V službách KGB

• Česko Takoví normální Američané (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Akčný
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvorcovia:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (viac)

Americký špionážny seriál z obdobia vrcholiacej studenej vojny.
Phillip a Elizabeth Jenningsovci so svojimi dvoma malými deťmi tvoria zdanlivo obyčajnú americkú rodinu. Sú to však sovietski špióni a agenti KGB, ktorí žijú na predmestí Washingtonu ako manželia. Ich krytie je tak dokonalé, že ani priatelia, kolegovia v zamestnaní, či dokonca vlastné deti nič netušia o ich pravej identite a skutočnej výzvednej činnosti. Je logické, že v dôsledku neustáleho stresu a napätia z možného odhalenia musí ich manželský vzťah často prekonávať ťažké krízy a skúšky. Veľké nebezpečenstvo prináša aj riadenie vlastnej siete špiónov. Všetko sa skomplikuje, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje nový sused Stan Beeman, ktorý je agentom FBI v utajení. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (82)

The Midges (2017) (S05E03)

Třetí epizoda mi už zase přinesla to, co mě baví. Docela se začínám dostávat do rozděleného americko- sovětského prostředí, na což jsem si zpočátku nemohl zvyknout. Děj proti předchozímu dílu výrazně ožil a navíc jsem zahlédl Marthu, se kterou jsem už vlastně nepočítal. ()

What's the Matter with Kansas? (2017) (S05E04)

Pátá sezóna je zatím poněkud zvláštní, výborné díly se střídají s epizodami, které jsou "jen" dobré. Tentokrát jsem si připadal jako u sledování druhého dílu, děj byl sice zajímavý, ale něco tomu prostě chybělo. ()

Lotus 1-2-3 (2017) (S05E05)

Přesně jak jsem to napsal v minulém komentáři, je to pořád nahoru a dolů, tentokrát jsem mohl bez váhání udělit plný počet, celá epizoda se mi líbila, i když byla orientovaná hlavně na lidskou psychiku. Velmi dobrý díl. ()

Crossbreed (2017) (S05E06)

Že by to už nebyla náhoda? Pokud jde o určitý vzorec, měl bych příští epizodu ohodnotit pěti hvězdami, to jsem tedy zvědav. Je pravda, že ve srovnání s některými jinými seriály by měl i tento díl obdržet pátou hvězdičku, ale od Američanů přece jen čekám něco víc. Mohou si za to sami, už ukázali, že na to mají. ()

The Committee on Human Rights (2017) (S05E07)

No jo, jak jsem čekal, přišlo zlepšení, takže jsem šel opět o hvězdičku výše. Tvůrci znovu dokázali udělat epizodu o něco málo zajímavější, děj byl živější a já jsem spokojený. ()

Immersion (2017) (S05E08)

Osmá epizoda nečekaně narušila můj vzorec pro hodnocení páté sezóny, teď to přece měly být jen čtyři hvězdičky! Každopádně mě všechny ty rozhovory a přípravy natolik zaujaly, že než jsem se nadál, vyjely závěrečné titulky. Rozhodně jsem se nenudil, naopak. ()

IHOP (2017) (S05E09)

Další velmi solidní epizoda, která přinesla mnoho zajímavých informací, navíc tvůrci opět nasadili do akce Marthu, což mě potěšilo, protože Alison Wright do toho za tu krátkou chvilku dokázala dostat maximum emocí a její postavu jí bez jakýchkoliv problémů věřím. ()

Darkroom (2017) (S05E10)

Atmosféra v této epizodě působila poněkud depresivně, ale to mám rád, takže jsem si tento díl užil. Překvapuje mě, že mi nechyběla akce, které je v této sezóně pomálu, ale vzpomínám si, že mě uměly zaujmout i Lovy beze zbraní, takže proč ne? ()

Dyatkovo (2017) (S05E11)

Poprvé došlo k tomu, že se děj v páté sezóně věnuje naprosto vedlejšímu úkolu, na úkor všech dlouhodobých misí. V závěru se však ukázalo, že vše souvisí se vším, takže rozhodně nešlo o zbytečnou vatu, atmosféra byla parádně tíživá, zakončení chladně drsné a já jsem si díl užil. ()

The World Counsel of Churches (2017) (S05E12)

Předposlední epizoda přinesla skvělou temnou atmosféru i napětí, evidentně se schyluje k vyvrcholení více situací, ale jak znám tvůrce tohoto seriálu, bude tam dějový přesah do šesté řady a já budu zase rok čekat a doufat, že se dožiju pokračování. Ach jo... ()

