Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

marrrrian

Plané. Veľa nesympatických momentov a postavám som pri tom nepochopiteľnom množstve úsmevov kútikom úst v takmer každej situácii ani neveril, že si vôbec uvedomujú, čomu čelia. Scény až na výnimky vyšumeli dostratena a nepriniesli nikdy nič, z čoho by som si povedal Uááu. Z celého filmu by som v kladnom zmysle vypichol scény zo solných plání, záporne by som vypichol všetky tie kuratá z ostrova, neherectvo Carrie Fisher, ktorému som nikdy neprišiel na chuť, ale v prvom rade tú premotivovanú aziatku, neuveriteľne otravná postava. Inak pekne spracované, chvíľami to pôsobilo aj celkom komorne, čo je fajn, ale očakávaný kvalitatívny skok proti epizóde VII sa nekonal. Skôr len taký posun. ()

DexMASTER094

Odvážné. Jsou to úplně jiné hvězdné války, než na jaké jsme byli zvyklí. A ejhle. Ono to pěkně funguje. Na rogue one to podle mě nemá, takže dávám 3*. Je to dobrý pokus, ale někdy mi tam chyběly ty chvíle, kdy si řeknu prosté "vaaau...". EDIT: Po shlédnutí IX epizody se jen utvrzuji, že 3* jsou až až. ()

Brodequin

Myslel jsem, že to bude lepší jak poslední díl, ale ouha. Naopak! Žádný příběh, žádné drámo, napětí, husí kůže....půl hodiny jsem z kina zpět a už vlastně ani nevím, o čem to bylo. Pořád to samé dokola, bez nějaké myšlenky. Série se absolutně nikam neposouvá a tohle byl naprosto zbytečný díl. ()

