Lucifer - Série 5 (2020) (séria)

Šance na šťastný konec (S05E16)

(epizóda)
  • USA A Chance at a Happy Ending

Konec se blíží! Lucifer, Chloe, Maze a Amenadiel se chystají na bitvu s Michaelem a armádou jeho stoupenců, co rozhodně nejsou žádní andílci. (Netflix)

Orion12

Finále 5 série bylo dobré, viděli jsme konečně ostatní anděly. Viděli jsme Nebe, ale cmon za mě trošku uspěchanější bitva. Jinak v celku fajn, celkem očekáváný zvrat. Ale z té super bitvy andělů prostě mohli vytáhnout více než pár záběrů. A ted mě zajimá jak na to budou chtít navázat s 6. sérii. Přidat tomu dílu ještě půl hodiny k rozloučení s postavama a nějakým závěrem a pro mě by to byl uspokojující konec. Uvidíme no, to jsem si říkal už u konce 4. série. Ale tady podle mě měli perfektní šanci to utnout. Doufám že mají ještě něco v rukávu. ()

andalin

Jako... asi by to už mohlo skončit? Přijde mi, že už to natahují, šestá sezóna by už ani nemusela být. Všeho dobrého v přiměřeném množství. :/ Potěšily mě závěrečné souboje, konečně se ukázali andělé s křídly. Ale přijde mi, že už to nemá tu jiskru a ten nápad... už je to prostě, no, jen hollywoodské. ()

Milano33

#TeamLucifer! Epizóda sa nám zľahka rozbiehala, stále bolo cítiť toľko emócií, keďže Danova smrť je ešte dosť horúce téma. Obzvlášť som súcitil s Maze, ktorá po získaní duše, už nedokázala zastať chladnou. Aj u nej sa tieto emócie velice intenzívne prejavovali, čo bolo aj dobre, keďže vďaka tomu pochopila zmysel života a lásky, a čo so sebou všetky tieto skutočnosti odnášajú. Maze si uvedomila, že musí napraviť chybu, ktorú urobila s Eve a netrvalo dlho než sa zase dali dokopy a krásne to spečatili vášnivým bozkom. Mám z nich radosť, Maze a Eve majú medzi sebou úžasnú chémiu. Následne Lucifer vyráža do boja, najprv sa však snažil získať priazeň anjelov. A keď konečne začala aspoň hŕstka z nich prechádzať na jeho stranu, náhle sa utne epická hudba a Lucifer prehodí parádny vtípok, čo bolo vážne k popukaniu. A tak Luciferovi nezostáva nič iné než súboj s Michaelom na život a na smrť. Luci zvádzal naozaj strhujúci súboj s Michaelom, ktorého vedľajším následkom bola Chloeina smrť. Lucifer sa nechá úplne pohltiť emóciami, a tak sa spontánne a bez rozmyslenia vydáva do Nebies pre svoju milú. Bol to príbeh o vášni, sebaobetovaní a odhodlaní. ()

Dody345

Pátá série je u konce a bylo to peklo (mrk mrk). Poslední díl série byl chvílemi fajn, zvláště když se ukázali i ostatní andělé. Když umíral Dan, tak jsem měl skoro až slzy v očích a když v tomto díle umírala Chloey, tak mě to nechalo naprosto chladným a bylo mi to jedno, protože od počátku seriálu, kdy byla fajn, se z ní stala otravná, ukoktaná a emocionálně labilní... (slovo si doplň). A když se vrátila z nebe a bojovala s luciferovým bráchou, tak jsem fandil jemu. Korunu tomu dávaly její výrazy během souboje, to bylo něco hrozného. No jsem zvědav co se bude dít v poslední sérii, snad to bude méně telenovely a zakončí to nějak stylově na úrovni čtvrté série. ()

janespeare

Finále bylo velmi předvídatelné, možná až moc, vzhledem k předchozímu dílu, který byl nadupaný. Dokonce i zvrat s Chloe se dal velmi předpokládat, stejně tak, že to ještě všechno skončí happy endem. Ale na druhou stranu jsem ráda, že to odcejpalo a nerozhodli se to tvůrci natahovat ještě třebas o další sérii.  A poslední hláška celého seriálu, no Tom Ellis je prostě Lucifer, a to mu nikdo neodpáře, takže na to, že by člověk čekal seriózní zakončení, muselo prostě padnout něco, co je typickým "luciferem". Mě teda poslední hláška dost pobavila a nabila pozitivním dojmem. Ale bohužel, víc jak tři hvězdy si tenhle díl nezaslouží. ()

• V závěrečných titulcích se objeví vzpomínka na Merritta Yohnku, kaskadéra, který zemřel na rakovinu ve věku 62 let. (SONY_)
  • Lucifer (Tom Ellis) na hřišti zpívá písničku „U Can't Touch This“ od MC Hammer. (SONY_)