Shelbyovi utrpí drtivou ztrátu. Čtyři roky na to skončí prohibice a Tommy se pustí do kšeftování s opiem, kvůli kterému ale musí vzít na milost svoje nejhorší protivníky. (Netflix)

kokofek

Celý seriál jsem si moc užila,ale šestá série byla pro mne zákusek ač sladké nejím. Postava hlavního hrdiny se neskutečně posunula do roviny polemiky nad sebou samým,nad světem,životem a vinou. Z malého zlodějíčka se vypracuje až do vysoké politiky,ale uvnitř je stále zmítán svými pocity,které nezapřou jeho původ. Původ svobodných lidí žijících mimo jiné i za přispění čarodějných praktik. Snaží se svými činy pomoci dobru,aby tak vykoupil své svědomí. Herecký výkon je tak skutečný a uvěřitelný,že mám ještě pořád husí kůži. ()

mouzi

Tak už nám ta kvalita zase klesá, ale snad je to jen můj osobní dojem. Bylo tu pár překvapení a pár čekaných zvratů, ale jinak to jede pořád na stejné vlně. Podle konce soudím, že to nebyla poslední série, takže si nejsem jistý, zdali bude mít ta nadcházející co nabídnout. 3,5* ()

betykabrdova

Perfektní zakončení celého seriálu. Tempo nekolísalo a Knight nás po celou dobu zasypával buď důležitými dějovými skládankami nebo atmosférickými montážemi, jež podtrhovaly už tak silné emoce. Poslední epizoda je rozhodně jednou z nejlepších z celého seriálu a je to monumentální zakončení (?) příběhu Thomase Shelbyho a óda pro Peaky Blinders. Neuvěřitelně dokonalý scénář. Vrcholová kinematografie. Perfektní hudební doprovod. Prostě naprosto epické finále jednoho z nejlepších seriálů. ()

Malyszs

6. série je obrovským zklamáním. Ale jsem si jist, že to není čistě jen selhání Stevena Knighta, či jiných stran. Je mi jasný, že původně měl být děj jiný, ale pak seriál zasáhla smrt výborné Helen McCrory, a scénář se musel vydat jiným směrem. V ideální realitě by se tvorba seriálu pozastavila, než by se vymyslel kvalitní scénář. To se bohužel nestalo. Nejsem expert a nevím jak to v tom světě chodí, ale beztak nebyla tak uplně jiná možnost, než to prostě zkusit nějak zachránit. Bohužel, to se EXTRÉMNĚ nepovedlo a z 6. série se stává, řekl bych až zneuctění předchozích sérií, a hlavně výborné páté. V této sérii jde vidět, že nějaký plán tam byl, ale prostě přišly úpravy. Nejvíc mě bolí to, jak úplně zapomněli na to, co se v páté sérii vlastně stalo a snažili se to co nejrychleji urovnat. Nyní finále páté série nedává smysl. Ale abych jen neporovnával s pátou sérií, tak ani tato série sama o sobě nefunguje. Jsou zde věci, které nikam nevedou, a ty věci které někam vedou jsou provedeny extrémně špatně. Celkový feel peaky blinders atmosféry kompletně zmizel, kamera v této sérii je snad nejhorší a je zde jen jeden moment, který jsem si zapamatoval kvůli tomu, jak byl dobrej(a zároveň nevedl ke zklamání, jinak jich tu bylo pár). Zbytek série si pamatuju, protože byl buď stupidní, špatnej nebo si ho nepamatuju. + finální zvrat byl dobrej, a stala se jedna věc, která trošku zachránila díru ve scénáři. Bohužel, ještě jich tam zbývá dost, a celkově to nedává smysl. Všechny kvalitní postavy už kvalitní nejsou, a nebo se na ně zapomnělo. Je to opravdu otřesný a je mi z toho reálně smutno. Ale co s tím mám dělat. Můžu to jen napsat sem. "I was angry with my friend. I told my wrath, my wrath did end. I was angry with my foe. Told it not, my wrath did grow." Peaky blinders pro mě skončili na konci páté série. Tommy prohrál a střelil se do hlavy. Nikdy se nedozvíme, kdo ho zradil. Konec ()