Davidaxik

Jsou tu SPOILERi!! Tak bacha! Sory, hodně spojlerů...ale né do aut, ty ve Star Wars nejsou… Toto nemá vychodisko! Toto nemůžou vyhrát!! Ano, ano a zase ANO! Takto umírá největší filmová legenda...největší produkt kinematografie...za bouřlivého potlesku publika bez citu… PROČ, PROČ, PROČ?!...-to uvidíte ještě hodněkrát-... Toto je opravdu ten největší úlet Star Wars jaký kdy mohl přijít do kin. On to není Fan “prequel???!!!” ptám se vás… NENÍ, odpovídáte s obrovským řevem a nadšením… a já pláču v tichosti, v koutě s plakátem Star Wars Luka Skywalkera nad sebou, ze starých dílů, kdy bylo naprosto jasné kdo to je... Proč v tichosti ptáte se mě?? Protože přes váš řev že je to nejlepší epizoda SW se nedá slyšet ani půl slabiky KRITIKY!!! Té pravé! Nefalšované! Je to zmatené! WTF momenty žeru jedním dechem - to není SCIFI, to prostě nedává smysl-!! Je to urážka tolika leté ságy... Nové SW jsem dokoukal zhruba před 5ti hodinami a nemůžu si pomoct a musím to napsat… JE TO JEDNODUŠE ÚŽASNÝ FILM! - SARKASMUS! - Ale jen na první pohled a to musíte být hluší a bez titulků, pro jistotu i slepý, abyste neviděli - neslyšeli ty velice dobře vypracované momenty... a jestliže se pak nad těmito momenty zamyslíte jako je… Finn a pusa jeho nové holky...JAK JI KU*WA DOSTAL DO TOHO HANGÁRU?!! - (okolo armády?!!) Či momentem kdy: kdosi netrénovaný sejme asi nejlepší bojovníky obou “armád” a pak si ještě v pohodě, jak kdyby se nechumelilo - nerozpadala loď s nimi -si to rozdá v největší míře proti Hlavnímu záporákovi...?!! Ehm...kde jsme?! V nějaké průměrné SCIFI?! V nějakém akčňáku z 40let dvacátého století či co?!...Vlastně proč potřebuješ výcvik, když to máš dané scénářem...že? A kráčející psíci v nových kožiších? Na to mám jen jedno… Jak je možné že ty spídry, nezničili během jediné setiny setin sekundy?! Jak je možné že Jich je tak málo...a kde je klasická masivní podpora pěchoty?! Proč jich bylo jen ...nepočítal jsem je, beru od oka… deset, prezentována jako celá armáda?! ...PROČ, PROČ, PROČ?!... Jak je možný že Millennium Falcon prostě odlákal všechny stíhačky...šak to byla jen jedna garáž toho Destruktoru ne?!! (těch tam bylo taky cca 8!!). Kde je zbytek?! A jak je sak*a možný že odletěli?!! KDE BYLI TY STÍHAČKY?!!! Jak je KU*WA možná že zabijí jednu z nejzáhadnějších postav tohoto filmu, takovým způsobem, který ani nemrazí?! Ani nerozlousknou její potenciál?! PROČ, PROČ, PROČ?! Co jsem komu udělal...PROČ, PROČ, PROČ?!...Dyť přece Star Wars, ta STAR WARS je sázka na jistotu, absolutní AAA+! Žádný podvrh! Chcete si užít film k večernímů kafí? Z dobrým příběhem?! Tak pozor! To už neplatí! NENENE! (Vrtím prstem jak na malé děti), dnes už...či spíše tato epizoda která...opravdu vskutku zabila veškeré, či JAKÉKOLIV naděje uskutečnila opravdu konec. Konec jedné éry pohádky, či chcete-li, jedné éry série která jako jedna z mála měla smysl i příběhový a přenáší sílu příběhů tam na jaké úrovni jsou dnes horory… RECYKLÁT! ...PROČ, PROČ, PROČ?!... Opravdu je to recyklát snad všeho...Ať už neustále se opakujících vtipů…či že režisér si vzal tužku a papír, koukal na SW 5 psal všechny WHAT momenty a ty poté OBRÁTIL! Ale né k lepšímu… Generál a Zeď jeho lodičky jako dárek od Kyla. Či WTF momentů jako je snad ani nepředstavení toho “prolomovače” “všeho”(ano vím že takto se uvozovky nepíšou, ale toto jinak nejde!)...Zná sak*a někdo jeho jméno?!!... a dalších již zmíněných. Či naprostého zmizení Luka na konci, anebo, PROČ měl sak*a Zelený meč??? Pokud mi někdo napíše že jsem film nepochopil, mám jednoduchou odpověď. ON, nepochopil Star Wars. Jako značku, jako něco co tu má být na úrovni. Nepochopil jeho Fans snažení v podobě krátkých filmů, nepochopil Komixi. Nepochopil předchozí díly. A už vůbec nepochopil seriál/seriály. To že neakceptuje SW Fans a jeho short films, ještě chápu. Ale to že neakceptují zbytek… to už opravdu smysl nedává... Je mi z toho všeho do breku. Přitom je to zkutečně nekonečně úžasný zážitek. Jediný opravdu povšimnutelný WHAT moment je opravdu výbuch lodi, poté je to úžasný herecký výkon - Luke, i přestože jeho postava je pokroucená jako prase, zvládl skvěle-. Hudba… nevím jedinou songu z celého toho recyklátu scén z jiných filmů okolo… Kde je ten Marvel Thor kdy z toho udělali frašku v podobě hrajícího a mlátícího Thora?!!...No?! PROČ, PROČ, PROČ?!... Dále je to strašně malý prostor všem těm rolím, všechno je takové dlouhé, zároveň stále napínavé, defakto se první 2 hodiny nic neděje… jen politika, žádná akce. Ale to by nevadilo , kdyby nezničili a nezmařili potenciál předchozích postav ze 7. Či nepro*rali alespoň teď aktuální, no hold...konec. Tak bych tě říci že si to všichni užijeme...ale nóó, ono to nejde. Nový Anakin na poker planetě, je jen dalším milníkem, dalším ukradeným nápadem bez originality… I přestože to vypadalo efektivně, koště to nezachrání. A originalitu...už vůbec NE... Tak se furt ptám… a ony vlastně odpovědi nikdy nebudou… A je mi smutno ještě více z toho že všichni to hodnotí kvalitně… Mno. Je čas to zabalit a dát si staré díly… Doufám že je tu všechno, jestli ne? Tak si zes*rte gatě. Já jdu brečet a spílat Lukasovi co mu to provedli… Nazdar. () (menej) (viac)

