Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (CinemArt SK)

MoziMedve

Neni Guilermo del Toro, Neni Idris Elba, Neni sranda... Boyega je dokomce za negativní body. Prostě ve všech ohledech horší a tudíž zbytečné pokračování poměrně povedené popcornové zábavy... ()

Accuphose

Masturbátor pro teenagery.... tam kde jednička fungovala, dvojka nefunguje vůbec. Co bylo zábavné na jedničce? Bitvy lidskejch výtvorů s mutantama... tady se bojuje se zaraženejma prdíkama a dementní zápletkou. Když pominu fakt, že USA, Rusko a Čína nedokážou zastavit Kaiju konvenčníma zbraněma (mimochodem USA má na lodi tak silnej laser, že by udělal z Kaiju sushi během minuty), tak každý schopný velení ví, kdy zmáčknout spoušť a tady ji nezmáčkli. Jedna hvězda za to, že jsem to dokoukal. Jo a k hoře se dá dojít i potichu a bez rámusu :-D ()

Flav

K tomuhle se dá těžko něco říct. Onen úpadek lze již nějakou dobu pozorovat. Hloupost, ještě větší hloupost a pak ve finále slátanina všech hloupostí dohromady bez špetky studu podsunutá reklamním PR jako velké lákadlo. Tohle už snad nikdo nemůže myslet vážně !!! ()

roloend

Totalne nezvladnute... a absolvovat to v kine vedla smradlaveho (doslova) cca 20 rocneho hipstera, ktory sa napchaval nachos, ktore smrdelo, akoby ho uz nieto pred nim zozral a vylucil, ktory nevedel vydrzat film bez mocenia... to uz bola len ceresnicka na torte z vykalov... ale jedna hviezda za efekty. ()

HSGID

Plno bezvyznamnych kecov ktore ani bojove sceny nevedeli zachranit. Boze ako som ja lutoval ze som na jednotke nebol v kine pretoze to bola pecka tak pri tejto dvojke som lutoval ze som v tom kine bol ()

PsenickaR

Tohle se skutečně nepovedlo a velmi silně to pokulhává i za prvním dílem. V mnoha bodech to připomíná také nepovedený druhý díl Dne nezávislosti, jen tady možná dojde k nějakým tržbám díky Číně, která si to také i zaplatila. Příběh je o ničem, je totálně hloupý a s tolika dírama, jako by toho byla spousta vystříhána, protože pomalu více děje bylo v samotném traileru, který trochu navnadil, ale podstatná část toho co bylo v traileru ve filmu vůbec není a to včetně hudby. Takže silné zklamání, které nezachránily ani ty triky a akce. Vlastně i ta akce silně pod očekáváním, jediná bitka, která stála za něco byla Jaegger versus Jaegger, ale jinak nic, nedočkali jsme se pořádné řeže s Kajiu, vlastně jen jedna bitka na konci, kde ani jednoho nezabili v bitce. A pak, jak to, že svět zachraňuje zase parta dětí ? Kdo na to má koukat ? Jedny trapné Power rangers jsme tu už měli a byli k hovnu. Za tenhle film by měly padat hlavy ve studiu a první na ráně u osoby zodpovědné za casting. Chápu, že tu tak moc o herecké výkony nešlo, prim hrálo CGI, ale i tak by stálo za to obsadit nějakého herce a ne bandu lidí bez talentu, charismatu, která by stěží byla vhodná na kompars davových scén točených z výšky minimálně stratosféry. ()

chrisofwar

Tak pokud od tohoto filmu očekáváte pořádnou dávku akce, nebudete zklamaní. Je téměř jisté, že se na něj nikdo nepůjde podívat kvůli “příbehu” nebo zápletkám, který film ani neobsahuje... Na druhou stranu pak, ale nikdo nemůže být zklamaný. A to hlavně proto že Pacific Rim vám dá přesně co byste po něm mohli chtít a možná i víc. Místy trochu plitké texty a ohrané vtipy mu snad díky tomu i odpustíte. Boyega mě zde rozhodně příjemně překvapil. Pokud máte rádi bláznivé nabušené akční filmy, pak rozhodně stojí za to, vidět to na bigscreenu! /65%/ ()

sh3riff

čekal jsem víc, málo akce proti kaiju .. trošku mi to připomnělo hvězdnou pěchotu 2, kde řešili novou příšeru .. jsem docela zklamaný ()

manas1 odpad!

Musel jsem odejít z kina... to se mi nestalo 15 let. Ani efekty to nezachránili... Větší kulo jsem neviděl.. Totalně zmrtvený film...Jedníčk a Ch.H. byla topka a mělo to alespoň smysl.. Tohle je totál odpad. ()

Shagrat

Ale je, prostě roboti tam byli pořád a akce také. Nebylo to to pravé ořechové, ale nejhorší také ne. Troško páté přes deváté.. ()

brona4545

Prvních 30 minut je to velkolepá nuda. Následuje hrozný průměr. Posledních 20 minut zachraňuje film jako takový. První díl byl daleko lepší, protože si nehrál na nic velkolepého. Tady by stačila hodina a bylo by to daleko lepší. 2 hvězdy za pěkný závěr. ()

Darthorias

Pacific Rim: Uprising sa snaží pokračovať v tom čo začalo a skončílo v prvom Pacific Rime a svojim spôsobom sa mu to aj dary ,avšak nie vo všetkom . Jedným z nedostatkov je herecké obsadenie aj ked John Boyega a Scott Eastwood sa to snažia držať pokope až tak sa to nedarí , obaja hrajú Rangerov ktorý majú na starosti tréning nových pilotov pre Jeagerov . Avšak nový piloti mi až tak nesadli prišlo mi že berú boj s Kaiju celkom z lahkov váhou akobi si povedali vieme o Kajiu viac, máme lepšie stroje , lepšie zbrane atd. v prvom filme bolo vydieť , že piloti majú pred Kaiju istý rešpekt a vedia že sú v boji len jeden krok od smrti . Tu mi to tak neprišlo ani ked proti Kaiju nakonci bojovali . Taký další nedostatok je mechanika nových Jeagerov , sú rýchlejší , silnejší , lepší dizajn ale akoby sa filmári pozabudli že sú to cca 80 metrov vysoké 2000 ton vážiace stroje , pritom sa hýbali z lahkosťov ako mobilné obleky ktoré su ledva vysoké 5 metrov (niečo podobné ako vo filme Avatar či anime Code Geass ) . V prvom Pacific Rime tá váha a výška Jeagerov išla poznať o dosť viac ako tu . A tiež bi som vytkol typicky humor ale to si predstaviť viete všetci . V podstate som ale z filmu sklamaný nebol dostal som presne to čo som chcel vydieť , zato u prveho Pacific Rimu som mal vysoké očakávania a nedostal som z hola nič z toho čo som chcel vydieť takže som z kina odchádzal sklamaný . Pacific Rim: Uprising tak celkovo "je" a zároveň "nieje" celkom kvalitným pokračovaním záleží už len od diváka . Trošku mi to pripomína ako sa fanúšikovia rozchádzajú na filme The last Jedi asi podobne to bude aj tu no ja hodnotím na 75% ()

TenKratofil

První díl měl dvě velká plus. První byl naprostý WOW efekt a všem se splnil sen vidět velké potvory velkým robotům. Druhé plus byl asi nejkvalitnější proslov od prvního Dne nezávislosti. Druhý Pacifik Rim zkrátka přišel o efekt, poutavé herce, bylo tam toho moc na relativně krátkou stopáž, ale i přes to nudil. Chvílemi sem se díval na hodinky kdy už půjdu ze sálu pryč a u filmů jako je tento, to by se nemělo dít. Pocity mám všelijaké ale spíše záporné. Snad vydělá dostatečně peněz, aby byl i díl třetí. Ten snad nebude tolik nudit. O nelogičnostech či hloupých rozhodnutích ani mluvit nebudu. Byla by to jen ztráta času. ()

