Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

kaylin

Zase jedna z těch komedií dvojice Bud Spencer a Terence Hill, která mě dostala svou banalitou ale i absurdností toho, co se všechno děje. Vlastně to není nic jiného ne cesta za pokladem na jeden pustý ostrov, ale je zde u toho dost nápadů na to, aby vás to bavilo celou dobu. A já jsem se celou dobu bavil. I když jasně, já mám pro dvojici slabost. ()

Damiel

Nejzábavnější na téhle taškařici je absurdnost, která čiší z každičké scény. Na neznámém ostrově žijí domorodci, kteří jsou ale „oháknutí“ jak z galanterie, jejich ženušky mají docela hezký makeup Všude hezky posekaná tráva jako v parku. Bakelitový tank, o který když se hromotluk Spencer opře, tak se celý zatřese. Špičková je i tlupa pirátů v latexu nebo banda tradičně naivních gangsterů, kteří se jako tupé stádo nechají nahnat do jámy. Další vtipné hlášky pak vykrystalizovaly časem, třeba Spencerovo tvrzení o „elektronických hodinkách s hudbou“ jako o výdobytku moderní techniky, to je dnes prostě fór jako řemen :) 3.5* ()

MATADOR

Podle mně nejlepší film dua Hill-Spencer. Začíná to sice nicneříkajíce, ale po "ztroskotání" film nabere otáčky a zastaví se až závěrečnými titulky. Velmi povedená komedie. "Anulu zlomil meč". ()

radomiil

-pravda svatá aneb Anulu"válečník" ostrova BongoBongo s tankem na kliku i souloženkama, co chtěj hubu) ohrožené oddílem přiteplených členů S/M spolku pirátského...ty znáš Toyotu-to je má teta! ()

Rafik

spíš líbilo, než nelíbilo Je pravda, že občas jsem se trochu nudil, ale konečná rvačka tomu hned zase zlepšila dojem, přesto už jsem viděl spoustu lepších filmů s dvojicí Spencer+Hill. ()

OG_Swifty

Movin movin movin movin - cruisin cruisin cruisin cruisin .... skvělý dobový soundtrack od dua The Fantastic Oceans doplňuje perfektní film dvojky Terence Hilla a Buda Spencera z jejich zlaté éry. Ostrovní dobrodružství je velmi svižné a místní nebezpečí graduje od neškodného Anulu, přes japonského vojáka Kamasuku, až po sado maso piráty a Friscův gang. Nejlepší ale bylo "Ale nejdřív ty dát hubu Alvě - Ale nejdřív ty dát Ule hubu - Prosím, než odjet ty dát Aiole hubu, slib lásky" :D Chudák Charlie - měl to vážně těžký. Nakonec ani nechybí často typické finále těchto dvou, kdy přijdou o bohatství a nezůstane jim nic než stěrky na okna :)) Jak se říká, kdo ztratí poklad - najde přítele. Heheh jo .... nebo ne? ()

Martin741

Ako maly som film Chy Trova Un Amico, trova un Tesoro desne zral, a zerem ho aj po 30 rokoch. Vyborny scenar, perfektne hlasky Spencera a Hilla a kopa vyborne natocenych fackovaciek zaistuju filmecku. Proti zasranej liberalnej demokracii, proti xenofilii  postavim vysoko toto dielo plne xenofobie, rasizmu a dufam ze aj homofobie. 88 % ()

O´Neill

Prostě Bud a Terence. Perfektní rvačky, zvláště ta na konci, ta byla opravdu luxusní, perfektní hudba, jako vždy, a prostě celé prostředí na Karibiku. Zkrátka PECKA! A co se konce týče...tak to bych se zbláznil... ()

tomtomtoma

Zábavná komedie o náhodném setkání povaleče a gamblera Alana (Terence Hill) s osamělým mořským vlkem Charliem (Bud Spencer) a o nehodě, která zapříčinila jejich společné hledání velkého pokladu na tichomořském ostrově. Naráží zde na přívětivé domorodce, vedené královnou Mamou (Louise Bennett) a jejím přihlouplám synkem Anulu (Salvatore Borgese). Dále na sveřepného japonského vojáka Kamasuku (John Fujioka), který i po více než třiceti letech od konce války je připraven bránit tentou ostrov proti yankeeům se zbraní v ruce. Nutný faktor pěstních soubojů zajišťují piráti, vedení Kadorem (Claudio Ruffini), kteří ale spíše připomínají partu gayů z Modré Ústřice. A pak také sázkařský gang, vedený Friscem Joem (Salvatore Basile), kteří mají s Alanem nevyřízené účty. Jednoduše zábavné. ()

Fallen_One

Po několika měsíční pauze co jsem tento film znovuviděl mu musím přidat ještě jednu hvězdičku navíc. Výborná hudba od Oceans a klasicky úžasní Spencer a Hill. Jejich filmy jsou možná furt o tom samém, ale ono to vždycky funguje, a to je to co dělá jejich filmy geniálními. Neznám lepší dvojici vyjma Toma a Jerryho co by mně někdy zklamali. Italským komediím s těmito dvěma mistry třikrát vivat! ()

pakobylka

Tak tenhle pokus vyšel tak napůl. 2* jsou skoro málo, vtipné hlášky a pár dobrých bitek by se tady našlo. Na druhou stranu 3* jsou zase moc, především vzhledem k poněkud trapným domorodcům. Tím nemám na mysli ani tak jejich vzhled - ten v tomhle případě není důležitý - jde hlavně o to, jak byli zahraní. Naopak trapní padouši mi až tak moc nevadili. ()

otík

Tradiční podívaná s podařenou dvojicí dobrodruhů, kteří se dostanou na ostrov, kde se při hledání pokladu setkávají s místními domorodci, Japoncem, který stále věří, že válka ještě neskončila a bandou pirátů a zloduchů, které musí pokořit, aby uchránili sebe i místní obyvatele. Na filmu je příjemné, že „akční“ scény jsou dost nápadité, Bud Spencer má formu jako hrom a náležitě si fackovacích scén užívá. Škoda je ovšem ta, že těchto scén je poskrovnu. Hodně času totiž oba hrdinové kupodivu prokecají, naštěstí se to dá přežít a občas je to i hodně vtipné. Celkově jde tedy o klasický příklad spencer-hillovky, která potěší, ale nepřekvapí. ()

Scratt

Jedna z vůbec nejlepších komedií dua Hill+Spencer, nabitá hláškami, perfektními bitkami a určitě nejulítlejším námětem. 80% "Zjakatum!" :-) ()

andrii

To vám od první spolupráce na srdce klad,´ tandem Terence a Bud. Kdo naň jednou ale nepěkně sáh,´chvatu za chvatem nebude ušetřen, ran bude adresát. Nesčetněkrát. ()

Jizni Tlapa

Jako věrný fanoušek těhle dvou frajerů musím bohužel komentovat nejslabší Bud/Terenc vystoupení, které poslalo klasickou Budovou "loketní" fackou osud filmu do záhuby dlouhými, nicneříkajícími pasážemí a netradičně málo hláškami. Dabing skvělý a hudba vyzývající k "ragge" tanci, jako vždy! ()