Aurius

Sakra lidi, byli jsme na strjném filmu, že hodnotíte tak vysoko? Tolik nelogična, tolik zahozených načnutých linek, ten humor, co tam silou rvali... bylo mi z toho do breku. Poprvé v historii jsem měl chuť odejít z nějakého star wars filmu - infantilní debilita. Nebudu tu řešit takové drobnosti, jako že výbuch lodi ve vesmíru nezpůsobí vysátí kyslíku... proto dopředu SPOILER!!!! SPOILER!!!! Impérium zasáhne velitelský můstek, Leiu to vykopne ven. Ve vesmíru se bez kyslíku probere, v -230 stupních otevře oči a jako superman doletí zpět... jasně... kolem Snoka a Rei se buduje tajemno jen proto, aby ho ten idiot Johnson zahodil... postavy běhají tam a zpátky úplně zbytečně... Lamač kódú asi z hvězd vyčte, že povstalci opustí hlavní loď... aha... Snoke zamrzel nejvíc. A absolutně nenávidím, že disney nerespektuje to, co Star Wars jsou. Je to o síle, o rytíří Jedi. Ne další špionážní drama... promyslete si to sami... ()

v.indruchova

Řeknu to jednoduše, nejsem fanouškem, jako okolí ITíků, ale tato část se mi líbila. Takové motivační, vtipné a dost na zamyšlení o životě. ()

Matyspa

Nový díl by měl přinášet do série nové myšlenky a to se dle mého názoru povedlo. Již to nejsou ty honičky mezi hvězdami smrti ani zběsilé objevování nových světů z novější trilogie. Tady jde znovu o boj dobra se zlem. A co na tom, že to zlo i dobro jsou jinak představeny. Sám Luke Skywalker prohlašuje, že Jediové mají skončit, odkazy a propojení s předchozími díly fungují, příběh je skvělý. Nejvíce se mi však líbí nové postavy a mezi nimi kraluje Kylo Ren, který od IIV. dílu neskutečně vyspěl. Uznávám, že dějová linie Finna byla trošku zbytečná, ale i ona přinesla něco nového do ságy, a to pocit, že ne vše se musí povést (čistě z hlediska příběhového) a také předzvěst do budoucnosti, kdy naděje ulpívá v dětech. ()

sibskyn

Neříkám, že bych se nebavil, to právě naopak. Akcí je to nabité a rozhodně nenudí. Jenom mi ten film příjde prostě zbytečný. Po dějové stránce nemá co nabídnout a hlavně mi připadá, že vzali pátý díl, trošku ho upravili a švihli to na plátno, aby to opět sypalo prachy, takže cíl tu byl jasný - vyrýžovat z toho co nejvíc penízků co to dá, ale zase jak jsem řekl, tak jsem se bavil a není mi líto ani toho času a ani těch peněz co jsem musel vynaložit, abych to zhlédl. ()

mouzi

Prilis mnoho emoci a sentimentu, nastesti vyvazeno slusnou akci. Akorat hlasky typu "Jsi jen chyba v Matrixu" a "Kral je mrtev, at zije kral" byly ponekud nepatricne. A taky tam vzhledem k zvyklostem a jakymsi zakonitostem bylo podle me par kiksu. Pekne kulate 4* a tesim se na dalsi pokracovani. ()

