Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Nevím, jak se píšou hlášení. Nejsem spisovatel, ale policajt." Komisař Rizzo zkrátka není příliš administrativní typ, ale je to velkej sympaťák. Ve svým rajónu se vyzná, rád mlátí sprostý podezřelý, "vylepšuje" tvar Lamborghini drogovejch dealerů, jízda autem po schodech mu nečiní nejmenší problémy a když je někoho potřeba praštit zmrzlou rybou, tak to udělá. Mně se prostě líbil ten poklid městečka Neapole, ve kterým si policajti s mafiánama vytyčili meze, ve kterejch se budou respektovat. Tohle je prostě pohodovka, která občas brnkne na dramatičtější strunu, semtam nabídne vtípek a dodá hrdinu natolik kladnýho, že bych za něj snad klidně psal ty hlášení. ()

Djkoma

V televizí viděný režisérský sestřih o 100 minutách byl vcelku slušnou zábavou. Bud Spencer předvádí to, co obvykle, ale tentokrát ne v příliš komediálním snímku. To je na jednu stranu dobře, protože tématika by byla komedií trochu pokažena, ale na druhou stranu tu není starý známý nadhled. Proto jsem si nebyl jist, zda to celé brát hodně vážně nebo ne... Ve výsledku tak vnímám Policajta jako průměrnou zábavu, v které to Bud zkusil trochu jinak a nevyšlo to zase tak marně, jak by jeho milovníci čekali. Mimo toho ten český název mi přijde dost divný... ()

MickeyStuma

Stará škola dobré detektivky s Budem Spencerem v hlavní roli komisaře Rizza, alias Chlupáče. Příběh je brán vážně, takže o očekávaném humoru to tentokrát není. Jisté odlehčení se tu však najde, takže filmový zážitek je i po tolika letech od natočení slibný. Tomu dopomáhá plynulý vývoj děje nemající jediné hluché místo. Ano, scénář vypadá, jakoby byl psán Spencerovi přímo na tělo, takže se ve své roli charakterově projevuje přesně tak, jak je znám ze svých dřívějších snímků. A tak tu máme kriminální dobrodružství policajta se svými neobvyklými metodami, kvůli kterými je trnem v oku svému nadřízenému, avšak s vůlí sobě vlastní vše, i přes nemalé překážky, dotáhne do svého zdárného konce. Je to další Spencerův film, který po generace prostě nestárne. ()

Subjektiv

Policajt drábem maluje idealizovaný obraz přívětivého Neapolského podsvětí, které netouží spadnout do louže opravdového, skrz naskrz prohnilého zla. Takové podsvětí potřebuje i svého policajta. Se vztahem k němu, jako má rada Vacátko k pražské galerce - ovšem zemitějšího a s tvrdší pěstí. Býčí povaha, býčí vzhled a býčí styl boje = role šitá na nadmíru Budu Spencerovi. Takové role, a zřejmě jen takové, ty umí, v těch hýří charismatem. A že má pár kilo navíc? Přiznejte si to, trasořitky, že pořádný chlap trošičku nadváhy potřebuje! Jinak je to slizký metrosexuál. Slabé ***. ()

peetriss

Mnozí považují film za komedii už jen z důvodu, že v něm hraje Bud Spencer, avšak tento film není jen čistou "pěstní taškařicí" jak jsme u něj zvyklí. Jedná se o plnohodnotný krimifilm dokonale smíchaný se suchým humorem Budu Spencerovi vlastním a pěstní souboje zde hrají tentokráte spíše druhořadou roli a slouží spíše k určitému odlehčení. Vcelku se jedná o poměrně zdařilou krimikomedii, která ani po více než čtvrtstoletí neztratila nic ze svého lesku. ()

• "Pamatuji si, jak jsme natáčeli jednu scénu s Budem Spencerem a čekali jsme, až nám dá režisér Steno pokyn. Byli jsme poblíž jedné banky a okolo jeli policajti. Jeden na nás namířil pistoli, protože si myslel, že tam stojíme a chystáme se banku vyloupit. Já jsem měl uniformu strážmistra a muselo to vypadat podezřele. Asi bylo zábavné vidět všechny s rukama nahoře, včetně velkého a statného Buda Spencera. Potom jsme všechno vysvětlili skutečné policii a pokračovalo se v natáčení," vzpomíná Enzo Cannavale. (GilEstel)
  • Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Neapol. (Terva)