Shelbyovi utrpí drtivou ztrátu. Čtyři roky na to skončí prohibice a Tommy se pustí do kšeftování s opiem, kvůli kterému ale musí vzít na milost svoje nejhorší protivníky. (Netflix)

UhLee

Šestá série - (7/10). Tak jsem dokončil tento irský fenomén a zůstávají ve mně spíše hořkosladké pocity, protože propad kvality je hodně cítit. Nalijme si čistého vína, že koncept seriálu se postupem sérií dosti měnil. Ze začátku to byla fakt pravá a nefalšovaná gangsterská jízda, ale postupem času do toho víc a víc začala zasahovat politika. Tím pádem byla šestá série spíše ve znamení dlouhých dialogů a na to staré dobré vyřizování účtů "By order of the Peaky FOKIN Blinders" nezbyl moc čas. Celkově si myslím, že tvůrce Steven Knight už potom moc nevěděl, jak celý kolos uzavřít a jde to z toho trochu cítit.  Absolutně nechápu, proč tvůrci zakončili pátou sérii tak brutálním cliffhangerem a v šesté potom dělali jakoby nic. Začali rozehrávat nové dějové linky, přitom by měli začít pomalu všechno uzavírat. Absence božské Helen McCrory je nesmírně citelná a celá série stojí prakticky na Tommym. Cillian Murphy je geniální herec, ale tak mohutný projekt nemá šanci utáhnout samotný. Vedlejší postavu mu tady moc nepomáhají. Takový Arthur je celou sérii v totálním deliriu a jeho příběhový oblouk bylo opravdu úmorné sledovat. Absolutně nechápu, proč dostal tak titěrný kousek prostoru Michael jako jedna z hlavních postav a v této sérii navíc hlavní záporná postava. K tomu se tady snaží australský herec James Frecheville hrát drsného amerického bosse, ale místo toho působí jako bezzubý klokánek. Na druhou stranu i šestá série přinesla velice příjemné herecké posily. Pro mě osobně bylo největším potěšením vidět Stephena Grahama mezi touto gangsterskou smetánkou. Navíc jsem si mohl opět plnými doušky vychutnat jeho výrazný accent, který jsem si zamiloval v Bodu varu. Jsem velmi zvědavý, co přinese slibovaný film. Pro mě osobně to bylo docela důstojné zakončení a dokázal bych se obejít i bez filmu. I přes nezpochybnitelný propad jsou Peaky FOKIN Blinders pořád jedním z nejlepších seriálů, který jsem měl možnost spatřit. 🔝Nejlepší epizoda: Lock and Key (S06E06)🔝 ()

Lachtaan

Jedna z nejočekávanějších seriálových událostí letošního roku konečně připlula i do našich luhů a hájů, s ratingy, které se jí otevřely už při britské premiéře z kraje jara, jsem ovšem tušil, že nás žádné kulervoucí loučení nečeká. Peaky Blinders byli už ve svém začátku seriálem, k němuž jsem si hledal dlouhou cestu a pořádně si mě dokázali zaháčkovat až ve své polovině. Přeci jen jsem je pořádně hltal až dokonce ve 4., potažmo i 5. sérii. Ta 6. s sebou už přinesla jen onu potřebu všecko nějak ucelit a já jsem spíš rád, že už je všemu konec, než aby mi bylo líto, že už nikdy neuslyším tu ikonickou frázi “By order of the Peaky Fookin Blinders!” [viděno na Netflixu] ()

orionn12

//I'm guessing you people all decided, that the only person, who could ever kill Thomas Shelby, is Thomas Shelby himself.// Proč 4*, když mám u E01-05 5*? Stále si jako dlouhodobý fanoušek myslím, že se jedná o super práci a kvalitní závěrečnou sérii. Odlišnost od jiných sérií je veliká, ovšem stále stravitelná. Už to ale není ono. Není to tak badass, není to svý, už to není ta stará dobrá rodina, která si kráčí po ulici. ANO, jak řekl sám Knight, musí se to nějak vyvíjet. Ale co třeba dávat prostor vývoji Tommyho charakteru a jeho osobní změny (která je nepřehlédnutelně velká), místo takového screentimu politiky, která se stejně využije jen na vyplnění nových a starých záporáků. Nechybí dialogy, především v 6 epizodě, kterou i přes mé hodnocení považuji za skvělou. ALE opět - chybí důstojnost a klasika. Ending je jedinečný a to neskutečně cením, ale různé skoky v příběhu tam a sem opravdu u takřka dokonalého seriálu vystát nemohu. 8,5/10 ()

