Lucifer - Série 4

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, 2019, 8 h 25 min (Minutáž: 49–56 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Denny Love, Jon Chaffin, Graham McTavish, Sasha Roiz (viac)

Chloe se složitě vyrovnává s Luciferovým zneklidňujícím odhalením. Ničemný kněz se rozhodne zabránit naplnění věštby, o které se mezi lidmi už dlouho šušká. (Netflix)

Linzi

Doufám, že se nedopustím spoileru, tak jenom napíšu, že smekám před Netflixem a děkuji za tuto úžasnou čtvrtou sérii (po trošku slabší 3. sérii)! Potažmo jsem rád, že vůbec vznikl tento seriál, který je asi jediný, u kterého jsem fakt viděl všechny díly všech řad, což u mě nebývá zvykem. Prakticky od prvního dílu této série, jsem byl přesvědčen o hodnocení 5 hvězdičkami, takže nemůžu jinak. Touto sérií, podle mě, seriál opravdu končí, ale nechám se překvapit. (I když konec, by mi ani nevadil, protože jak už jsem jednou psal, kdyby se z toho stal "nekonečný seriál", jistě by ztratil své kouzlo. A říká se, že v nejlepším se má přestat). ;-) Závěrem oceňuji, v posledním dílu na konci, nádherný soundtrack! :-) Lucifer je jeden z nejlepších novodobých seriálů! Díky za něj! :-) ()

HERGImanCZ

Přechod na Netflix seriálu opravdu prospěl! V druhé polovině třetí řady seriál docela ztrácel dech. Řada měla dobrý rozjezd, ale zbytečně protahovaná "soap opera" ruku v ruce s několika epizodami, které byly pouze výplňové (ano, myslím hlavně tebe, zbytečný flashbacku do minulosti před celou první sérii, jenž postavy ani nic jiného nikam neposouváš), ji celou srážela a zachránilo to až finále. Byl jsem tedy velmi potěšen, když jsem zjistil, že při přechodu seriálu na Netflix počet epizod následující řady klesl pouze na 10 epizod. Očekával jsem jak rychlejší tempo seriálu, tak méně zbytečných epizod a postav. A to jsem přesně dostal. Se čtvrtou sérií jsem tedy naprosto spokojen. V oblíbenosti u mě přeskočila dokonce i druhou řadu, a tak mohu říct, že se jedná o nejlepší řadu seriálu z prvních čtyř. ()

ACDCKL

Celou sérii jsem zvládl za jediný den, naprostá paráda po předchozí sérii, která byla zbytečně dlouhá a místy vatová. Zdejších 10 dílů je naprosto ideální, příběh měl grády, vývoj postav byl dobrý, nová postava Evy je též velmi povedená. Popravdě se už těším na novou sérii, kdy se má konečně zjevit Otec všech. A Netflix rozhodně pomohl. Zde jasných 5*. ()

hrumsrt

Díky za tenhle přesun! Po slabší 3. sérii se otěží ujímá Netflix, který zkrátil sérii (předchozích 26 by fakt přestřel) a udělal z toho zatraceně epickou a údernou jízdu. K obsazení se přidává kouzelná, nádherná a luxusně trhlá Eve a s ní mě to prostě baví. Výrazný odklon od epizodičnosti a poprvé seriál vypráví jeden ucelený příběh, který mě zkrátka zajímá a výborně pracuje s postavami.. Vrátila se Luciferovi šťáva, kterou měl v první sérii. Je to zase více pekelné s dokonale ďábelským závěrem.. Tady to podle mě mělo končit, Lucifer si vybral, dotočit poslední epizodu o uvědomění si svého místa a nazdar. #TeamLuciferplusEve 100!% ()

rashaverak

Neustavajici snaha o fory ktere bohuzel nejsou vtipne. Vztah dvou ustrednich hrdinu je napsany velmi spatne, napeti ktere mezi nimi scenar udrzuje je extremne umele, zalozene na absurdnim chovani obou. Velke zklamani. ()

holka218

Určitě je dobře, že má čtvrtá řada jen deset dílů. Této sérii to vážně prospělo. Je o něco lepší než třetí série, ale i tak to už není ono. Případy jsou čím dál tím víc opomíjené a nudné. Postupně se z Lucifera stal seriál, kde se řeší především vztahy. I humor z předešlých sérii tak nějak mizí. Ale poslední dva díly série se rozhodně povedly. ()

Tribe

Celá čtvrtá řada je kvalitní a poctivé řemeslo s vynikajícími hereckými výkony. Je vidět, že si to ty herci prostě a jednoduše užívali a tu radost předávali i divákovi. Jsem moc rád, že Netflix našeho Luciho zachránil a dopřál mu důstojný konec. Tleskám a děkuji! ()

Stinger78

Čerchmant se nám přesunul na Netflix, začal víc ukazovat svůj pravý xicht a tak nějak jsem čekal, že pro krátkost série to pojede jak na dálnici do pekla. Ale právě ani ne. Tempo to nabralo až v druhé půlce, ale to už bylo pozdě... Také tu vzrostl počet osob, které mě štvaly, k Chloe se prakticky ihned přidala Eva pokušitelka, filosofující Amenadiel a nějak upadl i humor. Možná to chtělo velkým finále vše ukončit a nikdo by se nezlobil, no uvidíme, co pátá řada... ()

Orion12

Tohle je to , co jsem od seriálu , celou dobu očekával. Zkrácený počet epizod hodně pomohl , pořád se něco dělo. Řešila se více hlavní dějová linka a luciferova měnící se osobnost. Byl konečně vidět větší budget. A poslední epizoda série , za mně určitě nejlepší celého seriálu a tohle bylo to , co jsem od lucifera chtěl. ()

