Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Riley

1. díl - 90% - Naprosto super. Výborné herecké výkony, skvělá zápletka a pro mě logické přešlapy vedle. 2. díl - 40% - Táňa s Vojtou si tu ve zkratce sehráli svůj osobní příběh, což stejně jako zápletka vyznělo tak absurdně, že jsem jen kroutila hlavou. Jejich jednání a pocity jsem nechápala a postavy tak ve mě nevyvolaly nic jiného než nezájem. Oba dva považuju za dobré herce a tohle byl zbytečný přešlap vedle. ()

Mylouch

1. ** 2. ** Ve 3. Konečně smysluplný příběh uvěřitelné etudy na mnohým povědomé téma, jehož "lživé" dialogy dokázali herci zpracovat způsobem, který je u nás konkurencí celovečerákům. "Tak zase ve středu, Moniko." Romantickému konci dovedně pomohla drobná shození i dovětek. Možná nejlepší Langmajer vůbec a zlatá Hřebíčková. Sc.M.Zlatníková, rež. Petr Zahrádka (bravo) tv ****, 4. ***, 5. Jednoduše odvyprávěný, reálně současný příběh zpracováním asi nepřekoná dojem z přečtení náčrtu scénáře. Chybí náznak dramatizace, nejzajímavější linie je opuštěná. Dětští herci na přiměřené úrovni těch všedně seriálových, slušná Medvecká.. *** , 8. ***, Moje pravda **** ()

smrt.ka

Hvězdička a Klukovina jsou pro mě nadprůměr. Zbytek spíše ten průměr. Ale "průměr" je v české televizi (napříč stanicemi) velkou senzací! ()

otík

Přínosné příběhy jakoby ze života. Kvalita je ve všech dílech obdobná, někoho však témata zaujmou více, jiného méně. ()

RonaMidu

viděla jsem jen třetí díl - Druhý dech....nejdřív jsem dala čyři hvězdy,dokázalo to ve mně vyvolat hodně stísněné pocity,ale ten konec,ten konec....takže jen tři______________a viděla jsem i šestý díl - Chromozom....téma jako fík,ztvárnění spousty nevyslovených otázek a plno postřehů,i děti hrály super,vylepšuju hodnocení ()

plechulka

Zatím (hodnoceno po 4. dílu) každý díl zajímavý a nadprůměrný a baví mne hlavně různorodostí.... Doplněno po ukončení cyklu - PARÁDA - I TY NEJSLABŠÍ DÍLY BYLY V POROVNÁNÍ S BĚŽNOU PRODUKCÍ NADPRŮMĚRNÉ! Pro mně to ale vyhrál díl CHROMOZOM - jako nejzajímavější scénář a ĆISTÁ PRÁCE, protože jestli bylo něco "jako ze života", tak tohle! ()

Kamkon

Díl Čistá práce - naprosto zabitý konec jinak skvělého filmu! Nejhorší konec v dějinách televizního seriálu snad! Skončit ve třičtvrtině. No hrůza! ()

Stegman

1. řada: Nejlepší díly (silné 4*): Pod hladinou, Druhý dech, Klukovina. // Nejhorší díl (slabé 2*): Hvězdička. // Celkově lehký nadprůměr, což potěší: Od Soukromých pastí I zatím úroveň seriálů v českých televizích stoupá. // 2. řada: Nejlepší díly (jasných 5*): Na dně skleničky, Hra. // Ostatní díly jsou přinejhorším průměrné, takže ještě větší spokojenost. :) ()

Mrkvič

Viděl jsem jediný díl a to z nějaké novější serie. Zrádce - O fotbalovém prostředí a vztahu sparty a slavie. Prdel, roztomilé a snad i poučné (o pokrytectví). Dával bych ****, ale jako celek to hodnotil nelze. Ondra Vetchý mě zlákal k druhému dílu s názvem Hra. Hlavně díky tomu, že mi svět internetu a počítačových her (ikdyž ne moc ten online) je celkem blízký, tak jsem teda dost trpěl. Bylo to příšerně hloupé a najivní a postavy byly také strašně jednoduché a laciné. Takže stěží *. ()