Ronkar

SPOILERY!!! Masové zničení pěti planet z minulého dílu nikoho nezajímá. První řád, Rebely, ani nikoho dalšího v galaxii. Starkiller vybuchl, ale opět žádná reakce. Žádné frakce, žádné vojska kohokoli, kdo by se postavil šíleným fašistům, kteří provedli nejšílenější válečný akt v historii celé ságy. A tak je odpor redukován na tři malé lodičky. WTF?! Postavu Luka zašlapali do bahna. Disney mi chce namluvit, že Luke, který byl ochotný konfrontovat mother fucking VADERA!!! a najít byť jen drobeček dobra v jeho duši (i když ho od toho odrazovala i jeho sestra), se připosere, když pocítí zlo ve svém synovci? A napadne ho, že ho... zabije? WTF?! Syna své sestry a nejlepšího přítele?! Žádné vysvětlení. Žádné rozumná backstory. Jde to přímo proti charakteru této postavy. Vůbec to nedává smysl. Pokud chtěli, aby se Luke posral, musí nahradit konflikt z minulosti ještě silnějším a nebezpečnějším konfliktem. Ale hádejte co? Nic takového tam není. Kravina, kterou se Disney snaží uměle našroubovat na postavu a zničit tak její odkaz. Ostatně stejně jako to v VII. udělali s Hanem. Žádná informace o tom: kdo jsou rytíři Renu, kdo je Snoke, jak přetáhl Bena na Temnou stranu, jak se dostal k moci První řád, původ Rey, flashback a vysvětlení jejích superschopností, kde se vzal Lukeův meč … nic. Ignorace vysvětlování je za hranicí rozumu. Proč něco ukazovali v VII.? Proč nám ten příběh říkal: podívejte, tady je otazník a tady další. Budujeme tajemno kolem Snoka a Rey. Bude to zajímavé a spadne vám z toho čelist. A pak nám dají… nic. Snoke má ty nejnudnější motivace, jaké vás napadnou, a v během 5 minut na scéně umře (tento okamžik představuje jediný skutečný twist, který má rozumný dopad na na děj: překvapivý, skvěle natočený a naprosto debilní). Žádná historie, žádný vývoj, žádná motivace… NIC! Vše předchozí pohřbí okamžik, kdy zjistíme, že generálka s růžovými vlasy je hodná a všem zatajila naprosto podstatnou informaci (aniž by k tomu měla relevantní důvod), což má za následek, že a) linka Finna a Rose je naprosto zbytečná b) konflikt Poa je naprosto zbytečný… WHAT-THE-FUCK?!! Z toho usuzuji, že tvůrci scénáře jsou: a) retardovaní b) na drogách c) testují, jak moc je retardovaný současný divák. Naprostý příklad toho, že scény, které neposunují děj nebo postavy vpřed, nemají ve vyprávění místo. Generálka to pak napálí s lodí do destruktoru a zničí ho. Tahle scéna je vizuálně úžasná a současně ničí podstatný lore světa. Pokud by tohle mohli dělat, proč to nedělali dříve? Proč nevyrábějí lodě s droidy, které jsou konstruované na ničení velkých křižníků? Tímhle způsobem by mohli zničit i Hvězdu smrti, nemyslíte? Výborně Disney, hlavně že jsi nám ukázal něco nového a originálního. Vůbec se tím pro tohle universum nic nemění. Finn má v závěru jeden skvělý okamžik, který může vrátit jeho postavě smysl. Je ochotný se obětovat za Odboj. Zachránit všechny na základně, ale víte co? Posrali i tohle, protože mu v tom Rose zabrání, aby pronesla jakýsi nelogický blábol (který si protiřečí už jen z podstaty toho, co udělala její sestra na začátku) a dala Finnovi pusu…. Demence filmu jde skutečně za hranu, co si může Disney dovolit. Ničí vše, co bylo na SW dobré a nahrazuje to plytkostí, nelogičností, charaktery, které se během děje nikam neposunou. Nezáleží na tom, co udělají, jak se rozhodnout. Na začátku máte skvadru, která je na konci úplně stejná. Jako by si z diváka dělali srandu a lidé jim ještě tleskají a rvou sem pět hvězd. Chtěl jsem, aby to bylo dobré. Opravdu chtěl. Ale je to zmatlaný guláš. Posrali to. Zničili postavy Snoka, Phasmy, Luka, Rey, Finna, Rose… a především zničili pravidla SW universa obecně. Tohle není Marvel, kde má Leia lítat vesmírem jako superman, kde duchové můžou zasahovat do reálného světa blesky (to teď jako uvidíme bitvy i mezi duchy? Nebo duchové budou zasahovat do příběhu živých? Nedivil bych se, kdyby nám za pár let Disney naservíroval příběh Yody a Thora) a kde je nevhodný humor, který zesměšňuje nebezpečí ala Strážci Galaxie. Tón filmu je v háji. Žádné napětí, žádná budovaná atmosféra. Řemeslně je to ok, vesmírné i pozemní bitvy vypadají dobře, kontaktní bitka hrdinů je super, herci obecně hrají dobře, a několik překvapení je fajn. Líbilo se mi myšlenkové propojení Rey a Kyla, ale opět… ty postavy to nikam neposune. Kylo je furt zlej, Rey furt hodná (a stále fucking Mary Sue!). Proč se Rey nepřidala ke Kylovi? Proč nepřešla na Temnou stranu? To by byl skutečný twist. To by mě překvapilo a mohl bych se těšit v další části alespoň na něco. Takhle nezbylo nic. Jen prázdno a nuda. Po Force Awakens se mohli tvůrci vydat mnoha směry, Abrams jim dal volné ruce, ale oni systematicky zničili vše, co mohli. Vysvětlete mi, co je na tom tak super? Já to nechápu. Nechápu, kdo mohl napsat a schválit tenhle bordel. Nechápu, že mohli stvořit něco, co naprosto zničilo SW v jediném dílu. Testuje snad Disney trpělivost fanoušků? Snaží se je co nejvíc nasrat? Nejspíš ano. PS: Je mi líto Marka Hamilla, že se k tomu upsal. PS2: To, že je to stupidní propaganda všech debiních výdobytků moderní společnosti, kde se dehonestuje role otcovství ani nemluvě. () (menej) (viac)