Azamat

Závěrečná sezóna pro mě velké zklamání oproti celku, těšil jsem se, že se dějová linka bude více soustředit na Oswalda, jak napovídal závěr páté sezóny, avšak marně. Jako kdyby psal scénář někdo jiný, otočka o 180 stupňů. Amíci s Majklem jako záporáci děsná nuda. Co bych pochválil je kamera a hudební doprovod. Až na pár scén a rozhovorů (například s židákem Alfiem nebo dialogy Tommyho a Arthura), dokoukáno z povinnosti. 3,5/10 ()

Orion12

Taak jsem viděl poslední sérii PEAKY FUC*ING BLINDERS ! a je to důstojné zakončení ? Noo ne tak uplně. Tahle série je asi nejrozdílnější peaky jaký jsme tady kdy měli. Určitě by to sérii ještě chtělo popřípadě ten film jak se čeká, protože třeba tak půlka dějových linek není uzavřena absolutně. Hezky popořadě. První mělo byt 7 sérii peaky a pak se oznámilo i kvůli smrti herečky Pol, která měla hrát důležitou úlohu v 6. řadě že bude poslední a potom nás bude čekat za pár let závěřečný film. Otec této série by chtěl vidět konec Shelbyů na velkém plátně, což si myslím že je dobrý krok. Ale pomohlo to tímpádem téhle sérii ? otázka je jestli se jeho slova dodrží a bůhví jak dlouho na ten film budeme čekat. Tedka k hodnocení série - Je to nejhorší řada peaky blinders ? Za mě určitě (ikdyž to jsem po prvním shlédnutí říkal i o třetí sérii). Takhle kvůli smrti herečky Pol se nám osekala její připravená dějová linka, muselo se improvizovat, přidala se jiná dějová linka. Tahle série je asi nejvíc o Tommym jaká kdy byla. Artur dostává minum prostoru (pořád nejvíc z rodiny) Ada je tam minimálně, což jsem i rád moc ji nemusim. Prakticky Tomymu zbyl už jenom Arthur a Finn - a z arthura je tady prostě troska po tom co ho opustila manželka pije ještě víc než pil a je závislejší na drogách, tyvole prostě už to není ten Arthur kterého jsme znali vždy měl problém s alkoholem ale tady je i závisly a psychicky na dně prostě,. Tommy je taky psychicky na dně - kdo by nebyl ale twl,když hraje vysokou hru v politice, na arthura není spoleh, finn je prostě finn, půlka jeho rodiny je pryč do toho má nemocnou dceru a rozpadá se mu rodina před očima ale jediné co se mu nerozpadá je byznys, což je trochu metafora protože v minulých sériich chtěl být ten pověstný král a ted když má všechno a nemá kam rvát peníze tak prakticky nemá nic.... Celá série je dost depresivní je to více o rodinném životě Tommyho. Ta dějová linka s jeho dcerou chápu že byla důležitá ale absolutně mě nebavila. Paradoxně je nejlepší první a poslední epizoda epizody mezi tím jsou spíš vypln... Mohli dát určitě více prostoru více postavám - Isiah , finn nebo někdo. trochu více místo té politiky tomu chybí ta gangsterka co byla první 4. série - jestli pátá byla o politice tak tady je toho dvakrát více Politka a rodina. Tak bych nazval 6. sérii. Pořád ale herecké vykony všech zučastněných jsou na seriál na extrémně vysokém levlu. A chtělo by to aspon některé linky uzavřít a nenechávat si vše do filmu (jestli teda bude, nic není ještě jistý) protože ten ,,konec,, byl takový nemastný neslaný. Uzavřely se některé ale zdaleka ne všechny a co to kurva bylo s tim Michaelem ? Borec je v první a poslední... xd. Z tří seriálu co tento měsíc vyšly- Kenobi, Stranger things a Peaky je to zlatý střed, Není to S-tier jako předešlé řady, ale pořád je to na seriál extrémně kvalitní počin i díky skvělému herectví. Každý fanoušek bliders zaslouží vidět, ano je to nejslabší řada, ale pořád kvalita 7.5/10 ()