Helmutek

Zajímavej (i když ne nijak originální) nápad společnýho prvku určitý lži nebo polopravdy u všech dílů, navíc se skvělejma hercema a ještě je to celkem kvalitně natočený. Jasně, často to jsou celkem průhledný moralitky s až pohádkovym koncem nebo i průběhem (romance Vilhelmový a Dyka v Lež má rozbité auto nebo "náprava" kariéristickýho manažera Langmajera v Druhym dechu), někdy je ten námět i příběh ale pěkně silnej a navíc s uvěřitelně realistickym a nepřeslazenym koncem (hned první a podle mě jednoznačně jeden z nejlepších dílů, Geislerová a její (ne)těhotenství v díle Pod hladinou). Tim, že režie i herci jsou pokaždý jiný, tak ty rozdíly v kvalitě nebo přístupu tam jsou celkem zásadní - některý díly jsou výrazně lepší, jiný slabší; ve výsledku z toho ale podle mě vzniknul nadprůměrnej cyklus, kterej rozhodně stojí za pozornost. Do těch skvělejch dílů jednoznačně patří ten první (Pod hladinou), desátej (Vedlejší příznaky s matkou Kodetovou, která si toho naloží tolik, až jí to psychicky složí) a předevšim jedenáctej, pro mě osobně nejspíš úplně nejlepší (Na dně skleničky s rozvedenym alkoholikem a bagristou Majerem a jeho kámošem Leošem Nohou). Dobrý díly jsou ale i Klukovina, Chromozom, Čistá práce a Hra. Zdaleka nejslabší mi přišel Byl lásky čas, ale to je asi jedinej - ostatní z těch, který byly "jenom" dobrý, mi vadily jen v dílčích problémech, který možná nebyly zas tak zásadní, ale na mě působily neprofesionálně nebo nevěrohodně (pohádkovej průběh dílu Druhý dech apod.). Mrzí mě, že se tvůrci nedostali k natočení záměny dětí v porodnici - viděl jsem to v nějakejch záměrech ještě před natáčením, ale pak na to očividně nedošlo. Jinak docela mě pobavila divácká anketa na ČT stránkách seriálu o nejlepší díl - až na Hru, která je i v anketě celkem vysoko, tak to mám snad úplně obráceně. Za mě teda jako celek silnější 3*. // 1. díl: Silnej příběh s Geislerovou, jejím (ne)těhotenstvím a skvělym realistickym koncem. 2. díl: Trochu pohádka, ale kouká se na to hezky, je to natočený odlehčeně až s nadsázkou (kupodivu Kotek!) - třeba taxík by šestiletýho kluka asi těžko naložil a někam odvez. Jen třeba fakt nevim, jakej byt by si kdo moh v Praze za 200 000 koupit. 3.díl: O tom, jak na vysokym místě je hodně co ztratit, o pasti s vysokym životnim standardem a neschopnosti z něj slevit... ale jaká náhoda, že na sebe Langmajer s tim bejvalym účetnim každou chvíli tak narážej, co? 4. díl: Pro mě jeden z nejmíň výraznejch dílů - nenadchne, neurazí. 5. díl: Zase ty besídkoví dětský herci! Námět ale super (styl Hon s Mikkelsenem o síle pomluv), navíc se skvělou hudbou (Lumír Hrma). 6. díl: Standardně zpracovanej silnej námět z prostředí homosexuální rodiny, ale se skvělejma hereckejma výkonama. 7. díl: Stavebník v dluzích, kterej doplácí na vychcanost větších sviní - silnej příběh. Některý hlody těch jeho dvou kamarádů jsou fakt drsný a dobře napsaný. Jeden z nejlepších konců v celym seriálu... Holt Prušinovský. 8. díl: Já si nemůžu pomoct, ale Freimanová tady byla fakt slabá. Celkově slabší celej díl - ani ne tak námětem jako tim, jak je to natočený - např. fyzická manipulace s matkou (nemohly by jí do auta prostě takhle vyklopit, aby jim nevypadla); jindy je zase vidět že nesou figuínu; dál třeba nerealistický zapomenutí matky uprostřed lesů a uvědomění si toho až po několika hodinách... Nechápu, čim zrovna tohle vyhrálo tu diváckou anketu ČT. Lidi sou divný. 9. díl: Vedle třeba Horem Pádem další zčásti slušná záležitost z fotbalovýho prostředí, i když i tady se faily najdou (třeba to jednání na Slavii je strašný). Lidsky to ale samozřejmě neni tak silný jako jiný příběhy. 10. díl: Společně s prvnim a následujícim, jedenáctym, snad nejlepší díly. Oba herci skvělí (Kodetová, Zach), námět je mrazivej, skvělá hudba vč. titulkový písničky (Roman Zach). 11. díl: Ááááá! Skvělej Majer, skvělej Noha, bezvadný duo a jejich dialogy, v tomhle díle dobrý dokonce i ty děti (syn, spolužačky...). Komplexní, nečernobílý a složitý postavy - výbornej a silnej díl s koncem à la Samotáři, nejspíš nejlepší díl z celýho seriálu. 12. díl: Drsnej a realistickej rozvodovej příběh, konec taky výbornej (dohromady se nedali, jen se už nejspíš dokážou klidně a smírně rozvést). 13. díl: Slušný cyberdrama, dobrej příběh, dobrý herci, dobrej a smířlivej konec. Jen tý hackerce (mimochodem krásná holka!) všechno vycházelo nějak podezřele snadno (vloupačka do auta apod.). () (menej) (viac)