littleplayer

Prosím, už žiadne ďalšie pokračovanie. Bolo to nudné, rozťahané ako nohy prostitútky na dôchodku a bez výrazných momentov. Starým častiam sa to ani na päty nehrabe. ()

Adhol

Tohle jsou trošku jiné Star Wars. Po smíšených hodnoceních jsem se popravdě dost bál, jak to s tou osmičkou vlastně dopadlo. Za mě velmi dobře. Začátku a poslední třetině nemám v podstatě co vytknout. Pokaždé, když je na scéně Ben, Rey nebo Luke, tak to prostě nemá chybu. Konfrontace mezi Snokem, Rey a Benem je sakra parádní. Úplně závěrečný binary sunset 2.0 pak pro mě bude určitě jedním z nejdojemnějších, nesmutnějších a nejsilnějších momentů celé ságy. Za zmínku stojí, že tohle jsou strašně dobře vypadající Star Wars, efekty jsou prostě parádní. Bohužel přibližně prostřední část je snad i trošku nuda (planeta Canto Bight byla opravdu špatná, Rose je strašná postava a celá její zápletka s Finnem byla taky příšerná), což je škoda. Konzistenci v kvalitě vidím jako asi největší problém Epizody VIII. Nicméně Johnson to pojal po svém, je to znát a má za to můj velký respekt. Některé momenty nejsou úplně hvězdnoválečné a do filmu se nehodí. Ale co už. Připadá mi, že fanouškovská základna se hrozně zakonzervovala a jakýkoliv experiment vnímá negativně. Johnson udělal odvážný, a mnohými nenáviděný, krok do neznáma, ale velký skok pro celé univerzum. Tleskám. 8/10 ()

pds

Gendrovo vyvážený ďalší diel . Mal som pocit, že scenáristom ide hlavne o to, aby tam boli zastúpené všetky "ludské" rasy. Beloch, černoch, asiat, ryšavec :) a deti. Chýbajú tam už len L. a G. aby sa aj oni nedajbože neozvali že tam niesu zastúpení... Inak mi dosť vadili nelogičnosti a wtf momenty. Tie nesmrti/smrti boli tiež divné. Hlavne sa zbaviť všetkých pôvodných hercov, aby to bolo cool pre deti.. No neviem no... Za mňa 65%. ()