zurivymlok

Peaky Blinders byly vždy trochu pozérská záležitost, ve které forma vyhrává nad obsahem. Nicméně v této sérii už dialogy vážně hodně šustí papírem. Dialogy jsou plné "básnických" obratů, a já mám opravdu problém uvěřit, že by lidé z těchto kruhů takto mluvili a už vůbec tak nikdo nemluví v emocích. I tato série si se sebou táhne to dobré (vizuál, atmosféra, herecké výkony) i to špatné (přílišné pozérství, špatně uvěřitelné dialogy, občas přílišná utahanost). Spoilery. Celá série je poměrně dost roztahaná a hlavně chybí nějaké směřování k nějakému cíli. Určité cíle jsou zde sice nastíněné, ale vše se topí v různých epizodních příbězích a příběh tak sotva drží pohromadě. Jednotlivé postavy mají na plátně poměrně málo času - zjevují se a mizí - a tak to je stále "one man show", která je však stále méně zajímavá. Místo pořádného vystavění vztahu s dcerou je tam zápletka cigánské kletby. Místo rozpracování vztahu s Michaelem se zde objeví odnikud další syn (ale uznávám, že je to zajímavá postava). Místo rozpracování tématu úmrtí dcery scénárista přidal další motiv - smrtelnost hlavního protagonisty. Série řeší všechno a nic. Politika, drogy, násilí, úmrtí, uvědomění si vlastní smrtelnosti, vztahy k lidem vlastní rodiny, odpovědnost za vlastní činy - to vše by chtěl seriál řešit, ale nakonec neřeší vůbec nic. Co naopak bylo hodně dobré, také byla scéna s "nepodplatitelným sudím". Ne, proto, že bych bych se vyžíval v krvi, ale proto, že divákovi připomíná, co jsou Peaky Blinders zač. Jeden z velkých záporů seriálu pro mě vždy bylo, že se seriál vyhýbá právě takovým scénám, což může vést k tomu, že zapomínáme, jací hajzlové to vlastně jsou. Tradičně skvělá je Anya Taylor-Joy, která si ukradne pro sebe jakoukoliv scénu, kde se objeví. A konec vcelku ušel. ()

Zvollda

Jako veliký fanda tohoto seriálu jsem se dlouho těšil na 6. řadu a musím rict, že po shlédnutí jsem byl bohužel nepříjemně zklamaný. Od závěrečné řady jsem čekal úplně jiný nasazení a drive. Místo toho to na mě působilo odfláknutě a nedbale. Jakoby už scénáristé nevěděli jak dál. Od začátku mi přišel děj slabý a v duchu ne příliš záživné politiky se zbytečně táhnul. Spousta scén na mě působilo zbytečně a nesmyslně. Hodně l hlavních postav vubec nebylo zapojeno do děje nebo jen minimálně, spíše byli odklizeni stranou.  Jakoby ty starý drsný peaky f*kin blinders zestárli a šli do duchodu... Nejlepší na tom celém byl závěr, který byl nečekaný a překvapil.. bohužel za mě nejslabší řada ()