venison

POD HLADINOU (1. díl) byl až nad očekávání dobrý.. Aňa se čím dál tím více herecky zlepšuje, téma dobře vybrané, maminka v podání Daniely Kolářové správně na zabití.. Trošku mě mrzí, že tu není více rozveden vztah s jejím mužem a trochu méně terapeuta, který mi nepřišel až tak podstatný.. Tento díl nasadil laťku opravdu vysoko.. / ★★★★ / LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO (2. díl) už pomalu sklouzává.. Příběh nedrží pohromadě, spousta věcí se v něm zbytečně rozpatlává, mnoho není vyřčeno, herci nic výjimečného nepředvedli.. Do půlky dílu jsem pomalu nevěděla o co v něm vlastně jde, dost mi pomohl hlavně název.. Téma takové o ničem.. / ★★ / DRUHÝ DECH (3. díl) řekla bych, že zatím nejlepší a nejaktuálnější.. Hodně propírané téma a zase mě hodně dotklo.. Ač Langmajera zrovna 2x nemusí, tak tady mu role opravdu seděla a Petra Hřebíčková taky hrála moc pěkně.. Závěr troška a lá americký sen, ale dalo se to přežít.. Rodina prošla drastickou proměnou, ale nakonec se našla.. A zaměstnání není jenom o penězích, ale i smyslu.. Škoda jen, že není víc dobře placených míst u zvířat, kytiček a zeleniny.. / ★★★★★ / HVĚZDIČKA (4. díl) byla opět poněkud slabší.. Suchánka jsem dlouho v ničem pořádném (jestli teda někdy) neviděla, tak mě jeho výběr potěšil.. Tereza Brodská mi moc jako jeho manželka nesedla.. Tereze Voříškové jsem její roli věřila perfektně.. Mínus tohoto příběhu bylo zejména to, že jsem byla stále o krok dopředu.. Nic moc příběh, ale na nedělní večer stačil.. / ★★★ / KLUKOVINA (5. díl) se mi řemeslně líbil nejvíc - skvělá kamera, super střih, perfektní muzika.. Příběh trošku kolísal - hodně se střídal zajímavý děj s hluchými místy (že by natahování?).. Taclíka mám ráda a obviněného učitele hrál opravdu přesvědčivě.. Na můj vkus tam bylo moc vedlejších postav (křoví), ale za to jakým stylem to bylo v České kotlině natočeno dávám za tento díl plný počet :-) / ★★★★★ / CHROMOZOM (6. díl) si také pochvaluji hlavně výběrem herců.. Bára Kodetová se po dlouhé době herecky ukázala a zhrzenou druhou maminku cítící se být na druhé koleji sehrála suprově, Tereza Brodská byla také správně na přes držku a objevil se tu v sympatické roli můj oblíbenec Hynek Čermák.. Téma je taky aktuální, akorát se mi moc nezdál lehce nasládlý konec, občas by si to nějaké postava tohoto seriálu mohla vyžrat.. / ★★★★★ / ČISTÁ PRÁCE (7. díl) mi zatím z celého miniseriálu přišel nejrealističtější.. Pěkně mě nakrkl jenom ten utnutý konec.. Jana Plouhara jsem neznala a ráda se s ním seznámila, Pavlu Beretovou jsem po "Bludičkách" ráda oprášila, sympatickým překvapením byl zpěvák z Chaozu.. Bohužel člověk nemá absolutně kontrolu nad svým životem a práva se lehko nedovoláš :-( / ★★★★★ / BYL LÁSKY ČAS (8. díl) mi přijde, že se do celé série absolutně nehodí.. Všude se zatím skrývala nějaká "nevinná lež", ale tady byla spíš spousta nevyříkaných věcí.. Iva Jenžurová nedostala moc prostoru, moje oblíbená Veronika Freimanová hrála pěknou megeru a naopak ne moc sympatická Dagmar Havlová relativně příjemnou paničku.. Nějak mi to celé nesedlo, i když by mi mohlo být toto téma velmi blízké, hihihi :-( / ★★ / () (menej) (viac)

