Nadmieru čulý a podnikavý Vašek (Tomáš Holý) žije iba so svojou mamou – baletkou Annou (Jana Preissová), ktorej povolanie ju núti nechávať Vaška večer doma samého. Vašek veľmi túži žiť v normálnej rodine. Chýba mu najmä otec a mame to dáva jasne najavo slovami, že všetci chlapci majú otca, iba on nemá ani psa! Keďže je presvedčený, že jeho ozajstný otec zahynul ako horolezec počas horolezeckej výpravy, snaží sa nájsť mame nejakého nového manžela a  sebe otca. Na prázdninovej lyžovačke v Krkonošiach narazí na sympatického Ľuboša (František Němec), ktorého si veľmi obľúbi. Netuší pritom, že je to mamin dávny priateľ z mladosti a že práve on je jeho skutočný, ale zatajovaný otec... Mimoriadne úspešná rodinná komédia Marie Poledňákovej stojí aj za zhliadnutie aj po niekoľkýkrát nielen vďaka zaujímavej zápletke a vtipným dialógom, ale predovšetkým za skvelé herecké výkony hlavných protagonistov. (TV Markíza)

zdeny99

Moc pěkné. Krásně natočené a inteligentně napsané se spoustou humorných hlášek. Společně s pokračováním JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY je to pro Tomáše Holého nejlepší role, kterou natočil. Tento Poledňákové film patří k vrcholným dílům rodinného žánru nejen co se týče československé tvorby. [29816. hodnocení, 389. komentář, 85%] ()

Kochanski

I po 26 letech je to stále nejlepší rodiná zábava. Oproti přisprostlému humoru v S tebou mě baví svět, je tady humor decentní a opravdovější. T. Holý exceluje!!! ()

-Marc-

Film který jsem viděl už x krát a zatím se mi neomrzel a myslím, že neomrzí. Film ke kterému není snad ani co dodávat. Hlavní hvězda jako vždy Tomáš Holý - roztomilí to klučina. ()

Wargoo

Dokonale detský Tomáš Holý, ktorý by si aj napriek svojmu veku zaslúžil označenie "český filmový poklad". Jeho hranie je absolútne krásne, milé a úprimné, a Jana Preissová s Františkom Němcom to dobre vedeli. Uvoľnená atmosféra, skvelé scénky, a jedna z najvydarenejších českých komédií !!! 5***** 92,627% ()

Ben Nevis

Jeden z nejlepších českých socialistických filmů o tom, jak si malí kluci hledají sami tatínka či dědečka (a že jich je). Milá vzpomínka na doby, kdy matka mohla nechat dítě u cizích lidí a nikdo nevolal sociálku. Na to, že je to film spíše pro děti, tu nemáme jednoznačně kladné a záporné charaktery, ale chybující lidi, kterým v životě nevyšlo vše, jak by mělo. Tomáš Holý hraje přemoudřelého, ale vtipného spratka, kterému divák rád jeho spratkovitost odpouští, protože je součástí komediální stránky filmu. Dívat se na dětské filmy s Tomášem je požitek a ne utrpení, jak to často bývá. Nebýt zarputilého až násilného poselství, že kluci si zaslouží otce a svobodná matka je fuj fuj, dala bych plný počet hvězdiček. ()

Rathalos

Vynikajuca rodinna ceska komedia so sympatickymi hercami na cele s Tomasom Holym,nech mu je zem lahka,clovek si zaspomina na stare dobre casy,pokracovanie je este lepsie...:-) ()

Véronique

Když jsem byla mladší, tak mě ze série s Tomášem Holým vždy více bavil ten díl "u dědy", později jsem to přehodnotila, když jsem začala vnímat peripetie křehkého vtahu mezi Annou a Lubošem... Tento film hodnotím velmi vysoko, patří mezi klenot české filmové tvorby. ()

Jeand´Boa

Viděl jsem film, četl jsem knihu - obojí několikrát - a závěr? V obou případech jsem byl nad míru spokojen, neboť jde o nádherně vylíčený příběh, který je romantický, dojemný i humorný...A herecká hvězda toho klučiny? Proč se o ní bavit? Ta prostě září!... ()

Biopler

Ukážkový balans medzi fantastickou rodinnou komédiou a jemne vážnou rodinnou drámou. Výborný Poledňákovej kus. Herecké výkony Preissovej, Němca a hlavne nezbedu Holého všetko iba podčiarkli. ()

tranquill

"Spousta lidí si myslí, že každej horolezec je vlastně cvok.. To já jsem! .. No, to vidím, sypeš si do čaje sůl..." Krásná rodinná komedie s vynikajícím Tomášem Holým. ()

Torgal

V podstate one-boy show v podaní Tomáša Hollého. Ostatní mu len zdatne sekundujú. Škoda, že ten feel good feeling čo z filmu sála v prvej polovici na horách sa s prechodom do Prahy postupne vyparí a zanechá len mierne nadpriemerné dojmy. 6+/10 ()

Luisis

Trošku vážnější první díl, ovšem nikterak méně geniální. Kdybych mohl, dám Tomášovi 10 hvězd. Nikdy nepřestane bavit - 90% ()

GIK

Snad nejkrásnější záběry české zimní přírody. Některé obrázky jsou přímo neuvěřitelné, třeba přejezd parního vlaku přes zasněžený most. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)