Rae Earl (Sharon Rooney) rozhodně není dívka, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, ať už kvůli jejímu naštvanému výrazu nebo nadváze. Jinak ale prožívá všechny trable běžného teenagera, tedy skoro. Vrací se domů z pobytu v léčebně, kam se dostala po svém pokusu o sebevraždu. Žádný návrat ale není snadný, zvlášť když se vracíte ke střelené matce, která si za dobu vaší nepřítomnosti do domu nejen nastěhovala svého přítele, který je v zemi nelegálně, ale taky všem řekla, že jste místo v léčebně byli na prázdninách ve Francii. Opustit tak bezpečné místo, kde si Rae za dobu čtyř měsíců našla přátele, kteří ji přijímají bez výhrad, vrátit se a snažit se zapadnout zpátky do světa, kde ji v podstatě nikdo nezná, je tak nesnadnou cestou. Před Rae ale stojí nejtěžší úkol. Aby ji mohlo přijmout její okolí, což je nejen kamarádka z dětství Chloe a její parta, musí se nejdřív naučit mít ráda sama sebe. (Tr3D0ubl3)

LilyDeLarge

Na tehnle seriál mě docela před nedávnem nalákala kamarádka a já jí za to jsem strašně vděčná. Protože prostě Britové seriály UMĚJ točit. První sérii jsem zkoukla asi za týden, ale nemohla jsem to vydržet a ihned se pustila do druhé. Tu jsem dala asi za tři dny. Deník prostě musí zaujmout všechny, ne? Vyvrací předsudky proti obézním lidem a dělá z nich normální lidi se všedními problémy! Neokoukané tváře tu mají svoje slovo. Kdyby se tenhle seriál dostal do ruky Američanům, tak tam fláknou lidi jako Somerhalder, tu jeho mladou atd. Do role Rae by pak určitě švihli někoho, kdo má šedesát kilo a hned by ho měli za strašně obézního. To Britové ale nedělaj. Oni se drží skutečnosti a s nohama na zemi. Což je jedno velký plus. Nebo dvě? Možná i tři. Rae si bud' zamilujete nebo nesnášíte. Nic mezi není. Další plusy si u mě získal soundtrack. Protože prostě Oasis, Suede, Radiohead a ostatní! Nehledě na ty suprový deníkový animace! ()

Scraffy

Celkom zaujímavý mini-seriál, ktorý má slušný zmysel pre humor a obsadenie. Zo začiatku sa mi to moc nepáčilo, ale ku koncu som sa od toho nedokázal odtrhnúť. Nie je to nič extra, ale má to svoje čaro. Z obsadenia sa mi asi najviac nepáčila hlavná "aktérka" Rae, ktorú stvárňuje Sharon Rooney. Áno, je to o ..... (nemám rád slovo tučný) dievčati, ale aj tak tam mohli obsadiť viac sympatickejšiu herečku. Ona mi prišla strašne zlá v hraní a hlavne tie jej oči... Akože nechcem odcudzovať, o to mi nejde, ale proste kazí to dojem. A v príbehu sa navyše Rae správa strašne odporne, ako keby chcela, aby ju všetci ľutovali. A to hlavne ku koncu seriálu. Toto mi strašne zdvíhalo tlaky, pretože podobné správanie nemám rád. Ale aj cez toto všetko sa mi seriál páčil a to hlavne pre jeho príjemnú atmosféru. Možno to je viac zamerané na dievčatá, ale ja si neviem pomôcť a musím dať 4 hviezdy, pretože mne sa to jednoducho páčilo. ()

Solozo

Britský seriály mám díky svému netradičnímu a dobrému humoru velmi rád (Misfits, How not to life your live, Inbetweeners, IT Crowd ...Ale pardon - toto dílo neni vtipný ani trochu...Jediná postava neni sympatická...I ta jedna hvězdička mi příde moc...To už jsou mnohem lepší povrchní US seriály s obsazením nepřirozeně krásných postav do všech rolí...To člověka aspoň baví... ()

Dysharmonya

Skoro som dala "odpad!", ale snažila som sa mierniť. Nechápem, ako toto mohlo dostať dobré reviews čo sa týka akurátneho zobraznia toho, ako sa cíti človek s podobnou mentálnou chorobou. Celé je to ale také akosi naivné (samozrejme má to aj depresívnejšie časti, ale mne prídu naozaj povrchne spracované a ten humor veľmi nútený). Inak, práve som sa dozvedela, že to bolo založené na skutočnom príbehu dievčiny z Hullskej univerzity kde som študovala minulý rok. Svet je asi malý, haha. :) ()

