Pravá a ľavá ruka diabla

• Československo Pravá a levá ruka ďábla (viac)

Joe Trinity, jehož přezdívají pro umění zacházet s revolverem Pravá ruka ďábla, přichází do městečka, kde je jeho bratr Bambino, Levá ruka ďábla, šerifem. Pravda, šerifem falešným, protože toho pravého postřelil, a tak ho zastupuje, než přijdou jeho komplici, aby připravili loupež. Místo toho se však bratři musí postavit na stranu zákona a chránit osadníky před nenasytným vlastníkem půdy a stáda koní Harrimanem... (oficiálny text distribútora)

Jarsey

Tohle je klasika! Samozřejmě ten scénář je stejný (Hill jako prostáček, Spencer jako ten přísný, zamračený, oba se pošťuchují, ale největší nářez dostanou padouchové). Závěrečná bitka je asi nejlepší ze všech jejich filmů! ()

SNCIS

"Posílá vás sám Pán." - "Ve skutečnosti jsme jeli kolem." Spencer a Hill jako dva padouši, dva bráchové - synové stejné matky. "Porušil zákon." - "Ne?" - "Řekli, že jsem syn starý ku*vy." - "Tak to je vážný." Věřím jim snad každé slovo i to, že se tak nesnáší, až se vlastně mají rádi. Film má svou dynamiku, skvělé dialógy a promakané bitky, silný příběh. "Hele 200 dolaru!"- "Napadlo tě prasknout vlastního bratra?" - "To je urážka, to bych nikdy neudělal... za pitomých 200 dolaru." Nádherná je i píseň Annibale E I Cantori Moderni - Trinity, která celý film provází. Tento film nemá chybu a podle mne nejlepší film westernového žánru. "Něco dělej!" - "Kde mám vzít čas? Nemám ho i když nic nedělám." Už jsem to viděl snad desetkrát a pustím si to zase! Mám pro tento film slabost. Jednoznačně plný počet, protože je to jeden z mých oblíbených filmů. <3 ()

Connccorde

Skvelá oddychovka , komédia , western , hudba , scény čo za ucho to salto .. záverčná pasáž bola show , to bola choreografia Pán exellent .. do Californie !!! ()

Josef.Svejk

Tak o tenhle film (a jeho sequel) jsme bohužel za komancu v době normalizace přišli. Šerif a jeho zástupce na straně práva? A k tomu jeste referene k bibli? To by se komunistickému ministerstvu kultury rozhodně nelíbilo. "Jestli se rozzlobíme budeme zlí" bylo asi OK protože tam hráli proletáře, které zneužívá mafie - potažmo na Západě všechno stojí za h****, tak ani nepřemýšlejte o nějaké emigraci. Jinak je to neco jako komedialne pojate "7 Statecnych" a k tomu pridane reference z "Hodný, zlý a ošklivý". Bezva film! ()

Jirkacek

Snímek Pravá a levá ruka ďábla jsem v televizi nikdy neviděl, což mne samotného zarazilo, vzhledem k tomu, že byl natočen již v roce 1970 a socialistické zřízení nemělo problém vysílat italské filmy. Navíc jsem komedie s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem měl vždy rád a tak jsem se na tento snímek s poměrně dlouhou stopáží 109 minut docela těšil. Vše začalo tím, že Terence Hill v roli pistolníka Joe Trinityho který, byl přezdíván Pravá ruka ďábla přijel do města, kde shodou okolností dělal šerifa jeho bratr a zároveň zloděj koní Bambino Trinity, kterému se přezdívalo Levá ruka ďábla (Bud Spencer). Bambino v městečku čekal na své komplice, aby spolu podnikli nějakou krádež koní. V poměrně poklidném místě se po příjezdu jeho bratra Joa ovšem začaly dít samé nepříjemné věci. Joe měl stále problémy s místní bandou, vedenou majorem Harrimanem (Farley Granger), který v okolí města chtěl zabrat pastviny pro své stádo koní. Náhodou se ale na stejné louce usadila skupina mormonských osadníků, kteří zde začali stavět domy a pást svoje krávy, což se majorovi nelíbilo a dal jim ultimátum, aby místo opustili. Pobožní lidé se mu násilím nemohli bránit, stejně jako před bandou mexických zlodějů pod vedením Mezcala (Remo Capitani), kteří osadníky v čele s bratrem Tobiášem (Dan Sturkie) často terorizovali. Jednoho dne Joe pomohl v obchodě jednomu farmáři, podruhé zase podal pomocnou ruku dvěma krásným blondýnkám Sáře (Gisela Hahn) a Juditě (Elena Pedemonte), taktéž patřící mezi mormonské usedlíky. Tím se dostal do křížku s majorem a zejména s jeho členy bandy, ale vidina, že s oběma kráskami bude sdílet jedno manželství - to jejich víra nevylučovala - ho dohnala k tomu, aby se stal oficiálním ochráncem osadníků. Dokonce přesvědčil svého bratra a falešného šerifa v jednom, aby jim pomohl také, s čímž souhlasil, neboť viděl možnost zisku koní zloducha majora Harrimana. Bylo potřeba farmáře vycvičit v boji proti majorovým mužům a také proti mexičanům, v čemž jim pomáhala také dvojice šerifových kumpánů, kteří konečně dorazili do města. Naštěstí byli všichni mistrovští střelci a skvělí zápasníci, takže pobožní muži měli dobré učitele. Vše pak vyvrcholilo impozantní pěstní bitkou, trvající několik minut, která mne docela pobavila, stejně jako vlastně celý film. Jednalo se totiž o velmi příjemně zábavný spaghetti western, kde bratři Joe a Bambino pomáhali buď z dobroty nebo z donucení bezmocným proti zloduchům, kteří se chtěli všude rozpínat a vše vlastnit. Jinak byl film plný hravého humoru, rázných pěstí a proklatě rychlých koltů obou hrdinů. Z další významnějších rolí bych ještě vyjmenoval šerifova pomocníka Jonathana (Steffen Zacharias) či majorova noshleda Weasala (Ezio Marano). Byla to zkrátka fajn oddechová zábava, kde dobro zvítězilo nad zlem a chamtivostí. Suma sumárum, snímek Pravá a levá ruka ďábla ode mne získal jeden a půl pravé a jeden a půl levé hvězdy, celkem tedy tři cípaté ***. ()

Mike_Doe

Ako sa raz vyjadril v jednom rozhovore Carlo Pedersoli, "my s Terencom neznášame násilie, preto v našich filmoch predvádzame "karikatúru násilia". Už v tejto ich skorej komédií je to dotiahnuté do dokonalosti. Vlastne chvála Bohu, ich vážne filmy ma totiž až tak nebavia, no toto je (požičiam si výraz od bratrov Čechov) Boží. ()

gggggg

Celkom priemerný film Spencera a Hilla, ktorý bol miestami až moc uťahaný a niektoré scény by sa určite dali skrátiť. Vo filme bolo na môj vkus veľa náboženských rečí, čo mne osobne nevonia. Myslím si že oproti westernu Malý unavený Joe bol práve tento western ten "unavený." ()