civalII

1. Díl - Pod Hladinou 65% 2. Díl - Lež má rozbité auto 72% - nebýt Dykova hereckého výkonu dal bych i lepší hodnocení. Výborná Čvančarová. Vojta Kotek to zvládl a pro mě to nebylo překvapení, měl jsem možnost vidět jeho krátkometrážní prvotinu a ta byla ještě lepší. Mohl by z něj být český Ben Afleck - mizerný herec a výborný režisér. 3. Díl - Druhý dech 85%. Skvělý Langoš. 4. Díl - Hvězdička- Zatím jasně nejhorší. Suchánek a Voříšková fakt nejsou herci. 45%. 5. Díl - Klukovina. Velmi dobrý, velmi depresivní. Dobří mladí herci a skvělý Taclík a Liška. 80% ()

geklon

Odvážné, současné, a konečně do černého. 1. Na tenhle díl se nepodívám.... 2. Lež má rozbité auto - Pane Kotek klobouk dolů, tohle je svěží a milé, casting je výborně vyšpičkovaný a ze snímků dýchá ta pohodová atmosféra z natáčení. Těch pár nedostatků? Čert to vem. 75% 3. 4. Příjemně odlehčující epizodka. Leč banální a příběhem čitelná. 60% 5. Klukovina je zatím nejslabší. Herecké obsazení mladých šplhounů i jejich výkony jsou ale obdivuhodný 60% 6. Děcka jsou v pohodě, ale dospělý jsou v prdeli. Paráda, netřeba hodnotit, třeba vidět.... konečně 100% 7. Prušinovský opět dokázal, jakým je univerzálem a příběh Čistá práce je atmosférou a vývojem tak naléhavá a uvěřitelná, že je mi niterně ouzko. 90% ()

noriaki

Viděl jsem jenom díly Lež má rozbité auto & Druhý dech, z čehož se ucelený názor udělat nedá. Už proto, že jsou obě epizody jako den a noc. V té první je špatně skoro všechno, dialogy, šablonovitá zápletka a nepřirození herci (chemie mezi nimi je v podstatě nulová a kdybych měl podle toho soudit něco o jejich vztahu, tak jsou zralí na manželskou poradnu). Vymlouvat se na špatný scénář "zamilované" duo nemůže, protože Michalu Dlouhému stačila vedlejší role aby si obě hrdličky i s doprovodem namazal na chleba. Epopej úpadku ředitele za vrcholící hospodářské krize je zpracovaná mnohem lépe. Hřebíčková a Langmajer působí jako opravdový pár, a jejich životní problémy jim věřím. Možná zafungoval námět, který má přece jenom větší potenciál než tokání bohéma snažícího se sbalit ustrašenou svobodnou matku, a scenárista se mohl adekvátně vyřádit. Hodnotím alibistickým průměrem, což je nejspíš až moc, protože podle ohlasů jsou zbylé díly horší než tyhle dva. ()

Master19

Škoda, že se nedají jednotlivé díly hodnotit zvlášť: Pod hladinou - Typický rukopis Alice Nellis, včetně jejich oblíbených herců. Příběh je velmi silný, bohužel vyznívá do ztracena, protože divák neví, jak se má k hlavní hrdince zachovat. Má ji odsoudit, litovat, chápat? Zřejmě podle vlastních zkušeností... Lež má rozbité auto - Příjemné překvapení. Nečekal jsem, že by se Vojta Kotek pustil do stejně dramatického pojetí, jako Alice Nellis, což se potvrdilo, ale ke prospěchu věci. V tomto díle byli všichni naopak ve vztahu k divákovi pozitivní, chovali se celkem očekávaně a nelze si nevšimnout, jak to mezi Vojtou a Táňou funguje. Výborné roli si navíc užívají Matěj Ruppert, Boris Hybner a Jitka Čvančarová, takže tento díl je dobré odlehčení po první psychárně. Druhý dech - Chudák Petra, takového nešťastníka doma... :-) Opět trochu hutnější díl, který mě ale zase bohužel moc neoslovil, znovu tím neosobním přístupem k divákovi. Hvězdička - Zajímavé, že v každém díle se najde nějaký můj oblíbenec. Zde konkrétně Terezka Voříšková, která má naprosto netypickou roli drzé koketní děvčice, kterou ovšem hraje suprově. Michal Suchánek je dobrý, v lecčem jsem ho chápal a pak je tu Tereza Brodská, která mě už od dob "Má je pomsta" irituje a každá její role už na mě apriori působí nepříjemně. Povídka jinak plitká, zatím nejslabší díl. Klukovina - Opět oblíbenec, tentokrát Marek Taclík a chudáka tu hodně vytrápili. :-) Velmi mrazivý díl, natočený citlivě a srozumitelně z obou pohledů, ačkoliv mi motivace těch kluků přišla docela chabá. Zažil jsem mnohem horší učitele. Celkově lehký nadprůměr a mimo to skvělá Taťjana Medvecká. ()