ProfChudak

The Last Jedi, ako súčasť jedného z najpopulárnejších franchiseov vôbec má jednu obrovskú slabinu - vždy sa nájde skupina domnelých či skutočných fandov, ktorý bude nad novým dielom rumázgať, a vlastne to ani nemôže byť inak, pretože na piedestáli postavenej pôvodnej trilógii sa nemôže žiadna nová ani len priblížiť, a to ani vtedy, keby režisérsku židľu prevzal po Jar-Jar Abramsovi samotný Darth Vader - jedni by mu vyčítali, že moc chrčí do masky a druhí, že si dosť vyleštil gebuľový kastról... Všetci asi už zabudli na podivné vesmírne bary, Jabbove paláce, Weesa free, roger-roger droidy a pod. Samozrejme, že dejové nelogickosti (plot sins), zdĺhavé a nudné pasáže (napr. Finn a Rose) sa vyskytnú i v tomto diele, ale okrem toho, tento diel splňuje presne všetko, čo očákávam od SW - bitky na pozadí hviezdnej oblohy (hoc plné nelogických kravín), roztomilé zvírence, švih-švah s lightsaberami, nejaký pokec o Force s fajn hudbou na pozadí. Nič viac som nečakal a dostal som viac - hlavne sa mi ráta, že Rian Johnson sa nebál opustiť Lucasove rýmovačky a každý, kto si myslel, že to bude opakovačka Episode V, tak asi odišiel s dlhým frňákom. Namiesto toho nastavil kurz smerom k relativizácii Lucasovho bipolárneho sveta na dobrých Jediov a zlých XY, len škoda že to nedotiahol do konca. Mám pocit, že nasledujúca epizóda sa znova ponesie v bipolárnej rovine, čo je škoda, pretože it is so much more (než svetlo a tma). Nová trilógia má navyše jedno obrovské plus - skvelé postavy, ktorí nenudia (až na Rose) a na rozdiel od Natalie Portman či Haydena Christensensa majú šmrnc a nepôsobia ako pár kecajúcich toporov. Neviem, možno je to len režisérom. Daisy Ridley a Adam Driver ma však bavia, možno viac než Luke a Leia za mlada - Lukeovi som totižto neveril to, keď dvíhal šutre na Dagobe... Rey to však žeriem i s navijákom. Jej scéna kvázi meditácie (či čo to bolo) jedna z vôbec najsilnejších momentov filmu. Teším sa na ďalšiu epizódu a zostáva len dúfať, že predstaví trochu iný koniec než sme videli v Return of Jedi - keďže ako sme zistili, porážka jedného zla na vítazstvo v galaxii nestačí. ()

Markeee

3 hviezdičky, a to som ešte veľmi zhovievavý. Ako keby pozliepali kopu sekvencií do celého filmu, ak si odmyslím infantilne scény s tými malimi tučniakmi, tak zábavnejšie boli skôr niektoré dialógy, ale boli za celý film tak akurát možno tri, miestami mi niektoré rozhovory hlavných postáv pripomínali Španielsku telenovelu, čerešničkou na torte bola asi scéna s Leiou vo vesmíre popierajuca fyzikálne zákony. Absolútne sa stotožňujem s komentármi a v podstate aj hodnotením od: kiddo, Psema, Arachneuss ()

jjjerry

A to jsem psal letos Ježíškoj, ať je to alespoň z poloviny dobrý jako "druhá" trilogie :( Nudil jsem se a hodně. Nezachrání to pár vtipů a už vůbec ne pár trapných "disneovských plyšových hraček", teda postav. Přemýšlím jakou scénu si pamatuju, kdy "tuhla krev v žilách", ehm..už vím...byl to trailer na jiný film před uvodními titulky, bohužel. Jednou Lucas řekl, že nebude točit pokračování. Že to byla sága rodiny "Skywalker" a ta končí 6 epizodou, měl u toho zůstat. Nejvíc mně mrzí, že stačilo vzít něco z herních nebo knižních "pokračování". Kyle Katarn, něco z KOTORu atd. Proč blastit takový nesmysl jako když Kočička a Pejsek vaří dort. Sice tam dali dobré věci: efekty, vesmírnou bitvu, Luka, Žvejkala, Leilu, světelný meč, sílu...hodně zamíchali...až je z toho nepoživatelný výsledek. ()