earl hickey

Koukatelnost dobrá, atmosféra hutná, dějová linka nudná. Konec jednoho z mých nejoblíbenějších seriálu se nepodařil. Díky předešlým sériím sice zůstávám u vyššího hodnocení, ale šestka zklamala. Zbytečně moc politiky, kleteb..... Už to nebyli ti blindeři, kteří mě ohromili a kterým jsem, i přesto, že to byli gangsteři fandil. Jediné co k tomu můžu říct, že Cillian Murphy je prostě Tommy Shelby, a tahle role mu prostě sedla. ()

zsn

Nejlepší seriál pod sluncem! Muži, jak mají být! Plní moci, plní pomsty, plní hrdosti. Excelentní rozloučení s tetou Polly. Hrdinské rozloučení Tommyho. Nečekaný závěrečný zvrat. Nejlepší soundtrack, vše vychytáno do posledního detailu - kamera, kostýmy, rekvizity, dech Polly. Epická derniéra, byť má být ještě sedmá řada, již v jiném duchu. Každý jeden člen této rodiny mi bude chybět. Zejména dva hlavní nejstarší bratři a jaká díra zůstala po Helen McCrory ani nemluvím. Arthur má neskutečný hlas, tak jako Tom Hardy - tohle je jeho životní role, tak jako Cilliana, jehož kvalitu jsem prorokovala léta a léta dávno. Anya Taylor Joy se začína objevovat v každém velkém díle - nádherná bestie. Vše excelentní, prosím, ať nikdy tento seriál neupadne v zapomnění a neztratí se v datovém úložišti. "Na rodinu. Někdy je úkrytem před bouří. Někdy je sama bouří." ()

bobiša

Murphy skvělý, ale až na poslední 2 díly, za mě nuda,hodně politiky, úplně se ztratilo vše pro co se mi seriál tak líbil, už předchozí řada za mě slabá. ()

Soweek

Seriály jsou většinou dobré v počátečních sériích a po cca 4. sezóně už nemají co říct. Nebo ve výjimečných případech vydrží skvělé celou dobu. Nebo v ještě výjimečnějších případech začínají pohasínat, ale pak se zcela znovu nakopnou. A PK6 jsou přesně ten případ. Tvůrci naštěstí opustili jakékoliv vedlejší linky a vedlejší postavy a soustředí se zcela na hlavní postavu, která to popravdě táhla celou dobu. A dělají sakra správně. Cillian Murphy byl skvělý vždycky, ale Tommy Fucking Shelby je jeho ikonická role, pro kterou byl zrozen. Šestá série byla majestátní, plná ikonických momentů a nemohu se dočkat celovečeráku, který to celé uzavře. ()

HonzysKISS

Finální série je velké zklamání. Neustále se tu řeší rodinné pitchoviny. Arthur je furt na sračky, zbytečná linka Tommyho dcery, fuchtle od Michela není bohužel zajímavá, přitom top herečka a Poly tu neskutečně chybí (což nedávám nikomu za vinu). Dokonce už jim ani moc nežeru tu drsnou atmosféru Peaky fooking Blinders. Jediné, co je v sérii zajímavé, je byznys s opiem s Američany, jenomže to se tu hrotí taky celkem krátce. Na to, že tvůrce seriálu několik let blekotal o tom, jak má promyšlený konec, tak to stálo opravdu za prd. A s nějakým budoucím filmem může jít někam. 40/100 ()

Ant_Antony

Místy to byla tentokrát docela nuda... Závěrečný zvrat byl i na mne trochu moc ve stylu "když se nám bude za deset let chtít, tak..." Každopádně Murphy zaslouží absolutorium... ()

Muel

| BBC | A je koniec. Rodina Shelbyovic končí so 6. sériou a mám radosť že sa to ukončilo takto dôstojne. Nie je to až taká pecka ako tie dokonalé zvraty v štvrtej sérii alebo tie nezabudnuteľné emočné vypätia v piatej, ale to som nepotreboval. Tu sú tie postavy už maximálne na dne a je vidieť, že takto to už ďalej nepôjde. Celá séria sa tu už točí len okolo Tommyho a chápem to, môj obľúbenec Arthur sa tu dočkal iba mierneho story-arku a to je trocha škoda, aj tak ale som s týmto výsledkom spokojný. A Cillian Murphy je vyslovene brilantný herec a v Oppenheimerovi bude určite super, tento seriál by bol bez neho polovičný. Tak teda naposledy: "BY THE ORDER OF THE PEAKY F*CKING BLINDERS!" | Hodnotenie: 7/10 | ()

