Blb a blbec

• Česko Blb a blbec (viac)

Kolotoč prestreliek a divokých jázd sa začína listom milujúcej mamičky, v ktorom sa svojmu synovi Travisovi (Terence Hill) zverí, že vie, kde je ukrytý poklad po dedkovi. Prezradí to však len v tom prípade, ak spolu so svojím bratom Mosesom (Bud Spencer) a jeho rodinou prídu na Vianoce na rodinnú farmu. Informácia sa však dostane do nepravých uší a honba za pokladom sa začína. A aký je to poklad? O tom sa všetci dozvedia až v onú slávnostnú noc na Vianoce... (TV JOJ)

Pitryx odpad!

Naši dva oblíbenci zřejmě stále nepochopili, že jejich sláva je dávno v čudu. Dva dědci jako hrdinové, no budiž. Ale celé to je utahané, upatlané, humoru jako šafránu o akcích ani nemluvě. Opakovaný vtip není vtipem a zde to platí trojnásob. A do toho všeho ještě zamíchat děcka… Nevím, buď mi to nesedlo náladově, nebo je to opravdu jen nastavovaná kaše se spoustou zbytečného sentimentu. Chtěl jsem dát z dobré vůle alespoň něco, ale za scény Moses junior, had, záchrana nedávám ani to. On ten scénář tak jako tak i přes tyto scény nestál za nic. 201502259803/10300 ()

subic

Pravá a levá ruka ďábla po skoro 25 letech. Už jsou staří a taky je to už dost slabé, hlavně pak první půlhodina. 51% ()

smrtubohem

Naši hoši jsou už trochu staří (zejména lehce tragický Bud), aby ve svém posledním společném filmu mohli předvádět stejná alotria jako zamlada. V tom ale netkví hlavní problém - ten bych viděl v Hillově režii a dost stupidním scénáři hluboko pod jejich standardem. Závěrečná scéna je trapnost, matka obou darebů je úděsná, 2 hloupé a sladké Němky mi vadily nemálo, ke všemu jsem se dost nudil a stále čekal, kdy už se pánové začnou opravdu prát a kdy bude legrace. Ta nepřišla a proto mi nezbývá než udělit slabé dvě hvězdy. A to mám Spencera a Hilla hodně rád !! ()

HellFireFery

Film, který nevyniká téměř ničím. Obyčejná komedie, která sází na popularitu známých tváří Terence Hilla a Buda Spencera. Neurazí a příjemně se na to kouká, ale nic více v tom nehledejte. Zajímavější informací je to, že je to rozlučkový film s touto slavnou dvojicí. Bavil jsem se, ale není to záležitost k popukání. ()

tsatsiki

film, který ukazuje, že Terence a Bud mají ještě, co ukázat. Místy to nebylo tak akční jako Spaghetti westerny ze 60 a 70.let, kde hráli, ale svou kvalitu si to udrželo. Navíc se Terence představil i jako dobrý režisér a za to má velké plus.4* ()

Stanmi

Pistolník Travis (Terence Hill) se rozhodne splnit přání své matky, aby byla rodina na Vánoce pohromadě. Stojí však před ním těžký úkol a to přesvědčit svého bratra Mosese (Bud Spencer), který o nějaké sešlosti nechce ani slyšet... Po devíti letech od Superpolicajtů z Miami se Terence a Bud sešli, aby natočili svůj poslední film a to rovnou v žánru, kterým se uvedli na filmová plátna. Pod poněkud hanlivými českými názvy (Blb a blbec/Průseráři) se skutečně skrývá nefalšovaná westernová komedie (mimochodem režirovaná samotným Terencem), která už bohužel nepůsobi tak svěže a zábavně jako jejich starší snímky. Což o to Bud a Terence jsou pořád sympaťáci k pohledání, stále mají rádi fazole a ve svých tradičních hereckých polohách jsou jak ty rybky ve vodě (až je s podivem, že se nejmenuji Trinity a Bambino), ale jejich hlášky a pěsti už krapet postrádají svou pověstnou údernost. Bitky se soustředí především okolo mladšího Terence a i když nejsou vyloženě nudné, tak přece jenom zde chybí jejich tradiční parťáci (no vlastně spíš protivníci) jako Riccardo Pizzuti nebo Claudio Ruffini (ale i oni už v době vzniku filmu nebyli žádní mladíci). Stejně tak chybí i hudba věrných bratrů De Angelis. Samotný příběh (který napsal Terencův syn Jess) má pár zajímavých a vtipných scén a nevadí ani poněkud sentimentální závěr, ale jako celek už to zase taková zábava není. Průseráři tak jsou spíše průměrnou komedií, ale i když Budovi a Terencovi přibyla nějaká ta vráska, tak pořád jsou to ti stejní frajeři jako za mlada a právě díky nim je tento film vlastně docela fajn podívanou. ()

Gig

Pravá a levá ruka ďábla po “dvaceti” letech. Vše by ušlo až na to nejpodstatnější - nevím zda se dívám na ty rychlé kolťáky a western nebo na rodinný film. Jakoby film nevěděl čím má být. Zda se na něj budou dívat malé děti nebo kdysi děti odkojené soaghetti westerny a těmi dvěma - Spencerem a Hillem. Je tam dost dobrých scén, ale plno zbytečných jako scény z dětmi. ()

MFZB

Tak filmy s tymito dvoma típkami sú fakt super. Ešte dávnejšie som to pozerával v TV a strašne sa mi páčili hlavne tie bitky, ale už si presne nepämatám ktorý film bol ktorý, ale tento bol každopádne super. Vtipné to bolo dosť a aj bitky sa dali. Zo začiatku to bol nárez ale potom to už nebolo až také smiešne, ale záverečná bitka u mňa teda potvrdila tých 80%. Ešte by sa patrilo vzhliadnuť aj niektoré iné filmy týchto típkov... ()

PeteBuck

Príjemný oddychový film. Aj keď tu už tomu do lepšieho hodnotenia niečo chýbalo. Na tých dvoch týpkov a duplom, keď sú bok po boku sa dobre pozerá, vždy vyvedú nejakú chujovinu. Na ľahkú komédiu to ale občas trochu zaváňa hovadinami. Tak napr. štrkáč, čo pokúše Budovho synátora alebo tlupa magorov, ktorí sú tak dojatí koledami, že mimovoľne pustia zbrane a pochodujú ďalej bezducho ako zombies, tak to je trochu moc. Ale dobre. Na spravenie nálady je to celkom dobrý film. Ale Bud a Terence si mohli na rozlúčku zmáknuť aj o niečo lepší film. ()

Vairon

Tento film musíme chápat v kontextu protagonistů, mile pomrkává nejen na jejich celoživotní dílo, ale i na westerny jako takové. Sice lehce ztrácí švih, ale vtip rozhodně ne. :) 7/10 ()

PTuranyi

Jeden z ostatných filmov dvojice Terence Hill, Bud Spencer. Možno aj preto z filmu cítiť únavu. Humor tu je, ale akosi tomu chýba tempo. Úloha dvoch bratov, ktorí si nevedia prísť na meno tejto dvojici nie je cudzia. Scenárista vymyslel niekoľko zápletiek, aby vyplnil to prázdno medzi začiatkom a koncom. Travis má romantickú linku so zverolekárkou. Moses musí riešiť svoju početnú rodinu čo ho nakoniec vedie k prenasledovaniu zločinca Sama Stona, ktorého Travis sám zachránil pred obesením. Nasleduje kolotoč naháňačiek a útekov, pri ktorých sa však žiadny z dotyčných nezadýcha. Dočkáme sa aj veľkej bitky ako je dobrým zvykom tejto dvojice. To však až vo finále keď sa zavŕši linka návratu k matke na Vianoce. Čo je vlastne dôvod prečo anglický názov filmu je "The Night Before Christmas" s vtipným podtitulom "The Fight Before Christmas". Bitka zavŕšená vtipným zdobením stromčeka zmlátenými banditami a šťastným koncom. ()

Jaakko

Není to vlastně zas až tak špatný film. Volba hudby sice mnohdy vůbec neodpovídá scénám, scénář je občas o ničem (ale tomu je tak ve vícero spencero-hillovských filmech), avšak celkově film ostudu téhle kultovní dvojici rozhodně nedělá. Příjemná rozlučka. ()