Middletonská romanca

• Česko Middletonská romance (viac)

Konzervatívny kardiochirurg George (Andy Garcia) a excentrická podnikateľka Edith (Vera Farmiga) sa zoznámia počas dňa otvorených dní na Middletonskej univerzite, kam sa pôvodne každý sólo vybrali len preto, aby si spolu so svojimi potomkami obhliadli terén a zvážili, či je práve táto škola vo všetkých ohľadoch vhodným miestom, kam by mladí po maturite mali nastúpiť. Všetko však dopadne inak, ako pôvodne plánovali. George a Edith sa totiž po istom čase zvyšku skupinky vzdialia a Middleton spoznajú vo dvojici spôsobom, aký si nedokázali ani len predstaviť! A keď sa na kurze improvizácie, organizovanom univerzitným divadelným krúžkom, zdôveria jeden druhému s narastajúcou frustráciou spôsobenou nefunkčnými vzťahmi a nudnou prácou, dosiaľ mimoriadne zábavný a osviežujúco uvoľnený deň sa začne uberať nečakane vážnym smerom... (TV Doma)

Mr.Ripley

Neuvěřitelně sympatická záležitost na pohodové nedělní odpoledne. Garcia, jež bude charismatem oplývat i v 70ti a překrásné, (pře)talentované duo sester Farmig. Co víc si přát? Možná silnější děj, ale to by potom ztratilo onen nenáročný nádech a sklouzlo do dusného dramatu. ()

Pavlínka9

Je to romantický, úsměvný, snaží se to hrát jak na mladé, tak na starší publikum, kde dokazují, že i rodiče těch, co jdou již na vejšku jsou stále "svěží" a dokážou se bavit :) Prostředí kampusu dělá divy a takováhle vejška by se mi taky líbila :) Klan Farmigových mám velice ráda a proto mě tu zaujalo to, jak sestry s 21letým odstupem hrají matku s dcerou :) Obě dvě báječné :) Garcia pro mě v trochu neobvyklé poloze a plno zajímavostí z prostředí vysoké školy :) No, kdo by tam nechtěl hned nastoupit :D :D Zároveň je to ale dost citlivé a těžko říct, jak to pokračovalo dál ;) Je tam hodně dobrých poznámek, hlavně z pozice střelené matky, která si z plno věcí hlavu rozhodně nedělá :) :) BMW jako nezkrytá reklama a Apple se tam taky pěkně narval :) Doporučuji na podzimní odpoledne, kdy si zavzpomínáte alespoň trošičku, jak to mohlo vypadat, kdybyste studovali na USA vejšce a néééé té české :) ()

Diego

Romantika s lehkostí, scény, které jsou vizuálně parádní a nechybí tu ani roztozmilé detaily. Jen škoda, ze se film snaží být moc komplikovaný a občas zoufale tlačí na pilu. I přesto je to nadprůměr současných romanťáren a ta škola...!, kam se hrabou naše chladný, civilní univerzity zastrčený do centra vedle mekáče. ()

zdenny

Zde u mne zavládly velice smíšené pocity. Začátek velice dobrý a zábavný. Když ale spolu rodiče zažili jedno dopoledne a kus odpoledne a mysleli si, že to je něco víc než jejich manželství, tak tam jsem zapochyboval. Chápu, že když člověk na chvíli vypadne z manželské šedi a zažije s jiným člověkem něco, co je podobné románku, může se mu na chvíli zatočit svět. Ale aby si myslel, že toto je vlastně ten člověk, kterého celý život hledá a tudíž jeho manželství je omyl, pak musím opravdu zbystřit a celý tento sen ověnčit dvěma hvězdami. Protože toto je téma na hlubší psychologický snímek, nikoli na odpolední jednohubku, kteroužto celá komediální část byla naprosto pohřbena. ()

jefff

Middletonská romance je sice taková groteska a vážně se brát moc nedá. Jako romantika to moc nefunguje (až na pár scén), jako komedie se zasmějete také jen poskvornu, ale jako celek film docela funguje. Není špatný, i když velmi podivný. To co ho dělá ovšem výjimečným je výborný výkon Very Farmigy a pitvořícího se Andy Garcii. ()