Bukysh

Dajme tomu, že toto nikdy nevzniklo, a že Peaky Blinders končí 5 sériou. Jak bolo spomenuté v jednom komentári, toto je pľúvanec do ksichtu. ()

peetrejr

Peaky Blinders sa posunuli na vyšší level. Už to nie je tá akčná gangsterka, na ktorej sme boli všetci závislí. Tvorcovia sa nad dejom zamysleli, prepracovali každú, každučkú časť do detailu. Scenár opäť ukazuje veľké kvality a herci, hmmmm šmakocinka! Prvých 5 časti bolo úžasných, dozvedáte sa postupne, pekne po poriadku nové a nové informácie, na ktoré každú chvíľu iba dychtivo čakáte. Šiesta sezóna je dobrá, akoby Peaky Blinders zmenili štýl...  Isteže koniec môže niekoho pobúriť. Ja som tiež premýšľal a ja som s koncom stotožnený. ()

Azurovydrak

"You are cursed, Tommy. Never to understand the limits that other people will accept." Nejhorší řada, přesto stále výborná. Už to mluví o tom, jak vysoko byla laťka nastavena. Snad jen ubrat trochu té politiky a více se věnovat rodině by neškodilo. Peaky Blinders se však stále loučí se vší důstojností. 80% ()

anatheman

Podle mě lehce lepší počin než slabá předchozí série. Tento komentář se bude vztahovat k pětce i šestce, jelikož sdílí několik tendencí. Tou hlavní je ta, že po úžasné čtyřce přišel celkový úpadek seriálu. Nicméně jsem rád, že alespoň z mého pohledu mnohé zachránila šestka, přesněji její samotný závěr. Ten se opravdu povedl a domnívám se, že by ani nemusel vzniknout žádný navazující film. Byť pokud i on někdy vyjde, rád se na něj samozřejmě podívám. Můžu se ještě zdržet u kladů a hned zmíním úžasnou atmosféru, která se pojí s jedinečným technickým provedením seriálu. Je ocenitelné, že se poslední dvě série vyznačují temnějším tónem, nicméně mám pocit, že občas jsme spíše svědky tonutí v depresivním bahnu, které nikterak efektně posouvá děj vpřed. Jsem rád, že místy zaznamenáte scenáristicky mistrně vystavenou scénu s vyladěnými dialogy. Přesto si myslím, že se často vyskytují případy vatového plkání pojícího se především s politickou linkou. A objevuje se i lenost a vyložené scénáristické humusy! O čem mluvím? Především o tom, že jsem znaven tím, jak si v průběhu rozhovoru vymění několik postav informace o tom, jak si na ty druhé pořídili "research", aniž by předchozí scény alespoň náznakem tuto aktivitu naznačovaly. Jednou se to dá ospravedlnit, ale nahromadění těchto případů nikoliv! A co vyloženě nemůžu ani cítit? To, že na konci jednoho dílu se jakoby zabije jedna osoba za použití cliffhangeru, aby hned v další epizodě obživla. To je vážně otřesné. A zároveň musím podotknout, že se tento problém přenáší i z konce čtyřky. Ještě ohledně scénáře mám problém s tím, že cítím značné rozpory v tom, co postavy zatvrzele o sobě říkají a co následně zatvrzele dělají, aniž by došlo k nějakému smysluplnému ospravedlnění. Třeba jedna osoba o sobě říká, že na oslavách vyloženě nešuká, ale hned za pár okamžiků je klátitelem první kategorie. Některé osoby se identifikují jako nevěřící, aby záhy mluvili o odpuštění a zatracení v náboženském slova smyslu. To se mi zdá zkrátka neuhlídané. Dále pouze připomenu to, že série pět a šest nejsou jednoduše už tak šťavnaté jako ty předchozí. Pětka trpí svou roztěkaností s tím, že sama o sobě neví, co chce říct. V tom je přeci jen lepší šestka, kde od počátku víte, na čem jste a alespoň je tím stimulovaná vaše motivace. Nicméně i prostředek šesté série trochu tápe. Ale jak jsem říkal, vše zachraňuje závěr. Ačkoliv jsem většinou jen kritizoval, pořád šestce dávám 4 hvězdy, byť jsou velmi slabé. ()