V službách KGB

• Česko Takoví normální Američané (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Akčný
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvorcovia:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (viac)

Americký špionážny seriál z obdobia vrcholiacej studenej vojny.
Phillip a Elizabeth Jenningsovci so svojimi dvoma malými deťmi tvoria zdanlivo obyčajnú americkú rodinu. Sú to však sovietski špióni a agenti KGB, ktorí žijú na predmestí Washingtonu ako manželia. Ich krytie je tak dokonalé, že ani priatelia, kolegovia v zamestnaní, či dokonca vlastné deti nič netušia o ich pravej identite a skutočnej výzvednej činnosti. Je logické, že v dôsledku neustáleho stresu a napätia z možného odhalenia musí ich manželský vzťah často prekonávať ťažké krízy a skúšky. Veľké nebezpečenstvo prináša aj riadenie vlastnej siete špiónov. Všetko sa skomplikuje, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje nový sused Stan Beeman, ktorý je agentom FBI v utajení. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (82)

Dohoda (2014) (S02E05)

Pátá epizoda se tvářila v podstatě nenápadně, ale na mě překvapivě dobře fungovala. Akce příliš mnoho nebylo, tento díl byl pro mě zajímavý díky množství velmi zajímavých rozhovorů na obou stranách barikády, dokonce se povídalo i skrz barikádu. Já jsem se tedy bavil dobře. ()

Za červenými dverami (2014) (S02E06)

I tentokrát se vesele intrikovalo a seriál si stále s přehledem udržuje tu správnou atmosféru neustále přítomné paranoie, bez které by se správné špionážní drama nemohlo obejít. ()

Arpanet (2014) (S02E07)

Sedmá epizoda nebyla nijak úžasná, děj byl tentokrát spíše pomalejší, ale dozvěděl jsem se, že když budu poctivě trénovat svěrač, polygraf mě nezaskočí a pobavila mě debata o tom, kdy jde ještě o štěnici a kdy už je to krysa. 4*- ()

Nové auto (2014) (S02E08)

Podobně jako v předchozím dílu se nedělo nic světoborného, ale člověku se alespoň dostalo zajímavých informací a pochopil jsem, že někteří lidé by nechali žít spratka, který by jim bez dovolení sáhl na herní konzoli. Já bych takovou situaci řešil tupým předmětem. Od příští epizody každopádně očekávám více akce, už by to bylo vhodné. 4*- ()

Orol bojovný (2014) (S02E09)

Jo, jo, začátek byl opravdu akční, ale bavily mě i pasáže, ve které se věnovaly Beemanovu vyšetřování nebo nechutným církevním aktivitám. ()

Yousaf (2014) (S02E10)

Tvůrci se tentokrát vrátili k vyloženě špiónským tématům, zatímco se v pozadí plíží kapitán Larrick jako smrtelné zlo. Taky mě baví, jak se v jednom dílu rozjede dlouhodobější špionážní operace, aby se o ní v další epizodě vůbec nemluvilo, jsem zvědav, kdy se na scénu vrátí rozpracovaná zaměstnankyně z Northropu. ()

Stealth (2014) (S02E11)

Výborná epizoda, atmosféra byla hustá jako mlha kolem rybníčku Brčálníku, komplikovaly se osobní vztahy i profesní záležitosti u těch dobrých i u těch zlých a z kapitána Larricka se vyklubala až hororová postava. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. ()

Operácia Chronicle (2014) (S02E12)

Dvanáctá epizoda byla podobně kvalitní jako předchozí díl, s tím, jak se druhá sezóna blíží k závěru, jsou její části lepší a lepší. Bylo by ideální, kdyby se tvůrcům podobně vydařil i závěrečný kousek, zatím mají dobře našlápnuto. ()

Ozvena (2014) (S02E13)

Skvělý závěr druhé sezóny Američanů. Celá epizoda byla prostoupena tíživou atmosférou, nechyběla ani akce, napětí a překvapivé odhalení a posledních pár minut mě hezky nabudilo na třetí řadu. ()

Season 3 (2015) (S03)

Luxusní seriálová sezóna. Tady fungovalo opravdu všechno, scénář byl vynikající, celá série si udržela skvělou atmosféru i napětí a já jsem se těšil na každou další epizodu. Pokud bych měl výkon některého z herců vyzvednout, byla by to jistě Alison Wright, její Martha Hanson byla s každým dílem lepší a lepší. Předpokládám, že bych měl svádět krutý vnitřní boj ve chvílích, kdy mi jsou Phillip a Elizabeth sympatičtí, protože jsou to hlavní záporáci, ale protože jsem jaký jsem, kašlu na boj a fandím jim. Jasným záporákem a slizounem je pro mě pastor Tim. ()

Šok (2015) (S03E01)

Jak kvalitně druhá řada skončila, tak třetí začala. Tvůrci tentokrát neváhali a zahájili třetí sezónu pořádnou akcí, dostatečně se věnovali i nedořešeným záležitostem z předchozích sérií i vztahům mezi jednotlivými postavami a já jsem se dobře bavil. Takže spokojenost. ()

Ťažká batožina (2015) (S03E02)

Druhá epizoda byla sice poklidnější, ale měla něco do sebe. Atmosféra ve scéně s balením kufru byla přímo mrazivá a situace kolem Paige přináší do týmu rozkol. Přestože se oproti prvnímu dílu vytratila akce, podařilo se tvůrcům udržet slušnou dávku napětí. ()

Prenasledovatelia a prenasledovaní (2015) (S03E03)

Výborně vystavěný díl. Třetí epizodu pro mě definují dvě slova: atmosféra a napětí, přičemž obojí bylo dokonalé. Myslím si, že na obrazovce snesu poměrně hodně, v životě ostatně taky, ale přiznávám, že jsem měl ze zubařské scény velice smíšené pocity. ()

Hádaj, kto príde na večeru (2015) (S03E04)

Fakt mě baví, jak je jeden díl plný napětí a akce, aby se hned ten další zabýval spíše osobním životem postav a člověk by téměř uvěřil, že se vlastně nic velkého neděje. Téměř... ()

Cesta z gulagu (2015) (S03E05)

To se dějí věci, už pět epizod třetí série jsem ohodnotil pěti hvězdičkami. Jestli to tak půjde dál, i člověk tak chabý v přírodních vědách a matematice jako já, dokáže poměrně hladce vypočítat průměrnou známku pro tuto řadu. Tvůrcům se zatím daří udržovat správnou hladinu napětí i hustou atmosféru. Bavím se výborně. ()

Znovuzrodenie (2015) (S03E06)

Hmmm, tak teď už je to opravdu divné, zase nemám, co bych vytkl, možná bych něco našel, ale seriál mě tak baví, že se mi prostě nechce. Šestá epizoda se prakticky obešla bez akčních scén, ale děj byl natolik zajímavý, že mi to bylo jedno. ()

Walter Taffet (2015) (S03E07)

Další výborný díl. Akci si tvůrci šetřili až na závěr, ale o to byla zběsilejší. Důležitější se mi zdá být to, že skvěle fungují ty pasáže, které jsou akceprosté. Dialogy jsou tak dobře napsané, že je zajímavá každá věta a to je prostě luxus. ()

Cena slobody (2015) (S03E08)

Znovu jsem zcela předvídatelně ohodnotil za plný počet. Vím, už je to trochu trapné, ale když mě to opravdu baví. Navíc mě k tomuto hodnocení nedohnalo konečné řešení přisluhovačů Apartheidu, ale stále skvělá atmosféra, která se vznáší nad vyšetřováním odposlechu v kanceláři agenta Gaada a stále výraznější herecký projev Alison Wright. Martha je s každým dílem lepší. ()

Druhá zmena (2015) (S03E09)

A je to tu zase. V deváté epizodě se v podstatě nic převratného neodehraje, přesto jsem v ní nenašel místo, které by mě nudilo. Velice dobře napsaný díl, jsem si jistý, že by se ke scéně s Elizabeth a starší dámou dala přistavit cisterna na 11000 litrů s nápisem patos, ale tady se tvůrci bez podobných nesmyslů obešli a díky tomu mě místy mírně mrazilo za krkem. Naprostá spokojenost. ()

Nová hra (2015) (S03E10)

Jak bych mohl snížit hodnocení, když už tak kvalitní seriál získal jediným přiznáním zcela nový náboj? Je to opět tak, jak už jsem několikrát napsal, minimum akce, ale spousta napětí a skvělé atmosféry. Scénáristům patří poklona, epizody třetí řady posunuly laťku hodně vysoko. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)