Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Orion12 k tomuto seriálu (7)

Lucifer (2016)

Fajn seriál, lepší 3 hvězdy, kdybych měl hodnotit série celkově jsou tam ale velké skoky. Tom Ellis je skvělej jako dábel, do role si neumím představit nikoho jiného, je nahláškovanej a prostě mu to sekne, zbytek obsazení je taky fajn. Kvalita efektu a rozpočet jde hodně vidět po 3 řadě, kdy seriál odkoupil Netflix a začal tam rvát více pěněz do produkce. Ale problém sériálu je počet výplnových epizod, protože tvoří tak 80% seriálu. První 3 série mají dohromady víc jak 55 epizod a z toho se řeší ve většině detektivní záležitosti. Lucifer dělá konzultanta policii a pomáhá jim, takže se prostě řeší případy podle jedné šablony... přijdou na místo činu, vyslechnou svědky najde se pachatel, pak to většinou byl někdo jiný, chytnou ho a všechno dobře dopadne. Víte že pachatele najdou protože to jsou epizodní zápletky a dopadne to tak vždycky. Od 4. série je už méně epizod- už to odkoupil Netflix a méně vyplnových epizod a více se řeší hlavní dějová linky- peklo a nebeské věci prostě, to mě bavilo, ale i tak se pár epizodních zápletek najde. Dále ,,speciály.. Vánoční speciál, černobílá epizoda, muzikálová epizoda, animovaná, tak si to hraje ku*va na simpsonovi nebo co _?. Jinak co se týče hlavní dějové linky a postav je seriál na dobré úrovní, posledná řady mají fakt dobrou kvalitu, až na trochu zbytečnou poslední, kdy úplně tvůrci nevěděli co a jak. Po tom všem mi ale bude Lucifer a jeho postavy trochu chybět přecijen byli jsme s nimi přes 70 hodin xddd extrém (naučil jsem se potom ty detektivní části přetáčet, věděl jsem kdy cca to skončí a budou se věnovat hl. příběhu xd) Takže seriál hodnotím na 60% a někomu kdo se nudí, má hodně volného času a má rád komedii, trochu krimi a originální fantasy mu Lucifer udělá radost. ()

Série 1 (2016) (S01)

První série Lucifera co o ní říct ? Těžký průměr , lehký nadprůměr. Neuchvátilo mě to , ale zabavilo. Seriál tahá a stojí na hláškujícím Luciferovi , kterému to jde skvěle , ale zbytek postav je dost v pozadí. Ale to ani nebylo to co by mi na tom nějak více vadilo. Spíš ty epizodní zápletky takhle faakt ne :). Každou epizodu , ale že každou se řeší nějaká vražda nebo únos od třetího dílu mi vlastně došlo že sluduju Krimiálku Miami nebo New york , kde jen místo horácia je hláškující Lucifer. Protože ono to tak je , měl jsem z toho feeling opravdu jak u těch televizních kriminálek z přelomu tisícíletí , které hráli a často hrajou na nově a dalších veřejno právních televizí od rána do večera. Čekal jsem více tajemna , více andělů , boha a víc , aby se řešila ta božská stránka seriálu , protože to má obrovský potenciál , tak snad další řada. Taky je problém se nějak o dané postavy bát , nebo bát se , že ten případ nevyřeší protože Lucifer je prakticky nejmocnější bytost v univerzu a ikdyž do něj vystřelí 3 zásobníky kulometu , prostě více že to přežije protože je to sakra dábel a je nesmrtelný ...To taky kazí jakékoliv kriminální vyšetřování , protože luciferovi si stačí s daným člověkem promluvit a on se automaticky přizná / jedna z jeho schopností... Ale jinak v seriálu perfentkně funguje chemie mezi Chloe a luciferem. Lucifer má každého u prdele a jasně to dává najevo , tudíž o skvělé scény není nouze.Tom Ellis si postavu užívá a je to vidět. Plno easter eggů od Lucifera na jiné seriályfilmy / biibli není nouze. Kolem a kolem je to fajn podívaná. Jenom to kazí stálé stejné epozodní zápletky na jedno brdo a prakticky žádný větší hlavní příběh. Ale od druhé série si slubuji více. ()

Série 2 (2016) (S02)