Mach Tom

Film není úplně špatný, určitě lepší než Power Rangers, jenže bohužel naprostý nedostatek humoru. U jedničky se zas tak moc vážně nebrali. Tady bohužel jo. Také vysvětlení proč monstra dělají co dělají byla blbost už když do toho zapletli i ty z jedničky. Kde určitě šli po velkých městech na pobřeží. Tohle měla být zápletka pouze tohoto dílu a pak by to bylo fajn. Přesto mi film jak dějem tak námětem strašně připomínal Japonskou sérii Evangelion. Určitě mohu doporučit, original je lepší. Uvidíme jestli bude trojka, ale myslím, že spíše asi nebude. ()

mapar

Následující text je kopie mého komentáře k prvnímu dílu, lze použít beze změny, jen jsem ubral jednu hvězdičku ... chtěl jsem tomu dát 4 hvězdy, protože jsem si film v kině opravdu užil. Je to přesně ten typ filmu, na který se jdete koukat s kamarádama, když už máte trochu popito a chcete někde vystřízlivět. Potud super. Chraň vás pánbůh ale pouštět si to někdy doma a pokoušet se u toho zapínat mozek. Hrozí poškození ()

czNight

Pokud se najde někdo takový kdo čeká od tohoto filmu duchovní povznesení nebo inteligentní zápletku, musí jeho zklamání být stejně velké jako Kaiju velikosti pět a půl. Tady se jednalo jen o řežbu megaželeza proti megamasu. Ale v každém případě ho nebylo dost. Zápletka tu stála za starou belu a stejně jako mě vadily na prvním dílu ty zbytečné řeči kolem, tak tady to nebylo jiné, pocitově ještě horší. Do půl filmu se v podstatě nic nedělo. Jen jsem znuděně čekal až se jeden rádobyvtipný vekslák se slavným fotrem dá konečně do kupy a začne zachraňovat svět. Celý film je vlastně jen čekání na poslední půlhodinovku, která ale za to stála. ()

serbero

2 hviezdičky za tie vizuálne efekty fakt sa na tom natrápili , ale inak nič. Dej o ničom, to by dokázal napísať aj Andy Kraus. Tu sa na snénari podielali štyria asi aj preto si každý tam navrhol toho svojho robota na poslednú bojovu scénu. Pripomínalo mi to power rangers z 90 rokov keď to vysielali ako seriál v telke. Tento film je robený pre Japonský trh, veľké obludy ala Gapa, Godzila, King Kong na jednej strane a roboti ako Power Rangers na strane druhej a popod nohami im vreščia japončíci. stráta času ()

killercum69

Pacific Rim 2 je jako jako řízek z bufáče - nic nečekáš, nic tě nezklame. Již první díl nebyl přijat s velkým nadšením, takže kdo očekával něco je idiot, naivka nebo obojí. Teda co se týče příběhu, ten je tu asi jako v pornu - nevadí, neuškodí, ale každýho stejně zajímá ta akce. Té zde teda bylo méně než předtím, zato vyplněný zábavným "povídáním" o své minulosti nebo "kvalitních" motivačních keců přecházejícíh do otravného monologu. Zato uvidíme něco nového, jako souboj mezi roboty (nebo spíš poloroboty), a když přijde řada na Kaijuy, opravdu ten podělanej Cinestar ve 3D stojí za to! Taky fajn jak se tu nepářou se zabíjením civilistů či jiných (ne jako v ... nebudu jmenovat ... Pomstitelé). Hudba taky celkem ujde ... kecám, ani jsem si nevšiml že tam nějaká hrála, dokud nezačaly titulky. Jako hlavní změnu, která nastala v pokračování "veleúspěšné" série, jako humor. A nepíši o něm v dobrém. Ze špatného humoru Vás bude bolet v zádech, při horším Vám budou křupat. V tomto případě mluvíme o zničení páteře ve stylu fatalit ze hry Mortal Kombat X. V béčkové komedii nevadí, ba naopak, čekáte ho a doufáte až ty supr čupr ftípky použijete venku se svými kamarády při pití alpy a kouření nedopalků z popelníku vaší komunistické babičky, kterou komouši začali srát a volila Babiše (vážně děti a méně inteligenčně obohacení, neberte těmto lidem cigarety). Ne vážně, děti v robotech fakující obří monstra nejsou vtipné. Ale plnokrevné akční béčka asi již nejsou v kurzu. Co nadělám, zábavný béčko, samozřejmě ''doporučuji'' (v rámci béček) 4/10. ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)