Vera2613

Po pozretí Killing Eve ma Jodie Comer donútila znova si pozrieť tento výborný seriál, ktorý ma bavil rovnako či možno aj viac po druhý raz. Je to akoby som znova videla svojich priateľov a zažívala strasti a slasti spolu s nimi. Keď to pozeráte, až máte chuť žiť v 90.rokoch kdesi v Anglicku. V seriáli bolo mnoho humoru, no boli tam aj dramatické chvíle, kedy to aj dosť zahralo na emočnú strunu. Čo sa týka postáv, všetky boli veľmi dobre napísané a museli ste si ich zamilovať. Aj keď Chloe v prvej sérii pôsobila miestami ako mrcha, (tentoraz s odstupom času jej to asi ani nevyčítam) aj ona sa vypracovala ku kladnej postave, ktorú nešlo nemilovať. Naopak hlavná postava Rae mi v poslednej sérii píla krv, hoci na začiatku som ju mala veľmi rada. Po hereckej stránke boli všetci neskutočne dobrí a taktiež soundtrack úžasný. Neviem čo by som tomuto seriálu vytkla. Koniec bol možno pre niekoho trochu tvrdý a neskončil ako z rozprávky, no bol veľmi skutočný a podarený. Za mňa 5* ()

Charlinka

je to lepší než se zdá. Myslím, že v dnešní společnosti a mezi dnešníma seriálama pro teenagery je to něco ojedinělýho. Svým způsobem mi to připomíná Skins. Vhodně zvolená doba 90tých let tomu dodává správnou atmosféru. Přestože místama je to trochu nereálný přesto tam nadhazujou spoustu zajímavých a důležitých témat se kterými se dnešní teenageři, ale nejenom oni, potýkají. ()

theKristi

Milé, naivné, trošku detské, nie však nadpriemer - človek sa baví, ale stále tomu niečo chýba, najmä keď človek kričí na hlavnú hrdinku, čo to do *píp* robí. Finále prvej série takmer zdvihlo hodnotenie na 4*. Takmer :) ()

Broen

Trošku z jiného soudku než jsem zvyklá a proto jsem si to neskutečně užila. Rae mi od začátku přirostla k srdci. Tvůrci jasně dávali znát, co chtějí říct a to, co chtěli říct, ke mě zcela jasně došlo. Krásně vykreslená postava Rae, kdy ze začátku máte dojem, že jde o hromádku neštěstí, psychicky labilní, nestálou osobnost. Ale během děje a všech těch teenagerských záležitostí zjistíte, že je to v podstatě neskutečně silná a milá osobnost, která drží všechny pohromadě. Jenom se prostě v sobě trochu víc patlá. Vyzdvihnout musím užasně vtipný prvky a hysterickou matku, která uměla bezvadně pištět. Neotřelé, originální a vtipné, chvilkami smutné a pravdivé. Vše navíc doplňovala hudba mých milovaných 90tek, takže o emoci navíc. ()

barapatty

První dva díly mě moc nenadchly, ale poté se to víc rozjelo a konec série parádní, i dojemný i vtipný, těším se na 2. sérii, doufám, že bude! :) ()

Kristyn-K

Teenagerovských seriálů by se našlo obrovské množství. My mad fat diary je ale v mnohém překonává. Seriál se odehrává v 90. letech, důraz je kladen na hudbu té doby, protože Rae je velký hudební fanda. Osvěžující je také herecké obsazení neokoukanými herci. Příběh je do značné míry předvídatelný, ale to mu neubírá na britském vtipu a atraktivnosti. Seriál mě chytl a nepustil do doby, dokud neskončil poslední díl. Ideální odpočinková záležitost, pokud si budete chtít zavzpomínat na vaše náctiletá léta :) ()

vince_noir

V roce 96 mi bylo stejne jako hlavnim predstavitelum a navic jsem v te dobe poslouchal i stejnou hudbu, takze uz jen kvuli tomu na to nedam dopustit... Skoda, ze druha serie byla o neco slabsi. ()

sara93

Neokoukané , dramatické , vtipné a pravdivé . Prostě takhle nějak vypadá život středoškoláků v Evropě . Je vidět , že to není od Amíků ! ()

Evanlyn

Než jsem si seriál pustila, byla jsem lehce...no nevěděla jsem co od toho čekat. Myslím, že se problémy hlavní hrdinky se někteří klidně můžeme lehce ztotožnit. Já osobně sice tak úplně ne co se týče váhy, ale nějaké silné komplexy se u mě taky najdou. Do Rae a její party se naprosto zamilujete. Je to vtipný, ale zároveň i smutný seriál o dospívání. Zvládnete ho za víkend. ()

Rollmari

Čo som si z tohto tak trochu smutno-temno-nieklišé seriálu odniesla: 1, Je veľa ľudí, ktorí sú vo vnútri krehkí alebo nejakým spôsobom rozbití, no na prvý pohľad to nevidno. Pôsobenie na okolie a vlastný vnútorný pocit sú však ako dve odlišné bytosti, ktoré sa vôbec ale vôbec nemusia mať radi. 2, Čas je príliš vzácny na to, aby ho človek len tak premrhal nekonečným strachom zo všetkého a všetkých. 3, Moje telo nedefinuje moje JA ()