéfovi, jenž se neštítí žádného zločinu... (oficiálny text distribútora)

Belmondicek

"Jmenuju se Rizzo, a nenudím se nikdy!" Komisař Rizzo je přítomen vraždě jihoafrického policisty v Neapoli. Vydává se tedy do Johannesburgu, aby pátral po souvislostech mezi drogami a těžbou diamantů. Setkává se s bývalým kolegou Caputem, který dělá číšníka v restauraci zámožného Smolleta a potkává malého Boda. Neodolatelný Bud Spencer svými pěstmi a charismatem ovládne celý snímek pro sebe. Režisér Steno natočil  příjemnou a absolutně oddechovou podívanou, v níž je víc humoru než tvrdosti. Důraz je kladen především na bitky, vtipné dialogy a situační humor ve svižném tempu. Enzo Cannavale znovu jako Caputo, má tady oproti předchozím policajtům už velký prostor, nechybí ani jeho převleky a vzájemné špičkování s malým Bodem. Hudební podkres bratří De Angelisů, je zase více než podařený a původní dabing s Rudolfem Hrušinským a Stanislavem Fišerem je špičková záležitost. "Hej vy jste opravdu takový obr, nebo vás vidím dvakrát ?...Moje matka chtěla původně dvojčata, ale pak si to rozmyslela!" ()

Jara.Cimrman.jr

"Já se nemůžu dvořit ženám jiných mužů. Kdyby se manžel nešťastnou náhodou vrátil, tak se nevejdu do skříně." Rizzo je zkrátka romantik. A taky tanečník, trombónista a pilot. Navíc už se netváří tak vážně, jako v předchozích dílech. Sice jde pořád o drogy, ale zase tak moc se o nich mezi tím vším fackováním nemluví. Mě ty dobře mířený budspencerovky zkrátka vždycky bavily, i když si plně uvědomuju, že se padouchové chovají jako idioti jenom proto, aby si na nich Rizzo mohl pochutnat. Forza Napoli. ()

B!shop

Dalsi pokracovani pribehu Rizza se uz nese vic v komedialnim duchu, hlavne diky Caputovy - Enzo Cannavale a Bodovi - Baldwyn Dakile a i kdyz takovy filmy, kde otravuje malej kluk nemusim, tenhle mi nevadil, Bodo je docela sympatak. Bud tentokrat trochu pribral, ale na druhou stranu je takovej vic frajerskej a sem tam hodi i nakou tu hlasku. Dej se presunul do Afriky a je to uz spis takovy dobrodruzny, protoze se Spencer ruzne poflakuje po Africe a rve se s kym muze, ale nakonec prece jen neco vysetri. Opet tu je spousta bitek a tentokrat opravdu spousta, par akcnejsich pasazi a docela slusnej pribeh. Akorat opet krapet dlouhej, ale i tak to je na ty 4*. ()

otík

Jde o dobré a zábavné dílko, fackovacích scén je dostatek, přesto ale jejich choreografie je stále stejná a ke konci filmu už docela nudná (navíc délka filmu je docela neúměrná na tento žánr). Bud Spencer je v nejlepší formě, vypadá velice dobře a natře to každému, jednotlivci či skupině. Přesto jako policajt v Egyptě (Milionový brouk) ve volném pokračování tohoto filmu je ještě o stupínek lepší a zábavnější. ()

Pierre

Zase drogy, drogy, nic jiného než drogy. Tentokrát se k nim přidaly ještě diamanty, ale jinak je kriminální zápletka fakt slaboučká. Což, je ale vcelku jedno, protože film už je čistou komedií a je opravdu zábavný. Bud je ještě takovej víc frajerskej než obvykle. Dost se pere a hláškuje. Dabing Hrušinského je zpočátku nezvyklý, ale nakonec sedí výborně. Caputo dostává o dost víc prostoru a je to fakt skvělá postava. Dabuje ho mistr Stanislav Fišer Closeaovským způsobem, takže je to opravdu sranda. Celkově má film skvělou atmosféru, šlape jak hodinky a moc jsem si ho užil. ()

• Gaetano Caputo (Enzo Cannavale) pracuje v restauraci, která se nachází v bývalém hotelu Carlton na Commissioner Street 150 v Johannesburgu. Do roku 2019 byl hotel s výškou 223 metrů nejvyšší budovou v Africe. (999.9)
  • V 35. minutě lze vidět na podstavci britský lehký tank Crusader z druhé světové války. (Lucas87)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v meste Neapol. (dyfur)