Profesionálny zápasník Charlie Smith (Bud Spencer) a jeho priateľ, zasnený pouličný predavač zmrzliny Sonny (Giulianno Gemma), sú milí chlapci. Stretnú sa vo wrestlingovom klube, kde Charlie pracuje, a keďže sa im peniaze do kapsy veľmi nesypú, rozmýšľajú, ako si dobre zarobiť. Do svojich služieb ich prijme obávaný miestny gangster Angelo (Robert Middleton). Dobre vedia, že sa zahrávajú s ohňom, a pokiaľ chcú prežiť, musia sa prispôsobiť zákonom podsvetia. Lenže to bude pre nich neriešiteľný problém. Angelo ich síce poverí vymáhaním dlhov, ale keďže sú obaja dobráci od kosti, riadia sa heslom "bohatým ber a chudobným dávaj". Neustále lietajú z maléru do maléru, a aby toho nebolo málo, nakoniec sa im podarí ešte aj rozpútať vojnu gangov súperiacich v podsvetí. (TV JOJ)

Han22

Vypadalo to jako klasická fackovací komedie. Jenže někoho napadlo obsadit místo Hilla Giuliana Gemmu. Ten byl možná slušný v Angelice, ale tady je přítroublý idiotský frajírek naprosto nesnesitelnou postavou a obrovským castingovým přehmatem. Celé to mafiánské prostředí 30. let navíc pekelně smrdí kulisami a jako bonus to má dvě hodiny, čili se to strašně táhne. Pár scén je dobrých, ale celkově slabota. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kam jdeš? - Tam z těch tří udělat šest malejch do školky." Wrestler a Zmrzlinář se rozhodli rozložit mafiánskou organizaci zevnitř a mně se to celkem líbilo. Bud Spencer přitom nepředvedl nic nečekaného - prostě všechno zboural, rozbil, vyfackoval a slabé ochránil, ale mně od něj tohle většinou stačí. Navíc jsem byl svědkem jedné brilantní rekognice se dvěma civilisty a čtyřmi policisty, trochy nesportovního wrestlingu a servírování jednoho úžasně výbušného dortu, takže se třemi hvězdami nemám žádný problém. ()

Snorlax

Enzo Troška Barboni natočil trapnou hloupost, kterou nedokázal zachránit ani štíhlý Spencer. Jestli byla postava Sonnyho psána pro Hilla, chápu, že odmítl, ztrapnil by se stejně jako Gemma do konce svého života. Pochválit musím opět výbornou hudbu a závěrečných deset minut. ()

dopitak

Pokud přežijete poněkud utrápený (a trapný) začátek, čeká vás poměrně slušná porce parodie na akční krimi, ve které Bud rozdává býčí rány pěstí jako za starých časů s Terencem. ()

Dale

Celkom pohodová gangsterská komédia a určite jeden z najlepších filmov Buda Spencera, lebo tie typické infantilné "bitky" sú tu v únosnej miere a tento film narozdiel od 95% Budovej tvorby nie je založený len na nich. ()

Pierre

SpencerHillovka bez Terrence Hilla, jehož náhradník Guliano Gema (Nicolas z Angeliky) bohužel přehrává a někdy vypadá spíš jako strejda, co se snaží neúspěšně  dělat srandu na rodinné oslavě. Také mi přišlo, že tvůrci moc zabředávají do gansterky. Film jsem viděl poprvé až dnes, zápletka není špatná, vlastně to celé není úplně marné, ale nejde o nic výrazného a trochu mě mrzí, že ČT nevytáhla dabing s panem Schánilcem, i když Klem nebyl vůbec špatný. Tak si řekněme, že ta třetí hvězda je za tradičně skvělou úvodní písničku (:D) ()

italka63

Snímek plný malých gagů, kterým vévodí bijec ve formě Spencer, spolu poněkud nečekaně s ukecaným Gemmou, který mu ovšem zdatně sekunduje. Kterak se wrestler a bývalý zmrzlinář zapletou v italské čtvrti s mafií a všichni tušíme, jak to dopadne. Jenže to nic nemění na tom, že snímek je úsměvný, s parádní hravou hudbou a Spencer v ringu vynikající, zkrátka, nenáročná oddychovka. ()

otík

Bud Spencer vyměnil na okamžik Terence Hilla za Giulliana Gemmu a natočili spolu zcela klasickou, ničím překvapující italskou mlátičku, kde jeden (kupodivu ten tlustý:-) je ten silák a bručoun, druhý je vtipálek a atlet. Příběh je zcela typický pro daný typ komedie, nemá čím překvapit. Bitek moc není, ale nutno si zde povšimnout skvělé Budovy kondice. Jó to byly ještě doby, kdy svetr na něm vysel jak kůže na afgánském chrtovi. Celkově je film slušně zábavný, jen škoda té příšerné délky, zkrátit o 30 minut tak je z toho podařená událost. Takto zcela průměrný průměr, který se hodí jen k podívání. V českém znění mluví Buda Spencera Jiří Zavřel. Hudba: Giudo & Maurizio De Angelis ()

Jizni Tlapa

Product placement by Camel.-)..."tvůj účet vypadá,jak rozpočet ve válečnym obležení" Lehce nadprůměrná (díky Spencerovi a jeho pár lepákům),ale v celku utrápená parodie ošizená o klasické špagety bitky a bavící muziku..s naprosto zpackaným scénářem....a nebo dabingem?? "Terenci, sem bys padnul, jak zadek na hrnec" ()

CiPR

Dalo se na to koukat, sice Gemma Terence nikdy nenahradí, ani kdyby nevim co, tak se na něj dá dívat. Bud Spencer je prostě herec nevýdaných kvalit a na filmovém plátně prostě září v každém svém díle, ano tenhle neni vyjímkou. Příběh se mi líbí, 2 "cucáci" se nacpou k mafii a pak se to holt nějak zvrtne a zábava může začít. Já se pobavil, na Buda se dá prostě kouka kdykoliv. Proto 70%. ()

Heavyman

Slušná taškařice jak si hraje Bud Spencer na mafiány. Jo kdyby tam byl i Terence, možná tak to bylo u třídu výš. Náhradník Gemma nebyl zrovna nejlepší a místama i dost trapný, ale nedivim se, že dal Terence přednost spolupráci se Segiem Leonem. Bud je tam, ale opět takový jak ho máme rádi, takže se na to dá koukat. ()

Hopkins

mám rád buda stará dobrá škola Italiano špagety ale tohle byl krůčk vedle Gemma jako parťák mu nesednul . Když to porovnám s jeho jinými počiny tak tohle sem bez přetáčení ani nevydržel křivdil bych kdybych napsal že to bylo úplně celé špatně ale povedená byla tak jedna čtvrtina filmu. 3 hvězdičky jen z úcty k Budovi , protože je to skutečně o kousíček jinak dvě . Tentokrát rozhodně doporučovat nebudu . ()