The Soviet Division (2017) (S05E13)

Spokojený se závěrečnou epizodou páté řady sice jsem, ale můj odhad se nepotvrdil, žádná dějová linie nebyla zakončena ani částečně, víc otevřený konec sezóny Američani ještě nepřinesli. To zas bude čekání... Jedinou záležitostí, která nezůstala zahalena mlhou, bylo rozřešení situace kolem přesunu do SSSR. Bylo jasné, jak to dopadne, jen jsem byl zvědav, s jakým zdůvodněním tvůrci přijdou a musím uznat, že bylo uspokojivé. ()

Season 6 (2018) (S06)

Tak jsem prožil šest let s "Američany" a zjistil jsem, že mi budou velice chybět. Šestá sezóna mě sice nenaplnila nadšením, pouze čtyři epizody u mě dosáhly na pětihvězdičkové hodnocení, ale nedočkal jsem se ani těžkého zklamání, které jsem očekával. Nejvíc mi asi vadila zbytečná proměna Elizabeth v bezcitné monstrum, když tvůrci v předchozích sériích pečlivě pracovali na obou polohách její osobnosti. Je ale faktem, že mě tím zmátli, a zakončení seriálu tak pro mě bylo překvapením. ()

Dead Hand (2018) (S06E01)

"Američané" se první epizodou závěrečné sezóny vrátili ve skvělé formě. Tvůrci si už tradičně dali záležet na patřičné atmosféře, do hry se vrátil Arkadij (alespoň na chvíli) a nový vývoj v rodině Jenningsových mě fakt dostal. Doufám, že nikdo nezmrší závěr, jako tomu bylo v Dexterovi. ()

Tchaikovsky (2018) (S06E02)

Druhá epizoda mě příliš nepotěšila. Začínám mít neblahé podezření, jak budou chtít tvůrci seriál uzavřít, a proto poměrně rychle zbavují Elizabeth všech emocí, kterými se prezentovala v předchozích pěti řadách. No nic, budu tiše doufat, že se pletu. 4*- ()

Urban Transport Planning (2018) (S06E03)

Asi takhle- naprostá většina věcí zůstala v Američanech skvělá, ale tím, že si Philip s Elizabeth prakticky žijí každý svůj život. se vytratila podstatná část kvalitní atmosféry. Navíc se nemůžu ubránit pocitu, že tvůrci dělají v šesté sezóně z Elizabeth prvoplánově stroj na zabíjení. Jasně, Jenningsovi nebyli nikdy žádní dobráčci, ale pořád byli lidé, z Elizabeth se ale stává Terminátor. 4*- ()

Mr. and Mrs. Teacup (2018) (S06E04)

Třetí epizoda přece jen tolik nestavěla na Elizabethině bezcitné nátuře, těch tří mrtvol jsem si v té inkoustové temnotě téměř nevšiml. Tento díl se konečně podobal Američanům, které jsem znal po pět sezón, přesto nechci jít s hodnocením výš, protože se obávám, že je to jen pověstná jedna vlaštovka. ()

The Great Patriotic War (2018) (S06E05)

Jako bych to věděl. Tvůrci v tom mají evidentně jasno, takže se drží svého plánu, bezcitná Elizabeth je zpět a byl jsem dost překvapený, že to Ilja přežil. Fakt si nemůžu pomoct, ale tohle nové černobílé rozdělení úloh mi příliš nesedí, měl jsem radši původní šedou zónu. 4*- ()

Rififi (2018) (S06E06)

Chvíli jsem váhal, ale nakonec jsem se rozhodl udělit šesté epizodě všech pět kousků, protože děj byl tentokrát namixován způsobem, který mě bavil. Překvapilo mě zapojení Henryho, protože za předchozích pět sezón byl hodně neviditelný, až na několik výjimek. ()

Harvest (2018) (S06E07)

Sedmá epizoda byla návratem ke všemu, co mám na "Američanech" rád. Jenningsovi opět fungovali jako zamlada, tempo příběhu bylo parádní, atmosféra skvělá a akce nezůstala pozadu. Zatím šlo o jasně nejlepší díl šesté sezóny, která je jinak dost rozpačitá. ()

The Summit (2018) (S06E08)

Epizoda určitě nebyla špatná, ale proti předchozímu dílu byla o poznání slabší. Uznávám, že je to možná jen můj dojem, protože jsem si vytvořil příliš dobrý vztah k předešlým sezónám, ale co nadělám. Opravdu mě překvapilo Elizabethino jednání, že bych záměr tvůrců špatně odhadl? ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)