Jitka.D.2639

Krátká čtvrtá série rozjíždí příběhovou linku všech postav a nabízí pohled na mnohem propracovanější charaktery. Ne, rozhodně to nejsou černobílé předvídatelné figurky. I když mám z celé série pocit, že je zásadně temnější a Chloe tam je znázorněna jako naprosto nehezká a zdrcená, bylo to pro děj prostě potřeba. Oceňuji, že nesklouzli  jednoduchým klišé. Každý si říká, že by se s odhalením pravé identity Lucifera přece snadno mohla Chloe smířit a reagovat jinak, ale představy a realita bývají prostě jiné. Nakonec jsem fakt ráda, jak sérii pojali a jaké zvraty tam udělali. A Ewe? Nešlo si ji nezamilovat! Dodala seriálu opět šťávu. A že se tady víc než krimi případy řeší vztahy, láska i přijetí sebe sama bez přetvařování? To beru jako bonus. Řešení případů už bylo vlastně dost v předchozích sériích, tak proč nepřejít na maximum k těm zápletkám "v pozadí" a nepřesunou je víc do popředí. Opět oceňuji soundtrack, vtipy i to, že Lucifer odhaluje, jaký opravdu je, a seriál se jej nebojí ukázat i jako otravného, nerozhodného a protivného. ()

Tomulka

Spoiler. Nalákání na čtvrtou řadu zabralo, ale reakce Chloe hodně slabé a celý seriál se tak smrsknul na první díla a poslední a to takovým způsobem, že s tímto seriálem končím. Nechápu jak to může mít dále tak vysoké ohodnocení :( ()

ondyGAMESTV

Zjevení z čista jasna! Ještě více mytologie v té správné míře. Moc se mi líbí, že se tu Netflix dal cestou, kde se hl. zápletka posunuje pomaleji a může se tak lépe zaměřit na postavy a jejich vztahy. Úžasná paralela k první sérii, která slouží i jako její dobré zakončení. Vrchol seriálu. 90% ()

JamesXY

Přesun na Netflix a zkrácení série na 10 dílů výrazně pomohl, v porovnání s třetí sérií je to velmi koukatelné. Ale pořád je to takový nijaký, nedostatečně zajímavý. City a vztahy se tu pořád ještě řeší trochu moc, hlášek bylo oproti prvním sériím stále málo a hlavní dějová linka prostě mohla bejt trochu komplexnější. Připadá mi, že se seriál stále nikam moc neposouvá. ()

minno

Menší počet epizód Luciferovi určite pomohol. Dej plynul svižne a i keď ma detektívská časť vždy nebavila tak, ako mala, charizmatický Tom Ellis dokázal ľaťku držať dostatočne vysoko počas celej série. Prechod na Netflix seriálu neublížil a stále to je ten klasický Lucifer s výbornými hercami (Eve v podaní Inbar Lavi zapadla vynikajúco), ktorého majú fanúšikovia tak radi. ()

sonycat

Akokoľvek ma to mrzí, hlavne s ohľadom na kedysi parádny pilot, Lucifer sa niekde cestou zmenil na Beverly Hell 90210. Nonstop tliachanie o pocitoch, rochnenie sa v umelo vytváraných vzťahových zápletkách na pozadí päťminutových detektívnych prípadov, kde bol vrah buď prvým vyspovedaným svedkom, alebo nálezcom tela, jednoducho najčastejšie, ak nie teda vždy jedinec vyspovedaný Chloe a Luciferom na začiatku prípadu. Diel od dielu to bolo fádnejšie, bolo ľahko povedať, že tento či táto je vrah. A ani raz sme sa nepomýlili. Ok, primárne to nie je krimi seriál, budiž. Ale čo to teda je? Komédia ani satira tiež nie, ako dráma to tiež nefunguje a dialógy šuštia papierom. Ostáva len lepkavé a uťahané Beverly Hell 902 10, kde ten miluje tú, ale nevedia si to vyjasniť, onen zas nemôže zabudnúť a trúchli za onou, hentá sa zamilovala do hentej, čo ju pre hentoho nevidí a LAPD je jeden veľký holubník, kde si môže na miesto činu nakráčať asi kto chce, na okrsku si sadnúť za comp a vŕtať sa v spisoch a ani velenie tam nemajú. Asi im došli Kainovia. Velebnosti, du blejt. Boaa, kde je ten čierny humor z prvej sezóny? ()

FisakCZ

Za mne jedna z nejlepších sérií vůbec. Nikdy jsem neměl rád kriminálky. Nikdy. Nebavilo mne to a nikdy mi to nesedlo a nedovedl jsem si představit, že bych po večerech koukal na to jak se honí za vrahem. Ovšem Lucifer je něco úplně jiného. A v téhle sérii obzvlášť. Samotné kriminální téma je zde na malém ovšem potřebném množství. Více však je kladen důraz na děj a hlavní postavy. Což si myslím, že o proti minulým sezonám je to lepší. Procházíme si každou postavou a já těch pár dílů shlédl za dva dny, protože mne to nepustilo. Příběh opravdu dobře graduje až do finále. A poslední díl? Fuuu jedno z nejlepších co mohl Lucifer jako seriál nabídnout. Kdo se nechá ponořit neodolá a jede dál a dál a já už teď vyhlížím tu 5 a bohužel poslední sérii. Přeci jen dalo by se ze samotného námětu vydolovat víc. Ale o to víc si dílů vážím. ()

Michba

Dlouho se zdálo že se této série nedočkáme, ale naštěstí přišel Netflix a celé to zachránil a nadělil nám naprostou bombu, jednoznačně nejlepší série Lucifera, ve které jsem se dočkali i více těch biblických prvků. 9/10 ()