Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

noKOMERZIALL

Může mi někdo vysvětlit,jak je možné že za toho strašného komunismu vznikaly tak skvostná díla??Tenhle film je balzám na duši,v dnešní době vymílání mozků film působí jak z jiného světa,troufám si říct,že tenhle film vzniknul v době KDY BYL JEŠTĚ RÁJ NA ZEMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!všechna čest a respekt TOMÁŠI HOLÉMU!! ()

Zofan

Ve své době to mohlo být asi fajn, doba byla jiná. Dlouho jsem to neviděl a dnes mi to přijde fakt děsně hysterický film. Role Jany Preissové je hrozně nepříjemná ženská, která se pořád uráží, všechno zakazuje a je proti každé legraci. ()

clubland

Mám rád tvorbu z "tých" časov, ale tento film spolu s "Jak vytrhnout velrybě stoličku" patria medzi tie, ktoré zo srdca neznášam už od svojho detstva. Nuda na umretie! ()

SvaPepina

Tenhle film můžu vidět znovu a znovu a stejně se vždycky zasměju - a není moc filmů, o kterých byl tohle mohla říct. Jednou ho asi budu moct vyprávět dětem místo večerníčku, jak ho znám nazpaměť. ()

bratr_jezek

Volné pokračování Velryby se podařilo snad ještě lépe. díky Tomáši Holému se bavíte i tam, kde by se člověk normálně nudil, Film právem patří ke klasikám české komedie. ()

lenka26

O dost lepší než slavná komedie století S tebou mě baví svět. A František Němec je také mnohem lepší než tatínek století Postránecký. ()

andydufrsn

Důstojné pokračování prvního filmu, i když staví na úplně stejných základech jako „velryba“ tak rozhodně, pokud si chcete u obrazovky oddechnout, nezklame ()

PORTER44

V pokračování už se objevilo víc známnějších hereckých jmen Sobota,Nárožný atd a bylo to stejně povedený jako jednička,opět výborný herecký výkon T.Holého ale pobavil i výkon třeba J.Karlíka. ()

baron518

Film, na který se dá dívat znova a znova a znova. Škoda, že paní Poledňákova již nedokázala překročit svůj stín a po Velrybě už nenatočila nic tak křehky lidského a hřejivého. Krokodýli jsou již jen slybým čájíčkem s touto klasikou. Takže alespoň věnujme malou vzpomínku na nejlepšího našeho dětského herce všech dob Tomáše Holého. ()

kratajirka

Tomáš Holý byl, je a bude vždy jen jeden. Žádný budoucí velikán herectví neměl tak úspěšné dětská herecká léta jako on. Poledňáková filmařinu zvládala na jedničku a dostala k televizím jak mladé diváky, tak i ty starší ročníky, což se dneska jiným filmařům s podobným zaměřením nedaří. Klobouček dolů. ()

mivael

Film je to dobrý, akorát jsem si uvědomila, jak Poledňáková všechny svý ženský postavy píše jako hysterický slepice. ()

burg

Čím jsem starší, tím radši se na tenhle film dívám. A kromě T2 a Kmotra II je tohle dle mého názoru nejlepší pokračování už tak úspěšných prvních dílů. Zkrátka klasika, která nestárne. ()

Lukke32

Jana Preissová a František Němec byli prostě neodolatelní... nádherná komedie, která neztrácí svůj lesk ani po těch letech. ()

Urs

Musím smeknout před hereckými výkony všech aktérů v tomto filmu, zejména T.Holého, J. Preissové a F. Němce. Opravdu špičkové výkony velkých herců. Naprosto jedna z nejlepších českých komedií, tady není o čem diskutovat, jasných 5 hvězd. Ačkoliv jsem z té mladší generace, tak vím že dnešní většina "herců" nesahají z této doby ani po kotníky. ()

Akinaz

"Vodník na kole a říká mi Fando." Kdykoli tenhle film vidím, musím se smát. Na začátku, uprostřed, na konci... prostě pořád. Kdykoli si chci zvednout náladu lezu s Františkem Němcem a úžasným Tomášem Holým na Dračí zub...nikdy neomrzí. 5* ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)