Fuksinka

První dojem fanouška SW je dobrý. The Last Jedi se neutápí v digibordelu. Přinesl nám uspokojivé odpovědi na otázky z ep. VII. Vztah mezi Rey, Lukem a Renem byl vážně dobře vymyšlený i zahraný. Celkove postavy jsou v tomto díle nejpropracovanější  ze všech dílů SW  vůbec. Líbí se mi prekvápka, která nám tvůrci ukázali. Samozřejmě je zde plno odkazů na Impérium, ale to co si myslíme, že se stane, se naštěstí nestane. Není to nic převratného, ovšem rozhodně to oceňuji. Je zde plno velmi působivých a dojemný scén, přesto se fakt nejedná o lacinou ždímačku. Humor působí hodně přirozeně a funguje skvěle. Nelze nezmínit i nová zvířátka. (Slepice s očima Kocoura v botách) Souboje na meče se povedly, ovšem mohly být klidně delší. Přesto všechno se film neubránil několika "nesmyslům". Myslím tím absenci trestu pro Poea a vysvětlení, co je sakra ten Benicio Del Toro za postavu. On si to evidentně užíval a byl skvělý, ovšem dej kolem něj nedává moc smysl. Tvůrci se evidentně snaží vymýšlet něco nového (planeta ala Crimson Peak), možná by to ale chtělo konečně nějakého odvážného režiséra a hodně mu povolit lano. Chvílemi jsem si říkala, jestli to není moc dlouhý a to se u skvělého filmu nesmí stát. Takže OK, ale vrkat blahem jako slepice z ostrova Jediů nezačnu. ()

Wade W.

Rian Johnson sa snaží no toto ani on nezachráni. Kazí mu to produkčný dohľad a už dopredu vystavané charaktery z predchádzajúceho dielu s detinským humorom v každej scéne. Postavy tu slúžia jedine na pohyb deja (chvílu niečo vybuchuje, kecá sa , potom sa znova bojuje) a prostredie pevnú štruktúru (natáčať v exteriéroch je oproti Lucasovi zlepšenie ale aspon tá ilúzia že ide o planéty vo fiktívnom vesmíre tu chýba). Ide v podstate o taký film na jedno pozretie ktoré je dopredu vytvorené pre masy. No neviem či je pre túto sériu dobrou vizitkou ísť podobným smerom ako séria filmov Transformers. ()

BlackAdder87

Dlouho jsem přemýšlel, co o filmu napsat, ale stále se nemohu rozhodnout, zda ho miluji či nenávidím. Je to asi jako když vás někdo políbí a vzápětí vám dá facku a toto opakuje po dobu 150 min, co si o tom myslet? Co se mi na filmu líbí, je že se nebojí být jiný, na druhou stranu se snaží být jiný až tak že si sám škodí. Celkový zážitek mě asi nejvíc kazí, až trestuhodné nevyužití potenciálu některých postav a naopak protěžování jiných, se kterými jsme se mohli s plnou parádou rozloučit už v tomto díle. Myslím si že by bylo vhodnější, kdyby celá nová trilogie zůstala v rukou jednoho režiséra, protože jejich vize jsou natolik odlišné, že to škodí kontinuitě a celistvosti příběhu. Každopádně zatím nad ságou nelámu hůl a doufám že J.J. Abrams příběh důstojně uzavře. ()

Tomcath

Výrazné zlepšení oproti předchozímu dílu série, ale pro mě stále velké zklamání. Při sledování filmu jsem neprožíval to, co ve starých dílech původní ságy. Efekty a zpracování jsou super. I zajímavých šarvátek přibylo. Příběh?? Nevím co si o tom mám myslet. Let Ironman-Starlord alias princezna Leia to pro mě strašně zabil. Ano možná je v ní něco málo z Vadera, ale tohle? Přesto nepochopím komentáře některých uživatelů, že se nudili a stejně dají 4 hvězdy jen kvůli tomu, že to jsou "prostě" Star Wars. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)