Eleanor05

Pod hladinou: 4* / Lež má rozbité auto: 1* - Totálně nereálný příběh, pitomé chování všech postav, nijaké výkony herců. / Druhý dech: 3* - Mělo to blízko i ke čtyřem, ale trochu to srazil ten přehnaně optimistický závěr. / Hvězdička: odpad! - nudná zápletka, o ničem. ()

lucascus

Pod hladinou ★★★★ (zajímavý především vývoj vztahu mezi matkou /Daniela Kolářová/ a dospělou dcerou /Aňa Geislerová/), Lež má rozbité auto ★★★ (příjemná a navíc humorem odlehčená povídka, chemie mezi Vilhelmovou a Dykem opravdu funguje), Druhý dech ★★★★ (chlap v balíku příjde o práci, kvůli dluhům pak i o vilu, manželku i děti - skvělý Langmajer v hlavní roli táhne tento nadprůměrný díl), Hvězdička ★★ (tak tohle byl zatím rozhodně nejslabší díl, zaujala mě pouze půvabná Tereza Voříšková v roli fiktivní dívky Iris, její přirozenost je obdivuhodná...), Klukovina ★★★★ (o tom, jak může mít křivé svědectví nedozírné následky pro životy obviněného i žalobců - mimochodem výborný Taclík, a i chlapecké role jsou zvládnuty poměrně dobře), Chromozom ★★★ (poměrně povedený díl o tom, jak laborantka zpronevěří spermie, krásné lokace na konci dílu, kde jsou záběry na venkovské nádraží), Čistá práce ★★★★ (scénář je možná trošičku slabší, zato naprosto perfektní a odzbrojující je herecký výkon Jana Plouhara v hlavní roli zfetovaného stavbaře, rýsuje se nám pan Herec), Byl lásky čas ★★★★ (a nakonec plejáda výborných herců v podání Freimanové, Janžurové, Havlové, Vetchého, Munzara a Hanáka - co chtít více...) České televizi děkuji za po mnoha letech parádní seriál, který je opravdu koukatelný a má smysl ho vidět... A jdeme na hodnocení druhé řady: Zrádce ★★★★ (věčné dilema mezi Spartou a Slávií potvrzuje že "fotbal je krásnej" a Taclík s Hádkem jsou nepřekonatelní, druhá řada tedy nasadila vysokou laťku hned zpočátku - jeden z nejlepších dílů), Vedlejší příznaky ★★★★ (tak tahle série se snad povedla ještě více než ta první, Kodetové role hysterické matky sedla jak ušitá a vlastně si střihla roli jakoby ze svého života, kopa dětí, život na vesnici, manžel hudebník), Na dně skleničky ★★★ (druhá série si sice pořád drží vysokou laťku, ale tento díl krápánek zaostává za prvníma dvěma - přestože Majer podává velmi uvěřitelný výkon alkoholika), Moje pravda ★★★ (tento díl není špatný, ovšem nějak se dookola začíná opakovat téma mezilidských vztahů, což začíná malinko nudit. A příběh není ničím překvapivý, ohromující - bohužel je to někdy až skoro rutinní - aneb dětí, vnímající rozvádějící se rodiče, stále přibývá. Ovšem oceňuji comeback skvělé Preissové, dále zde perfektní Vágnerovou a rovněž dokonalého Vyorálka. Ale jak známo, herecké obsazení je výtečné v každém díle), Hra ★★★★★ (a na závěr musím dát plné hodnocení, je to pocta celému perfektnímu seriálu, ale i tomuto skvostnému epilogu. Děj na pomezí virtuality a skutečného světa parádně graduje, napětí by se dalo krájet, herecká práce je po všech stránkách dokonalá - špičkový Vetchý i ostatní herci, rovněž tak hlavní dětská herečka. Laťka byla nasazena vysoko, ale tady se ji podařilo překonat. Paráda a pokud někdy vznikne nějaká třetí řada - nevím, nevím zda je v tuzemských silách poslat laťku výš). ()