Shelbyové se vyrovnávají s krachem na burze v roce 1929 a Tommy čelí novým hrozbám od mladších členů rodiny a fašistických konkurentů. (Netflix)

dO_od

// Part Mad Men, part The Godfather, part Sons of Anarchy. Sudý série se mi zdají lepší a vyváženější než ty lichý, production value nicméně letí strmě vzhůru s každou řadou, herci rovněž epizodu od epizody lepší a lepší, a fašistická nálada z páté řady mě uvrhla do solidní deprese, protože ta historie se fakt ráda opakuje, co? Neuvěřitelný, že jsem si ten seriál tak dlouho odpíral. Šestá řada na Netflixu naštěstí co nevidět a filmový finále jako třešnička na závěr snad časem taky. Náběh na jeden z nejlepších seriálových konců tady je, tak pls ať to nezklame. ()

Slasher

Dojem slabší. Zápletka s hospodářskou krizí a hrozbou fašismu zněla slibně, ale nakonec jsem se s pátou řadou dost rozešel. Tommy, Arthur i Michael si vyloženě říkali o ztrátu sympatií, představitel Mosleyho mě iritoval + chtělo to víc Billy Boys. Ale možná si ji "zabalím" až s tím co přijde příště. 70% ♪♫ ()

agentmiky

Tak po dvouleté odmlce jsme se konečně dočkali nové série Blinderů, a nutno podotknout, že se to čekání setsakramentsky ve výsledku vyplatilo. Jen kvůli tomuto seriálu jsem si neskutečně zamiloval to špinavé prostředí uliček v samotném Birminghamu 20. let 20. století, přidejme k tomu opět víc než slušný rozpočet, parádní herecké výkony (Arthur FTW) a promyšlenou inovativní zápletku, kde si hlavního záporáka střihl s bravurou Sam Claflin. Pořád si myslím, že nejlepším počinem po sšech stránkách byla minulá série s italskou mafií, ale nový přírůstek do rodiny jí nebezpečně šlape na paty. Akce se zde moc nenajde, na tom si ale seriál nikdy nestavěl. Tady si každý divák totiž vychutnává ty vybroušené dialogy, kterým se ze scénáristického hlediska nedá nic vytknout. Nové postavy potěšily, ta hlavní příběhová linka s fašistickou stranou se mi neskutečně zamlouvala. A ten závěrečný cliffhanger ? Proč nám to ti autoři dělají. Zase 2 roky zalézt do sklepa a čekat. Achjo. Za mě dávám 90 % ()

Streeper

Za mě asi opravdu nejhorší série z celého seriálu. Hospodářská krize mě vůbec nebavila, nástup fašismu je docela zajímavý, ale podle mě z toho nevytěžili maximum. Poslední díl je nejlepší z celé páté série, navodí tu pravou napínavou atmosféru a představa, že si počkáme bůh ví jak dlouho na pokračování mě ubíjí. Bylo to i dost takové utahané, až moc psychologické, chybělo tomu pořádné tempo, co bylo v předchozích dílech. ()

filmmovier

Psal jsem to u minulé série a nejspíš i u těch ještě víc minulých. Každopádně i tentokrát je to pravda. Tato řada je nejlepší ze všech (než vyjde šestá). Je to tak, Gangy z Birminghamu stále překvapují a stále stoupají výš a výše a překonávají sami sebe, protože stále ještě je každá nová řada lepší, než ta předchozí. Jenomže tentokrát to dost možná ještě platí dvojnásob. Tentokrát je to fakt nářez přátelé, ještě větší, než posledně. Opět strhující od první vteřiny, opět neskutečně zajímavý děj (krach na burze je obzvlášť tady mimořádně vděčné téma) a po Adrianu Brodym další přihrávač číslo 1 k Murphymu - tentokrát geniální Aidan Gillen. A nakonec se vrátí i jeden starý známý, kterého by nikdo nečekal. Pátá řada je opět našlapaná strhujícím dějem a prvotřídními hereckými výkony, pořád to skvěle vypadá, pořád to skvěle zní a pořád to ani vteřinu nenudí. Tentokrát se navíc ukáže i Winston Churchill, který už nesmí chybět nikde. Jediné, co je škoda, je to, že naprosto všechny ženské postavy jsou mimořádně otravné. Teta Pol jako jediná ještě ne, ale blíží se. Lahůdka. Neskutečná lahůdka. Tentokrát už prostě není možné, aby se tvůrci překonali, ale něco mi říká, že se to zase povede. A já se těším už teď. 100%. ()

• V epizodě si zahrál menší roli slavný irský fotbalista Robbie Keane. (Punisher)