Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

Tynkos

Krásná letní rodinná komedie ve které co slovo to perla a úsměv na vaší tváři. Film, který vám nikdy neomrzí navíc momentálně s vylepšeným obrazem je ještě lepší podívanou. Jak dostat tatínka do polepšovny, bych se nebála nazvat nejlepší českou rodinou komedií... ()

zzzzzjjjjj

Dvojka je mnohem záživnější a lepší,než jednička,kterou jsem ohodnotil 3*.Příjemně osvěžující hudba,při které jsem se kochal přírodou.Nemůžu si stěžovat na herce Tomáše Holého,Františka Němce,Janu Preissovou a Josefa Karlíka s tím,jak úžasně tuto komedii zahráli.Nejlepší chvíle filmu byla,když si děda hrál na vodníka.Naprosto zasloužených 5*.Kdyby šlo dát 10*,tak bych neměl problém je dát.Tomáš Holý je u mě nejlepší komediální herec,dokonce bych si ho dal do TOP 3 nejlepších komediálních herců světa. ()

baclajean

Takmer 40 rokov a film aj dnes dokáže pobaviť množstvom naozaj pestrých hlášok, no tiež takpovediac pohladiť dušu, keď pozrieme na vzájomné vzťahy, ktoré sú v rámci tak malého počtu postáv prezentované. 5/5 ()

tonton78

Tenhle snímek asi ani nemá cenu nijak víc komentovat...Z tohohle filmu Vás opravdu bude přecházet zrak a nebudete se moci vzpamatovat. Stejně jako filmovou mamku Janu Preissovou z jejího pokojíčku. ()

Gig

Pokračování Veleryby je opět baječný film. A to nejen kvůli Tomášovi Holém, ale i výbornou chemii mezi Praissovou a Němcem. To tu bylo už samozřejmě v prvním díle. Přece je tento film trošku jiný. Nemyslím to, že tentokrát nejsme na horách, ale v létě u dědy. Jsou tu opět baječné přirozené hlášky. Ale už tu malinko začíná pozdější bešvar Poledňákové - umělé vtipy. Které sice zde fungují, ale už malinko cítíte, že jsou uměle vytvořené a ne přirozené, i jdyž fungují báječně: Vodník a říká mi Karle. Nicméně pořád převyšují ty přurozené hlášky - To není Pepa. Škoda, že tu není Venda. ()

Elephant13

Naprosto jednoduchá dějová linka. Společně s předchozím dílem - Jak vytrhnout velrybě stoličku, je tento film naprosto vyjímečný chemií, která funguje mezi všemi postavami. Pár legendárních hlášek a vychází mi hodnocení na čtyři hvězdy. ()

Standey

Bravooo!!! Tohle nemá chybu!!! Nádherná příroda českého ráje spolu s vynikajícími hereckými výkony všech zúčastněných v čele s Tomášem Holým, to samo o sobě dává tomuto zkvostu české kinematografie punc kvality. ()

česnek

Dojemný příběh z prvního dílu se vyvíjí dále obohacen o komediální prvky. Malý Vašek dohání své dětství ochuzené o tatínka a dědečka opravdu naplno. Opět skvělý scénář i režie, úžasný herecký talent Tomáše Holého, skvělý výkon hlavních postav v tomto díle obohacen i o Josefa Karlíka. Toto vše a samozřejmě nádherná příroda v Českém ráji a v Prachovských skalách dotvářející tento film činí jej nezapomenutelným. ()

cypher

Jejej, na tohle bych málem zapomněl! To je prostě srdeční záležitost a já děkuju mamince, že nelenila a koupila to na dvd:) ()

mathess

Jeden z mých nejoblíbenějších filmu vubec.Krásný český raj,nezapomenutelný Tomáš Holý.takovéto filmy se v čechách točí jen vyjímečne ()

O_Peki

Jeden z mála koukatelných normalizačních filmů. Jakožto horolezec a otec nemůžu dát jinak než plné hodnocení. Film je natáčen v mém oblíbeném kraji Český Ráj. Rybník, kde je první skála na kterou kluci dostali zákaz lezení je Věžický rybník a ta skála na kterou celý film lezou není Dračí zub, ale Skaut. To jen pro pořádek. ()

rigby

Nepřekonatelný český film o dětech pro děti. Romantika, legrace i vážná témata, krásné prostředí Českého ráje, živočišná přirozenost představitelů všech rolí. Všechno dokonale promícháno do jedinečné esence, na kterou není snadné najít správný recept. Jako kdybych nesledoval film, ale skutečný život. ()

tyrs26

Naprosoto dokonalý rodinný film o lidech. Rozhodně doporučuji, protože Tomáš Holý zde naprosot vyniká a celkové zpracování filmu je také vynikající. Jednoznačně doporučuji ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)