martingazo

,,I have no limitations." 6. série bohužel z části ztratila své vyjímečné kouzlo. Může za to nejspíš i ten fakt, že jsme se původně měli dočkat jiného scénáře, ale kvůli tragické smrti Helen McCrory (která tu velmi chybí :/) se muselo hodně překopávat a často to jde dost znát. Některé faktory už holt nemají ten šmrnc a ač se jedná o "poslední" sérii, tak se děj místy paradoxně dost táhl. Proč tomu ale tedy dávám 4 hvězdy? Protože vím jak těžké muselo být něco jako je Peaky Blinders ukončit, zvlášť po problémech, se kterými se tahle série po cestě setkala. Nijak to nepodrývá předchozí příběhy a motivy, postavy jsou pořád takové jak jsem si je zamiloval a každý díl má vždy alespoň jednu scénu, která se mi vryla pod kůži a některé dokonce přesahují kvality předchozích sérií, například scény jako Arthur s Tommym sedící mezi sudy a mluvící o bratrské lásce mi pořád dodávají naději, že se kouzlo přeci jen nevytratilo (nemluvě o tom, že se jedná o zdaleka nejlepší scénu celého seriálu). Nejvíc bych ale rád ocenil Cilliana Murphyho jako Tommy Shelby.. opět dokazuje jak dokonalým hercem je a také jsem rád, že tvůrci nezapomněli na to, jak velký impakt má Tommy na celý seriál, že právě ON tvoří Peaky Blinders tím, čím jsou. A finále.. je velmi moudře ukočírováno. Měl jsem obavy, jak dokážou všechno uzavřít během 81 minut, když se právě předchozí díly dost táhly. A ono se jim to povedlo, finální epizoda nejen že je jedna z těch nejlepších, ale zároveň má v sobě všechno co potřebuje. Emoce, napětí, radost.. vše tam bylo. Víme, že se dočkáme i filmu a přeci jen naše milované postavy shledáme, ale já bych byl i klidně spokojen s tim, že tohle je to opravdové finále. To je důkaz toho, jak efektivně to jako celek funguje. Jak jsem řekl, nejedná se o perfektní sérii, to ani zdaleka a možná se právě jedná i o tu nejslabší, budu si ale stát za tím, že se jedná o dobře ukočírovanou práci, která se vůbec nemusí za nic stydět. 7/10 ()

karelhura

Zklamání, místo starých Peaky Blinders je naservírováno nějaké cikánské vúdú. Další sérii bych už nedal a to jsem to měl hodně vysoko. ()

pepazapo

šestá série Peaky Blinders nesedne každénu je o hodně temnější než předchozí série hodně tu chybí Helen McCrory   ale tvůrce Steven Knight pracuje perfektně se scénářem a hodně jí vzdává poctu. Je tu hodně politiky napění a samozřejmě taky akce vše je dokonale v rovnováze jsem zvědavý na zakončení v podobě filmu je hodně možností jak zakončit tuto ságu mě osobně tato řada sedla a jak řáká tvůrce je to konec začátku jehož rozuzlení se dočkáme v závěrečném filmu. ()

melmoth

Zhrňme si to teda: tradične (prakticky už povinne) uchvacujúca kamera, výprava, kostýmy, i exkvizitná herecká práca. Netradične (prakticky šokujúco) rozháraný scenár, chaotická dramaturgia, prehnaná hustota dejových liniek a horda zbytočností vo forme odbočiek, niektorých nových charakterov, aj ultimátnej koncovky. Tommy, Arthur a zvyšok Shelby klanu sa tentokrát neprestrieľali na kvalitatívny piedestál. A hoci hlava rodiny tvrdí, že Tommyho Shelbyho dokáže poraziť len Tommy Shelby, šiesty set ostrovnej gangsterky je horkým dôkazom, že sa mýli – jeho spolu s celým Peaky Blinders zrazil na kolená samotný Steven Knight. Viac tu ()

Morb

Musel jsem se přijít přesvědčit, jestli je 6. řada od stejnýho scénáristy a režiséra, jako předchozí řady. Bohužel je. Šest dílů absolutně o ničem, plný nesmyslných a nedomyšlených zvratů, naprost nedotažených dějových linek (Billy boys, Mosley), nezajímavých charakterů (Michael, Nolan nebo jak se ten amík jmenoval) a co mě hrozně zklamalo - idiotskejch scén (Duke a Finn a saturace plynovou maskou). Těžko věřit, že stejný scénaristi, který stvořili sérii s Brodym, vyprodukovali tuhle telenovelu, ve který je věčně sjetej Artur, věčně uřvaná Lissie a věčně kouřící a nic nevymýšlející Tommas (kterej má v některejch dílech šedý vlasy, aby je ke konci šedivý zase neměl). Nemesis, kteoru tu měl stvořit národní socialisus, se roztříštila mezi 3 charaktery, který ale jednotlivě dostaly tak málo prostoru, že vlastně žádnej nezaujal. Strašný zklamání. ()

