Profesionálny zápasník Charlie Smith (Bud Spencer) a jeho priateľ, zasnený pouličný predavač zmrzliny Sonny (Giulianno Gemma), sú milí chlapci. Stretnú sa vo wrestlingovom klube, kde Charlie pracuje, a keďže sa im peniaze do kapsy veľmi nesypú, rozmýšľajú, ako si dobre zarobiť. Do svojich služieb ich prijme obávaný miestny gangster Angelo (Robert Middleton). Dobre vedia, že sa zahrávajú s ohňom, a pokiaľ chcú prežiť, musia sa prispôsobiť zákonom podsvetia. Lenže to bude pre nich neriešiteľný problém. Angelo ich síce poverí vymáhaním dlhov, ale keďže sú obaja dobráci od kosti, riadia sa heslom "bohatým ber a chudobným dávaj". Neustále lietajú z maléru do maléru, a aby toho nebolo málo, nakoniec sa im podarí ešte aj rozpútať vojnu gangov súperiacich v podsvetí. (TV JOJ)

Ygnor

Spencer v kostýmu "mrzáka" svém defilé v ringu nemá chybu,tak jako Gemma na tanečním parketu. Tyto dvě scény, však nevyrovná slabší scénář, ale jinak jsem se docela bavil. ()

ostravak30

Je vlastně jedno, jaké důvody způsobily, že Terence Hill v tomto filmu nehrál. Jeho místo musel zaujmout Giuliano Gemma, který ale Hillových kvalit nedosahoval. Nebo dosahoval, jenže každý znalý filmů prvně jmenovaného s Budem Spencerem si tam prostě Hilla bude představovat. Enzo Barboni ostatně s těmi dvěmi spolupracoval často. Navíc jde tento snímek pro klasickým snímkům slavného fousatého herce a ten tak nerozdává rány, pomineme-li počátek, kdy bojuje v boxerském ringu, ale je mírumilovný. A tak se první pořádné rvačky dočkáme až na samotném konci. Film je hodně nezáživný a nudný a to i scénáristicky, dialogově a celkovou zápletkou. Neatraktivní jsou kulisy a umístění do 30. let asi též nebyl dobrý nápad. Stopáž dvou hodin je pak totálním přehmatem, kdy i filmy T. H. a B. S. nebyly tak dlouhé a to přitom tito dva táhli mnohem víc. ()

DAJAAAA

Film je celkem průměr,ale co jej sráží na kolena,je ten příšerný, novodobý, tragicky dabing. To bych si to klidně mohl nadabovat sám a vyšlo by to na stejno, možná ještě líp. ()

PTuranyi

Príjemná gangsterská komédia takpovediac s klasickou dvojicou akurát Terenca Hilla nahradil výzorovo podobný Giuliano Gemma, ktorý je však herecky natoľko odlišný, že to pôsobí spočiatku dosť rušivo. Jeho postava pôsobí skôr ako klaun a chýba jej Hillov šarm. Bud Spencer hrá svoju úlohu siláka tradične dobre. Príbeh ako sa títo dvaja zapletú do gangsterskej skupiny mafiána Angela je napísaný celkom dobre a je naplnený množstvom drobných vtipov viď. neustále narážky na Angelov úsmev, vymáhanie výpalného u rodiny kde majú na záchode pavučinu a batoľaťu dávajú jesť dokola jednu kôstku. Takže spočiatku groteskný dej nakoniec ústi do celkom slušnej komédie a záverečnú bitku v sklade som si skutočne užil. 65% ()

SNCIS

Bud Spencer zkrátka miluje fazole: Je to příběh o tom - Jak se zápasník stane špičkoví člen mafie aniž by ublížil mouše. "Jsme tu abychom se rozloučili se Samem, záhadné zavražděným mými hochy... za to, že mi nezaplatil." Zábava to je, hrát tam se Spencer Hill, hodnocení je vyšší... Ovšem Hill tam není, zastupuje ho tu Giuliano Gemma a mne to jeho přehrávání nebere. Hudba, když Spencer likviduje grázly je vkusná a je proložená celým filmem. Jinak průměrná stará komedie. - 50%. ()