Ajo , druhá série byla o něco lepší než první , bylo v ní méně výplnových dílu , o něco poznat byl větší rozpočet a přibylo pár nových a zajímavých postav v čele s Luciferovou matkou. Lucifer byl opět plný hlášek a několikrát jsem se dobře zasmál. Je vidět že tvůrci se snaží více prozkoumat svět pekla a nebe , ale chybí rozpočet... Hlavně zde nebyli upozaděné tolik vedlejší postavy jako v první sérii a dostávaly více prostoru (Mazikeen, Dan). Série připravila půdu pro další řadu a nemůžu se netěšit.Bohůžel prostě museli v každém díle opět nacpat jednu vraždu alias kriminálka miami , to se od první řady nezměnilo.Někdy jsem ty části musel přetáčet , protože jsem na to fakt neměl , hlavně v každém díle podobný scénář vraždy - bylo vám už od začátku jasné , kdo to byl. Sérii bych ale určitě osekal na takových deset dílu , 18 bylo moc. Od druhé řady jsem dostal přesně to , co jsem chtěl více ,,nebeských a nadpřirozených věcí a to jsem dostal takže spokojenost :). 75%. ()

Série 3 (2017) (S03)

26 dílů komisaře Rexe to fakt ne. Tohle byl odpad. Sérii by prospělo dílu 10 třeba a všechno důležité by se stihlo i tak odvyprávět. Jo Lucifer furt skvělé hláškuje a dává si to jako v ostatních sériich , ale po navínavé druhé sérii je z toho tisíc a jedna noc , už mě ani nebaví vztah lucifera s chloe , kdy se Lucifer jí snaží 26 dílů dostat do postele ale marně , párkrát už je do něj bláznivě zamilované a pak ne. Hvězdu dávám za Kaina , aspon něco z bible/ nebeské tématiky ponechali. Většina sérii , je ale slušná výpln a jenom epizodní zápletky. 45% ()

Série 4 (2019) (S04)

Tohle je to , co jsem od seriálu , celou dobu očekával. Zkrácený počet epizod hodně pomohl , pořád se něco dělo. Řešila se více hlavní dějová linka a luciferova měnící se osobnost. Byl konečně vidět větší budget. A poslední epizoda série , za mně určitě nejlepší celého seriálu a tohle bylo to , co jsem od lucifera chtěl. ()

Šance na šťastný konec (2021) (S05E16)

Finále 5 série bylo dobré, viděli jsme konečně ostatní anděly. Viděli jsme Nebe, ale cmon za mě trošku uspěchanější bitva. Jinak v celku fajn, celkem očekáváný zvrat. Ale z té super bitvy andělů prostě mohli vytáhnout více než pár záběrů. A ted mě zajimá jak na to budou chtít navázat s 6. sérii. Přidat tomu dílu ještě půl hodiny k rozloučení s postavama a nějakým závěrem a pro mě by to byl uspokojující konec. Uvidíme no, to jsem si říkal už u konce 4. série. Ale tady podle mě měli perfektní šanci to utnout. Doufám že mají ještě něco v rukávu. ()

Série 6 (2021) (S06)

Tak poslední řada Lucifera hlavně působí hrozně zbytečně, závěr je fajn, uzavřely se všechny dějové linky, ale to se dalo udělat v dalších 2 dílech minulé řady, kdyby předešlá řada měla o dvě víc. Prakticky každá řada měla nějakého záporáka, šéstá ikdyž tesovala na Rory, tak nakonec se z ní vykopala dobračka. Prostě sledujeme každodenní život lucifera, tvůrci se točí v kruzích, douzavírají dějové linky, co z minulých řad zapomněli, jako rozloučení fajn, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že to bylo navíc. Na konci páté řady jsme měli epickou závěrečnou bitvu o nebe, kdy team Lucifer vyhrál a má nastoupit na trůn po otci jako bůh a zápletka poslední řady je že se mu líbí život na zemi a nechce se mu kralovat ??? To je prostě nepochopitelně hloupé a stupidní, dále sledujeme jak Amanadiel chodí na policejní akademii a to jako proč je tomu věnovaná celá epozoda. Svatba Maze a Eve- epizoda a to jako proč ? Animovaná epizoda- a to jako proč ? Chápu že tvůrci v každé řadě dělají jeden speciál- muzikálový epizoda, černobíla, ted animovaná, ale to je prostě k*rva výpln jenom... Jediná rozumná dějová linka mi přišla s Danem a všechno to s peklem a očistcem, navíc tvůrci se do toho i solidně zamotali v posledních pár epizodách s cestováním časem, to bylo nejhloupější vysvětlení cestování časem jaké jsem kdy viděl. Ale poslední dvě epizody to zachránily, byly dojemné, všechno správně ukončily, dějové linky se uzavřeli, každá postava měla podle mě dobrý konec, takže to nějak tak zachránili. Poslední sérku ale hodnotím určitě hůř než poslední dvě. Dalo se to ukončit právě v těch dvou epizodách v předešlé řadě a nemuseli jsme mít 6-7 výplnových epizod o ničem podstatném. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)