nater

Jeden z nejkvalitnějších seriálů poslední doby se dočkal svého konce. I když je šestá série ze všech nejslabší, pořád se jedná o velmi kvalitní kousek. Co mě ale velmi zklamalo bylo úplné zakončení seriálu. Tvůrci z této značky zcela jistě chtějí ještě vydojit další peníze a proto děj plně neuzavřeli. ()

jirikzaboj

Finálová série není tak úplně finálová, jelikož se dočkáme FINÁLNÍHO filmu, což je vlastně vtipný. Série jede dost za sebe a otáčí spoustu karet, ale u Peaky jsme na takové věci už dost zvyklí a já konkrétně jsem si už několikrát říkal WTF, proč je to tady úplně jinak. Ona sofistikovanost napříč sériemi není úplně geniální a tím, jak pendlujeme a sledujeme spoustu linek, postav a ikonických scén, tak taky dost zapomínáme, stejně jako tvůrci. Přesto tato série, i když stojí sama za sebe, tak nabízí jistý pohled do minulosti a komorovosti první série, jelikož nabízí podobné témata a akorát z nich teď ždímá o dost více, protože o dost více vlastně i jde. Bylo to temnější, osobnější, úzkostné a opravdu prázdné v dobrém slova smyslu. Někomu tenhle styl sednout nemusí, ale já rád sleduju myšlenkové pochody a o to víc myšlenkové pochody gangsterů, hlav rodin, politiků. Přidejte k tomu geniální postavu Tommyho Shelby a dostanete fakt jednu velkou mozaiku, která studuje psychicky postavu do morku kostí a ani trochu vás to nenudí a trápíte se akorát tím, že o ni nevíte nic víc, třeba jako Lizzie. Moc se těším na film a s čistým svědomím přes různé nelogiky scénáře a kličky musím říct, že tohle zakončení bylo důstojné. ()

vajico4

Ne prostě ne. Tahle řada se už opravdu nepovedla. Po prvních čtyřech sériích přišla slabší pátá série, která si zachovala ještě nějaký standart. Ale tohle už bylo fakt špatné. Normálně bývám do seriálu zažrán a nedělá mi problém shlédnout více dílů po sobě. Na tuto sérii jsem se ovšem díval téměř měsíc. Strašně moc nicneříkajících, přetahovaných, užvaněných a po chvilce i otravných scén. Nezachránil to ani poslední díl, který by snesl nějaké měřítko, zároveň byl ale předvídatelný. Bez této série bych se obešel ()

Enon

By order of The Peaky Blinders. Finále jednoho z nejlepších seriálů současnosti dokoukáno, po tolika hodinách badass scén, skvělých dialogů, brilantně napsaných postav a úžasného vizuálu, sme se dočkali konce, konce seriálu, kterému sem naprosto propadl a společně s dalšími se zapisuje do mé pomyslné síně slávy kde mají místo takové klenoty jako například Breaking Bad, Rick and Morty, Chernobyl… Finální série opět přinesla něco nového, dovolím si tvrdit, že se možná jedná o nejtemnější sérii kde sledujeme psychický rozklad Thomase Shelbyho, který se potýká hned s několika úmrtími, problémy v rodině ale hlavně svému novému nejtěžším nepříteli, nemocí. Nemoci, která údajně nejde vyléčit a kterou Thomas musí přijmout společně s časem, který mu zbývá. Thomas si zde vážně prochází skutečným peklem. Kvalita díkybohu zůstala na úrovni předchozích sérií takže se naštěstí nejedná o žádné zklamání. Veškeré věci, co na tomto seriálu miluji se zde vyskytli, plus zvrat na konci byl také dosti povedený. Ten fakt, že se dočkáme i pokračování ve formě filmu je dosti podstatný, protože tam přijde skutečné finále rodiny se jménem Shelby. Na film se tedy skutečně velmi těším. Jako zakončení seriálu je to ale dostatečný. Tudíž jsem spokojen, jsem spokojen s tím, že se zde nekoná další Hra o trůny ale jedná se o vskutku důmyslné a výborné zakončení. Není to sice nejlepší série, toto místo patří za mě sérii 4., ale stejně je to pořád nadstandardní kvalita. 84% ()