tempus

Proč se mi to tolik líbilo? Pravděpodobně proto, že mi to silně připomnělo Příští rok ve stejnou dobu jen s četnými drobnými změnami. Nejprve je změna v období, které zahrnuje. Tady je to jeden den a tam pár desítek let, ale sblíží se stejně. Nebo pocity postav jsem věřil obdobně, jen zde je to zásluha lepších hereckých výkonů (výstup na dramaťáku - wau) a tam lepšího scénáře (ale i v Příštím roce... jsou výkony na obstojné úrovni). Koření v ději před 35 lety byl kulturně-politický sestřin a před pár lety to bylo počínající kamarádství dětí ústřední dvojice. Už se těším při správném naladění na druhou projekci. ()

Seti

Sympatická vysokoškolská romance, která se překvapivě neodehrává mezi uvědomělými předčasně vyspělými studenty, jak je tomu v dnešní době zvykem, ale mezi dvěma hluboce nešťastnými lidmi středního věku, kteří se náhodně setkali na dni otevřených dveří. Vera Farmiga a Andy Garcia jsou v hlavních rolích výborní a především jejich zásluhou působí celý tenhle jednodení románek uvolněně a zároveň opravdově. ()

Ashar

Svižná romantická komedie o rodičích a dětech, kdy děti nastupují svůj další samostatný život a rodiče náhle zjišťují, že prožili život s partnerem, který je pro ně náhle cizím člověkem a že nakonec budou sami. Edith s Georgem mají štěstí, že se potkali, právě v okamžiku, kdy se jejich děti chystají pro rozhodný krok v jejich dalším životě. Střeštěná Edith nakazí usazeného George a super jízda může začít! Já dávám plný počet, film mne chytil za srdce. ()

filipvrbik

Ze začátku inteligentní a zábavné, po hodině tomu však zcela dojde dech- chybí jakýkoli dějový zvrat a děj se neuvěřitelně vleče (o předvídatelnosti ani nemluvě)a všechno směřuje k očekávanému konci....60% ()

Dr.Manhattan

Fuuuu.. No lepšiu „romantiku“ som za posledný rok asi ani nevidel. Tak jednoduché a zároveň tak emotívne. Možno to ale veľa ľudí tak cítiť nebude. Neviem čím to bolo, možno veľmi sympatickým obsadením, alebo mi to len dobre padlo. Andy Garcia skvelý a Vera Farmiga úplne neskutočná, som z nej hotový... Nemám tomu naozaj čo vytknúť. Chcel som dať 4 hviezdičky, lenže pri niektorých filmoch ktorým som dal tie štyri, som necítil také emócie ako tu, takže som sa nakoniec rozhodol dať hviezdičiek 5. ()

BOURQUE

Film o tom, ako rýchle sa môžu zmeniť dlhoročné vzťahy k našej rodine a milovaným. Stačila jedna iskra a potom sa to roztočí. Na druhej strane „zdraví“ rozum zvíťazí a každý sa vráti do „reálneho“ života. Dvojica V. Farmiga a A. Garcia podali fakt dobrý výkon. Len škoda, že film miestami obsahuje dosť zbytočných klišé. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Hpatrik

Když pominu fakt, že se oba dva chovali jak naprostí puberťáci a jejich děti měli víc rozumu než oni sami, funguje to překvapivě dobře. Oba dva herci jsou sympatičtí skvělý herci a odváděli dobrou práci, takže byla radost se na ně dívat, nemluvě o krásných vizuálech Middletonu. Jo jasně je to úlet, ale vizuálně atraktivní a herecky vděčný úlet. PS: Scéna v divadle - fantazie. ()

radaza

Tenhle film možná nejvíc ocení stejná věková kategorie. Byl mi blízký. A to, že se chovali jako puberťáci, jak tady kdosi píše? Ano, člověk se současně cítí mladý a současně vidí, jak mu mládí prokluzuje mezi prsty..... A Vera Farmiga je velmi, velmi sympatická.... ()