Motel Bates

Dráma / Mysteriózny / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (viac)

Tínedžer Norman Bates a jeho ovdovená matka Norma začnú odznova v pobrežnom meste otvorením svojho nového motela. (SkyShowtime)

playboxguest

Líbí se mi promyšlenost jednotlivých střípků, které formují postavu Normana přesně tam, odkud ji známe z Psycha. V tom jsou tvůrci detailnější než Norman při úklidu po vraždě (on totiž zapomíná spláchnout). Stejně tak je výborný casting, Higmore vypadá tak akorát na to, abyste věřili, že z něj vyrost mladý Perkins a Farmiga je tak přesvědčivá, že se v jějí postavě ztrácíte stejně často jako v jejím hlubokém... kukuči. Ač mi přijde, že některé díly spadají velkou část stopáže do průměru a první tři díly mě nebavily vůbec, beztak musím uznat, že mě dění na obrazovce zajímá a skvělé závěry (jedny z nejlepších zvratů a nedořečeností, jaké jsem v poslední době u seriálu potkala) jen dopomáhají k neoblomné touze pustit si další epizodu. Takže jsi mě, Normo, přemluvila, zůstanu u tebe ještě nějakej čas bydlet, ikdyž mi už táhne na třicet, a nastoupím druhou sérii. S01 - 70% Druhá série mi celkově připadala nemastná neslaná, o třídu slabší, než ta první, zdaleka ne tak napínavá - za 50% ()

Trevor

Napriek tomu, že som mal obavy z toho, ako Norman Bates zapadne do 21.storočia, pretože Hitchcockove Psycho čoby horor nemá konkurenciu, vďaka skvelému hereckému výkonu Freddieho Highmorea si ma seriál získal hneď od začiatku a napriek niekoľkým priemerným epizódam rozdelených do jednotlivých sérii primerane aj vďaka skvelému záveru ho považujem za jeden z najlepších seriálov súčasnosti. ()

Fiftis

Filmom som nejak neprišiel na chuť, ale naozaj ma tento seriál dostal. Obsadenie seriálu "Bates Motel" vzbudzovalo dobré pocity. Vera Farmiga už dokázala, že je dobrá herečka a predovšetkým pekelne sexi, Freedie Highmore zase má ten správny kukuč na postavu Normana Batesa. Príbeh je prenesený do súčasnosti, ale čo zostáva rovnaké, to je ten úžasne gotický dom, v ktorom rodina Batesových býva. "Bates Motel" je seriál, ktorý ma úplne odrovnal. Rozhodne je to skvelý seriál a ja som rád, že nie je klišéovitý. Je tu pomerne veľké množstvo postáv, ktoré do deja zasahujú a každý je vlastne podozrivý zo všetkého možného. Asi mi trochu nesedelo prevedenie do modernej doby, ale to skôr vzhľadom k predlohe. Hereckým výkonom možno ťažko niečo vytknúť. Seriál ma dokázal pohltiť. A ten záver okolo Normy. Wow. ()

evilmind

Po 6. episode: sice jsem si televizní Psycho prequel predstavoval uplně jinak, ale zejména po posledním vynikajícím díle musím autorům poděkovat, že zvolili tenhle přístup. Oproti očekávání se nesoustředí na nějaká předpokládaná klišé jako šikana ve škole nebo bláznivá matka, ale rozvíjí příběh podivných obyvatel městečka, kde se skryté šílenství mladého Normana Batese v klidu ztratí. Výborný cast, skvělý scénář, a rád se budu dívat dál, přestože vím, jak to skončí... ()

Aky

Pustit se do soutěže s Hitchcockem obvykle nedopadá dobře, ale zde se věc skutečně podařila. Přistupoval jsem k tomu s velikou nedůvěrou a skepsí, ale postupně a vlastně velmi rychle jsem se pokorně poddal rytmu vyprávění. O zpočátku zdánlivě vychytralé všeho schopné potvoře, která se během první série zvolna proměňuje v onu ženskou, "která vydrží víc než kůň" a je milující matkou bojující vším co má - tu sexem, tu vraždou - proti celému světu za svou rodinu . ()

• Autor seriálu Bill Balas, ktorý trpí cystickou fibrózou, bol inšpiráciou pre postavu Emmy Decody (Olivia Cooke), ktorá ňou v seriáli trpí tiež. (milealelia)
  • Natáčení první serie probíhalo ve Vancouveru v městečku Aldergrove. (mahler)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga